A co Sirien???

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Argonantus »

Invictus píše:Jakože se nepovažuju za agresora. To je jako by vám někdo řekl, že by bylo nejlepší, kdyby vaše osobní práva byla omezena v jeho prospěch. Pochopitelně se na něj naštvete a agresorem je jednoznačně on. Agrese totiž neznamená nutně křik a nadávky, skoro bych řekl že to vůbec není nutné, podstatné je upírání práv a svobody ostatním. A to lze dělat i s úsměvem a slušným projevem. Pokud mi někdo chce upírat právo se takovým útokům bránit, ať jde sám někam.
Tohle si, prosím, někteří - zejména moderátoři - nalepte nad postel a přemýšlejte nad tím; možná v tom je totiž podstata celého kilometrového sporu o banech.
Sirien se chová nevhodně, Sosáček taky, ale některým - třeba mně - se jiní nejeví být o nic lepší; akorát se jejich agrese neprojevuje kilometrovými příspěvky a sršatými sarkasmy.

Například zeptat se na kontroverzní věc, a v okamžiku, kdy začnou chodit jiné, než souhlasné odpovědi, zkoušet debatu zarazit úředně (třeba zamknout) já považuji za docela dost sprosté*.
Mimochodem, druhé kolo debaty o Sirienovi vyprovokovala statistika, kterou brali někteří jako hrubou agresi.*

*než mi někdo začne vysvětlovat, že to bylo celé jinak, tak jsou to pokusy o příklad toho, o čem zřejmě mluvil Invictus.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Markus »

Nechci se do věci zaplétat víc, než je nutné, takže jen podotknu, abyste si prosím hlídali, co skutečně řekli moderátoři a jaké moderátorské zásahy skutečně udělali. A teď mám na mysli například Argonantovo "úřední zarážení debaty" nebo Ivictovy obavy z manipulace soutěže.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Mrcek »

Argonaute, dávej na to pozor. Debatu jsem chtěl zarazit já, jako zakladatel tématu. Dotazy, které se tu nejvíc diskutují, položil Bajo. Je mi ovšem hodně hodně smutno z toho, co jsem rozbalením tady tohoto tématu způsobil a z toho jak jste se toho chytli.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Jerson »

Pieta píše:Pokud tohle není myšleno tak, jak to pochopil Majo, jak to je teda myšleno?
Tím chci říct, že někteří lidé zde (a třeba ty mezi nimi) považují za důležitější formu než obsah - forma projevu je může urazit nebo ne na rozdíl od obsahu, což mě třeba připadá podivné. A dále viz to co zvýraznil Argonantus.

Já k tomu jen dodám, že když se budu snažit vidět v příspěvku útok na svou osobu, tak ho tam v mnoha případech najdu. Někdy ho tam najdu, i když se snažit nebudu. A naopak když se budu snažit vidět v příspěvku nějakou konstruktivní myšlenku, mě jen těžko urazí, i když nebude napsaný zrovna košer stylem.

Nedy nevím jak ostatním, ale mně je jedno, jestli mi člověk napíše "Jersone, meleš kraviny" nebo "Nemáš tak docela správné informace". Buď to podloží argumenty nebo ne a to se počítá. O případnou omluvu ho můžu požádat, až když mu dokážu že mám pravdu já a ne on.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Tím chci říct, že někteří lidé zde (a třeba ty mezi nimi) považují za důležitější formu než obsah - forma projevu je může urazit nebo ne na rozdíl od obsahu, což mě třeba připadá podivné.
Ale houby.
Spíš jen považuješ za formu to, co já ještě pořád beru za obsah.
Jerson píše:Nedy nevím jak ostatním, ale mně je jedno, jestli mi člověk napíše "Jersone, meleš kraviny" nebo "Nemáš tak docela správné informace". Buď to podloží argumenty nebo ne a to se počítá. O případnou omluvu ho můžu požádat, až když mu dokážu že mám pravdu já a ne on.
Tak to mě slovní agresivita nepodložená argumenty štve výrazně víc než slovní agresivita argumenty podložená. (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Jerson »

Hm, ta tvoje odpověď je tak obecná, že těžko můžu nesouhlasit. Každopádně když někomu argumenty chybí a mě ne, tak se dokážu dostat do bodu, kdy on nemá jak pokračovat, aniž by se opakoval, a já ano. V čem je problém potom?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Hm, ta tvoje odpověď je tak obecná, že těžko můžu nesouhlasit. Každopádně když někomu argumenty chybí a mě ne, tak se dokážu dostat do bodu, kdy on nemá jak pokračovat, aniž by se opakoval, a já ano. V čem je problém potom?
V tom, že pokračuje dál, sice bez obsahu, ale zato se spoustou formy.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od boubaque »

Jersone, mám jednu otázku - nechci ji vztahovat ani k Sirienovi, ani k žádnému jinému konkrétnímu případu - rozepiš se k tomu, jak uznáš za vhodné, ale víceméně mně zajímá jen to, co kritizuje Vallun svým podpisem, zajímá mě vpodstatě jen "ano", nebo "ne":*

Znamenají tvé příspěvky, že dokud má člověk argumenty (nebo jeho příspěvek obsahuje i konstrukstivní návrhy), může se podle tebe vyjadřovat, jak chce, tedy i s osobními výpady, urážlivě a s nevhodnou formou?


* (Ale abych jen neplácal zbytečnosti - jde mi teď o ujasnění principů, o tu Argem odkazovanou "presupozici".)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Sosacek »

Pieta píše:
Jerson píše:Hm, ta tvoje odpověď je tak obecná, že těžko můžu nesouhlasit. Každopádně když někomu argumenty chybí a mě ne, tak se dokážu dostat do bodu, kdy on nemá jak pokračovat, aniž by se opakoval, a já ano. V čem je problém potom?
V tom, že pokračuje dál, sice bez obsahu, ale zato se spoustou formy.
Nebo ti nekdo zakaze pokracovat protoze te ten clovek kdyz mu dosly argumenty zatimco ty je jeste mas udal? Hmm.

(to je jen priklad, samozrejme. nema nic spolecneho s zadnym realnym nebo imaginarnim forem, a rozhodne nesouvisi s diskusi o jezdeni autem rychle, nebo o slezine na dalave)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Wan-To »

Forma se podílí na tvorbě obsahu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Argonantus »

No, a je to tady - série nepochopení; ale já si to rád vyžeru.

Markus a Mrcek:

Já vím dost přesně, kdo to chtěl zarazit (a netvrdil jsem, že Markus nebo moderátoři).
Vím taky, proč. A přesto myslím, že je to chyba - a vysvětlil jsem ji.

Moderátoři si to mají dát nad postel z jiného důvodu - Invictův odstaveček navrtává teorii, že Sirienův a Sosáčkův ban nesouvisí s ničím jiným.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Jerson »

boubaque píše:Znamenají tvé příspěvky, že dokud má člověk argumenty (nebo jeho příspěvek obsahuje i konstrukstivní návrhy), může se podle tebe vyjadřovat, jak chce, tedy i s osobními výpady, urážlivě a s nevhodnou formou?
Boubaque - na tuto otázku těžko odpověd obecně. Když daného člověka znát nebudu, tak ho asi obdobnými slovy, možná slušnější, ale kousavější formou pošlu k čertu. Rozdíl je ale v tom, že tady šlo o člověka, kterého většina z nás zná delší dobu a většina z té většiny i osobně. Takže u nějakého cizího člověka můžu nabýt dojmu, že to myslí zle, protože jsme spolu nemluvili z očí do očí. Se Sirienem i Sosáčkem jsi mluvil, Pieta taky. Nevím jaké pocity z něj máte osobně - já mu do očí řekl, že pokud se svými fašistickými názory půjde do politiky, tak ho zastřelím dřív než z něj bude druhý Hitler, což není pochavala co by si dal za rámeček. Ale to nic nemění na tom, že jsem to nemyslel jako urážku a on to ví. Stejně tak jako když mi něco napíše (nebo to napíše Sosi), tak si prostě nemyslím, že mě chtějí urazit se zlým úmyslem - právě proto, že oba znám.

Mayda nebo Vallun můžou klidně argumentovat tím, že je osobně neznají a od nich to budu brát. Taky vezmu, když mi řekneš že jednoho či druhého nemusíš ani osobně - taky jsou lidé, co osobně nemusím a přes net to s nimi jde, a mám tedy opačný problém. A asi nejsem sám.

Jen mám dojem, že když vás někdo nerozhodí osobně (a tedy myslím si že nerozhodí), tak nevím proč by vás měl rozhodit po netu. Přijde mi, že po netu se člověk ignoruje mnohem lépe, i kdyby mi tedy vadilo že se mi motá do debaty nebo používá nevhodné výrazy nebo tak.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Peekay »

Jerson píše: Když daného člověka znát nebudu, tak ho asi obdobnými slovy, možná slušnější, ale kousavější formou pošlu k čertu. Rozdíl je ale v tom, že tady šlo o člověka, kterého většina z nás zná delší dobu a většina z té většiny i osobně.
Dvojity meter.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Majo »

S jednou vecou s Jersonom suhlasim. On povedal nieco take, ze: Ak ta niekto uraza otvorene a povie ti veci narovinu je to ovela lepsie ako ked ta uraza zakerne a podpasovo. S tymto uplne suhlasim. Ja tiez niekdy pisem ostro lebo ma to proste tak bavi. - Podobne ako pisala aj Sadako.
Bohuzial niekdy je ale tazke odhadnut ci dane ostre slova su prejavom uprimnosti a otvorenosti alebo su to urazky. Sirien tu hranicu podla mna urcite prekrocil.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Jerson »

Peekay píše:Dvojity meter.
Však jo. A ne dvojí - kamarádi si ke mně můžou dovolit víc než známí, a známí více než neznámí. Ty to tak nemáš?

Jinak se mi tedy osvědčuje přístup, kdy čtu něco urážlivého, ale předpokládám, že to pisatel myslel v dobré a taky tak odpovídám. Ne že by se mi to dařilo vždycky, taky vyletím, o tom žádná. Ale díky tomu se někdy dokážu včas zastavit.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti