Au, bodnul's mě do diskuse !

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Alef0 »

Tá diskusia u mňa skončila Wan-Toovým vyhlásením, Sosáček kopal do mŕtvoly, hoci i tak.

Pobúril som sa tam.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Peekay »

Alef0 píše:Tá diskusia u mňa skončila Wan-Toovým vyhlásením
Wan-Toove vyhlasenie hovorilo o tom, ze pre neho ta diskusia nebola prinosna (lebo to nemal zaujem rozoberat)... pre mna napriklad ano. A kedze isla niekolko stran, tipoval by som, ze nie som jediny.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Zmok
Příspěvky: 458
Registrován: 10. 2. 2007, 21:58
Bydliště: Praha

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Zmok »

Tenhle manévr miluju:
A: (dlouhý text) kdežto ženské jednají víc citově (dlouhý text)
B: Jak můžeš tvrdit že všechny ženské jednají vždycky víc citově?

Jednak taková obecná tvrzení znamenají, že je to spíš pravda než že není, třeba 60%/40%, ne že je to na 100% tak. Druhak člověk často použije vyhraněnější tvrzení aby vypíchnul skutečnou pointu příspěvku. A taky často člověk neví jak přesně popsat svojí myšlenku, nedokáže trefit střed terče tak trefuje okolo a doufá že z rozložení zásahů si ostatní odvodí co se snažil zasáhnout. Bohužel se místo toho najde někdo, kdo začne každou větu rozebírat podle matematické logiky a sepisovat o tom elaboráty. Tady by trocha toho ženského myšlení nebyla na škodu. Neni podstatné co přesně kdo píše, ale proč to píše.

Ono v reálu to funguje tak, že když jeden na tom druhém vidí náznak pochybností, tak automaticky dovysvětlí to o čem mluví, druhý to rychle pochopí a pokračuje se. Hádka je z tohodle málokdy. Na internetu skoro furt.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od skew »

Zmok píše:A taky často člověk neví jak přesně popsat svojí myšlenku, nedokáže trefit střed terče tak trefuje okolo a doufá že z rozložení zásahů si ostatní odvodí co se snažil zasáhnout. Bohužel se místo toho najde někdo, kdo začne každou větu rozebírat podle matematické logiky a sepisovat o tom elaboráty. Tady by trocha toho ženského myšlení nebyla na škodu. Neni podstatné co přesně kdo píše, ale proč to píše.
Jo, s tím se určitě setkal každej, dokáže to pěkně otrávit.
Dobrá připomínka.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Pieta »

Jo jo. (:

Samozřejmě je i velmi vtipný zrcadlový manévr:

A: Ženské prostě jednají víc citově.
B: Počkej, to myslíš vážně, že "Ženské prostě jednají víc citově"?
A: Nevytrhávej mě z kontextu! Kdyby sis přečetl <dlouhý text 1>, <dlouhý text 2>, <dlouhý text 3 o šest stránek dřív>, <to, co napsali C a D> a <polovinu mých příspěvků tady>, muselo by ti být jasné, jak to přesně myslím.

Na netu je snadné myslet si, že všichni přečetli stejné diskuze, jako ty, se stejnou pozorností, a stejně si z nich pamatují. Jenže oni je nečetli a nepamatují. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Argonantus »

No, ono se totiž všeobecně málo čte.
(discussion killer)

Přemýšlím nad discussion killerem, který už několikrát zabil mne; vpád do diskuse, který je tak zjevně provokativní, umělý, cool a vtipný, že se mi až na něj nechce odpovídat.
pety
Příspěvky: 1021
Registrován: 22. 7. 2008, 13:58
Bydliště: Praha-Valmez

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od pety »

Přemýšlím nad discussion killerem, který už několikrát zabil mne; vpád do diskuse, který je tak zjevně provokativní, umělý, cool a vtipný, že se mi až na něj nechce odpovídat.
Narazis na me?
I FUCKING TRAVELED THROUGH TIME AND JUMPED ON A DINOSAUR AND USED IT TO KILL MOTHERFUCKING ROBOT ZOMBIES.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od jonka »

význam discussion killeru se přeceňuje
(discussion killer)

já běžně stojím před dilematem použít špinavé diskuzní triky (ovšem tak nějak přirozeně) a odehnat některé diskutující nebo nebýt účasten diskuze a pak diskuzi nerozumět. Mám taky podezření, že za mou neobratností "umění diskutovat" je moje chuť diskutované věci řešit. Což je asi velký problém :)

ale jinak bych si chtěl malinko postěžovat. s některými věcmi je to jako se dřevem. abys o dřevu mohl mluvit nestačí jej mít rád, ale musíš:
- s dřevem pravidelně pracovat, vítáni jsou dřevorubci a výrobci houslí
- nejsou vítáni environmentální živlové, kteží poukazují na jiné možnosti zacházení se dřevem
- pokud o dřevu diskutuješ je potřeba abys používal dřevaři schválený slovník a dikci

to jsem zjistil nás termity vylučuje z účasti na diskuzi o dřevě, nebo ji působí krajně neužitečnou. a v zahraničních lesích to není nepodobné, a obávám se, že podobně na tom budou i kutači rudy i kožedělci. takže je asi holt taková doba...

toliko můj rant k diskuzím (ne)obecně ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Randy

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Randy »

jonka píše:
ale jinak bych si chtěl malinko postěžovat. s některými věcmi je to jako se dřevem. abys o dřevu mohl mluvit nestačí jej mít rád, ale musíš:
- s dřevem pravidelně pracovat, vítáni jsou dřevorubci a výrobci houslí
- nejsou vítáni environmentální živlové, kteží poukazují na jiné možnosti zacházení se dřevem
- pokud o dřevu diskutuješ je potřeba abys používal dřevaři schválený slovník a dikci
hmm... ŘEZIVO $-o
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Sosacek »

Jonko ze tys chtel byt vzdycky drevorubcem? Spat celou noc a pracovat celej den ...
But nobody came.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od skew »

He's a lumberjack and he's okay, he sleeps all night and he works all day...

Ehm, tolik k offtopicu.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Lemmy »

Zmok píše:A taky často člověk neví jak přesně popsat svojí myšlenku, nedokáže trefit střed terče tak trefuje okolo a doufá že z rozložení zásahů si ostatní odvodí co se snažil zasáhnout. Bohužel se místo toho najde někdo, kdo začne každou větu rozebírat podle matematické logiky a sepisovat o tom elaboráty.
Na tohle jsem si tady už zvykl.
Většinou pak sáhodlouze vysvětluji, jak že jsem to myslel, abych podpořil půbodní argument nebo myšlenku, ale zvrtne se to většinou v to, že se začnou rozebírat vysvětlení, jak že jsem to vlastně myslel místo té samotné myšlenky.
A tehdy většinou diskuzi se své strany uzavírám (tedy reaguji už jenom obecně nebo pomalu z diskuze na čas odcházím, než se najde téma, které mě zas zaujme), protože mi nic nepřináší, naopak mě těžce přestává bavit se v tom rýpat.

Taky jsem se přistihnul u toho, že každý příspěvek radši víc rozepíšu, jelikož očekávám právě to, že když neuvedu další specifika, ostatní vytáhnou jejich pomyslné protipóly a já je tak jako tak budu muset za čas napsat. Ale tohle je snad jedna z nejhorších dvousečných zbraní - čím víc textu, tím víc se z něho dá vytáhnout a rýpat.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od jonka »

Au, bodnuli jste mě do diskuze!


...teda až na Lemmyho, ten je šikulka a pláče tady se mnou.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Sosacek »

Lemmy píše:Na tohle jsem si tady už zvykl.
Většinou pak sáhodlouze vysvětluji, jak že jsem to myslel, abych podpořil půbodní argument nebo myšlenku, ale zvrtne se to většinou v to, že se začnou rozebírat vysvětlení, jak že jsem to vlastně myslel místo té samotné myšlenky.
To se stava. Jsou na to dva pohledy:
1) snazi se te tim vystvat a dokazat, ze kdyz svuj nazor neumis obhajit, tak je asi hloupy,
2) z jeho pohledu (nekoho kdo ma rad logiku, a tak) jsi rekl naprostou a ocividnou lez, a on te nechce nechat takove lzi sirit.

EDIT: to se muze hrozne snadno stat kdyz generalizujes. Urazet neci blizke muzes ani nevis.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Au, bodnul's mě do diskuse !

Příspěvek od Lemmy »

Sosacek píše: EDIT: to se muze hrozne snadno stat kdyz generalizujes.
To asi jo. Generalizace je hodně ... "povrchní" a vypadá jako "jednoduchý" argument (jiní můžou mít pocit, že člověk při té myšlence buď vůbec nepřemýšlí nad obsahem toho, co se řeší nebo naopak přemýšlí až tak, že ztrácí význam toho co se řeší a dostává se do úplně jiné roviny***) a lze ji určitě některými názory a zaměřenými myšlenkami rychle rozebrat.

Tady mě ale právě napadla jedna z takových opačných myšlenek:
Generalizace má i svojí hodně silnou stránku a to takovou, že pokud to platí myšlenka obecně je to silný argument proti myšlenkám, které fungují jenom v konkrétních příkladech.
Zároveň je to ale myšlenka, která podporuje hodně velký discussion killer v jeho samotné podstatě $D

*** Tedy do roviny, vedoucí k tomu obecnému = většinou discussion killerovi
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů