Možnost ignorovat Siriena

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Možnost ignorovat Siriena

Příspěvek od Pieta »

Rozjely se tu nějaké diskuze, které do původní debaty na http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=5238 skutečně nepatří, ale přesto se domnívám, že by neměly zůstat nedořešeny. Slibuju si od toho možná vyjasnění, možná prosté uvolnění napětí, které tu viditelně ve vzduchu visí. Námět: Možnost a nemožnost debaty. Problémy s debatou, které u konkrétních druhých na rpgf pravidelně máme, a proč, a co s tím.

Téma je v rozličném pokecu, kam snad opravdu patří.
Zkusme neflamovat, neurážet, prostě chovat se slušně, prosím. I když vím, že jde o kontroverzní záležitost a předem čekám, že se to může parádně zvrhnout.

A pro jistotu: název tématu je jen provokací, nic takového nehodlám prosazovat ani o tom debatovat. Jen mě prostě nic provokativnějšího nenapadlo. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Popravdě Pieto jsem byl rád, když jsme si tohle řešili v Chybách a návrzích, protože to bylo tak nějak stranou - nikoho jsme tím moc nerušili a naopak sme si to tam řešili sami jen s pár docela rozumnými lidmi (ok, ale Sosáčkova přítomnost mě stejně irituje všude, takže ho nepočítám).

Chci tim říct že nemyslim že je moc šťastnej nápad přenášet to do Rozličnýho :-?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jako WTF? Jsem měl zato, že jsem sem poslal rovnou pokračování.

Za sebe navážu na rozjeté diskuze.
Sirien píše:No, jenomže sakra hodně záleží na tom co všechno do toho kontextu zahrneš, protože kontext kolem diskuse a argumentu je "ok", ale "širší kontext" dokáže samotný argument sakra pokřivit nebo neprávem znehodnotit.
Kupodivu, zrovna širší kontext je to, čím se lidi často řídí. Nemůžou si pomoct. Lidi jsou prostě schopni se učit, k dobrému i zlému, z předchozích zkušeností. Díky bohu za to.

Třeba pokud o tobě vím z minulých debat, že máš tendence vztahovat si cokoliv, co můžeš, na sebe, pak každý další případ, kdy na sebe něco vztáhneš, vnímám o to méně závažněji.

Pokud o tobě vím, že občas v debatě schválně argumentuješ způsobem, o kterém sám víš, že je nekorektní, při každé další debatě s tebou očekávám, že můžeš sáhnout k úmyslně nekorektní argumentaci.

Pokud o tobě vím, že se do debat pouštíš ve vysoce konfrontačním stylu, mám o to menší problémy pustit se do debaty s tebou v konfrontačním stylu.

Dalo by se takhle jistě nějakou chvíli pokračovat. Ano, skutečně dokáže širší kontext (tvých příspěvků) jiné tvé příspěvky pokřivit nebo znehodnotit. Je to tak, je to prostě fakt. Nic takového jako "právo na to, aby ostatní při čtení mých příspěvků fungovali jako věčná tabula rasa" neexistuje.
Pieta Sirienovi píše:Ano, máš pravdu, skutečně na tebe, přednášejícího srovnatelné argumenty, reagujeme úplně jinak, než na Argonanta. (... ...)
ilgir píše:Trochu nefér. A dost trapné je, že se s tím vytahuješ.
(Jenom aby Sirien věděl, že ne všichni jsou tu Pietovi "my".)
Ale jo, všichni jsme Pietovi my. I Sirien na Siriena reaguje jinak, než na Argonanta. I ty to děláš. Jistě když Sirien a Argonantus napíšou každý "české soudnictví stojí za starou belu", u některého z nich si spíš pomyslíš, že to má podložené praxí a osobní zkušeností.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Popravdě Pieto jsem byl rád, když jsme si tohle řešili v Chybách a návrzích, protože to bylo tak nějak stranou - nikoho jsme tím moc nerušili a naopak sme si to tam řešili sami jen s pár docela rozumnými lidmi (ok, ale Sosáčkova přítomnost mě stejně irituje všude, takže ho nepočítám).

Chci tim říct že nemyslim že je moc šťastnej nápad přenášet to do Rozličnýho :-?
Tam už nás nechtí. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

A co se týče těžkostí v debatě se mnou - někdy mě popadají choutky odpovídat všem tak, jak oni sami píšou. Pak dokážu být dost nesnesitelný, protože sám se sebou nikdo nevydrží. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien v duplicitním vlákně píše: Teď k tomu co jsi tu napsal:

Zaprvé jsem nikdy u sebe nezaregistroval vztahovačnost a ani teď když jsem se nad tím zamýšlel když jsi to řekl nemám dojem, že bych vztahovačný byl. Vezmu-li v úvahu že nemám problém přiznat si hromadu svých ostatních špatných vlastností, tak se mi nějak nezdá, že bych byl vůči některé další přepojatej, tudíž musím konstatovat, že v tomhle se ve mě pleteš.

Další...

ano, máš pravdu, že samozřejmě každý navazuje na předchozí zkušenost. Např. já se tu k některým lidem také chovám jinak - zatímco na Qualdezara reaguji až s křečovitou snahou se mírnit, naopak Sosáčkovi nepromíjím ani ty nejmenší hlody, i když u ostatních ignoruju fakt kdeco - protože u něj mám prostě vždycky (zpětně oprávněný) dojem, že on je narozdíl od ostatních myslí fakt zle

Jenomže když sosáček napíše něco věcného, přečtu si to. A zamyslím se nad tím, jako by to řekl někdo úplně cizí (totéž u Qualdezara, totéž u Argonanta, totéž u Tebe...) protože takový pohled umožňuje zhodnotit ten argument mnohem líp. Ano, potom co si to takhle "projedu" si tam ten kontext autora samozřejmě vpustím zase zpátky, ale to už vím, že třeb aříká něco skutečně věcného. A to je to o čem jsem mluvil - schopnost přijmout věcný argument bez ohledu na autora. Je to schopnost mnoha a mnoha lidmi i zde postrádaná, a, jak jsem psal, její míra je obvykle v přímé závislosti k inteligenci, i když musím čestně poznamenat, že jsem se setkal s vyjímkami na obou stranách spektra.



Co se týče ilgira, určitě nám sem zavítá sám, ale já bych řekl, že to myslel trochu jinak než jsi mu teď odepsal, spíš tim chtěl říct...
ale co. Nebudu mluvit za něj, zrovna on je určitě svéprávý sám ;)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ah, aha, duplicitně založená témata. A já tu dvacet minut jak kterén restartuju Fórum i net, se mi jen zdá... :roll:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Zaprvé jsem nikdy u sebe nezaregistroval vztahovačnost a ani teď když jsem se nad tím zamýšlel když jsi to řekl nemám dojem, že bych vztahovačný byl. Vezmu-li v úvahu že nemám problém přiznat si hromadu svých ostatních špatných vlastností, tak se mi nějak nezdá, že bych byl vůči některé další přepojatej, tudíž musím konstatovat, že v tomhle se ve mě pleteš.
Člověče, máš ji. Pekelnou.
Viz otcovské téma, kde jsem byl pro ignore prostě proto, že jsem z principu pro ignore, ale když jsem tě v nesouvisející věci jmenoval, dozvěděl jsem se něco jako "konečně jsi taky po x stránkách otevřeně napsal, o co jde". No, nenapsal, protože celou dobu o tebe nešlo. Tolik nejčerstvější případ.
Sirien píše:Jenomže když sosáček napíše něco věcného, přečtu si to. A zamyslím se nad tím, jako by to řekl někdo úplně cizí (totéž u Qualdezara, totéž u Argonanta, totéž u Tebe...) protože takový pohled umožňuje zhodnotit ten argument mnohem líp. Ano, potom co si to takhle "projedu" si tam ten kontext autora samozřejmě vpustím zase zpátky, ale to už vím, že třeb aříká něco skutečně věcného. A to je to o čem jsem mluvil - schopnost přijmout věcný argument bez ohledu na autora. Je to schopnost mnoha a mnoha lidmi i zde postrádaná, a, jak jsem psal, její míra je obvykle v přímé závislosti k inteligenci, i když musím čestně poznamenat, že jsem se setkal s vyjímkami na obou stranách spektra.
Jak sám říkáš, "když sosáček napíše něco věcného". Jenže to člověk nejdřív musí poznat. A kupodivu, je to zase forma a kontext, kterými často velmi zdařile zakrýváš, že jsi něco věcného napsal. Já třeba když se ve tvém příspěvku dočtu k osobnímu útoku, urážce, demagogii atd. dřív, než narazím na věcný obsah, často zbytek přečtu s ideou toho, že jde o pokračování v podobném duchu. Ano, jsem to já, kdo to vzdá a přestane v tvém příspěvku hledat čistě logický význam. Ale jsi to ty, kdo velmi zdařile logický význam schovává za zdí velmi nevěcných slov. Můžeš mi mít za zlé, že nejdu po věcném obsahu více. Ale neměl bys mít za zlé i sobě, že přístup k věcnému obsahu tolik zakrýváš a ztěžuješ?

Přece jen, v debatě by mělo být důležité vyjadřovat se tak, aby partneři pochopili, co máš na mysli. Čím méně se o to snažíš, tím méně se snažíš o debatu - pak samozřejmě ani u mě nemůžeš očekávat, že budu vynakládat na pochopení tvých příspěvků úsilí větší, než ho na jejich pochopitelnost vynakládáš ty. (A nebo, ještě hůře, že budu překonávat úsilí, které vydáváš na zmatení jejich obsahu.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jak sám říkáš, "když sosáček napíše něco věcného". Jenže to člověk nejdřív musí poznat. A kupodivu, je to zase forma a kontext, kterými často velmi zdařile zakrýváš, že jsi něco věcného napsal. Já třeba když se ve tvém příspěvku dočtu k osobnímu útoku, urážce, demagogii atd. dřív, než narazím na věcný obsah, často zbytek přečtu s ideou toho, že jde o pokračování v podobném duchu. Ano, jsem to já, kdo to vzdá a přestane v tvém příspěvku hledat čistě logický význam. Ale jsi to ty, kdo velmi zdařile logický význam schovává za zdí velmi nevěcných slov. Můžeš mi mít za zlé, že nejdu po věcném obsahu více. Ale neměl bys mít za zlé i sobě, že přístup k věcnému obsahu tolik zakrýváš a ztěžuješ?

Přece jen, v debatě by mělo být důležité vyjadřovat se tak, aby partneři pochopili, co máš na mysli. Čím méně se o to snažíš, tím méně se snažíš o debatu - pak samozřejmě ani u mě nemůžeš očekávat, že budu vynakládat na pochopení tvých příspěvků úsilí větší, než ho na jejich pochopitelnost vynakládáš ty. (A nebo, ještě hůře, že budu překonávat úsilí, které vydáváš na zmatení jejich obsahu.)
V tomhle souhlasim, asi je občas moje chyba to že post odradí dřív než se k věcnému argumentu dostaneš... Tam pak není z mé strany co vyčítat.

U postů kde mi na tom bude záležet si na to začnu dávat větší pozor, díky za upozornění.
Člověče, máš ji. Pekelnou.
Viz otcovské téma, kde jsem byl pro ignore prostě proto, že jsem z principu pro ignore, ale když jsem tě v nesouvisející věci jmenoval, dozvěděl jsem se něco jako "konečně jsi taky po x stránkách otevřeně napsal, o co jde". No, nenapsal, protože celou dobu o tebe nešlo. Tolik nejčerstvější případ.
ejm. Jo tohle. Za to se Ti hluboce omlouvám, protože jsem v nějakém naprosto nepochopitelném zatmění mysli prohodil v okamžiku odpovídání Tebe a Peekayho. Nějak jste se mi při tohle vyjádření prostě smíchali dohromady, nejspíš to, přiznávám se, bylo asi i tím, že posledních pět stránek jsem tu diskusi čet jen tak napůl a moc jsem se na ní nesoustředil (na střídašku jsem ovčas čet ještě něco a odepisoval přednostně na ICQ), takže se mi to asi nějak pomotalo a omylem a opravdu nechtěně jsem se navez do Tebe v domnění že to peru do Peekayho.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:U postů kde mi na tom bude záležet si na to začnu dávat větší pozor, díky za upozornění.
Dík.

Sirien píše:ejm. Jo tohle. Za to se Ti hluboce omlouvám, protože jsem v nějakém naprosto nepochopitelném zatmění mysli prohodil v okamžiku odpovídání Tebe a Peekayho. Nějak jste se mi při tohle vyjádření prostě smíchali dohromady, nejspíš to, přiznávám se, bylo asi i tím, že posledních pět stránek jsem tu diskusi čet jen tak napůl a moc jsem se na ní nesoustředil (na střídašku jsem ovčas čet ještě něco a odepisoval přednostně na ICQ), takže se mi to asi nějak pomotalo a omylem a opravdu nechtěně jsem se navez do Tebe v domnění že to peru do Peekayho.
Aha. No, stane se. (:

Ale stejně asi chápeš, že takovéhle "ha, přistihl jsem vás, celou dobu jde o mě!" působí dost vztahovačně. On to totiž taky není úplně osamocený případ - ale nechtěj po mně, abych našel další, fakt už si konkrétní událost nevybavím.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Keď už sa to takto explicitne rieši...

Ja ako problém u Siriena vnímam to, že sa v diskusii riadi inou racionalitou ako ja. Vstupuje do diskusie ako do intelektuálneho súboja, v ktorom akoby o niečo vážne išlo - dokonca asi o tak vážne, že údery pod pás, manipulácia, zavádzanie a skryté urážky sú podľa neho odpustiteľné. Tieto veci sú ale symptómy problému - a problémom je podľa mňa to, že pre Siriena často (teda nie vždy) diskusia nie je miesto nejakej konštruktívnej spolupráce, vzájomne sa obohatiť, snahy vyjsť von a pochopiť ostatných, ale boj s cieľom ponížiť protivníka, prekrútiť jeho slová a dokázať vlastnú intelektuálnu prevahu.

Čo mi samo o sebe nevadí, ak na takúto racionalitu vedome pristúpia všetci účastníci diskusie. Vtedy je priestor pre oceňovanie dôvtipu, briskných odpovedí a brilantných logických konštrukcií - a evidentne na fóre sú ľudia, ktorí sa so Sirienom radi stretnú v aréne slov, ako napr. Ilgir a možno aj Argonantus či MaYda.

Vadí mi ale, že Sirien vlastne bez povolenia ostatných často vloží do nekonfrontačnej diskusie túto konfrontačnú racionalitu, čím pre mňa diskusiu znehodnocuje. (Ak to vadí aj ďalším, prosím ozvite sa.) V osobnom rozhovore som so Sirienom tento problém nikdy nemal a aj na fórach sú diskusie, kde Sirien konfrontačný nie je. Dokonca mám pocit, že v mnohých diskusiách jeho prvý post býva nekonfrontačný, písaný s ochotou pomôcť, ale stačí drobná polemika alebo nesúhlas a Sirien začne vidieť červene.

Možno by diskusia mala byť označená ako konfrontačná/nekonfrontačná alebo čo, dokonca si viem aj predstaviť striedanie diskusie medzi týmito dvoma stavmi (oddelené povedzme upozorňujúcim príspevkom), ale ja jednoducho nemám čas a náladu viesť v diskusii súboj, o to viac, že pôvodný cieľ diskusie je potom fuč.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Když už jsem byl vyvolán z hrobu; nemohl jsem řešit tu záležitost, kde jsem byl na debatě o ignore povolán coby autorita:

(teď se řídím Bifiho podpisem a argumentuji tam tichem, které křičí; víc tam proto moc psát nechci).

1) Sirien si typicky Sirienovsky bystře něčeho všiml, načež to - typicky Sirienovsky - obalil nadbytečnou omáčkou.
Já udělal jenom to, že jsem to vydestiloval do jednoho odstatvce; přišlo mi to jako zajímavý - i když třeba ne moc příjemný - nápad; "vyšetřovací verze", kterou je možno buď přijmout, nebo odmítnout, ale rozhodně by měla ležet na stole, třeba už jen proto, aby se nestala.

Takže argumentovat mnou jako autoritou je trochu absurdní, protože Sirien to vymyslel a já se jenom vezl (což neznamená, že bych se zbavil odpovědnosti -stojím si za tím taky).

2) Jak jsme se tu pěkně sešli (už jen Sosáček chybí do party) - myslím, že naše nemoc je společná; vždycky napsat o tři řádky víc, než je třeba. Já to třeba o sobě vím, ale ani to mi vždycky nepomáhá; ani drsný výcvik z advokacie, kde je to opravdu důležité, mne nenaučil si to úplně hlídat.

Všechny vás velmi rád čtu; u všech je skoro jisté, že je v postu něco nového a zajímavého; ale u všech je vždycky nějaká omáčka, co je tam navíc; v lepším případě zdržuje, v horším případě někoho naštve. Nejde o to, že je argument nekorektní - on je často především zbytečný.

nenapsat post, smazat ho úplně, zkrátit ho - to je větší umění, než ho vychrlit a nechat.

3) A ježto pozoruji přínzkay tohoto problému u všech tří, pak mi připadá absurdní si to vyčítat navzájem. Děláme to totiž my speciálně a obzvlášť, i když každý trochu jiným způsobem.

P.S. Celé to mohlo být dvakrát kratší a dvakrát údernější.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše:Když už jsem byl vyvolán z hrobu; nemohl jsem řešit tu záležitost, kde jsem byl na debatě o ignore povolán coby autorita
Když už je o tom řeč, v tomhle případě jsem udělal to, co zmiňuju už výše, totiž hodil Sirienovi do debaty zcela úmyslně myšlenku naprosto demagogickou a plánovitě logicky chybnou, abych zjistil, jak na to zareaguje on.
Argonantus píše:A ježto pozoruji přínzkay tohoto problému u všech tří, pak mi připadá absurdní si to vyčítat navzájem. Děláme to totiž my speciálně a obzvlášť, i když každý trochu jiným způsobem.
Kteří tři z (Pieta, Sirien, Bifi, Argonantus, Sosacek)?
Argonantus píše:P.S. Celé to mohlo být dvakrát kratší a dvakrát údernější.
(-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pieta:

ano, omlouvám se - tři je ve skutečnosti pět. Já, Pieta, Bifi, Sosáček, Sirien.
Sosáček je jediný, kdo se k nám tady ještě nepřipojil, ale myslím, že k nám rozhodně plným právem patří (teď mne napadá ještě šestý, ale hrůza mi brání vyslovit jeho jméno).
Forma může být různá, ale výsledek podobný.

Měli bychom se raději obejmout a společně se politovat, když už trpíme stejnou chorobou.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Myslis PKeje?

Tak ja se teda pripojim. Ac nerozumim ucelu diskuse.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů