Předbelgické SotÉ

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

S Kryštofem a Jonášem jsme se cestou z Gameconu dohodli, že mě ještě před svým říjnovým odjezdem do Belgie vezmou s sebou do časů Impéria (zřejmě s Conlaiem a Boubaquem). Zatím vše směřuje k tomu, že to bude na konci srpna nebo v průběhu září. Zakládám toto téma pro snadnější domluvu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Díky za založení tématu. Hodil jsem ho jako důležité.

Předběžně jsme se domlouvali s klasickou SotE skvadrou, která se vyjářila ve smyslu, že s tím počítá. Necháme je ještě, ať nám to tady potvrdí. :wink:

Předběžný termín bychom zatím viděli na první týden v záři.

Měli bychom se domluvit na tématu hry - chcete si zahrát v anglické zemi mlh a dešťů, pochmurných londýnských uličkách, rozlehlých pláních Ameriky (kde skončila občanská válka a probíhají války s Indiány a cesta na západ), vyprahlých savanách a pouštích Afriky (kde začíná Scramble for Afrika, protože zatím asi jen 20% afrického kontinentu je pod nadvládou velmocí) nebo rýžových polích Číny (kde Vždyvítězná císařská armáda bojuje s povstalci Nebeského království)? Chtěli byste se zapojit do Velké hry (konfliktu mezi Velkou Británií a Ruskem, vedené na diplomatických dvorech, intrikami, dýkami a agenty), pronásledovat Jacka Rozparovače nebo třeba jen s ostatními londýnskými chudáky přežít další den? Nebo se vydat za ztraceným srdcem Lorda Mourningstona? Napište, jaký příběh byste chtěli hrát! :wink:

Postavy - stávající hráči si mohou ponechat své postavy a dále je prohloubit nebo (v případě, že se rozhodneme pro nějaký jiný příběh) si udělat nové. To ponecháme na vaší volbě. Charles si bude muset postavu udělat (jestli chceš, tak po mechanické stránce ji klidně uděláme - stačí ti rozmyslet si koncept a koho chceš hrát).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od boubaque »

Pro mě je první říjnový týden trochu nešťastný termín, ale jednu hru bych snad měl zvládnout.

Co se týče těch návrhů, je jich moc, jsem zahlcen a nevím :P Ještě to promyslím, ale třeba se mezitím vyjádří i ostatní ... a třeba si vybere Charles. Myslím, že Seamus je postava, která se hodí do téměř jakéhokoliv příběhu, takže bych si ji asi s dovolením nechal i na tuhle hru ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Bubáku, pozor, je to první zářijový týden. :)

Zatím vím tolik, že bych před exotikou (Asie či Afrika) upřednostnil starou dobrou Evropu, nejlépe samotné Ostrovy. Určitě si zvládnu sám udělat postavu včetně mechanik, neboť kapitolu o systému jsem přečetl a kupodivu i pochopil. 8) Teď rozečítám kapitolu o světě, po jejím dočtení budu schopen upřesnit své preference ohledně příběhu. Obecně platí, že mám rád keltskou poetiku (aniž bych ji hlouběji znal), a tak by se mi líbilo, kdyby do příběhu nějak "probleskovala" Faerie - ale spíš jen v náznacích, aby si zachovala svá tajemství.

Byl bych moc rád, kdyby sem někdo mohl hodit nějaký odkaz na ostatní postavy nebo info o nich. Nebo jsou to všechno "vzorové" postavy ze SotE, stejně jako Seamus?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Charles: Ano, šli jsme cestou nejmenšího odporu a navíc nám připadaly tyto postavy dostatečně zajímavé, abychom z nich udělali vzorové. :wink:
(Bubák - Seamus Hewson, Conlai - Lord Mourningstone, Markus - Gérard)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od boubaque »

Charles: Myslel jsem zářijový, napsal jsem říjnový... řešil jsem teď slezinu, kterýá by měla být právě v říjnu, tak se mi to nějak popletlo :>:o/ Každopádně jak píšu, čas na jednu hru by neměl být problém najít.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Antharon »

to je z toho že máte dementné názvy mesiacov...
:s_grin:
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Antharon: Naše názvy měsíců jsou pěkné a alespoň je nemáme trapně jako celá Evropa... :>;o)

Bubák: Seamus může být bez problémů. Budeme jenom rádi. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Antharon »

viva la globalizacion...

Inak, nebudete mať nejaké voľné miesto?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Mám nějaký návrh postavy. Pokud bude mít někdo ze spoluhráčů čas a chuť (Markus, Boubaque, Conlai) předtím, než se vrátí Ecthelioni z dovolené, budu moc rád, když mi to pomůžete dotáhnout nebo změnit tak, aby to sedělo do plánované hry. Jakékoliv rady a tipy jsou vítány.

Oisín O´Hara

4 fáze

Aspekty:
Bohatý Ir
Nevěřím na pohádky!
Slepý klíčník podzimního ohně
Barvité klení

Dovednosti:
Cesty do Férie 4 (10 bodů)
Přesvědčování 3 (6 bodů)
Hospodský 2 (3 body)
Vyhazovač 2 (3 body)
Pozornost k detailům 1 (1 bod)
Bubnování na bodhrán 1 (1 bod)

Jestli je Oisín [ašín] v něčem opravdový mistr, tak je to lhaní sám sobě. Nikdy by nepřipustil, že úspěch jeho hostince U Dlouhé chvíle je především zásluha jeho panovačné, ale schopné manželky Mary. Nikdy si nepřizná, že je pod pantoflem už tak dlouho, že se ani o samotě neodváží podívat za pěknou ženskou. Odmítá vidět, že stárne, tloustne a nemá už takovou páru jako dřív. A především a ze všeho nejvíc – ačkoliv je dobrý katolík a nikdy nezpochybňuje svaté a jejich zázraky – zarytě odmítá věřit na kouzla, skřítky a pohádky, ačkoliv jsou všude kolem něj. Právě tato vlastnost z něj udělala klíčníka Krále podzimních ohňů.

Muž seděl na kameni v trávě nedaleko útesu, vedle sebe dřevěnou krosnu, těžce funěl a vytřepával si kamínek z boty. Vlasy už mu zřídly a jeho tvář vypadala, že udržuje mrzutý výraz už jaksi ze zvyku. Ale král procházel zemí lidí již od včerejšího večera a zachtělo se mu prohodit pár slov se smrtelníkem.
„Tak brzy zrána a už na cestě?“ zeptal se škádlivě.
Chlapík se zakabonil a zvedl hlavu.
„Kdopak jste, vašnosti, že se tu tak vesele promenádujete v tom tralaláku?“
„Jsem král,“ řekl Král podzimních ohňů tiše, „král elfů.“
„Jasně,“ ušklíbl se chlapík. „A já jsem svatej Patrik a v tý krosně mám hady, který mluvěj. Najděte si lepší zábavu, než si dělat z lidí po ránu blázny.“
„Já ti nelžu, člověče,“ řekl král s úsměvem a vzal na sebe svou pravou podobu.
Muž chvíli zíral bez dechu a zdálo se, že uteče pryč s útesu bez svého nákladu a s jednou nohou bosou. Pak se mu ale stažený obličej uvolnil a on pronesl.
„Panenko Maria, já se lek. Pěknej trik. Měl jste šaty vycpaný, co? Tutově jste vod cirkusu – tenhleten, no, jak se to – lilipután!“ Chlapík se usmál. „Starej Ryan mi vo tom povídal, že se některý lidi naroděj takhle scvrklí, jak jste vy.“
„Scvrklý...“ pronesl král ledově a čas kolem se zastavil. Smrtelníkovy oči se upřely do prázdna.
„Ty stojíš před pánem skrytých sil této země v jeho pravé podobě a odvažuješ se mluvit o pouťových tricích? Tváří v tvář Králi podzimních ohňů si troufáš pochybovat o existenci Sídhe? Takovou opovážlivost mi ještě nikdo nepředvedl. Tvůj trest musí být … mimořádný.“
Elfí král přemýšlel jen malou chvíli.
„Poslyš, co ti za tvou pochybovačnost provedu, Oisíne z Doolinu. Staneš se součástí mé říše, aniž bys to věděl. Jmenuji tě od této chvíle svým klíčníkem. Tuto větvičku hlohu budeš nosit stále u sebe. Žij si dál svůj malý život hospodského od Dlouhé chvíle. Ale kdykoliv se vydám mimo území Éire, pojedeš se mnou, ať už to bude kamkoliv. A kdykoliv, kdybych to snad potřeboval, budeš připraven otevřít mi bránu zpět do Férie. Podrž si dál svou nevíru v kouzla a bojuj s pravdou, která před tebou stojí obnažená. Ale věz, že ti to udělám tak těžké, jak jen to půjde. A teď vstaň a na má slova zapomeň.“


Od té doby je Oisínův osud nerozlučně spjat s jeho funkcí klíčníka. Král podzimních ohňů se nevydává do lidských zemí mimo Irsko často, ale tu a tam k tomu přece jen dojde. A Oisín ho pokaždé následuje, vždy skálopevně přesvědčen, že vyráží za nějakým svým vlastním cílem. Jednou jede náhle navštívit strýčka ve Skotsku, na kterého si celé roky ani nevzpomněl. Jindy je třeba nutně být u toho, když v Cornwallu budou vykládat víno ze Španělska a osobně vybrat pro sklepy rodinného hostince ty nejslibnější lahve.

Elfí národ jeho příběh zná. Mnozí jej dokonce viděli na vlastní oči, když v omámení procházel s královým dveřníkem a majordomem cesty do Férie a zpět, aby věděl, kudy krále vést, až toho jednou bude třeba. Říkají mu Slepý klíčník, protože je sice důležitou postavou královského dvora, ale nemá o tom nejmenší tušení. A protože Sídhe rádi škádlí smrtelníky a Oisín si to obzvláště zaslouží, tu a tam ho nějaký skřítek nebo elf pozdraví nebo osloví v lese či dokonce na ulici. Oisín se vždycky snaží si to nějak vysvětlit, ale jde to čím dál hůř, protože oslovení Slepý dveřníku už slyšel z různých prapodivných úst nesčetněkrát.

No a pak je tu samozřejmě ta větvička hlohu. Jednou ji smete ramene, jindy se mu zachytí za botu, někdy ji vytáhne mezi drobnými z kapsy... Oisín by si samozřejmě nikdy nepřipustil, že je to stále jedna a ta samá větvička. Prostě hloh je podle něj hrozně chytlavý a on má na něj mimořádnou smůlu. To je všechno, vážení! Nic víc v tom není.

Aktuálně je Oisín v Londýně (a tedy je tu samozřejmě přítomen i Král podzimních ohňů). Tentokrát sehrála roli osudu Oisínova dospívající dcera Maggy, která se najednou zbláznila a prohlásila, že než umře, musí vidět hlavní město a královnu. A že umřít může klidně třeba za týden. Oba rodiče jí to rozmlouvali, ale Maggy si nedala říct. Oisín nakonec podlehl a vydal se s ní na cestu. Jinak ostatně ani nemohl. Nicméně uvnitř je přesvědčený, že to celé je Maggyin vrtoch a že ji musí dostat zpátky domů dřív, než se spustí s nějakým aristokratickým hejskem nebo konvertuje k anglikánství. Jenomže ve skutečnosti samozřejmě bude moci vyrazit domů, až se vydá na cestu i jeho pohádkový pán. A tak bylo nevyhnutelné, že se s Maggy pohádali a ona mu ze vzdoru utekla a ztratila se v londýnských uličkách ...

Cíle:
Krátkodobý = Najít Maggy a dostat ji konečně z toho zpropadeného Londýna zpátky domů.

Dlouhodobý = Hostinec U Dlouhé chvíle musí vejít ve všeobecnou známost a lidi tam musí jezdit za skopovým a za muzikou až z Dublinu. Co z Dublinu, až z Londýna a z Paříže!

Tipy pro hraní postavy:
Ty bařtinoho, ty skřetě přičapené, ty držkáči, paňáci, ty šeploto jakási! Co ty si dovoluješ na poctivého občana?

Kdo má tu oční nemoc, že vidí všechny Iry jako ztroskotance a trhany, toho já rád vyléčím. Jaký je váš roční příjem, vážený pane? A víte, kolik nese ročně můj hostinec v Doolinu, který jsem já z ničeho vybudoval?

Cože? Nevím, k sakru, kde je tady nějaký král podzimu či čeho. A nejsem žádnej klíčník. To si vyprošuju. Já jsem poctivej hostinskej.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od boubaque »

Omlouvám se, že jsem nenapsal dřív, ale nějak jsem na to neměl moc "čas" :)

Mně se Oisín líbí, sice mi přijde dělaný spíš trochu na jednorázové nebo hodně epizodické hraní, ale to asi nebude problém :) Pár připomínek ale mám:

Kromě Neda jsou všechny ukázkové postavy na 5 fází (tedy včetně těch našich ;)), ale pokud chceš jen čtyři, tak tě asi nikdo nutit nebude. Pokud bys chtěl další aspekt, mohl by to být třeba "Zatvrzelý", nebo "Neústupný", kdyby tě nenapadlo něco lepšího.

Jinak co se týče dovedností, záleží asi hlavně na tobě, abys věděl, jakým způsobem je budeš chtít využívat (a případně na vypravěči, aby věděl, jak ti připravit vhodný konflikt), ale já osobně si moc nedokážu představit využití dovednosti "Cesty do Férie", která je u Oisína dokonce nejsilnější, skoro by mi to přišlo jako celkem dobrý Aspekt, ale tam už máš toho klíčníka. Na druhou stranu "Barvité klení" může být využitelný Aspekt, ale já si moc nedokážu představit jak, spíš bych si to dokázal představit jako dovednost ;)

Ale jsou to jen návrhy a náměty k zamyšlení, záleží na tobě a nevypadá to špatně, ale byla by škoda třeba vytvořit si nejsilnější dovednost tak, abys ji přitom nedokázal využít.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Díky za reakci, Jakube.

Oisín je opravdu jednorázovka. Beru to tak, že do Impéria jdu s vámi jen jednou nakouknout. 5 fází si klidně dám, jen mi to na ten koncept "člověka z lidu" přišlo moc.

Cesty do Férie jsem nepočítal, že ve hře využiju. Měl jsem jen pocit, že koncept postavy mě zavazuje k tomu, abych je jako dovednost měl. Ale asi máš pravdu. Konec konců kamarádi, se kterými hrávám klasickou fantasy, si ze mě dělají legraci, že nejsilnější zvláštní schopnost všech mých postav je "být družině na obtíž". :)

Počkám, až se vrátí Ecthelioni z cest a co mi napíšou, a pak všechny úpravy zanesu společně.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Ecthelion »

Chrales: Velmi, velmi pěkné. Oisín O´Hara je perfektní. :wink:

Popravdě už mě hned napadl i nosný příběh pro to dobrodružství, ale to asi až pak do PMky. $D Ta myšlenka, že je součástí elfího dvora, ale sám o tom neví, protože to nechce vidět, je prostě... nádherně elfí. Přesně to, co bych od Sídhe čekal - takový drobný žertík, který je pro smrtelníky katastrofou. :clap:

Klidně můžeš mít 4 nebo 5 aspektů, jak budeš chtít. Ostatní mají 5, takže bychom tě neradi ošidili a pokud na ni ještě stejně budeš sahat, tak bych možná dal těch pět (místo "zatvrzelého" nebo "neúspupného" bych možná kdyžtak použil "Dubová palice", ale je otázka, nakolik je to už obsaženo v "Bohatém Irovi" $D). Barvité klení může být jak dovednost, tak aspekt (ale možná jen jedno a ne obojí najednou) - jako aspekt se klidně hodí i "Pod pantoflem". S tou hlavní dovednosti je opravdu potíž - postava ji v podstatě při hře opravdu využít nemůže, takže bych se možná soustředil na nějakou jinou. Hmmm... dívám se, že na nějaký zápas tam je Vyhazovač, ale jinak tam chybí dovednost na fyzické činnosti (což může být záměr a tím pádem je to v pořádku) - třeba právě Nezdolnost (není moc fyzicky nadaný, ale je to dubová palice a zatne zuby). Nebo třeba něco se šmelinou? Každý úspěšný hospodský se k pašování, případně podloudnictví v podstatě musí dostat (a z toho vyplývají třeba kontakty na podsvětí, přesvědčování hlídek, nenápadnost a podobné legrácky)... a od toho už je jen krůček k Irskému bratrstvu... ale to už je možná pro prostého hostinského možná moc složité (i když to určitě nebrání policii z podezření).

Každopádně už jsme zpátky, tak bychom se mohli bavit i konkrétněji o termínu hraní... tak co tenhle týden? Pro nás by asi ideálně vycházela středa nebo čtvrtek. Jak u vás?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od Charles »

Oba dny můžu. Čtvrtek by mi vyhovoval lépe, ale přizpůsobím se.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Předbelgické SotÉ

Příspěvek od boubaque »

Tenhle týden nebudu bohužel moct. Za týden v pondělí mám státnice a nějak nestíhám :/ Takže tenhle týden leda beze mě.

Příští týden bych mohl kterýkoliv všední den, ale v podnělí by to asi bylo dost nepříjemné (a otázka je, jestli bych to vůbec nějak rozumně stíhal). A pátek by se mi taky moc nehodil, ale v nejhorším by to taky šlo. Takže ideálně příští úterý až čtvrtek.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti