Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Vallun »

Pieta - když už chceš arugemntovat takhle, tak ano, rozhodně mám lepší představu o situaci menšin než je průměrná informovanost v ČR, už třeba proto, že připomínkuji pravidlené zrpávy vládního zmocněnce k tomuto tématu, řada mých kolegů z fakutly se touto problematikou zabývá ať již profesionálně či z přesvědčení a to na regionální, státní i uniální úrovni. Navíc mám v těchto kruzích i přátele...

Moje představa je tedy možná naivní, ale s velkou pracděpodobností ucelenější a objektivnější než Tvé dojmy...

K protibělošským hlídkám došlo naposledy začátkem ledna tohoto roku v Tanvaldu. Jen to jaksi opoměla zmínit média...

Útok zápalnou láhví si nevybavuji, pokus o mrasově motivovanou vraždu srovnatlený s případem Natálky je třeba případ z Krupky - de iure mnohem závažnější, neboť tam šlo o přímý pokus vraždy.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Pieta píše:2) Jako odborník na slovo vzatý si jistě vzpomeneš, kdy u nás naposledy došlo k rasisticky motivovanému útoku zápalnou lahví na poklidně žijící bělošskou rodinu nebo k mediálně profláknutým hlídkám domobrany proti bělochům. Protože jestli ne, tak se tu přece jenom těm menšinám dějí věci, které se nám, většině, nedějí.
Já bych zase Valluna zbytečně nepodceňoval a nekřivdil mu (jen když je to zábavné). Vybavit si rasistický útok proti bělochům z poslední doby nebude obtížné, byť se třeba nekonal zápalnou lahví, ale to neznačí, že byl o cokoliv méně brutální. Hlídky "domobrany" se zejména v poslední době také vyskytly a není obtížné najít ani ekvivalenty typu potulných tlup...
Na druhou stranu já si z poslední doby nevybavuju útok zápalnou lahví proti nějaké poklidně žijící rodině z národnostní menšiny.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Sosacek »

Pieta píše:2) Jako odborník na slovo vzatý si jistě vzpomeneš, kdy u nás naposledy došlo k rasisticky motivovanému útoku zápalnou lahví na poklidně žijící bělošskou rodinu s devetkranebo k mediálně profláknutým hlídkám domobrany proti bělochům. Protože jestli ne, tak se tu přece jenom těm menšinám dějí věci, které se nám, většině, nedějí.

Tohle by byl platny argument kdyby nexistvala nevychylena (un-biased) media, zakony a justice.

Ale pokud chces priklady tak proc ne.

Krom toho tu hru muzou hrat dva, pripomen mi kdy nejake deti z vetsiny prepadli, tyrali a znasilnili mensinove dite a dostali za to jeden smesnych par let, druhy nic?

(odhad: pieta si pritahl domu feministku a ted nenavidi bile muze protoze muzou za vsechno)

EDIT: ono to s tema privilegiama neni tak jednoduchy.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše:Krom toho tu hru muzou hrat dva, pripomen mi kdy nejake deti z vetsiny prepadli, tyrali a znasilnili mensinove dite a dostali za to jeden smesnych par let, druhy nic?
Tahle hra mě baví! $D

Jinak upozorňuji, že
1) pod 18 let se trestní sazba půlí (10 let u toho kluka = 20 let u dospělého)
2) nelze uložit více než 10-letý trest
Takže pokud se ti zdá trest směšný, není to zásluhou soudce a kupodivu ani nějakého kryptorasismu v zákonodárství, protože ani v obrácené situaci by nemohl být vyšší.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Pieta »

Pwned. (-:
Uchýlím se do své pevnosti feminismu a sebenenávisti a budu meditovat.

(Furt vím, že ten původní Vallunův výrok je totální blábol, ale evidentně to nedokážu hodit do slov...)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Vallun »

Takže myslíš,že u nás reálěn hrozí genocida minorit organizovaná státem??

Reálné nebezepčí má dneska jinou podobu, vraždění je nástorjem v rulkou orkajových radikálů na obou stranách..., ale pokud je něco problém, tak je to přístup ke vzdělání a slušné práci. A tady je problém v tom, že přílišná snaha o pozitivní diskriminaci může vést (v USA už leckde vede) k tomu,že se bojí nepřijmout či vyhodit černého/hispánského/odslišného zaměstnance, na úkor bělocha....

Opavdu si ymslíš,že je tohle blábol? Pokud ano, zkus konkrétně říct, co není pravda a nezabývej se mnou,a le jen věcí:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Sosacek »

Pieta píše:Pwned. (-:
Uchýlím se do své pevnosti feminismu a sebenenávisti a budu meditovat.
Ne jako sorry, ale ja jsem u tebe tyhle nazory nikdy predtim nevidel, a naopak jsem je predtim videl u zencky ktera k nim priavala nazor ze protoze whitemales (psano zasadne dohromady) ovladaji spolecnost, je libovolny heterosexualni sex znasilneni, pac zeny nemuzou genuinely chtit chlapa, pac jsou manipulovany.
(Furt vím, že ten původní Vallunův výrok je totální blábol, ale evidentně to nedokážu hodit do slov...)
To jsem nekontestoval 8)

S tou praci ma castecne pravdu, ale pochybuju, ze si nekdo poridi dobrou praci mavanim s papirem o diskriminaci, ale nekde se tam schovava dulezita myslenka (nebo si ji tam projektuji), ze positivni diskriminaci nejde vyvazit negativni diskriminaci, protoze two wrongs don't make right.

Krom toho jako ateista je mensina, aspon v ramci EU a urcite v ramci planety. A ja jsem taky mensina, nemam facebook a nemam rad Vaclava Klause. Ani Vaclava Havla. Vlastne nemam rad zadnyho Vaclava, hlavne svyho strejdu.

Na druhou stranu, vedel jsi, ze Svedsko ma zakon, ze pokud si chces legalne zmenit pohlavi, musis byt predtim sterilizovan? Vcetne toho, ze pokud jsi predtim byl chlap a je tvoje sperma ulozeny v nejaky spermabance, musi byt zniceno, aby se tvoje geny nemohly sirit.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Pieta »

Vallun píše:Takže myslíš,že u nás reálěn hrozí genocida minorit organizovaná státem??
Nadsázka. Najdi si to ve slovníku. (-:

Myslím si, že menšinám u nás reálně hrozí, že jim většina bude pěkně znepříjemňovat život, prostě proto, že jsou jiní.
(důkaz: víceméně libovolná debata na novinky.cz)
A proto že má smysl je chránit víc, než většinu.
(A většinu má pořád smysl chránit před menšinou, a před nima samotnejma, jen prostě ne tak moc.)
Vallun píše:Reálné nebezepčí má dneska jinou podobu, vraždění je nástorjem v rulkou orkajových radikálů na obou stranách..., ale pokud je něco problém, tak je to přístup ke vzdělání a slušné práci. A tady je problém v tom, že přílišná snaha o pozitivní diskriminaci může vést (v USA už leckde vede) k tomu,že se bojí nepřijmout či vyhodit černého/hispánského/odslišného zaměstnance, na úkor bělocha...
Tohle je složitý - on prostě černoch (jak se to hned píše snáz, když to nejsou romové... (: ), kterej má stejnou kvalifikaci, je často lepší, protože aby se na tu stejnou kvalifikaci dostal, musel překonat těžší počáteční podmínky - sociální, ekonomický, atd. A když pak přijde k pohovoru, tak má před sebou stejnou překážku ještě jednou, protože každej přece ví, že černoši jsou hůř vzdělaný, než ostatní.
Což neznamená, že to občas není nespravedlivý vůči tomu bělochovi; ale život holt není spravedlivej, a furt je to statisticky spravedlivější, než bez pozidiskriminace.
Pieta píše:Pwned. (-:
Uchýlím se do své pevnosti feminismu a sebenenávisti a budu meditovat.
Sosacek píše:Ne jako sorry, ale ja jsem u tebe tyhle nazory nikdy predtim nevidel, a naopak jsem je predtim videl u zencky ktera k nim priavala nazor ze protoze whitemales (psano zasadne dohromady) ovladaji spolecnost, je libovolny heterosexualni sex znasilneni, pac zeny nemuzou genuinely chtit chlapa, pac jsou manipulovany.
V pohodě. Já taky tyhle věci moc nepíšu, protože vím, že přesně takovýhle asociace můžu čekat. (:
Sosacek píše:S tou praci ma castecne pravdu, ale pochybuju, ze si nekdo poridi dobrou praci mavanim s papirem o diskriminaci, ale nekde se tam schovava dulezita myslenka (nebo si ji tam projektuji), ze positivni diskriminaci nejde vyvazit negativni diskriminaci, protoze two wrongs don't make right.
Viz nahoře - prostě mi two wrongs přijdou jako zbytečně zjednodušující pohled. Spíš to vidím tak, že right + wrong můžou pořád někdy bejt wrong, ale wrong samotný je wrong vždycky.
Sosacek píše:Na druhou stranu, vedel jsi, ze Svedsko ma zakon, ze pokud si chces legalne zmenit pohlavi, musis byt predtim sterilizovan? Vcetne toho, ze pokud jsi predtim byl chlap a je tvoje sperma ulozeny v nejaky spermabance, musi byt zniceno, aby se tvoje geny nemohly sirit.
Link?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Resurrection »

Secrets are power.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Pieta »

Tak to je drsný!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Sosacek »

Pieta píše:Viz nahoře - prostě mi two wrongs přijdou jako zbytečně zjednodušující pohled. Spíš to vidím tak, že right + wrong můžou pořád někdy bejt wrong, ale wrong samotný je wrong vždycky.
Ja premyslim, jestli ta myslenka nesouvisi s tim co Vallun rikal jen velmi volne, ve stylu "jaka nejlepsi vec by se dala vyvodit z toho co vallun sice nerekl, ale nejspis myslel. Asi." (: )

...

Co se tyka toho Privilege, ja mam s tim problem spis v tom (krom toho problemu ze vsech podobnych oblasti -- nemuzes diskutovat napriklad o politicke korektnosti, aniz by se ti za politickou korektnost schovavali lidi co chteji cenzurovat kdeco, a z druhe strany se ti do boje proti politicke korektnosti nehlasili bigotni kokoti co chteji volne urazet lidi a citit se u toho jak bojuji proti zlu -- pro klidnou debatu je v extremnich pozicich na obou stranach moc lidi. ekvivalentni k diskusi o cikanech, socialnich davkach, podobne), ze si nejsem jisty jak se vetsina poznatku v tehle oblasti, ktere prichazi prevazne z USA se daji aplikovat na Evropu.

Tim chci rict, srovnej si anglictinu a cestinu. V cestine o nikom nerikas ze je bitch, nerikas "bitch please" (pokud nejsi ja a faskal v hospode predstirajici ze jsme ragekomixy), nerikas tomu ze jsi vyhral souboj "I just totally raped you" a tak.Prihod k tomu Bibli, ktera je takova Misogyny 101, a ten boj o potraty, ktery i kdyz tady lita spousta materialu na tema OMG MRTVY DETI je primarne bojem o prava zen, protoze hromada hromada nabozenskejch typku by chtelo videt mlady zeny doma pod kontrolou otcu a povazuji to ze otehotni za bozi trest a odplatu za to, ze si dovoli uzivat kdyz oni nemuzou, pricti k tomu sileny age of consent (v zapadni evrope vetsinou 14, v USA 18) a dostanes neco hodne jinyho nez je Evropa.

Ja myslim, ze tohle je vec ve ktere jsme dal nez USA (a dela nas to "neefektivnimi, hehe") a proto jsem trochu skepticky k importu poznatku odtama, a ja kdyz jsem trochu spekticky, muze to vypadat jako OMG WTF KILLYOUALL zejo. Ackoli USA muze hezku ukazovat smer kterym se nevydavat, Ale je to smutny, protoze v nekterych vecech (jako osobni svoboda, pravo na zbran a ochranu sebe sama) jsou zase dal oni.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše:(v zapadni evrope vetsinou 14, v USA 18)
v usa je to spíš 16, ne? ale tam to bude záviset na státu... takže New York možná 15, Arizona možná 21...
Sosacek píše:Ja myslim, ze tohle je vec ve ktere jsme dal nez USA (a dela nas to "neefektivnimi, hehe") a proto jsem trochu skepticky k importu poznatku odtama, a ja kdyz jsem trochu spekticky, muze to vypadat jako OMG WTF KILLYOUALL zejo.
Mno vidíš ten rozdíl v komunikaci, když řekneš spíš "jsem trochu skeptický" než "OMG WTF KILLYOUALL", že? :-)=
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Sosacek »

Eleshar_Vermillion píše:v usa je to spíš 16, ne? ale tam to bude záviset na státu... takže New York možná 15, Arizona možná 21...
Jak kde, na nekterych mistech je to treba 16 s vyjimkou ze kdyz jste vekove do tri let od sebe, je to 13.

Problem je ten, ze americka kultura vznika v kalifornii, kde to je 18, takze navzdory zakonum si vetsina americanu mysli ze to je osmnact, a ze i kdyby to driv bylo legalni, je to zlo. Ty dusledky, kdyz pak frajeri co poprve muzou sukat a poprve muzou chlastat (a mozna ani to ne, ale stejne to delaji) poprve odjedou na vejsky od rodicu jsou pak ... rekneme ze maji trosku vetsi incidenci zdivocelych stad studentu.
Mno vidíš ten rozdíl v komunikaci, když řekneš spíš "jsem trochu skeptický" než "OMG WTF KILLYOUALL", že? :-)=
Ale jen jedno z toho je zabava.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Co se tyka toho Privilege, ja mam s tim problem spis v tom, ze si nejsem jisty jak se vetsina poznatku v tehle oblasti, ktere prichazi prevazne z USA se daji aplikovat na Evropu.
Teoreticky by to mělo být stejné. Prakticky to samozřejmě problém je.
Ale ono i v těch Státech se dost lidí shodne na tom, že affirmative action má smysl, ale mnohem míň na tom, jak by se to prakticky mělo realizovat.
Sosacek píše:Prihod k tomu Bibli, ktera je takova Misogyny 101, a ten boj o potraty, ktery i kdyz tady lita spousta materialu na tema OMG MRTVY DETI je primarne bojem o prava zen, protoze hromada hromada nabozenskejch typku by chtelo videt mlady zeny doma pod kontrolou otcu a povazuji to ze otehotni za bozi trest a odplatu za to, ze si dovoli uzivat kdyz oni nemuzou
Americkej fundamentalismus je... eh, z toho by člověk už nechtěl žít na téhle planetě.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Ad hominem, ad absurdum, ad nauseam

Příspěvek od skew »

Sosacek píše:Prihod k tomu Bibli, ktera je takova Misogyny 101, a ten boj o potraty, ktery i kdyz tady lita spousta materialu na tema OMG MRTVY DETI je primarne bojem o prava zen, protoze hromada hromada nabozenskejch typku by chtelo videt mlady zeny doma pod kontrolou otcu a povazuji to ze otehotni za bozi trest a odplatu za to, ze si dovoli uzivat kdyz oni nemuzou, pricti k tomu sileny age of consent (v zapadni evrope vetsinou 14, v USA 18) a dostanes neco hodne jinyho nez je Evropa.
Sem asi jediný rozumný pro-life argument slyšel od Rona Paula, což je celkem paradoxní páč on sám je afaik křesťan a republikán (a taky nevěří v evoluci, ale zase má sympatický názory ohledně omezení vládní moci a sraní se do každé války která se USA připlete pod nohy).
Jinak ohledně zletilosti, v některých státech mají dokonce jinej věk pro straight a gay sex (hádejte kterej je větší).
Ale je to smutny, protoze v nekterych vecech (jako osobni svoboda, pravo na zbran a ochranu sebe sama) jsou zase dal oni.
Jk to mají s právy na zbraň / zbrojními průkazy ? A naopak mám dojem, že v některých státech mají gun-free zóny, který fungujou přesně naopak než by měly.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů