Kam az dojde agresivita

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
thera
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 6. 2006, 10:33

Příspěvek od thera »

Aj podľa mojich skúseností (ako spomínala maYda a vlastne je to aj v príspevku Bobbyho) jedna z dôležitých príčin, ktorá spôsobuje dopravné nehody na cestách je

arogantnosť

vodičov. Že sú si taký istí svojimi skúsenosťami, parametrami resp. bezpečnosťou auta a inými okolnosťami, že táto ich sebaistota vedie k neopatrnej jazde.
Po prečítaní si tejto diskusie a niektorých príspevkov úplne chápem, prečo je jazda v automobiloch (príp. ďiaľkových autobusoch) čoraz nebezpečnejšia.

Touto debatou sa len zjavne potvrdilo, ze tolerancia vo všeobecnosti a zjavne aj na silniciach bohužiaľ dostáva dosť do tela.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Jerson píše: Druhá věc - proč tak moc prosazuju svůj názor - je poněkud jiného rázu. Nedělá mi problém souhlasit s tím, že nepřiměřeně rychlá jízda je nebezpečná. Ale ke své smůle nemám rád obecná paušalizující sdělení a zejména v případě, kdy mám naprosto opačné zkušenosti.
Hm, my jsme to tu paušalizovali? Když napíšu "Rychlá jízda je nebezpečná" , (což bezpochyby je), tak je to trošku jiné, než když napíšu "Rychlá jízda je vždy nebezpečná". Předpokládejme existenci situace, ve které je rychlá jízda "bezpečnější" než pomalá. To ale neznamená, že ve spoustě-většině jiných situací je bezpečnější jet pomalu. V dnešní době se prostě sdělení často zobecňují (uznávám, že to není docela správné), takže když se napíše "Rychlá jízda je nebezpečnější než pomalá" tak se tím obvykle (obecně) myslí "za obvyklých okolností" nebo "většinou je".
Sirien píše:Takže, závěrečně - existuje vztah mezi rychlostí a bezpečností, bezpochyby, ale tento vztah není zdaleka ultimátním faktorem.
thera píše: Aj podľa mojich skúseností (ako spomínala maYda a vlastne je to aj v príspevku Bobbyho) jedna z dôležitých príčin, ktorá spôsobuje dopravné nehody na cestách je

arogantnosť

vodičov. Že sú si taký istí svojimi skúsenosťami, parametrami resp. bezpečnosťou auta a inými okolnosťami, že táto ich sebaistota vedie k neopatrnej jazde.
Siriene, ty si myslíš, že si můžeš dovolit jezdit rychleji než ostatní, protože máš dobrý auto a hodně jsi toho za volantem prožil? Myslím, že to dobře vystihl(a) thera ve výše uvedeném příspěvku- ty sice věříš, že na to máš, ale plošně to vůbec nemusí pravda.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Docela poučná debata.
Zase mi ukázala něco, co jsem si neuvědomoval.
Díky účastníkům (zejména těm, co se mnou nesouhlasí).
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Jakože člověk je schopen vytvořit jakýkoliv argument, jen aby si nemusel přiznat, že něco dělá špatně (velice automatická věc, nelze v podstatě nikomu vyčítat)? Nebo něco více specifického?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Nekra: Jasněnikdo neví jak dobré má auto a nikdo neví jak dobrý je řidič a kdo to ví ten si jen myslí že to ví takže by všichni měli jezdit podělaný strachy že kdykoliv překročej dvacku tak se vysekaj, protože na to nemaj.
To co psala thera je dokonalá ukázka presumpce viny.

Mimochodem - nemám dobrý auto, i když bych rád měl. Párkrát jsem v dobrejch autech seděl. A - protože neřídíš, tak asi nemůžu chtít abys pochopila jak rychle a snadno se dá rozdíl mezi auty poznat - jedno rozjetí se, jedno silnější zabrždění abych si zkusil brzdy, jedna zatáčka projetá trochu rychlejc, ale s jistotou že furt vpohodě, a pocit toho jak to auto přitom drželo na silnici...
A to jak dobrej sem řidič můžu velice snadno vědět - prostě sem se na to zeptal takových kteří jsou svými zkušenostmi mimo obzory kohokoliv kdo se v téhle diskusi ke svým zkušenostem přiznal.

Je vtipné když mi vyčítáš arogantnost za volantem potom co sem napsal o potřebě tolerance za volantem, mám dojem že půlka diskutujících se už jak pidbulové zakousli do debaty a zapomněli číst nebo přemejšlet nad tim co čtou.

A mimochodem - i prohlášení "rychlá jízda je nebezpečná" je samo o sobě velice těžká paušalizace. Možná by šlo říct že "příliš rychlá jízda vzhledem k okolnostem je nebezpečná" nebo že "rychlá jízda může být nebezpečná" - jenže to by se k tomu asi musel vyjadřovat někdo, kdo ví o řízení víc než... mmnt, spočítám to přesně... ZATRACENĚ, NEKRO? CELEJCH 22 MNOHDY NEDOKONČENEJCH ŘÁDKŮ Z NICHŽ SE ČTYŘI OPAKOVALY A CELÝ DVĚ TABULKY, OBOJE S NEÚPLNEJMA INFORAMCEMA O UVÁDĚNÝCH DATECH, CO SI NAŠLA NA GOOGLE (podle tendenčně zadaného hezla "bezpečná rychlost, určitě")....
...sakra, no tak to musíš být hotový řidičský expert, hned v pátek co pojedu začnu jezdit podle Tvých rad...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No; ukázalo mi to, že Jersonem (a častou mnou) chválená zkušenost je taky pěkně ošidná věc; člověk se může docela zdařile utvrzovat ve své slepotě.

Jinak že hlásat a argumentovat lze naprosto cokoli, a to i velmi rozumnými jedinci, to už jsem se přesvědčil mnohokrát, a zdaleka nejen tady. To zas novinka není.

A pak je samozřejmě na zamyšlenou zkoumat ty freudovské nápady o automobilismu jakožto jisté manifestaci samčí nadvlády ve smečce.

Nebo ještě jinak; tézi, kterou tu někdo začal debatu, jsem zpočátku odmávl jakožto vratkou, ale po delší debatě zjišťuji, že na tom možná něco je.
Třeba je rychlá jizda supr bourákem vážně jistý výraz agresivity postmoderního věku.

Zkrátka, je to asi složitější, než jsem si původně myslel, a rozumím tomu míň, než na počátku debaty - což je taky k užitku.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Freudovský teorie jsou přežitý jak včerejší noviny, navíc neznám nikoho kdo by Freuda přímo nestudoval a rozumněl tomu co řekl, zato si spousta lidí myslí že mu rozumí protože ho brali na střední nebo od něj četli jednu knížku.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sirien píše:Je vtipné když mi vyčítáš arogantnost za volantem potom co sem napsal o potřebě tolerance za volantem, mám dojem že půlka diskutujících se už jak pidbulové zakousli do debaty a zapomněli číst nebo přemejšlet nad tim co čtou.
Siriene, ten tvůj jeden poslední příspěveček toho už moc nespraví. Popravdě mi to vyznělo, jako když někdo řekne o někom, že je vůl, ten ho pak dá k soudu, soud mu nařídí omluvit se a dotyčný pak napíše omluvný dopis "omlouvám se, že jste vůl".
Nezlob se, ale z toho, co jsi psal, jsi musel mnohým zdejším vyplynout jako perfektní příklad toho arogantního řidiče.
Sirien píše:Freudovský teorie jsou přežitý jak včerejší noviny, navíc neznám nikoho kdo by Freuda přímo nestudoval a rozumněl tomu co řekl, zato si spousta lidí myslí že mu rozumí protože ho brali na střední nebo od něj četli jednu knížku.
Je rozdíl mezi "Freudovy teorie" a "Freudovské teorie". Například bych se téměř vsadil, že Freud se nevyjadřoval k automobilismu :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Nekra píše:Hm, my jsme to tu paušalizovali? Když napíšu "Rychlá jízda je nebezpečná" , (což bezpochyby je), tak je to trošku jiné, než když napíšu "Rychlá jízda je vždy nebezpečná".
Ty možná ne, ale třeba Argonatus to několikrát takto postavil. A proto se také stavím proti tomuto názoru, nikoliv abych obhajoval vysokou rychlost.

Kromě toho jsem tento víkend dával zvýšený pozor na to kdy jak a proč jedu - po čase jsem zase řídil. Nedělá mi problém říct, že mnohdy jedu čtyřicet místo padesát, protože čekám srnku (i když jsem si v pátek přečetl, že němečtí dopravní odborníci doporučují se srnce na silnici nevyhýbat, protože je lepší ji srazit než se vyhýbat a narazit do stromu - třetina střetů se stromem má za důvod vyhýbání se srnce. To jen tak na okraj).

Na druhou stranu jsem našel dvě zúžená místa, která záměrně projíždím o něco rychleji - jsou nepřehledná, ale i ve čtyřicítce bych stihnul zabrzdit, a když je projedu rychleji, významně snižuju šanci, že na nich potkám nějakémo místního závodníka v protisměru, který by to rozhodně nezabrzdil a bez ohledu na mojí rychlost mě sejmul.

Takže mé poslední slovo je - přizpůsobit rychlost. Ubrat, když je teba jet pomaleji, přidat, když je třeba jet rychleji, v obou případech kvůli bezpečnější jízdě.

Invicte, jen málo lidí dělá věci , o kterých je přesvědčeno, že jsou špatné (špatné z principu, nebo špatné pro ně). Na druhou stranu při řízení auta můžeš na konci jednuduše počítat - kolikrát jsi havaroval, kolikrát jsi způsobil nehodu němkoho jiného, kolik lidí jsi zranil a kolik zabil. Čím víc nul na posledních místech, tím jsi jezdil lépe. Porušení předpisů, pokuty a jiné záležitosti jsou vedle této bilance podružné - alespoň si to myslím.

Jinak jedno video k tématu - i když tedy neagrsivní, a kdo nezná finální zkratku, nemusí pochopit o čem to je:

Užijte si rychlost ...
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

jejda!

Mne z toho odkazu leze jen jakési podezřelé nemravno.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jo, bohužel je tohle video na serveru "zvrácený.cz" - takže odklikněte souhlas a pak zkusit ten odkaz znovu. Když to nepomůže, najdete ho v kategorii "Srandičky", vloženo 9.9.2008 s nadpisem "Není tahle doba uspěchaná?"

(Jinak v Kategorii Auto-Moto najdete hodně ukázek, kdy se namachrovaný debil prohání co nejvyšší rychlostí po silnici za plného provozu a diváci ho v komentářích často pochvalují, jaký je to borec. Bohužel ... :-? )
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

njn. Dokud lidé myslí že agresivní řidič je hustej, místo toho aby mu řekli že je debil, tak se to moc nezlepší.

jinak to video je výborný - nejlepší je ta holčička, uvažuju že si jí vyříznu a použiju ten výřez do nějakýho RPGčka, jako démon, nebo posedlá spiritou nebo prostě jen jako vyšinutej enemák by se vyjímala :D

Eleshar: Zaprvé asi spojuješ dvě jen velmi nepřímo související diskuse - rychlou jízdu jsem "obhajoval" v tématu sousedním - a neobhajoval jsem jí tím, že bych říkal, že je správná, ale tím, že jsem říkal že chápu, co milionáři vidí na svém cool závodu - souhlasit a chápat důvod jsou dvě velmi zásadně rozdílné věci. (než na tohle začne někdo, po předchozích zkušenostech jmenovitě maYda, ale i ostatní, reagovat, prosím přečíst znovu nebo se teď aspoň na chvíli zamyslet a skutečně pochopit sdělení)

V tomhle tématu jsem od začátku obhajoval rychlou jízdu - resp. možnost volby rychlé jízdy, a to, že rychlost sama o sobě nemusí být protikladem bezpečnosti. ROZHODNĚ jsem NIKDE neobhajoval jízdu agresivní, netolerantní nebo bezohlednou. To že mě ze své pozice máš zakonzervovaného jako někoho arogantního a bezohledného není můj problém (a to že s první a ve specifických případech i s druhou vlastností sám souhlasím neznamená, že to platí pro každého s kým interaguji a pro všechny situace - zrovna za volantem se chovám úplně jinak)


Freudovské teorie = psychoanalytické teorie. Psychoanalýza je přežitá. Někteří lidé ji stále praktikují, někteří se jí snaží stále rozvíjet - ve skutečnosti v ní žádný významný pokrok už dlouhou dobu nenastal, kratší, ale stejně docela významnou dobu se už ani její odpůrci nesnaží nijak ji vyvracet - předchozí námitky k ní docela stači. A kromě toho základ psychoanalýzy se poněkud míjí s novými poznatky jak o fungování psychiky, tak s novými poznatky neurologie atd (ta vazba s neurologií je složitá abych jí vysvětloval, sám se v tom na vysvětlování neorientuju dostatečně - pro zájemce doporučuju srovnat druhou, neurologickou, část knihy "Brainashing" s Freudovým "Výkladem snů" a shrnutím zbytku teorie.)
Kognitivní a evoluční psychologie nabízí mnohem vědečtější a podloženější výklad psychiky, humanistické směry zase mnohem lidštější přístup k osobnosti.

Argo: Stačí odkliknout že souhlasíš a to video se pak donačte samo (aspoň v Opeře)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Jerson píše:Invicte, jen málo lidí dělá věci , o kterých je přesvědčeno, že jsou špatné
Jo jo.

A přesto "špatné" věci dělá z pohledu ostatních většina. Záhada.

Jinak s tou konečnou bilancí je to hezké a praktické, problém bych jen viděl v tom zkreslení úzkým pohledem. Přeci jen jedinec jaksi neví jaká je podoba systému ve kterém se pohybuje, ale jen ten svůj malý výsek. Jednoduše řečeno, protože jde o pravděpodobnost, můžeš celý život jezdit jak dobytek a nic se ti nestane a naopak. Ta osobní zkušenost je ošidná právě ve velkých vzorcích. A vzhledem k tomu, jak moc mentálních zkratek a egoobran lidé používají, tak jako individuální sdělení je téměř bezcenná.

Diskuzi o dopravě vzdávám z těchto a dalších důvodů. Je totiž patrné, že místní "rychlí" řidiči jsou mnohem více emočně zainteresovaní. Což je z hlediska debaty předem prohrané.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Diskuzi o dopravě vzdávám z těchto a dalších důvodů. Je totiž patrné, že místní "rychlí" řidiči jsou mnohem více emočně zainteresovaní. Což je z hlediska debaty předem prohrané.
Ad1 - řekl bych že to je naprosto nastejno
Ad2 - nic to nevypovídá o tom zda máme nebo nemáme pravdu, kromě toho to můžeš říct o kdekom, kdo se účastní diskuse protože má dojem že o něčem ví víc než jiní, kteří podle něj říkají nesmysly


Mimochodem, dá se velice snadno dokázat, že "doteď jsem neměl žádnou dopravní nehodu" je věta s nulovou výpovědní hodnotou ohledně toho jak dobře nebo bezpečně dotyčný řídí. Stejně tak "měl jsem deset dopravních nehod" nevypovídá o moc víc. Dokonce to nevypovídá dost dobře ani o tom jak dotyčný řídil v minulosti, natož jak řídí dnes - s vyjímkou toho, že dopravní nehoda poskytuje možnost získání mnoha cenných zkušeností do dalšího řízení - pokud si je člověk chce odnést místo toho aby zaslepeně svaloval vinu jinam, jak to mnozí dělají
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Mám dojem, že v případě oněch agresivních spotů, o kterých byla původně řeč právě o tu "konečnou bilanci" jde především - v poslední hodnocené položce (počet lidí, které dotyčný svou jízdou usmrtil) je nenulové číslo. Plus nějaký ten křik, krev a plameny, aby byla ukázka správně drsná.

Nicméně jak už jsem psal na začátku, pochybuju o účinnosti takových nahraných filmečků. Myslím, že mnohem účinnější by byly záběry z reálných situací, které lze na netu najít také, a které vypadají mnohem hůře, protože se skutečně staly.
A než je dávat do televize, raději je umístit na stránky, které příznivci rychlé jízdy a vytuněných aut navštěvují. Kdyby bylo jen jedno video denně o tom, jak si frajer namontuje kameru do auta nebo na motorku, zkusí jet co nejrychleji a napasuje to pod náklaďák nebo do mostního pilíře, mělo by to větší účinek.

(Nebo by bylo lepší pustit sestřihy z kamer v tunelech, aby se každý mohl podívat, jak to v nich dopadá.)
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 5 hostů