Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Bouchi »

Bajo píše:Jak jsem psal na d20. Nepovazuji to za stastne, ale kazdy na to ma pravo.
Jiste. Ale stejne tak ma kazdy pravo nasledne prohlasit dotycneho (verejne ci v PM) za blbce, ktery nici diskuse.
(Neboli obecne - kazdy ma pravo chovat se jako idiot, ale stejne tak ma kazdy z jeho okoli pravo mu rict, ze se dle jeho nazoru chova jako idiot.)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Joe »

Bajo, to, že s tým nič neurobíme, je bohužiaľ fakt.

Ale chcel by som vidieť, ako sa politici snažia obsadiť archív a zrušiť všetky výtlačky z minulého leta, lebo tam boli nejaké ich články, ktoré tam už dneska vidieť nechcú.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Bajo »

2 Bouci: No ano, to je samozrejme vec dalsi. To take nidko nezakazuje :) Ale i o tomhle si nekdo muze myslet sve a neco o tom prohlasovat, takze to bude porad dokola :)

2 Joe:No to nevim, na druhou stranu, politik je trochu v jine situaci nez radovy uzivatel nejakeho dizkuzaku :) Na druhou stranu, dokazu si predstavit i takove politky, bohuzel. Zaroven si ale dokazu predstavit i politika, co po roce chce stahnout nejakou svou knihu treba, na ktere vlastni prava. Mohlo by to pusobit pochybne, ale ma na to pravo (treba neni spokojen s vydavatelem a chce jej zmenit).
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Peekay »

Myslim, ze mozem bez nadsazky vyhlasit: "Sirienove clanky budu v pamati mnohych z nas zit nadalej". Podobne ako jeho stredoskolska praca o RPG ide o rozhodne unikatne literarne utvary. Mazanie veci sa mi nepozdava (ja som take nieco nikdy nerobil a robit nehodlam), ale to je vec kazdeho autora.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Jerson »

Dvě paralelní diskuse - když jsem spal o čurání do spojených nádob, nenapadlo mě, že se dá načurat do obou najednou - Joe Joe :>:o/
Každopádně na smazání přínosu měl Sirien právo, i když si myslím, že je to škoda. Ale co nadělám.
(Já tu tuším taky chtěl něco smazat, ale to se týkalo CPH, tedy nic moc zajímavé téma a žádná škoda)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Bouchi píše: Autorsky zakon se na ne nevztahuje?
Ale je skutečně ten příspěvek dílem? Já myslím, že ne, příspěvek sám o sobě není dílem, je součástí díla, jelikož jeho účelem je postavit tu diskusi, k jejímuž zásadnímu narušení může dojít. :wink:
Pokud jde o smazání článků... mno nevím, to bych hodnotil asi jinak, ale pořád si myslím, že je to dětinské.

Po další úvaze - ne, nemyslím si, že to může autor článků vymáhat. Prostě to napsal sem do volně přístupného prostoru s tím vědomím, takže je to podle mého automaticky public domain. Jde o to, aby na tom Markus nechtěl vydělávat, nic moc více. A taky by bylo dobré, kdyby třeba ty články nevydával za své, ale to už je věc myslím etická, nikoliv právní.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Bouchi »

Eleshar_Vermillion píše:Jde o to, aby na tom Markus nechtěl vydělávat, nic moc více. A taky by bylo dobré, kdyby třeba ty články nevydával za své, ale to už je věc myslím etická, nikoliv právní.
Hmmmm ....
Autorsky zakon píše:Autor má právo osobovat si autorství, včetně práva rozhodnout, zda a jakým způsobem má být jeho autorství uvedeno při zveřejnění a dalším užití jeho díla, je-li uvedení autorství při takovém užití obvyklé.
EDIT:
Eleshar_Vermillion píše:příspěvek sám o sobě není dílem, je součástí díla
IMHO jak ktery. Nektere bezpochyby budou vyhovovat nize uvedenemu:
Autorsky zakon píše:Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo").
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od sirien »

FAKTICKÁ DOPLNĚNÍ

Seznámení s RPG pohledem psychologie (PDF/DOC plus prezentace a osnova obhajoby pro Středoškolskou odbornou činnost).

Články na RPG Fóru jsem nemazal navěky, všechny (už nevím přesně které všechny to přesně byly) jsou k nalezení na Kostce

Články jsem z RPG F odstranil v době svého týdenního banu, tedy nějakých minimálně třičtvrtě roku před svým odchodem z Fóra - nijak jsem tuto činnost netajil a kdokoliv se k ní mohl dle své libosti vyjádřit přímo. Dnes jsem pouze doodebral článek, na který jsem byl upozorněn a který jsem předtím přehlédl (záhy bude aktualizovaný zveřejněn na Kostce, tak jako zbytek).
Rozebírat mé rozhodnutí s více než ročním odstupem mi nepřijde moc přínosné ani šťastné a nechci a nebudu se k němu dále vyjadřovat - rozhodl jsem se, jak jsem se tehdy rozhodl, a dnes pouze držím kontinuitu svého tehdejšího rozhodnutí, nic víc, nic méně.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od jonka »

Podle mě to je v pohodě. V pohodě to je zejména kvůli tomu, že takovou příležitost (mazat svoje příspěvky) přispivatelům vůbec dáváte...
Pak se nedivte, že se divíte.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Argonantus »

Pro badatele v autorském právu - psal jsem to hned na začátku. Bouchi to psal taky správně. Samozřejmě je to dílo, a ne součást. A je tam i poznámka o problému substrátu díla, který technicky brání tomu, aby to mazal autor v nějaké knize nebo novinách. A i tato námitka na internetu padá.

Nevidím v této debatě zase až tak velký smysl; po vyjasnění několika málo možných reakcí se to může zvrhnout v rituální nadávání na Siriena. Což s ohledem na jeho odchod, předpovídaný nejméně rok dopředu, není moc užitečné, a možná ani vhodné.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Vallun »

Argonantus píše:Samozřejmě je to dílo, a ne součást.
Je to dílo a zároveň je to součást díla...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Joe »

Argo,

to nemá byť hon na čarodejnicu Siriena.

To má byť debata o vhodnosti mazania a náhľade na tento problém.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Alef0 »

Nechcem robiť hon, to nemá zmysel.

Skúsenosti som dával z Annuna, kde takéto prípady nastali, ako som spomínal, a vždy sa to riešilo zamietnutím.

Ja by som napríklad bez problémov chápal, keď autor vydá revidovanú formu článku a má právomoc aktualizovať tie staré verzie. Potom chápem, že sa dá dať nad pôvodný článok obrovský nadpis ,,Táto verzia je neaktuálna, navštívte www.alef0.sk/novyclanok".
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše:Nevidím v této debatě zase až tak velký smysl; po vyjasnění několika málo možných reakcí se to může zvrhnout v rituální nadávání na Siriena. Což s ohledem na jeho odchod, předpovídaný nejméně rok dopředu, není moc užitečné, a možná ani vhodné.
Rituální nadávání na uživatele X* je důležitou součástí mentální hygieny uživatelů fóra a fóra jako takového. Zastává funkci, kterou v běžné společnosti má drbání nepřítomných, jen prostě na internetu nejde zařídit ta nepřítomnost.

* Pro různá X
Alef0 píše:Táto verzia je neaktuálna, navštívte http://www.alef0.sk/novyclanok
Máš tam nefunkční link.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Názor na zmazanie svojho prínosu zo stránky

Příspěvek od Joe »

Alef0,

presne to isté ma napadlo.
Je totiž úplne jednoduché do príspevku/článku napísať "Pre aktuálnu verziu prejdite sem..."
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti