[Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Stařec »

Hele, mohl bych se případně taky přidat a zkusit si to s vámi? S old school asi nemám tolik zkušeností, kolik bych si přál, ale Dračím doupětem jsem si prošel :) Zrovna teď jsme i s pár lidmi rozjeli v Brně jednu hru v poměrně old schoolovém stylu, ale bohužel se nám to rozpadlo kvůli nedostatku času většiny hráčů. Já mívám čas každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Stařec: napsal jsem tě na seznam, pokud potvrdí aspoň ještě Shadow, máme minimum 4 hráčů postav, v takovém případě bych dodal další informace a domluvili bysme organizační podrobnosti, předběžne vypadá nejpravděpodobněji čtrtek, ale berte to zatím předběžně.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Stařec »

O, děkuji velice! Každopádně bych měl mít nakonec čas i ve středy, kdyby bylo zapotřebí.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od ShadoWWW »

Svou účast potvrzuji. Akorát dva známí se asi nezúčastní.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Dobrá, máme základní skupinku a přicmrndávače, samozřejmě není problém přibrat další za běhu.

Co bude teď potřeba dohodnout:
:?: Zvolit herní systém: D&D Basic (původní, ale méně přehledné) / Labyrinth Lord (přehledné, méně ortodoxní / minimalistické) / Sword and Wizardry (přehledné, více ortodoxní / minimalistické) ač to možná působí jako detail, výběr ovlivní například, způsob počítání obrany a zásahu (intuitivnější ascending / původní descending), počet záchranných hodů (SW má jeden, LL a D&D jich má šest), přítomnost nebo absenci zloděje, variabilitu kostek při házení na životy nebo zranění, apod. - viz odkazy v úvodu, nebo tady
:?: Zvolit počáteční level postav
:?: Zvolit tvorbu postav: na místě (bude stát čas) / doma dle instrukcí (ztrácí feeling), výběr z předpřipravených (může být náhodný jako kompromis předcházejících)
:?: zvolit formu hry: sandbox / epizodická dobrosružství (viz úvodní příspěvky).
:arrow? Sandbox bude průzkum mapy kde budopu různé lokace a dungeony a na vás bude záležet, o čem si co zjistíte a kam se vydáte.
:arrow? Epizodické dungeony by byla serie dějově nezávislých dobrodružství, kde bychom se vždy domluvili, podle odpovídajícího levelu, který dungeon by vás zajímal (udělal bych nějakou stručnou prezentaci aktuálních možností) a ten bychom odehráli a potom vybrali další. Speciální variantou by mohl být nějaký megadungeon s příslušným přilehlým minisettingem pokrývajícím okolí a další zázemí nebo ekvivalent, který by vydal na nějakou samostatnou menší kampaň (ve výběru je pro úvodní levely aktuálně Borrowmaze, Anomalous Subsurface Environment nebo Caverns of Thracia - nejsou to z ortodoxního hlediska úplně klasické megadunegony, ale jsou výrazně větší než klasické moduly, takže se dost blíží, případně bych mohl sehnat další na výběr, třeba Castle of Mad Arcimage nebo Stenehell, apod.), zde bych taky mohl udělat výběr.
K tomuto je potřeba aby jste každý napsl pořadí preferencí a pokud jste nějaké oficiální moduly hráli, tak je napsali, abych je vyškrtl z výběru.
:?: Termín první hry - ten bude hlavně záviset na tom kolik budu potřebovat času na přípravu (tím určím starovací týden), následně se určí konkrétní den, podle průniku vašich možností. Frekvenci bych možná nechal vyplinout, ale můžeme také nadhodit možnosti.

Prosím všechny o odpovědi na jednotlivé body. Pokud chcete něco před tím objasnit, klidně se ptejte na konkrétní věci.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od ShadoWWW »

Za mě:
- 1. úroveň
- výběr z předpřipravených
- sandbox! (podle mě ideální a obdivuju každého GM, co to zvládá)
- termín první hry: nějaká středa (ještě jsem nezmínil, že mi vyhovují středy)
- Ad systém: nejsem ještě úplně rozhodnutý. Nejsem proti žádné z možností, ale momentálně ani žádnou z nich nepreferuji. Mrknu na ty systémy víc a dám vědět (nebo to nechám na většině).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Stařec »

Systém: mám je jen zběžně prolistované, takže to nechám spíš na ostatních, přiznávám však, že by mě bavil spíš nějaký systém (nebo družina) bez zloděje - v těch článcích o old school to znělo docela zajímavě
Tvorba postav: radši doma
typ: rozhodně sandbox, případně taky megadungeon s minisettingem, obojí zní zajímavě
datum: středy jsou pro mě taky fajn, končím na Arne Nováka v 17:30, takže jestli se bude hrát třeba Za Zrcadlem nebo někde v centru, budu na místě do 15 minut.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Shadow: a můžeš i jindy než ve středu? Já mívám ve středu do sedmi přednášku, takže jestli jsou u tebe i jiné možnosti?

Stařec: Arne nováka? Jaký obor, jestli se mohu zeptat? 8)
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Stařec »

Bajo: Český jazyk a literatura
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Ještě zbývá názor Merlkira a Conlaie, tak se hoši nebojte a vyjádřete se :wink: ať mohu dát na výběr z případných konkrétních materiálů. Případně i přicmrndávači mohou uvést svůj názor, kdyby to třeba bylo nerozhodně nebo jen v rámci průzkumu preferencí.
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 995
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Merlkir »

Termín - cokoli krom střed, některé středy mám DrD2. (Za Zrcadlem znám, hráváme právě tam)
Postavy - radši doma, nebo vybrat z předpřipravených
styl - spíš epizodické dungeony, sandbox mi přijde zbytečně náročný na DM

zbytek je mi šumák a nechám to na vás.
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Conlai »

Co se termínů týče, už jsem se vyjádřil.

Jinak: Sandbox, od 1. úrovně, no thief.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Ok, takže vypadá to na sandbox. Mám dost materiálů, ze kterých to mohu poslepovat, což mi ušetří práci s přípravou, takže nad nějaky moc náročné to nebude. Dám tam i nějaký ten megadungeon, když by byla chuť, aby byl dostupný, pokud po něm budete pátrat. Jakmile budu mít, dodám nějaké stručné info o herním prostředí.

Hrát se bude tedy od první úrovně bez zloděje. Pokud jiné preference na pravidla nejsou, určím je sám (více méně jde už jen konkrétní podobu záchraných hodů a jiné detaily, AC budu řešit tak jako tak ascending, tedy intuitivnější variantu), a ještě vám napíšu. Zájemcům potom pošlu pdf, pokud by se chtěli podívat nebo si udělat postavu doma, ale nebude problém jinak vše vysvětlit namístě. Postavy udělám předpřipravené, kdo bude chít udělat svoji, napíšu mu podmínky, hned jak pravidla vyberu.

Hrát bych začal přes příští týden (5. - 11.), pokud to pro nikoho nebude problém. Zde je potřeba vyřešit konkrétní den, středa se nezdá být optimální pro více než jednoho hráče, tak potřebuji vědět, zda Shadowww může i jindy. Osobně bych navrhoval čtvrtek někdy po té páté. Počítejte prozatím s dvou týdení frekvencí ale konkrétne se domluvíme na místě.

A poslední věc, pokud někdo hrál nějaký TSR nebo OSR modul (viz druhý příspěvek), třeba na slezině nebo jinde, dejte mi vědět, ať ho vyřadím (kromě Keep on the Borderlands, tu už jsem vyřadil), to se asi týká myslím hlavně Conlaie, ale kdo ví co jste kdo hráli 8)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od ShadoWWW »

Ahoj. Tak mimo té středy bych mohl i po nebo út, ve čtvrtek jednou za 2 týdny.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Markus »

Čtrtek je ideální den, kdy se dokážu příležitostně urvat, takže jestli bude Čt, občas vás přece jen navštívím.
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů