Nový design?

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Nový design?

Příspěvek od Wan-To »

Vyjádřete se prosím k současnému grafickému designu Drakkaru. Co se vám nelíbí? Co byste zlepšili? Co byste zrušili? Co byste přidali? ...

Vážně uvažuji o předělání designu - a mimo jiné také zrušení obálky s obrázkem. Tu by nahradila úvodní stránka s obsahem. Jak se stavíte k tomuto kroku?

Další ze změn, které mě napadly, by bylo rozčlenění layoutu do sloupců, přičemž v hlavním, širším sloupci, by byly texty článků, a v postranním všechno možné, třeba různá moudra a sloupky od autorů, jako to bývá v Pevnosti. PDF by se dalo zkultivovat, aby bylo vhodnější pro tisk, a taky by se mohly přímo do PDF vložit profily autorů. Přidávejte nápady.
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Obálku bych nechal tak, jak je. koneckonců, obálku si dosud v redukované podobě ponechal i Dech Draka, obálku podobnou Drakkaru má Alduron. Troufám si říct, že obálky Drakkaru jsou vybírané dobře a že třeba při srovnání s posledním číslem Alduronu máme obálku lepší.
Vynechal bych onu prázdnou stránku za obálkou a rovnou tam nacpal obsah.
Můžeme zkusit hodit texty do rámečků á la Pevnost, proč ne.
Můžeme dodat profily - ale ty především na web. Do časopisu bych je moc necpal - resp. nevidím důvod do každého čísla nacpat profily všech tam zúčastněných autorů.
:>:o/
Kultivace PDFka - proč ne. Každopádně, než dojde k nějakým konečným změnám - navrhuji vytvořit aspoň dvě verze různých nových úprav a ty potom srovnat, která vypadá lépe - přes hlasování redakce. Sice je to práce navíc, ale vyplatí se to.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Acidburn píše:Obálku bych nechal tak, jak je. koneckonců, obálku si dosud v redukované podobě ponechal i Dech Draka, obálku podobnou Drakkaru má Alduron. Troufám si říct, že obálky Drakkaru jsou vybírané dobře a že třeba při srovnání s posledním číslem Alduronu máme obálku lepší.
Jde o to, že ty obrázky na obálky nebude věčně odkuď brát. A navíc je vůbec nepotřebujeme. Barevná obálka slouží k upoutání pozornosti na novinovém stánku, Drakkar ale není tištěný a od tohohle má web a SEO fígle.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Obálka se mi líbí a mám ji rád, ale Wan-To má pravdu, že není nutná. Já na ní netrvám, jsme za ní rád, ale není to důležité.

Sloupky o autorech a podobně - já bych ej dával různě - sem tam bych dal kousek o autorovi toho kterého článku. Ono jde i o to, že Drakkar získá jakýsi punc profesionality. A jako takový se dostane více do podvědomí.

Přidal bych nějaké to dobrodrusžtív, upozornil na to a bylo by to. Výhodou Drakkaru je, že spojuje povídky (literární tvorba), RPG věci a Historii. Čili máme záběr na tři různé sorty lidí. Z toho se dá také těžit :-)

Nicméně, stále bychom měli dořešit zda nechat pdf či je zrušit.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

To Wan-To: jak je to tedy se získáváním obálek z deviantartu? Předpokládám, že požádáš autora, zda bys mohl jeho výtvor využít, počkáš na souhlas a je to, nebo ne?
Navíc si myslím, že pokud má být Drakkar časopisem o RPG, pak musí mít obálku a musí mít kromě webové podoby podobu ve formátu .PDF (což je i moje odpověď RomiKovi). Tohle je otázka prestiže a původního záměru - a tím bylo přece vydávat internetový časopis, nikoli provozovat web.
Je dobře, že web je kvalitní, ale pokud se máme čím lišit od desítek dalších webů o fantasy, RPG a s tím spojených věcí - pak je to právě časopisová verze a webová nadstavba.

A fakt, že jde o naprosto neziskový, každému potenciálnímu autoru přístupný projekt.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Acidburn: Ne, využívám licence Creative Commons a uvádím jméno autora (resp. jeho přezdívku z deviantARTu) ve sloupci vedle obsahu. Nicméně jsem zjistil, že jsem si CC licenci špatně vykládal, takže to nejspíš není úplně košer.
Acidburn píše:Navíc si myslím, že pokud má být Drakkar časopisem o RPG, pak musí mít obálku a musí mít kromě webové podoby podobu ve formátu .PDF (což je i moje odpověď RomiKovi). Tohle je otázka prestiže a původního záměru - a tím bylo přece vydávat internetový časopis, nikoli provozovat web.
Problém je s tím, že my vydáváme internetový časopis ve formě tištěného časopisu. Z toho pramení drtivá většina problémů.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vitus »

Chvilkový nápad: Do rámečků ke článkům dodávat názor/postřeh/glosu na článek od někoho z redakce (umístění na začátek / prostředek / konec) by bylo podle obsahu. Samozřejmě by glosvat musel někdo jiný, než autor článku - tím se celá atmosféra Drakkaru trochu odlehčí a karpítko "zintimní" vztah mezi čtnářem a redakcí.

Opsáno jinde: V některých profi dobrodrůžách jsou kolem dobrodrůža do rámečku přidány "poznámky autora", týkající se nikoliv bezprostředně samotného dobrodružství, ale třaba jakou taktiku použil Vypravěč při testování (a jaká se /ne/vyplatila), jaký byl celkový záměr a jak z něj lze v přpadě potřeby uhnout, jak napasovat dobrodrůžo z Forgotnů do Drakopí a podoně...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Obálku ponechat. Text do dvou sloupců
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Vitusův chvilkový nápad se mi jeví dobrým. Bude to chtít ale připravovat články opět o trochu dříve, aby bylo možné napsat slušné komentáře.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Poud se mi povede můj záměr a se čtvrtým připravíme i páté číslo a v době pátého už bude připravené šesté, stihneme vše. Chce to jen udělat si menší náskok. Před konkurencí i před námi samými :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já mámd nešní odpoledne dedikované psaní článků takže snad dneska napíšu fakt všechno. Ale NHL 2005 Manager také není k zahození. GO RED WINGS GO!!!!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jedna drobnost. Dnes jsem si přečetl Alduron. Upozornil mě na to Viking kvůli jednou článku a Poinaru. Nicméně, zdá se mito nebo je Drakkatr kapku lepší?

Musíme se tedy pánové více snažit a stále jít dopředu. Lepší zítřky nás volají. :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Předevčírem jsem se bavil s Almadem o té pochybné inzerci na RPG.sk, kterou tam poslal někdo od Alduronu (nějaký Zdendas) a která už je naštěstí smazaná. Došli jsme k tomu, že ten člověk je tak trochu megaloman (což je imho vidět i na Alduronu) a Almad říkal, že jsme lepší. Jinak třetí číslo si stáhlo už skoro 200 lidí (to je za ten měsíc velice pěkné). (Kromě toho si Almad stěžoval, že už nás čte skoro víc lidí, než jeho poslouchá $P )
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Obálku nerušit, protože proto. x)
It's Alive!
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vitus »

Gran píše:Obálku nerušit, protože proto. x)
Hm. Taky argument :wink:
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů