Pedofilie v celé své kráse

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
daniel.liddel
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 8. 2007, 11:39

Příspěvek od daniel.liddel »

Zaujímavá teória o (ne)sebeckosti. V podstate s ňou súhlasím. Ide vlastne o to, čo morálka spoločosti považuje za egoistické/altruistické. Ono by to bolo na komplikovanú debatu ohľadne definície dobra a zla, čo by sme nakoniec asi aj tak definovať nedokázali. To si dokáže definovať asi len každý pre seba.

Môžme dúfam súhlasiť, že pokiaľ vzťah pedofil-dieťa je v rovine a) a b), tak je to v poriadku. Pokiaľ mi totiž záleží na tom druhom a som šťastný keď je ten druhý šťastný a nešťastie druhého robí nešťastným aj mňa, tak asi ťažko budem robiť vedome niečo, čím by som mu priamo, alebo aj nepriamo ublížil. Všeobecne.

Vopred daný súhlas je ošemetná vec. Človek sa v bežnom živote nepýta svojho blízkeho na každú blbosť, lebo väčšinou vie odhadnúť na čo sa pýtať a na oč nie. Ak to odhadnúť nevie, má evidentný problém. V prípade že sa jedná o nerovnovážny vzťah (napr. dospelý-dieťa, dominantejší-submisívnejší partner a pod.), nie je "zdravé" ho robiť za každú cenu rovnoprávny a je na tom "silnejšom" aby jeho rozhodnutia týkajúce sa toho "slabšieho" boli jemu na prospech.

Je to ako pri rodičovi. Ten vzťah k dieťaťu (pokiaľ je malé a na rodičovi závislé) je vždy maximálne nerovnocenný, a záleží čisto od rodiča či to bude vzťah šťastný pre obe strany, alebo pre jednu z nich prinesie sebauspokojenie a pre druhú bolesť.

Koľko je to "mnoho" pedofilov fakt neviem ani ja. Podstatná väčšina z tých, s ktorými som sa bližšie bavil. Či ich je viac alebo menej ako tých "sebeckých", to naozaj neviem. S úchylmi sa človek bližšie nepriatelí pokiaľ sám seba nepovažuje tiež za úchyla :-) Nikto ani nevie koľko pedofilov na svete vôbec je.

Čo sa týka RPG hier, myslím že od rôznych ľudí by si dostal rôzne odpovede. Navyše by záviseli od toho, čo rozumejú pod pojmom "byť tak trochu dieťaťom".
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Hm, čeho se vlastně chceme dobrat?
Je dobrý, že tu zazněly nový myšlenky, ale co vlastně chceme? Dohodnout se, do jaké míry pedofilii tolerovat?
Podle mě jako taková není problematická, dokud nesklouzává k sexualitě (jak už jsem psal dřív, i velice ohleduplný pedofil dítě snadno dost "rozhodí") a jiným všeobecně neuznáváným praktikám (např. ve škole - pedofilní učitel by mohl nadržovat dítěti, které si oblíbil...). Jinak v tom problém nevidím.
Jen se mi na mysl vrací ještě jedna záležitost: podle mě by se měl pedofil snažit, aby dítě, které miluje, jeho lásku nepoznalo. Co myslíte?

A ještě:
Mimochodom, aby človeka bavili RPG hry, na to potrebuje byť tiež tak trochu dieťaťom s bohatou fantáziou, nie?
Nie.
Nepotřebuje, ale je to výhoda ). Zachovat si dětskost má spoustu výhod.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Začínám se sem trochu bát něco napsat...

"Hodný" pedofil, který se ovládá, je z vnějšího pohledu "normálního" světa také veliký problém, protože to vnější okolí může mít co chvíli pocit, že "sedí na bombě."
Například kdybych měl hlasovat, zda má učit moje dítě pedofilní učitel, budu určitě proti i po ujištění, že nikdy žádný problém neměl.

Díky danielovi za odvahu - ale některá jeho vyjádření mne vedou k tomuto postu, který je také netolerantní, nepopulární, leč upřímný.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

"Hodný" pedofil, který se ovládá, je z vnějšího pohledu "normálního" světa také veliký problém, protože to vnější okolí může mít co chvíli pocit, že "sedí na bombě."
To je dost diskutabilní. Já v tom problém nevidím: jsou lidi, kteří se ovládají, a pak už je toho na ně jednoho dne moc a někoho třeba zabijou... Každej z nás je taková bomba, jenže každej v jiné oblasti. Všichni můžeme selhat a bouchnout.
Například kdybych měl hlasovat, zda má učit moje dítě pedofilní učitel, budu určitě proti i po ujištění, že nikdy žádný problém neměl.
Myslím, že tohle by ten pedofilní učitel, kterej nikdy problém neměl, dovedl pochopit i respektovat. Takže v tom taky nevidím háček. Věřím, že byste se dohodli.
Ale stejně s tebou úplně nesouhlasím, i když bych řekl, že ti rozumím. Takovej pedofilní učitel (kterej s tím nemá ty problémy) podle mě není nic zlýho. Aspoň víš, že ty děti bude mít rád a nebude je tyranizovat a uspokojovat se na nich vylíváním svejch komplexů. (Studuju peďák a lidí, kteří mají sklony tyranizovat děti vídám docela dost. A nemyslím ty, kteří chtějí být přísný, ale ty, kterým jde o moc, o to, že budou moct rozkazovat a tak...) Mimo to, co by jim asi tak mohl udělat? Pochybuju, že by si na něco "problémovýho" ve škole, všude na očích, vůbec troufl.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sex s deťmi môže mať pedofil, rovnako ako nepedofilný človek.
No, teoreticky může, leč z pochopitelných důvodů to bývá u pedofila častější... neb běžného jedince k sexu s dětmi nic neláká.
A nepochybne sú medzi nimi aj takí, ktorí majú deti úprimne radi a v slabej chvíli sa dopustili niečoho, čo ľutujú.
To je, oč tu běží. Zvenku se to nepozná. A nenapadá mne nikdo, kdo by byl ochoten to zkoušet.
Sociálna potreba venovať sa milovanej osobe sa však umelo nahradiť nedá.
I samo tohle je obrovský problém. Není společensky jednoduché mít "vztah" s de facto cizím dítětem.
Myslím že keby nebola spoločnosť voči pedofilom agresívne naladená


No, neumím si to představit. Nemyslím, že bych byl agresivně naladěn, a že bych považoval pediofila autoamticky za montrum, které patří zavřít. Mimochodem, není tu - podle toho, co čtu - nikdo s podobnými nápady.
Ale neumím si technicky představit, jak vlastně lze pedofilii tolerovat. Je prostě nebezpečná z podstaty věci - asi jako pyromanie.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Filtr: jsi si jisty, ze podrobit se svemu nitru je selhani?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Jsi si jisty, ze podrobit se svemu nitru je selhani?
Jak kdy: záleží na úhlu pohledu. Jestli se na to díváš přes svoje svědomí, nebo to porovnáváš s normami společnosti, ve které žiješ... Chtěl jsem to zjednodušit - a na mysli jsem měl tedy to selhání v očích společnosti, té naší, současné.
Není společensky jednoduché mít "vztah" s de facto cizím dítětem.
Vidíš, jak to maj těžký ).
daniel.liddel
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 8. 2007, 11:39

Příspěvek od daniel.liddel »

Filtr
Podle mě jako taková není problematická, dokud nesklouzává k sexualitě.
Závisí od toho čo rozumieš pod pojmom "sexualita", lebo ako som zistil, (skoro) každý pod tým chápe niečo odlišné. Niektorý pod tým chápu dokonca len sexuálny styk. Ale sexualita je strašne široký pojem a často zahàňa aj to, pod čím sa sexualita bežne nechápe. Napr. muži sa (všeobecne!) správajú k ženám slušnejšie. Čo je tiež znakom sexuality, aj keď za tým nemusia vôbec vidieť niečo vyslovene "sexuálne". Takže istá sexualita bude u pedofila voči dieťaťu vždy. Dôležité je snáď aby nebola na úkor iných pocitov.
podle mě by se měl pedofil snažit, aby dítě, které miluje, jeho lásku nepoznalo. Co myslíte?
Opäť závisí od toho čo pod tým chápeš :-) Akú lásku ? Dieťa VŽDY pozná ak ho má niekto rád. Pokiaľ mu teda vedome tú lásku neodopiera, čo považujem za škodlivé u KOHOKO¼VEK. Lebo rovnako pozná aj ak ho niekto rád nemá. Ale asi si to myslel tak, že dieťa by nemalo poznať takú tú, nazvime to "romantickú" lásku. Myslím že väčšinou je to tak, aspoň v našej spoločnosti, ale nemyslím si že to tak musí platiť na 100 percent vždy a všade. Ja som raz zamilovaný bol a to naozaj strašne moc. Môžem povedať že to bolo veľmi ťažké a psychicky vyčerpávajúce a vždy som si dával pozor aby nepoznala že som zamilovaný. Žiadny láskyplný pohľad, bál som sa jej čo i len dotknúť.... Bol som pri nej omnoho opatrnejší než pri iných dievčatách, kde som si dokázal vždy udržať určitý nadhľad a preto som dokázal byť omnoho beprostrednejší. Ja som to proste cítil tak, že pri danom dievčati a pri danej situácii bolo maximálne neprípustné, aby vycítila že som do nej zamilovaný. Každopádne veľmi dobre vedela že ju mám rád o čosi viac než iné deti. To by bola slepá aby to nevidela.

Argonantus:
"Hodný" pedofil, který se ovládá, je z vnějšího pohledu "normálního" světa také veliký problém, protože to vnější okolí může mít co chvíli pocit, že "sedí na bombě."
Například kdybych měl hlasovat, zda má učit moje dítě pedofilní učitel, budu určitě proti i po ujištění, že nikdy žádný problém neměl.
Tu by som sa rád pristavil. Okolie má samozrejme pocit, že sedí na bombe. Pretože z médii všetci "vieme" že pedofil je nebezpečný, že je "chorý", že má znížené sebaovládanie a že keďže má nad dieťaťom prevahu, akosi automaticky je len otázkou času kedy čosi "nevhodné" (slučne povedané) spraví. Médiá tento obraz živia, lebo je čitateľsky príťažlivý. To je proste fakt. Navyše si treba uvedomiť ďalšiu vec ktorá tomu nahráva. Ak by "zlyhal" čo i len 1 z 1000 pedofilov, o tých niekoľkých čo ublížili sa bude písať všade, ale tých tisícoch sa nebude písať nikde, lebo o nich aj tak nikto nebude vedieť. Takže otázka či je pedofil nebezpečný voči deťom nemá žiadnu odpoveď. Jedine ak že ako ktorý. Na to nemôže ani jestvovať štatistika.

Čo sa týka pedofilných učiteľov, musím sa trochu pousmiať. Bez urážky. Je veľká šanca že Tvoje dieťa nejaký pedofil bude učiť, alebo mu bude vedúcim na tábore, v krúžku a pod. Tam ich je totižto najviac. Všade kde sa pracuje s deťmi je zvýšené množstvo pedofilov. V prípade že spoločnosť je voči pedofilom nepriateľsky naladená (a drvivá väčšina naozaj JE) to žiadny pedofil o sebe verejne nepovie. Takže nebudeš mať šancu hlasovať aby Tvoje dieťa neučil pedofil. A čisto logicky, Ktorý učiteľ bude zodpovednejší ? Ten o kom nikto nevie že je pedofil, alebo ten o kom to všetci vedia, vie že ho neodsudzujú a cíti že má ich dôveru ? To nie je zložitá psychológia.

A Filtr má pravdu v jednej veci. Ja PLNE rešpektujem pokiaľ by hocikto nechcel nechať so mnou svoje dieťa. BEZ ohľadu na to či by vedel alebo nevedel že som pedofil. Je jeho rodič a má právo o tom rozhodovať.

Čo sa týka nebezpečnosti pedofília, to je komplikovaná otázka. Človek, ktorý cíti IBA sexuálny chtíč a nemá ani morálku, ani spoločenské zábrany, je určite pomerne veľké potencionálne riziko. Aj keď tvrdím že menšie, pokiaľ to o ňom okolie vie a neodsudzuje ho. (Logicky, pokiaľ by dotyčný vedel že ho za to budú odsudzovať, tak to nikomu nepovie a okolie to o ňom nebude vedieť). Budú totižto naňho dávať väčší pozor. Ale väčšina ľudí (pedofilov nevynímajúc) má aj city a vie čo je láska, zodpovednosť, morálka a pod. Ak takému pedofilovi na deťoch záleží a má ich rád a pokiaľ nebojuje s depresiami a so svojou vlastnou sexualitou, myslím že taký človek je "bezpečný". Navyše sa netreba báť že by taký pedofil hocijaké dieťa niekedy odbil s tým nech neotravuje :-)
Ja si toleranciu (radšej hovorím akceptáciu) pedofílie viem veľmi dobre predstaviť. Znamená to že pedofil bude môcť bez obáv povedaťsvojmu okoliu že je pedofil a nebude za to ostrakizovaný. Myslím na základe toho že je pedofil, nie na základe toho ako sa správa. Že to že je pedofil nebude pre ľudí znamenať že je automaticky nebezpečný deviant a úchyl. To je celé.
Mnoho ľudí pod pojmom "akeptácia pedofílie" chápe akceptáciu sexu s deťmi. Čo je blbosť, lebo to je už úplne iná otázka.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

daniel.liddel píše: Okolie má samozrejme pocit, že sedí na bombe. Pretože z médii všetci "vieme" že pedofil je nebezpečný, že je "chorý", že má znížené sebaovládanie a že keďže má nad dieťaťom prevahu, akosi automaticky je len otázkou času kedy čosi "nevhodné" (slučne povedané) spraví. Médiá tento obraz živia, lebo je čitateľsky príťažlivý.
Nikoli. Problém nevzniká tím, že o něm panují předsudky; problém je daný prostě tou sexualitou, kterou jsi dost přesně popsal. Jiné lidi totiž děti sexuálně nepřitahují. Toť vše.

Když se vrátím k pyromanům, je to nemlich ten samý problém; velká většina z nich se zřejmě dokáže ovládat, a vybíjí se na neškodném pálení ohýnků v kamnech. Nicméně ostatní ten problém nemají vůbec.
Kdybych měl zaměstnat ve skladu chemikálií pyromana, budu proti. Jsem prostě netolerantní.
A podezírám mnoho ostatních, že jsou spíš neupřímní, než tolerantní.
Takže otázka či je pedofil nebezpečný voči deťom nemá žiadnu odpoveď.
Bohužel pro mne má. Že JE nebezpečný.
Čo sa týka pedofilných učiteľov, musím sa trochu pousmiať. Bez urážky. Je veľká šanca že Tvoje dieťa nejaký pedofil bude učiť


To je nepochybně pravda; pedofilové se stahují do škol stejně, jako pyromani do skladu hořlavin a sadisti do věznic - to není nic nového. Kolik jich je, to je těžko říci (věřím, že to víš lépe).
Řeč byla o tom, co udělám, když budu mít na výběr.
V prípade že spoločnosť je voči pedofilom nepriateľsky naladená (a drvivá väčšina naozaj JE) to žiadny pedofil o sebe verejne nepovie.
To dokonce chápu a z hlediska pedofilů bych nejednal jinak. Ovšem představa, že společnost někdy nebude k pedofilům nepřátelsky naladěná, je dětinská a musím se usmívat zase já.
A čisto logicky, ktorý učiteľ bude zodpovednejší? Ten o kom nikto nevie že je pedofil, alebo ten o kom to všetci vedia, vie že ho neodsudzujú a cíti že má ich dôveru ? To nie je zložitá psychológia.
Hm, u toho, u kterého to nevím, mám velmi slušnou šanci, že NENÍ pedofil. Takže budu hlasovat přesně opačně, než bys doufal. Z čistě sobeckých zájmů, uznávám.

Stran té akceptace pedofilů; nevidím důvod, proč pedofila mlátit po hlavě, urážet a ostrakizovat - jenom jedno neudělám; nenechám s ním samotné dítě.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Takže otázka či je pedofil nebezpečný voči deťom nemá žiadnu odpoveď.
Bohužel pro mne má. Že JE nebezpečný.
Každej je nebezpečnej; je to ale jen potenciál. Někdo je nebezpečnej dětem, někdo dospělejm, někdo všem... Je to ale jen potenciál, kterej se nemusí projevit.
Závisí od toho čo rozumieš pod pojmom "sexualita", lebo ako som zistil, (skoro) každý pod tým chápe niečo odlišné.
Možná ve slovneštině máte jiný pojmy; nebo je sexualita špatně zažitá tak ňák všeobecně. Každopádně rozdílnost chování mezi pohlavími nazývám jako sexizmus (muž ženě otvírá dveře, říká jí, že neumí řídit... apod.). Sexualita vyjadřuje (aspoň jak ji chápu) výlučně milostné záležitosti. Doteky, pohlavní styk... někdy i moc žhavej pohled 8).
Dôležité je snáď aby nebola na úkor iných pocitov.
Můžeš mi tohle trochu objasnit? Co na úkor čeho...?
Opäť závisí od toho čo pod tým chápeš.Akú lásku?
Schválně jsem tu otázku položil takhle otevřeně, aby se snad rozproudila diskuze. :)
Ale odpověděl jsi mi pěkně; takhle si představuju pedofilii, která lze tolerovat. Lásku člověk nikdy pořádně nezamaskuje, ale existují případy, kdy je lepší, aby se o to snažil.

Tak mě napadá: když se zamiluješ do dívky, může se ti stát, že si dovedeš představit, že bys s ní strávil zbytek života, a tak si počkáš, až vyroste - a pak si ji třeba vezmeš a budete spolu žít a stárnout? Nebo pořád potřebuješ mladý holky; když lolitka vyroste, nahradíš ji jinou?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Takže otázka či je pedofil nebezpečný voči deťom nemá žiadnu odpoveď.
Bohužel pro mne má. Že JE nebezpečný.
Každej je nebezpečnej; je to ale jen potenciál.


Ne. Zdrcující většina lidí tímto způsobem není nebezpečná vůbec. Ani potenciálně.

Příznačné je, že spor se nevede o společenské odzuzování při jakýchkoli jiných příležitostech - tam naprosto souhlasíme - ale můj oponent si stěžuje pouze na to, že ho nechci pustit k dětem.
No, nechci; protože ho považuji v tomto konkrétním smyslu za nebezpečného.
Požadavek ve mně tento pocit ještě utvrdil.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Zdrcující většina lidí tímto způsobem není nebezpečná vůbec.
Tímto způsobem. To pak jo. Já jen chtěl upozornit, že bych nerad, kdyby se říkali "pedofilové jsou nebezpeční, ostatní jsou bezpeční." Jen jsem chtěl podotknout, že někdo je zas nebezpečnej jiným způsobem - třeba za volatnem - a že to je srovnatelný.
Můj oponent si stěžuje pouze na to, že ho nechci pustit k dětem.
A na co jinýho by si měl taky stěžovat? 8) Heterosexuál by si stěžoval, kdybys mu zakázal setkávat se s opačným pohlavím. Ten, kdo miluje motorky, by si zase stěžoval, kdybys ho k nim nechtěl pustit. Je to pochopitelný.
Navíc tu myslím padlo něco o plným respektování tvýho přání...


A teď mě napadá: nevíte něco o rozvrstvení pedofilů z hlediska inteligence? Trochu mi připadá, jako by to byla jen "výsada" vždycky poměrně inteligentních lidí. H? Ale dost možná je to tím, že o nějakých rustikálních pedofilech se moc nemluví.
Dost možná mě taky ovlivňuje Nabokovova Lolita...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:
Takže otázka či je pedofil nebezpečný voči deťom nemá žiadnu odpoveď.
Bohužel pro mne má. Že JE nebezpečný.
Každej je nebezpečnej; je to ale jen potenciál.

Argonantus píše:Ne. Zdrcující většina lidí tímto způsobem není nebezpečná vůbec. Ani potenciálně.
Filtr píše:Tímto způsobem. To pak jo.
Ale přesně o tenhle způsob jde! Tenhle způsob je právě ta jedna z nejhorších věcí, které vlastně každá společnost má. Proč? Protože to dítě je bezbranné. Je to velmi přirozená tendence, i polovina tvorů, kteří "nemají duši" (t.j. zvířat) chrání svá mláďata, často i za cenu svého života (za který by mohla, čistě pragmaticky vzato, zplodit ještě mnoho potomků, tak by toho jednoho mohla obětovat). Dítě - mládě je prostě bezbranné, tudíž se mu musí věnovat zvýšená pozornost a musí se chránit před potenciálními riziky. Stejně jako matka musí dát pozor, aby na sebe nezvrhlo, když ona vaří, hrnec s vařící polévkou.
Pedofilie je jaksi bohužel přesně proti téhle velmi hluboko zakořeněné přirozené tendenci na ochranu mláďat, takže těžko někdy může být přijímaná a tolerovaná.
Prostě vezmi to relativně - použijme ten Argův příklad - učitel, o kterém nikdo netuší, zda je pedofilní, což klidně může být... a učitel, o kterém to každý ví a "ví", že je s tím smířený atd. Který představuje "potenciálně" větší hrozbu, že zaviní nezdravý vývoj toho tvého dítka (třeba že tvá dcera už nikdy nenaváže zdravý a šťastný vztah s jiným člověkem)? Podle mého je to naprosto jednoznačné, protože i homo-nekro-zoofil, osoba, u které jednoznačně konstatujeme úchylku a nikoliv "sexuální orientaci", dítěti prostě neublíží (nerad bych vyzněl, že být pedofilem je horší než tohle). Jde o to, že i ti násilníci dětem v naprosté většině neubližují. Proč si myslíš, že média reportující z války hlásí, že Američané při bombardování pobili 50 civilistů včetně žen a dětí? Protože je nelidské ubližovat dětem, a donedávna i ženám. Žena i dítě byly jakási trofej, o kterou se, třeba nepřímo, bojovalo. Nepoškozovaly se. Navíc by to poškození bylo velmi zbabělecké, protože žena, a zejména to dítě, se nemohly bránit (a dítě nemůže z podstaty věci ani nyní).
Dítě je bezbranné a je na jeho rodičích (dnes už i na celé společnosti), aby ho chránily.
No a právě pedofilové nesou to nešťastné stigma, že jejich přirozenost jde proti téhle přirozenosti.

Jinak rád bych také připomněl, že vztah rodiče a dítěte je asymetrický, ale je to vztah na úplně jiném základě než vztah romantický/milostný. A pokud označujeme pedofilii za sexuální orientaci vůči dětem, tak je to asi z nějakého důvodu, tedy že ten vztah k dítěti je romantický/milostný. A u takového vztahu symetrie vyžadována je. Tyhle věci bych nepletl dohromady.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
daniel.liddel
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 8. 2007, 11:39

Příspěvek od daniel.liddel »

Prečo je pedofil potencionálne rizikový voči deťom ? Preto lebo je na ne sexuálne orientovaný, alebo preto že by im mohol ublížiť ? Znamená sexuálna orientácia (automaticky) sklon niekomu ubližovať ?
Je heterosexuálny muž nebezpečný pre ženy ? Na túto otázku nejestvuje jednoznačná odpoveď. Asi ako ktorý, že.

Ak chceme posudozvať bezpečnosť/nebezpečnosť nejakého človeka, treba ho posudozvať komplexne. Ako tu vidno z mnohých príspevkov, akosi sa automaticky prepodkladá, že ak zostane (ľubovoľný?) pedofil s dieťaťom osamote, je tu veľké riziko že mu nejako ublíži. Pre mňa je zaujímavá otázka prečo si to myslíte. Hlavne v prípade, ak je to človek so svojou sexualitou vyrovnaný a morálny a má to dieťa rád (záleží mu na ňom).

Spoločnosť nepochybne nebude, aspoň v dohľadnej budúcnosti, voči pedofilom pozitívne naladená. Až taký naivný idiot zas nie som :-) Práve naopak. Počkajte takých 20 rokov a uvidíte ako sa to ešte zhorší a priblížime sa ešte viac západnej pedofilnej hystérii.

Nečiním si nárok na žiadne dieťa (okrem svojho). Prečo by som to preboha robil ? Ako som už povedal a opakjem to znovu, je na každom rodičovi s kým dovolí sa svojmu dieťaťu (kým nie je svojprávne) sa stretávať. Dúfam že v tomto máme všetci rovnaký názor.

Čo sa týka "rozvrstvenia pedofilov", môžem vás všetkých ubezpečiť že z mojej skúsenosti je naprosto štandardné. Poznal som ľudí veľmi inteligentných, altruistických, chápavých, zodpovedných a rovnako aj primitívov, úchylov, egoistov. A čokoľvek medzi nimi. Nemám vôbec pocit že by sa priemerná vzorka pedofilov nejak odlišovala od priemernej vzorky ostatného obyvateľstva.

Eleshar:

Máš pravdu, dieťa pôsobí bezbranne a je v nás (netuším či je to bežné u všetkých) akýsi inštinkt ktorý nám hovorí ho chrániť. Ja osobne mám tento "inštinkt" (aj keď ho tak nerád nazývam) skutočne veľmi silný a dovolím si tvrdiť že je pravdepodobne najsilnejší zo všetkých mojich citov/pudov/inštinktov. A tu je kameň úrazu. Prečo si myslíš, že pedofil takýto cit nemá ? Čo ak taký pedofil nedokáže nájsť uspokojenie tým, že niekomu ublíži ? A to ani nehovorím o tom že by narobil problémy sám sebe, ak by to už bol taký hajzel že by mu na tom dieťati nezáležalo. Pedofil je tiež len človek a nie telesná schránka cítiaca len sexuálny chtíč.

Vzťah rodič-dieťa vs. pedofil-dieťa.
Otázka či je to niečo úplne iné je komplikovanejšia ako sa na prvý pohľad zdá. Ja na ňu tiež neviem všeobecnú jednoznačnú odpoveď. Poznal som takých pedofilov, ktorí vraveli že to čo cítia voči svojim deťom je niečo úplne iné než voči druhým. A takých ktorí tvrdili že je to podobné. Takže môžem hovoriť teraz len sám za seba.
Pre mňa to má MNOHO spoločného.

Za prvé, bol som zamilovaný aj do dospelej ženy a dospelé ženy ma normálne sexuálne priťahujú
Za druhé, bol som zamilovaný do dieťaťa (dievčaťa) a dievčatá ma tiež sexuálne priťahujú.
Za tretie, som rodič a mám dcéru ktorú milujem nado všetko na svete.

Takže viem porovnávať. Môj vzťah k deťom mám mnoho spoločných čàt v mojom vzťahu k dcére. Dalo by sa povedať že jediný rozdiel je tam to, že moja dcéra ma sexuálne nepriťahuje. No ešte je tam rozdiel ten, že na dcére mi záleží na celom svete najviac. Ja od detí neočakávam že sa budú správať ako dospelé ženy v ŽIADNOM smere. To by ma skôr odpudzovalo (som pedofil a priťahujú ma deti ako telom, tak aj DUŠOU, nie ženy v detskom tele).
Takže spôsob môjho správania sa voči deťom je plne prispôsobený tomu, že sú to deti. Nie preto, lebo "sa to patrí", "je to správne" a pod., ale preto že to tak vnútorne cítim a je to pre mňa prirodzené.
"Milostný" je vzťah len vtedy ak som zamilovaný. To som bol len raz a bol to preblém pre mňa. NIKDY nie pre ňu. Keďže som bol zamilovaný, zároveň ma STRAŠNE sexuálne priťahovala. Viac než kto kedy na svete. Bývali sme aj (relatívne) osamote a bývali rôzne situácie. Nezneužíval som ich. Prečo ? Lebo som ju mal rád. Bola to veľmi jednoduchá rovnica a ja som vlastne nebol nikdy pred žiadnou skutočnou dilemou.
Pokiaľ nie som zamilovaný, je to omnoho jednoduchšie. Človek sa nemusí tak kontrolovať, nie je v strese, nie je chvíľu šťastný a chvíľu v depke... No, myslím že to mnohí poznáte :-) Otázka znie. Keď som s deťmi osamote, prečo ich nemanipulujem k tomu, aby robili niečo, čo by ich samé nenapadlo (že by som ich k niečomu nútil si dúfam nikto nemyslí) ? Odpoveď je, prečo by som mal ? Čo by som z toho mal ? Čo by som tým získal ? Absolútne nič. Len by som stratil.

Proste pre mňa má forma vzťahu k mojej dcére a forma vzťahu k iným deťom k sebe omnoho omnoho bližšie, než môjho ľubovoľného vzťahu k iným ženám. Jedna vec je čo človek vnútri cíti a druhá vec je akým prirodzeným spôsobom tento cit prejavuje.

Filtr sa ešte pýtal na dve veci:

Na úkor čoho by nemala byť sexuálna príťažlivosť. Nuž ako sa bude chovať napríklad muž k žene, ktorý voči nej cíti IBA sexuálnu príťažlivosť a ako sa bude chovať ten, kto cíti aj povedzme veľkú emocionálnu náklonnosť (mám ťa rád, túžim aby si bola šťastná, chcem ťa vidieť smiať sa, urobiť ti radosť a pod.) ? Ak si odmyslíme to, že sa musí ovládať, lebo platia isté spoločenské normy, zákony a pod.
Každý zrejme úplne inak. Aj keď obidvaja cítia rovnakú sexuálnu príťažlivosť.
Preto (ne)bezpečnosť pedofila závisí od toho aký je to človek. Okrem iného. Sexualit aje len katalyzátor. Akým spôsobm sa prejaví už závisí od iných faktorov.

Ïalej či by som si dokázal predstaviť že by som sa do nejakej zamiloval a žil s ňou aj v dospelosti. Je to čisto hypotetická otázka, lebo ja už ženatý som. Určite by som si to dokázal predstaviť, aj keď je tu viacero problémov. Dieťa sa v puberte dosť radikálne mení a je možné že keď by sme dospeli, nemuseli by sme byť vzájomne kompatibilní. Napríklad by som ju mohol prestať baviť a chcela by niekoho iného, sebe veku podobného, čo je vysoko pravdepodobné. Za druhé, ja budem vždy túžiť po detskej spoločnosti. To nemá nič spoločného s "neverou". Proste pedofil potrebuje k plnému šťastnému životu detskú spoločnosť. Keby som bol napríklad učiteľ, bolo by to ideálne :-)

Ešte by som chcel podotknúť, že keďže vzťah pedofil-dieťa v PRAKTICKEJ rovine nie je ekvivalentom partnerského vzťahu muž-žena a je skôr kamarátstvom (v ideálnom prípade), nedá sa hovoriť o "výmene". Lebo to nie je "partnerka". Pedofil sa môže stretávať s celým kolektívom detí a to nie je jeho "hárem". Takže je to predsa len trochu (skôr dosť) niečo iné.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

daniel.liddel píše:Prečo je pedofil potencionálne rizikový voči deťom ? Preto lebo je na ne sexuálne orientovaný, alebo preto že by im mohol ublížiť ? Znamená sexuálna orientácia (automaticky) sklon niekomu ubližovať ?
Je heterosexuálny muž nebezpečný pre ženy ? Na túto otázku nejestvuje jednoznačná odpoveď. Asi ako ktorý, že.
No právě tady je ta zásadní záležitost. Sexuální orientace samozřejmě neznamená sklony k ubližování tomu, vůči komu je nasměrovaná. Myslím, že tu ani nikdo nic takového nechtěl tvrdit. Tady ale jde o to, že tomu dítěti může takový vztah velmi snadno ublížit. Třeba se to nepozná hned ale až dosáhne dospělosti. Taky znám takovou, které "nechtěl nikdo ublížit" a dnes jí vztah s klukem nevydrží ani dva týdny, protože z každého náznaku intimnosti se jí chce blít. A její kamarádka... ta asi měla trochu štěstí. Prý má už šest let přítele. S tím, že spolu za tu dobu neměli nic tělesného. Ani polibek. Ale nikdo jim ublížit nechtěl. To je právě ta asymetričnost vztahu, který asymetrïcký být nesmí.
Ak chceme posudozvať bezpečnosť/nebezpečnosť nejakého človeka, treba ho posudozvať komplexne. Ako tu vidno z mnohých príspevkov, akosi sa automaticky prepodkladá, že ak zostane (ľubovoľný?) pedofil s dieťaťom osamote, je tu veľké riziko že mu nejako ublíži. Pre mňa je zaujímavá otázka prečo si to myslíte. Hlavne v prípade, ak je to človek so svojou sexualitou vyrovnaný a morálny a má to dieťa rád (záleží mu na ňom).
Nerozumíš. Rovněž to tu nikdo neřekl. Ne, je tu pouze větší riziko, že mu nějak ublíží než někdo jiný. Prostě lidé ze své podstaty dětem neubližují, to jsem už rozebíral. A ani pedofil mu ublížit třeba nechce, ale problém je ten, že mu projevením své přirozenosti velmi velmi snadno ublížit může. Proto je tu ten náhled, že jeto nebezpečnější.
Spoločnosť nepochybne nebude, aspoň v dohľadnej budúcnosti, voči pedofilom pozitívne naladená. Až taký naivný idiot zas nie som :-) Práve naopak. Počkajte takých 20 rokov a uvidíte ako sa to ešte zhorší a priblížime sa ešte viac západnej pedofilnej hystérii.
Mno... četl jsem kdysi kdesi (ano, jedna paní povídala), že v Německu lobbistické skupiny politické korektnosti začínají odmítat slovo "pedofil" jakožto hanlivé a prosazovat jeho nahrazování slovem "pedosexuál" (něco jako u nás nepsaný společenský zákaz slova "cikán" a nahrazení slovem "rom").
Eleshar:

Máš pravdu, dieťa pôsobí bezbranne a je v nás (netuším či je to bežné u všetkých) akýsi inštinkt ktorý nám hovorí ho chrániť. Ja osobne mám tento "inštinkt" (aj keď ho tak nerád nazývam) skutočne veľmi silný a dovolím si tvrdiť že je pravdepodobne najsilnejší zo všetkých mojich citov/pudov/inštinktov. A tu je kameň úrazu. Prečo si myslíš, že pedofil takýto cit nemá ? Čo ak taký pedofil nedokáže nájsť uspokojenie tým, že niekomu ublíži ? A to ani nehovorím o tom že by narobil problémy sám sebe, ak by to už bol taký hajzel že by mu na tom dieťati nezáležalo. Pedofil je tiež len človek a nie telesná schránka cítiaca len sexuálny chtíč
Ty tady pořád v našich příspěvcích vidíš někde zakódované tvrzení, že pedofil je slintající příšera, která chce ubližovat. Tak tomu není. Kdyby tomu tak bylo, celé by to popravdě bylo poněkud jednodušší, zmizela by jistá velká dilemata (a s nimi i celá tahle diskuse). Tím stigmatem je právě to, že pedofil má jednu ze základních stránek lidství (sexualitu) orientovanou tímhle směrem, čímž snadno způsobí něchtěně nějaké poškození. Navíc problém je, že to ani sám nepozná, protože to dítě v té době taky nějak nepoznává, že je to špatné. Pozná to, až samo začne projevovat svou sexualitu (viz mé příklady výše).
Říkáš rovněž posuzovat komplexně, ale na to jaksi chybí data. Třeba je to vlastně naopak... třeba když bychom si zjistili, kolik lidí na světě je skutečně pedofilních a srovnali si vývoj dětí, tak bychom zjistili, že naprostá většina dětí je u těch pedofilů šťastnější či že procento lidí ubližujících dětem (do takové zásadní míry, jako jsem uvedl v příkladech) je mezi ne-pedofily mnohem větší... Ale taková data jaksi skutečně nemáme, máme pouze ona data viditelná, to znamená negativní. Data, která jsou ale dost frapantní. Jedním z těch frapantních dat je, že velké množství sexuálních deviantů pochází právě z řad dětí, které v mládí někdo sexuálně zneužíval (takže ty dvě slečny, které jsem zmínil, na tom jsou možná ještě hodně "dobře", ve velmi velkých uvozovkách).
Bohužel je to tak, lidé budou vždy zakládat své úsudky na datech, která mají k disposici.
Takže viem porovnávať. Môj vzťah k deťom mám mnoho spoločných čàt v mojom vzťahu k dcére. Dalo by sa povedať že jediný rozdiel je tam to, že moja dcéra ma sexuálne nepriťahuje. No ešte je tam rozdiel ten, že na dcére mi záleží na celom svete najviac. Ja od detí neočakávam že sa budú správať ako dospelé ženy v ŽIADNOM smere. To by ma skôr odpudzovalo (som pedofil a priťahujú ma deti ako telom, tak aj DUŠOU, nie ženy v detskom tele).
K tomuhle se asi těžko vyjádřit. Snad jen... zkus se na moment oprostit od své sexuální orientace a přečíst si tuto svou pasáž ještě jednou pouze v kůži rodiče své dcery.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů