Pedofilie v celé své kráse

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
daniel.liddel
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 8. 2007, 11:39

Filtr

Příspěvek od daniel.liddel »

Ja osobne pod pojmom "zneužitie" chápem to, ak napr. osoba A zmanipuluje/využije osobu B k niečomu, z čoho má osoba A prospech a činí to bez ohľadu na to, či osoba B z toho bude mať prospech, škodu alebo ani jedno. Inými slovami, dopad na osobu B je jej ľahostajný.

Ako z toho vyplýva, môžu mať prospech obe osoby, a zároveň to môže byť zneužitie. Rovnako môže mať z toho osoba B škodu, ale zneužitie to byť nemusí.

Iank relatívne ja nozaj všetko, ale to je v tomto prípade už absolútne off-topic :-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

daniel.liddel píše:Ak má dospelý človek (nie iba pedofil) sexuálny kontakt s dieťaťom, je to samozrejme podľa zákona sexuálne zneužitie. Ja som to však myslel obecne, nie podľa zákona.

Ešte k tomu sexu heterosexuálny muž + heterosexuálna žena. Aj tam môže ísť pri dobrovoľnom styku k zneužitiu. Čo tak chlap, ktorý ženskú zblbne sladkými rečami len kvôli tomu, aby ju "ošukal" a potom ju nechá tak ? Pokiaľ sa taká žena cíti byť zneužitá, tak zneužitá určite je. Aj ak to zákon za zneužitie nepokladá.
Příklad se ženou a starým mužem je naprosto irelevantní. Oba jsou to dospělí lidé, kteři mají patrně už nějakou zkušenost se vztahem a mohou se oba rozhodnout na základě své duševní vyspělosti.

U dítěte nic takové nepřipadá v úvahu. Poznámka, že jsi to nebral z hlediska zákona ale z hlediska reality je také mimo, protože v tomto přípaě je zákon vzácně poměrně dost podobný realitě. Jediný problém jsou samozřejmě mezní případy, které jsme probrali ve zbytku tématu.

Zneužití v tom druhém uvedeném případě je rovněž něco, s čím ta žena prostě tak nějak inherentně musí počítat. A už je na ní, zda to riziko podstoupí nebo ne. Dítě tenhle výběr nemá.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Jen mi napadla taková věc - co si představujete pod pojmem pedofil (ja v tom začínám mít trochu bordel): člověk, který má rád děti nebo člověk, který se cítí sexuálně přitažený k dětem? Hlavně by mě zajímalo jak to vnímá daniel.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
daniel.liddel
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 8. 2007, 11:39

Příspěvek od daniel.liddel »

Eleshar:

Príklady ktoré som použil vôbec nie sú irelevantné. Bavili sme sa o zneužití obecne, nie o tom, že dieťa je omnoho zraniteľnejšie a bezbrannejšie než dospelý, s čím samozrejme plne súhlasím.

Zneužitie je zneužitím bez ohľadu na to, či je človek dospelý alebo nie. Povedať že veď dospelý s tým musí počítať je trochu alibizmus a svojim spôsobom obhajoba zneužívača.

NaokiB4U:

Pedofil je celkom jednoznačne človek, ktorý sa cíti byť k deťom sexuálne priťahovaný. Môže mať deti rád a byť schopný sa pre ne obetovať, rovnako mu môžu byť ľahostané a hnusne ich zneužívať. S definíciou to nesúvisí. Definícia má prakticky rovnaký význam ako pri heterosexualite.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Původně jsem chtěl napsat, že to není obhajoba zneužívajícího, ale pak jsem si uvědomil, že máš částečně pravdu. Částečně a relativně vzato to je obhajoba zneužívajícího.

Dovolím si citovat Ilgira:
Heterosexuál + žena:
mít sex = mít sex = v pořádku
mít sex násilím = zneužít = v nepořádku

Pedofil + dítě
mít sex = zneužít = v nepořádku
mít sex násilím = zneužít s vykřičníkem = mnohem víc v nepořádku
Zneužití není zneužitím bez ohledu na dospělost či nedospělost, o tom jsem tady už mluvil. Dítě je prostě z podstaty věci bezbranné (ať už intelektuálně nebo fysicky), proto považuji jeho zneužití za mnohem zavrženíhodnější.
A když jsem řekl, že ta žena s tím musí počítat, narážel jsem na ten tvůj příklad, kdy ji chlap svede "sladkými kecy, jen aby ji dostal do postele a ona se pak cítí zneužitá". Ano s tím musí počítat. Musíme s tím počítat všichni. A většina žen s tím taky tak nějak počítá a vesměs s chlapem do postele nevleze hned jen kvůli jeho sladkým kecům. To k té intelektuální obranyschopnosti.
No a co se týče obranyschopnosti fysické, tak tam je to myslím celkem zřejmé, ne?

Prostě opět tady opakuji, že dítěti ublížiš prakticky jakýmkoliv sexuálním kontaktem s ním (velmi snadno a velmi vážně). Dospělému jedinci nikoliv.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Dospělému jedinci nikoliv.
Nedělal bych z dospěláků takový netečný kameny, ale jinak s tvým příspěvkem souhlasím 8).
daniel.liddel
Příspěvky: 14
Registrován: 14. 8. 2007, 11:39

Příspěvek od daniel.liddel »

Ako som písal 17.8 2007 o 13:43, šanca že dieťati dospelý človek ublíži je veľmi, veľmi vysoká. V našej spoločnosti a s našimi pravidlami je to obrovský hazard. Takže sa môžeme líšiť v názore na isté okolnosti a na rôzne dôvody ublíženia, ale v princípe sa môžme zhodnúť. V praktickom každodennom živote aj tak záleží len na tom :-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Filtr píše:Nedělal bych z dospěláků takový netečný kameny, ale jinak s tvým příspěvkem souhlasím 8).
Ta část se vztahovala k celému předchozímu výroku - mínil jsem, že dospělému neublíží libovolný projev sexualitu, nikoliv že žádný.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Ok.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tohle bylo hodně napínavé. I když se mi to nelíbilo.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Secrets are power.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mám dojem, že zrovna v tady v tom jemenském případě těžko bude problémem pedofilie. Je tam vůbec nějaký problém? Může-li se tam dívka vdát v osmi letech a patří-li poté svému muži, tak jí těžko soud pomůže.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Sadako píše:Mám dojem, že zrovna v tady v tom jemenském případě těžko bude problémem pedofilie. Je tam vůbec nějaký problém? Může-li se tam dívka vdát v osmi letech a patří-li poté svému muži, tak jí těžko soud pomůže.
No problem tam je, jednak to neumoznuje Jemensky zakon (respektive to zakazuje) a druhak to neumoznuje ani sam zloreceny Koran... (jakkoliv byl Mohammed pedofil pravdepodobne).
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

jakkoliv byl Mohammed pedofil pravdepodobne
Cože? Už jsem slyšel o nějaké údajné schizofrenie ale pedofilství? Kde se k tomu zase proboha přišlo?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

NaokiB4U píše:
jakkoliv byl Mohammed pedofil pravdepodobne
Cože? Už jsem slyšel o nějaké údajné schizofrenie ale pedofilství? Kde se k tomu zase proboha přišlo?
Nejspíš na nějakém křesťanském fóru.
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů