Pendragon!

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Markus »

Táákže... po hodinovém trápení s nahazováním rodinné minulosti, kdy jsem uspal všechny hráče :roll: , jsme se konečně dostali k vytvoření postav, což už bylo zajímavější. Hotové postavy zatím mají Ecthelioni a Bubák. Mohli byste mi prosím poslat některé informace, abych si to zapsal? Potřebuji od vás:

:arrow? Jméno:
:arrow? Panství:
:arrow? Výrazný povahový rys: (každý máte právě jeden)
:arrow? Výrazné dovednosti:
:arrow? (Nepovinně) Jakékoliv další zajímavosti, které vás napadnou.

Zevrubný popis netřeba, něco si pamatuju :)

Tyto informace použiju k přípravě hry, takže je jen na vás, jaké vlajky (vlags) mi pošlete. Hodilo by se mi to mít co nejdřív, ať můžu přemýšlet... ostatně je to práce na 15 minut.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Markus »

Taky jsem strávil veselý den tím, že jsem si připravil databázi Británie :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Pieta »

V čem to je?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od boubaque »

Markus píše: :arrow? Jméno:
:arrow? Panství:
(Sir) Gilmere z Longhedge
:arrow? Výrazný povahový rys: (každý máte právě jeden)
Chrabrý
:arrow? Výrazné dovednosti:
Flirt (13)
Heraldika (20) [10 + 10 za rodovou výraznost]
Hospodaření (10)
Sokolnictví (10)
Meč (15)
Kopí (ze země) (15)
:arrow? (Nepovinně) Jakékoliv další zajímavosti, které vás napadnou.
Pohan, umí číst, má piktské předky ... a je to fešák ;)

Štít:
Obrázek
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Markus »

Pieta: Je to v Personal Brain. Vždycky mi to přišlo jako šikovná věcička, ale nikdy jsem pro ni nedokázal najít pořádné využití, takže teď to zkouším znovu. Pro Pendragon to nicméně vypadá jako ideální pomůcka... potřebuješ sledovat desítky různých míst, postav, událostí a vazby mezi nimi. Navíc informace tahám z několika různých příruček, webových stránek, atd. Zatím mi to pomohlo zorientovat se v settingu, ale uvidíme, jak se to uplatní později.

Boubaque: Díky, takhle mi to bohatě stačí. Ještě jedna otázka. Vyber si, jakým jazykem chceš umět číst. Dávám ti na výběr:
:arrow? Ogham: Stará pohanská abeceda Britů a Irů, dnes asi nepříliš používaná - největší šance je, že ji potkáš na nějakých starých monumentech, kruzích, hraničích kamenech atd. Je ale možné, že v cizích krajích (Irsko, Wales) se stále používá živě (tj. hlavně rytím zpráv do dřeva).
:arrow? Runové písmo: Abeceda našich nepřátel Sasů. Runy se vyřezávají se do kamene či dřeva a často nosí kouzelné vlastnosti. S runovými kamínky se věští, atd. Myslím ale, že znalosti saské kultury a abecedy jsou u britského rytíře celkem... zrádné. :-)=
:arrow? Piktské symboly: Nenašel jsem dostatečné informace, ale pokud to správně chápu, nejde o abecedu v pravém slova smyslu, spíš snůšku různých symbolů a obrázků s přiřazenými významy. Nejčastěji se ryjí do hraničních kamenů nebo kamenů u svatyní. Sdělují jména lidí, kterým patří dané území, kteří se o svatyni starají, případně jací duchové se s místem pojí a jaké kouzelné síly je možno vyvolat.
:arrow? Latinka: Když se řekne "gramotnost", myslí se, že umíte číst a psát latinsky. Bez debat nejpoužívanější a nejužitečnější abeceda.

Vezmi si cokoliv, ale předem upozorňuji, že cokoliv kromě latinky se ve hře bude uplatňovat jen zřídka. Ogham si ještě dokážu představit, protože přece jenom žijeme na území, kde se používal, ale piktština bude vyloženě vzácná... museli byste halt vyrazit na Sever.
Samozřejmě můžeš umět abeced víc, jenom mezi to musíš rozdělit body.

-----------------------------

Bubák a Ecthelioni:

Ještě pár drobných úprav k dovednostem. Zapomněl jsem na deníky vyznačit, které dovednosti jsou "znalosti" (wises :) ), tj. spíš pasivní a nepříliš často používané srandy. Doporučuji napsat si k nim na deník malé Z nebo tak něco:
  • Čtení
  • Dvornost (= etiketa) *
  • Heraldika
  • Lidová moudra
  • Romantika
  • Turnaj
  • Znalost Faerie
Znalosti jsou spíš jen doplňkové dovednosti. V každé máte výchozí hodnotu a předpokládá se, že každodenní situace zvládáte bez problémů (takže s Dvorností na implicitních 3 se chováte přijatelně). Hází se na ně jen ve výjimečných situacích, kdy opravdu na něčem záleží a hrozí dramatické selhání (= při konfliktech :) ). Jestli jste do nich investovali body, dovolím vám to přehodnotit a přesunout je místo toho jinam. Body z červených dovedností určitě přesuňte jinam... týkají se věcí, které do hry přijdou až v budoucnu, a tudíž zatím nejsou k ničemu (měl jsem je na deníku přeškrtnout nebo něco).

(*) Bubáku:
PSJČ píše: dvornost, -i f. dvorné chování, uhlazenost, galantnost. Rozplýval se v dvornostech k paní Kamille. Šmil. Nedůvěřovaliť příliš jeho [hraběte] usmívavé uhlazenosti, jeho důstojné dvornosti. Svět.; Jeho původní drsnost ustupuje mravům uhlazenějším, t. zv. dvornosti (courtoisie)
Kde je problém? :)
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Fingalen »

A to chcete hrať podľa tej veľkej kampane? Ja mám pocit,že tam zrovne tieto znalosti často robia rozdieľ medzi úspechom a zlyhaním. Menovite najmä Dvornosť (!), Faerie a Folk lore, sa u nás hádzalo v pomerne zásadných chvíľach. :roll:
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Markus »

Fin: Sakra, já se je snažím svést na cestu zkázy a ty mi to takhle kazíš O-) Hehe... díky za upozornění, kluci si to určitě přečtou a aspoň se můžou přizpůsobit.

Jinak:

Bajo má postavu!
Přivítejte prosím sira Gherarda ze Seendu, malé vesničky ztracené kdesi v kopcích. Sir Gherard je šlachovitý chlap z mozolnatýma rukama, kterého vítr a déšť zřejmě jen tak nerozhází. Je zkušený zálesák, lovec, stopař a všeobecně frajer. Povídá se o něm, že stále ještě praktikuje staré způsoby (ba co víc, že to tam u nich v kopcích možná praktikuje celá vesnice).
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Ecthelion »

Markus píše: :arrow? Jméno:
:arrow? Panství:
(Sir) Edward z Broughtonu
:arrow? Výrazný povahový rys: (každý máte právě jeden)
Milosrdný
:arrow? Výrazné dovednosti:
Jezdectví (20)
Bitva (15)
Meč (15)
Kopí (11)
Heraldika (10)
Obezřetnost (10)
Lov (10)
Turnaj (10)
:arrow? (Nepovinně) Jakékoliv další zajímavosti, které vás napadnou.
Rytíř gryfa je venkovský balík a britský křesťan, kterému přes mládí předčasně zbělely vlasy. Sám je spíše materiálního založení a o jeho správnou cestu se stará Kelt (irský mnich) s epilepsií, který přišel na jeho statek s úlomkem kosti svatého Patrika.

Štít:
Obrázek
--------------------------------------------------------------------------
Markus píše: :arrow? Jméno:
:arrow? Panství:
(Sir) Adtherp z East Chisenbury
:arrow? Výrazný povahový rys: (každý máte právě jeden)
Sobecký
:arrow? Výrazné dovednosti:
Meč (15)
Dřevec (15)
První pomoc (15)
Flirt (13)
Lidová moudra (10)
Obezřetnost (10)
Turnaj (10)
:arrow? (Nepovinně) Jakékoliv další zajímavosti, které vás napadnou.
Rytíř labutě je hromotluk a pořízek, který má v obličeji neustále šílený škleb.

Štít:
Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Peekay »

Markus píše:Pieta: Je to v Personal Brain. Vždycky mi to přišlo jako šikovná věcička, ale nikdy jsem pro ni nedokázal najít pořádné využití, takže teď to zkouším znovu. Pro Pendragon to nicméně vypadá jako ideální pomůcka... potřebuješ sledovat desítky různých míst, postav, událostí a vazby mezi nimi. Navíc informace tahám z několika různých příruček, webových stránek, atd. Zatím mi to pomohlo zorientovat se v settingu, ale uvidíme, jak se to uplatní později.
Pozeram, ze Markus si dal tu namahu spravit presne to, co Pendragon potrebuje ale mne sa do toho nikdy nechcelo $D

Markus, nechces pociatocny stav (i.e. 485) zazipovat a hodit ako attachment do temy o Pendragone? Myslim, ze by to uzivil kadekto.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Bajo »

Markus: Poprosil bych na mail baio(at)seznam.cz poslat ty tabulky rodovou historii a ten autor co js zminoval byl Cornwell nebo kdo (vlastne to asi nebyl on, mam dojem ze jsi mluvil spis o nejem starsim dile.... :think: )?
Edit: Byla to Jane Cowen / Thomas Malory: Le Morte D’Arthur ?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Markus »

Thomas Malory: Le Morte D’Arthur

---

Co byste řekli na hraní v pátek?
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:Co byste řekli na hraní v pátek?
Musím si to rozmyslet, protože v pátek odpoledne přijede brácha na víkend a já v sobotu ráno odjíždím na svatbu kamarádce a vracím se někdy během neděle.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Bajo »

V patek teoreticky ano,ale budu to potrebovat vedet dopredu.
Jinak artusovu smrt jsem nasel i ve slovenskem prekladu, kdyby to pro nekoho bylo pohodlnejsi, ale zatim jsem moc nestudoval, jak moc je kvalitni

Edit: A ted se jdu podivat na... :>;o)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Peekay »

Bajo píše: Edit: A ted se jdu podivat na... :>;o)
Dobrymi zdrojmi na vizual su Tristan + Isolde a do istej miery aj King Arthur... henten stary Excalibur je super na koncepty ako sialenstvo a dvorna laska, ale inak je prilis high-tech a flashy a vobec (platova zbroj bude norma tak o 60 sedeni).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pendragon!

Příspěvek od Markus »

Bubák: tak se prosím rozhodni a dej vědět, ať se Bajo může přizpůsobit :) Zdá se, že jinak všichni tebe máme volno v pátek a neděli. Kromě Davida, s tím jsem ještě nemluvil.

Peekay: JJ, až to dokončím, tak sem hodím Brian z roku 485.

Bajo: Tak co, už sis naházel minulost? :)
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti