Věk přispívajících

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Kolik vám je (let)?

40 a více
2
4%
31-39
4
8%
25-30
8
16%
23-25
11
22%
20-22
19
37%
17-19
3
6%
16 a méně
4
8%
 
Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

Jerson píše:Tak přemýšlím, jestli nemám moc zájmů a jestli bych se neměl soustředit jen na jeden nebo maximálně dva.
Podívej se na mě...já mám taky spoustu zájmů...jde jen o to jaký máš priority a kolik času jsi svým zájmům ochotný věnovat...
Dám ti příklad třeba u mě v tancování. Je člověk který tančí 10 let 1 týdně a je člověk který tančí 5 let 4x týdně a hned je jasný který z nich asi bude lepší tanečník...
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

No jasne - ten ktery ma lepsi pohybove nadani :-D
Bobby
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

4x tydne je hodne. tyjo. 4x tydne je fakt dost. i vetsina bojovejch umeni je jen trikrat tydne.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

Sosacek: však já říkám že toho mám hodně :D
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Invictus píše:Jerson: Umíš-li toho mnoho, neumíš nic pořádně. S tím se smiř, nebo si azřiď nesmrtelnost, aby ses to všchno mohl naučit skvěle.
No, potíž je v tom, že pak jsou lidé, kteří umí skvěle třeba tři nebo čtyři poměrně rozdílné věci, třeba kovářství, tanec a hru na harmoniku a jízdu na motorce.

Na druhou stranu nemusím vynikat mezi miliony. Spíše aby třeba mé schopnosti ocenilo více než pět lidí najednou. Z tohoto pohledu občas lituju, že jsem nezůstal u hry na housle či na něco podobného - asi se k tomu budu muset vrátit.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jak muzes skvele umet jizdu na motorce? Jak se to projevuje?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

já nevím nějaký ty triky třeba jinak nic jinýho mě nenapadá
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hm. Pravda je taková, že každý z nás (95% z nás) svým časem nehorázně plýtvá. Kdyby sme se do toho opřeli, tak zjistíme že zvládneme přečíst mnohem víc věcí, přičemž stihneme ještě pořát dost tréninků a pořád nám bude zbývat čas na studium, práci... jenže... já nemyslím, že bych toho zvládal málo, ale stejně - vstávám v 11-12 (což by bylo ok, kdybych chodil spát v 5, třeba, ale vzhledem k tomu že chodim spát kolem druhý...), poflakuju se na fórech, v tramvaji si poslouchám MP3 a spokojeně usínám... mohl bych vstávat v 9, ráno si dát 20 minut běhu v parku na probuzení a pro lehký trénink, nasnídat se, pak si vyřídit maily a odpovědi na fórech (jako že fakt odpovědi, ne brouzdat se jima), přečíst 50 stránek nějaký knížky... tou dobou bych se teprve dostával do chvíle kdy se normálně budim, pořád by mi zbývalo půl hodiny až hodina do chvíle než vstanu,takže bych mohl...

...občas když musim vstávat brzo a udělat toho hodně tak až nevěřim, že jsem toho udělal tolik a je teprve půl třetí odpoledne.

je to jen o tom jak si to zařídíš
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

Sirien: pravda pravda, ale je to prostě a jednoduše jenom o tom chtít...nic jinýho...

když chceš něčeho dosáhnou něco dokázat musíš se snažit víc než se snaží ostatní abys v tom mohl vynikat a to platí úplně u všeho...
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Popravdě řečeno to cos napsala rozně hezky zní, ale... neni to pravda. Svět neni fér. Jsou tací, kteří prostě mají talent. Lidé kteří ovládnou nějakou dovednost mnohem snáz než jiní, lidé kteří se dokáží prosadit nad ostatní s mnohem menší snahou. Odzkoušeno v praxi.
Ne že bych si stěžoval, vcelku mi to vyhovuje, ale tak to je už o něčem jinym.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

jasný je to o taky talentu to nepopírám ale zase čím máš míň talentu tím víc se musíš snažit jetsli toužíš něčeho dosáhnout...ano máš pravdu v tom že svět není fér já to moc dobře vím. vlastně když to tak vezmeš tak fér není nic, ale když něco mermomocí chceš (ať už je to nějaká malichernost, nebo prostě chceš dosáhnout něčeho v životě) tak prostě musíš chtít a každý kdo něco chce, taky většinou ví že ho to bude něco stát...takže to je hlavně o té snaze, prostě ti co na určitou věc nemají talent se musí snažit víc než ti co ho mají to je logický ale všechno jde když se chce...
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Teď jsem s Bariss vedl dlouhý rozhovor a cítím povinost napsat, že podle mě pokud chce člověk něčeho dosáhnout, tak musí mít vůli (či motivaci), ale dále prostředky a příležitost. Všechny tyto tři věci alespoň v nějaké malé míře, přičemž lze do jisté míry nahrazoval jednu věc druhou, ale nikdy, a ani zdaleka ne úplně.

Takže člověk může chtít strašně moc a mít talent, ale když nedostane příležitost, tak má prostě smůlu a nic s tím neudělá.
A příklady lidí, kteří hodně chtěli a tak něčeho dosáhli jsou fajn - jen se nesmí zapomínat na ty, kteří také hodně chtěli ale díky chybějící další podmínce o nich vůbec nevíme.

Proto do jisté míry obdivuju každého, kdo něco dokázal během pár let.
(Tak mě napadlo, že i o mě pár lidí řeklo, jak v něčem jsem dobrý - třeba ve znalosti předválečných reálií - přičemž jsem toho dosáhl za rok a půl, ale ze svého pohledu semi zdá, že vlastně nevím nic.)

Jak vlastně člověk pozná, že je v něčem opravdu dobrý a že by se s klidem mohl věnovat něčemu jinému? Kromě toho, když vyhraje mistrovství světa nebo tak něco.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Jerson: Že je mu za to něco někdo ochotnej fakt dobře zaplatit... enom teda že já obdivuju ty, co nemají talent, příležitost a prostředky a přesto něco dokázali... sice neexistují, ale i tak si zaslouží obdiv...

Jináč, je to IMO hlavně o snaze a o tom, kolik je člověk pro to ochotné obětovat... samozřejmě, je nutný nějaký předpoklad, ale jenom málo lidí by se asi snažilo něco dokázat v oboru, kde jim tydle předpoklady chybijó... a pak je to taky o štěstí, spousta lidí dře jak sviňa a nic z teho...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Umíš-li toho mnoho, neumíš nic pořádně.
Celý dětství jsem slýchala: "když něco děláš, máš to dělat pořádně"
Myšleno, když z toho nejsou prokazatelné výsledky, a tím výsledkem je myšleno umístění na horních příčlích výkonostního žebříčku,je to ztráta času.
Trvalo mi strašně dlouho, než mi docvaklo, že jsou věci, které člověk může dělat taky pro radost a ne pro výsledek, pro to místo na dost vysoko umístěném bidýlku.
Já třeba ráda vařím, ale nehodlám se proto stát známým šéfkuchařem ani x-tou variantou Kluků v akci. Těší mně ta činnost a to, že mně a mým blízkým chutná.
Ráda maluju, ale těší mně to právě proto, že můžu malovat, když mám čas a chuť a nápad a ne proto, abych si zlepšovala výkon.
mám dojem, že z řady činností mám větší potěšení, když nepočítám příčky na nějakém žebříčku.
Ale připouštím, že ve dvaceti nčbo třiceti jsem taky myslele, že bych se měla snažit víc.
Dětem ale neříkám, že když něco dělají,mají to dělat pořádně, ale když něco dělají, mělo by jim to přinášet radost a bavit je to.
NA domácí úkoly to ovšem neplatí :D
Uživatelský avatar
Bariss
Příspěvky: 364
Registrován: 24. 11. 2007, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bariss »

Fritzs: přesně o tom tady celou dobu mluvím :wink:

Jerson: je pravda že příležitost je taky nutná, ale i tohle může člověk do jisté míry ovlivnit (jde ovšem o to co bereš jako tu příležitost)
Nesnáším lidi, co jen trollej, protože nedokážou říct nic inteligentního k věci.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů