ADnD Adventures

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

ADnD Adventures

Příspěvek od Markus »

Uvažoval jsem, že bych (zase) vedl nějakou příležitostnou minikampaň. Ale tentokrát se nehodlám přeceňovat - chtěl bych hrát oficiální předpřipravená dobrodružství od autorů ADnD settingů. Samozřejmě ve výsledku by se to určitě zvrhlo tak, že už by to vůbec nesledovalo naskriptované dobrodružství... ale podstatné pro mě je, že bych v ruce měl nějaký základ, od nějž se můžu odrazit.

Systém nevím, ale ADnD to nebude $D

Otázka je, po kterém settingu sáhnout. Já dávám na výběr:
- Dark Sun
- Planescape
- Ravenloft
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ak mozem poradit, skuste ten Dark Sun. Trojica dobrodruzstiev Freedom / Road to Urik / Arcane Shadows je mucho cool (a na svoju dobu ma hodne revolucnu strukturu a ine figle).

Freedom ma tusim Conlai, zvysne dve viem zapozicat ja :)

edit po konzultacii s Markusom - ak sa najde miesto, radi by sme sa aj s drahou zucastnili. Nemame problem ani s praacovnymi dnami, BA je co by kamenom dohodil.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Proc to nechces hrat jako ADnD? A v cem priblizne by sis to asi predstavoval?
Kolik by jsi chtel lidi a jak casto by se hralo?
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Lidičky já bych se asi přidal - tedy ač je to Brněnská záležitost - pokud budete mít místo. Mám relativně dost času, víkendy volné a z Ovy je to co by kamenem dohodil a zbytek dočůral :D
... teda za předpokladu, že se to nebude hrát v ADnD - do toho se mi investovat čas moc nechce. :>;o) ... a za předpokladu že by session byly delší než 3-4 hopďky to by se mi asi moc nechtělo cestovat takovou dálku kvůli pár hodinám (..moment, říkal jsem že Ova je blízko, že? :P )
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Hmmmm... Dark Sun :-)= . Planescape je boží, ale Dark Sun, je Dark Sun.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

ja by som si tiež niečo zahral ak by som sa zmestil, najlepšie planescape....
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Táák... těší mě váš zájem a upřímně řečeno, nevím co s tím a jak vybrat lidi do hry. Je vás nějak moc :wink: Snad se neurazíte, když si spoluhráče vyberu a některé z vás odmítnu. Původně bylo tohle zamýšleno jako relaxovaná kampaň pro "starou partu", jmenovitě jsem doufal, že se zúčastní Conlai (slabina mého srdce) a Ecthelioni (jimž se chci odvděčit za jejich hry)... ty z vás, se kterými se nevídám tak často, bych velmi rád viděl a milerád kdykoliv zahraju jakoukoliv jednorázovku. Jen si nejsem jistý, jestli se cítím vyloženě na pořádání kampaně pro "hosty" (nevím, jak to říct, abych nikoho neurazil).

No každopádně Conlai říkal, že na to nebude mít čas a i Ecthelioni se tvářili poněkud rozpačitě kvůli vytížení. Tak nevím, co z toho nakonec bude. Určitě bych chtěl něco hrát a určitě bych chtěl hrát alespoň s někým ze "staré party" (sem počítám Conlaie, Echteliony, Bubáka, Baja a Fritzse). Určitě bude hrát i má slečna Katka. A v závislosti na tom, kolik staroparťáků bude mít zájem, čekám, že budu mít tak 1-2 místo volné pro hosty. Možná by to mohlo fungovat tak, že staroparťáci by byly stálé postavy přítomné v každé hře, kdežto hosti by jezdili jen na některé hry (tj. nemuselo by se s nimi vždy počítat)? Každopádně pokud nebude zájem ve staré partě (ale Fritzs s Bajem mě naplňují nadějí), tak to s prominutím zruším - jak říkám, šlo mi zejména o setkání se starými spoluhráči, hosty uvidím velmi rád, ale na celohostovskou kampaň se necítím.

Ze zmíněných settingů mám nejblíž k Planescapu a je pro mě nejjednoduší na hraní. Dark Sun zní velmi lákavě a rád si ho nastuduju. Ravenloft by vyžadoval temnější atmosféru, tudíž i serióznější kampaň... a vzhledem k tomu, že se podle všeho budou volně střídat hráči, tak tomu moc nevěřím. Ještě mě napadlo hrát Pendragon, velmi pěkná hra s geniálně připravenou kampaní, na kterou už si taky delší dobu brousím zuby (a která samozřejmě vyžaduje téměř 100% účast všech hráčů na každém sezení, jinak to není ono).

Jonko, ADnD rozhodně hrát nebudeme. :>;o) Pendragon je jasný. ADnD settingy upřímně řečeno nevím, v jakém systému odehrát. ADnD je ne-ne, Fate nemám poslední dobou příliš v lásce, Burning Wheel je příliš komplikovaný... no dost možná zůstane u toho Fate, pokud nevymyslíme nic zábavnějšího.[/b]

EDIT: Jo a pravděpodobně se bude muset hrát někdy v pracovních dnech. S víkendy to není tak slavné (jak já, tak Katka jezdíme sem tam k rodičům), ale při frekvenci jednou za měsíc by se i ten volný víkend našel.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Markus píše:Ještě mě napadlo hrát Pendragon, velmi pěkná hra s geniálně připravenou kampaní, na kterou už si taky delší dobu brousím zuby (a která samozřejmě vyžaduje téměř 100% účast všech hráčů na každém sezení, jinak to není ono).
Not true, actually. Pendragon velmi dobre zvlada absencie hracov, dokonca ma priamo zabudovany mechanizmus na ich podporu (knightly solos, appendix 1 tusim).

(nehovoriac o momentoch, kedy dostanes od nejakeho berserkra taku nakladacku, ze cely rok stravis v posteli so zhnisanymi ranami, bojujuc na pokraji zivota a smrti... pripadne kedy cely rok sedis v zajati zradnych Cornwallskych a cakas, kedy za teba tvoj liege lord zaplati vykupne :D)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Tak frekvenci jednou za měsíc snad zvládneme... (sakra, ty hry se nějak hromadí... $D)

Z těch řečených settingů nás nejvíc láká asi Planescape, kterému jsme se zatím vždy nějak vyhnuli (takže o něm máme bohužel spíš jen povrchní povědomí). Ravenloft je zajímavý, ale z důvodů, které byly řečeny to taky nevidíme moc dobře... Pendragon neznáme a Dark Sun za nás radši ne (máme radši železné zbraně a žádný písek $D).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Markus: Jaký systém by jsi si představoval... něco lehčího (FATE, shadows) těžšího (ADnD :>;o) ), nebo tematického (MLwM)...?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

FATE je moznost, ale zkusil bych vymyslet radsi jeste neco jineho. Rozhodne si hodokazu lepe predstavit pro Pscape nez pro DS, kde by mi treba vice sedl ten BW. Nicmeme FATE me osobne uplne nevyhovuje, i kdyz bych to nakonec asi snesl.

Pendragon zni rozhodne zajimave, ale pravidla jsem necetl. Ravenloft by se mi samozrejme libil dost, ale mel bych pomerne specificke naroky a pokud by se nenaplnil, asi by to nemelo cenu. Nicmene osobne bych jako hrac s podporou RL atmosfery nemel problem. DS pro me jednoznacne vede na Pscapem, pro jeho drsnou S&R atmosferu. Je to presne to fantasy, ktere jsem chtel hrat. Brutalni, nebezpecne a nepreplacane.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Markus: ad obsazení starou partou a málohostovací kampaň, ok beru na vědomí :wink:
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Taakže... věci se v mé hlavě vybarvují a zatím to vypadá na Planescape s použitím systému Dogs in the Vineyard (proč mě to nenapadlo dřív?).

Pendragon je stále možnost, ale nevidím dostatečné nadšení. :lol:
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

No, Pendragon...? Má to pravidla pro hraní zlého (chci se vyhnout tomu slovu "temný" zní to strašně EMO) rytíře...? :-)= Nebo musím být implicitně hrdina... jako, záporáci jsou větší stranda hrát, než ti kladní... IMHO :roll: ...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ať už budem hrát cokoliv, musíš být hrdina. :>;o) Na Fritzovi postavy(TM) nějak nemám náladu. :P
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů