[Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Obrázek
Jde o oldschool kampaň výběru nejlepších klasických TSR a moderních OSR modulů (případně oldschool moduly od Judges Guild a z Dragonsfoot). Forma bude explorační sandbox kde budou moduly rozmístěny po mapě.

Herní systém: Labyrinth Lord, bez zloděje a s ascending armor class (viz zde)
Příští termín: ??
Místo hraní: ??

Hráči:
DM: Bajo
Hráči postav:
Merlkir (kdykoli kromě středy od pěti odpoledne)
Conlai (kdykoli odpoledne a večer)
Stařec (St - Ne)
Shadow (St - ?)
Bariss
boubuaque (nepravidelný přicmrnádvač)
Markus (nepravidelný přicmrndávač)

:arrow? je možné se nadále přihlásit i během probíhající kampaně

Co je to oldschool?
Hranie podľa starej I. část, Hranie podľa starej II. část, Pravidla ostříleného „dungeoneera“, Cool old school, Estetika, estetika, estetika! Půlelfka s laserovýma očima a čtyřruká kudlanka na Marsu. A chapadla!, klasické DnD, Rozcestník zdrojů (ODnD & OSR), zdejší diskuze,

Co jsou to retroklony?
Retroklony, Retroklony (SW / LL) - základní rozdíly, zdejší diskuze,
Naposledy upravil(a) Bajo dne 5. 11. 2012, 10:02, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Slíbil jsem nějaký úvod ke světu, bohužel jsem nestihl napsat nějaký poutavější úvod, tak aspoň stručně prozatimní vize:

Atmosférou si představe mírně generickou fantasy (ve smyslu DnD) se strověkými i středověkými prvky, s menším důrazem na tolkienovskou poetiku, blíže spíše třeba u nás známým Gamebookům série Fighting Fantasy (Livingsone a Jackson). Něco jako "vesnické" Sword and Sorcery s DnD rasami, zelenými slizy a mouchami zodějkami.
a.JPG
Výchozí oblast, kde budete začínat neni nijak dalekosáhle civilizovaná, je to spíš poloosídlená divočina, kde občas narazíte na nějakou vesnici, méně často na větší město. Nejsou zde žádné komplexní státní celky, spíše jen občasné městské státy z omezeným vlivem, starající se o své záležitosti, nebo pevnosti chránící nejbližší vesnici, pokud ještě stojí a slouží původním obyvatelům. Je to kraj, který mimo cesty je divoký a kde ve skrytých roklých nebo v hustých hvozdech můžete narazit na zakletou věž nebo magicky uzavřené kamené dveře vedoucí kdo ví kam, vyžadující správný klíč. V lesích a horách žíjí různe bestie a nestvůry, ve stínech se pohybují služebnící sil chaosu, kteří spřádají své plány a ohrožují ostatní obyvatele světa.
b.JPG
Náboženství není organizované nebo centralizované, omezuje se zejména na lokální kulty uctívající různé bohy. Někteří mohou přesahovat hranice města, ale jen ti nejznámější. Kulty se dají rozdělit do tří základních skupin: přírodní (uctivající personifikované nebo symbolicky vyjádřené přírodních síl), kult předků, uctívající zbožtěné předky, chápané většinou přímo jako Bohy (sem lze zařadit libovolného boha pozemského panteonu, nebo původní božstva z DnD), většinou nějaké hrdiny, kteří mají moc zasahovat do světa a temné kulty sloužící silám zla chaosu, jako třeba hadí kult, nebo kult žabího boha, občas je možné narazit i na zástupce exotických kultů ze vzdálených zemí. Magie je součástí světa, ale tajemná, obávaná a věnuje se ji většinou jedinci uzavření ve svých sídlech, nestarající se o záležitosti běžného světa, staří mistři předávjící své znalosti vybraným žákům nebo tajné skupiny.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od ShadoWWW »

Chystáš nějaký nový článek na svém blogu?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Pokud začnu zase hrát, abych měl o čem psát, tak asi ano :think: ale nejdřív musím sehnat hráče :wink:
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od boubaque »

Zahrál bych si celkem rád, ale na pravidelnější hraní téměř jistě nebudu mít čas. :(

(I když jsem uvažoval nad jednou věcí, ale o tom později a na jiném místě...)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od ShadoWWW »

Určitě bych se rád taky přidal a vím o dalších dvou z Kostky, co by taky rádi hráli old school.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

boubaque: no pokud bude jinak dost hráčů, případní občasní přicmrndávači nebudou vadit, podmínka jsou aspoň 4 další, pravidelní hráči. Jak realně často bys to viděl?

ShadoWWW: fajn, je možné ty dva sem nasměrovat? Ideálně bych to řešil v rámci jednoho diskuzního fóra, bylo by to přehlednější.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Markus »

Já bych taky rád přicmrndával - ostatně rád vás po dlouhé době uvidím - ale na pravidelné hraní taky nemám čas (respektive na většinu dní v týdnu mám nabraný jiný program). Zato jsem schopný přicmrndávat celkem intenzivně, když ten čas zrovna mám :)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Markus: A u tebe by to bylo náhodně, nebo je v tom nějaký systém? Abych věděl, co si pod tím mám představit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Markus »

Pondělí, úterý, středa mám stálý program. Ve čtvrtek obvykle chodím lézt (takže skoro stálý program), zbytek je víkendový režim, takže nepředvídatelný. Tak asi tak. Neohlížejte se na mě :)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Ok, tak uvidíme jestli bude mít ještě někdo zájem, zatím není ani potvrzených dost hráčů do základní družiny. Pokud by to nevyšlo, zbude leda možnost nějaké nezávislé, předem plánované hry.
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 995
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Merlkir »

Docela mě zajímá oldschool. Strašně dlouho jsem nic nehrál, až teď DrDII s Charlesem a Maugirem. Nějak se mi to RPení zalíbilo, tož bych zkusil i cosi jiného.

Pokud nevadí nulová zkušenost a znalost oldschoolu, šel bych do toho. ;)

(můžu vesměs kdykoli od pěti odpoledne, o víkendech i jinak, ale potřebuju to vědět dopředu. S tím DrDII by se mi to snad nekrylo.)
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Conlai »

Já jsem pro. Momentálně mám čas víceméně kdykoli odpoledne a večer s výjimkou dní kdy hrajeme naši kampaň a kdy mám tréninky... ale jak hraní tak MT jsou pohyblivé a můžu si je přesunout podle potřeby.

Je možné, že by se chtěla přidat i přítelkyně.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od Bajo »

Merkir: Zkušenosti nejsou nutné, důležitý je upřímný zájem o dané pojetí :wink: , píšu tě

Conlai: fajn, píšu tě, přítelkyně se případně zeptej, kdyžtak ji doplníme

Počkáme co teda Shadowww, kdyžtak mi zatim napište kterou variantu byste preferovali, zda "povídkově" epizodickou (kdy vždy vybereme nějaký modul) nebo ten sandbox, kde by byli moduly rozmístěni a vy by jste je "hledali" během prozkoumávání mapy. Druhé pojetí je náročnější na úvodní přípravu, takže by to asi mělo vliv na pozdější začátek hraní.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Oldschool] Klasická dungeon-crawl kampaň!

Příspěvek od boubaque »

Bajo píše:boubaque: no pokud bude jinak dost hráčů, případní občasní přicmrndávači nebudou vadit, podmínka jsou aspoň 4 další, pravidelní hráči. Jak realně často bys to viděl?
Záleželo by na které dny se domluvíte, ale pokud to nebudou víkendy, tak do konce roku tak jednou za měsíc a pak těžko říct :/ Kdyby se hrálo víkendech (pátek-neděle), možná bych zvládl i jednou za 14 dní, ale slíbit to nemůžu. Takže opravdu radši jen jako případný přicmrndávač...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů