Punditova válka proti teoretickým sviním

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Hele, kdyz MLwM je "spolecenska hra s rp prvky", neni DnD "wargame s rp prvky"?
Dungeons and Dragons Fantasy Battle? (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Pieta: A proč ne?

Třeba DrD+ není postavené tak, aby hráč mohl rubat co ho napadne a jak rychle (alespoň na nižších úrovních). Proto, když si chci zahrát pořádnou akci, vezmu buď DrD a nebo raději DnD. Asi jsem také old school guy :-D

Ale rád si zahraji i indie, jsem normální hráč, zrádce, terorista, muslim, masožravec nebo co? Chocholoušku, připrav mi chléb a sůl :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Markus píše:Myslím si, že jakékoliv projevy nenávisti - od "White Wolf jsou svině", přes "simulacionismus je projevem zbabělosti" až po "indies si nezaslouží označení RPG" - jsou zcela zbytečné a zaslouží si leda naše opovržení.
Až teď jsem si pořádně všiml této formulace, zvláště poslední třetiny ...

Markusi, opravdu ti přijde jako projev nenávisti, když někdo řekne "My live with Master vlastně není RPG, ale společenská hra s prvky RPG"? A na stejné úrovni jako prohlášení, že ten či onen je svině?
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Ježiš tady bude krve...
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Iuchiban
Příspěvky: 34
Registrován: 5. 9. 2007, 11:33
Bydliště: Šumperk/Brno

Příspěvek od Iuchiban »

Velmi mě mrzí že sem na tohle téma narazil...
Přečetl jsem to skoro celé, a nevím proč, ale nějak mě to totálně srazilo náladu.
Když uvaříte zelený čaj, jednomu chutnat bude a řekne že je dobrý...druhý řekne že mu nechutná a že je nic moc...přesto to nic nevypovídá o tom čaji a těžko ho podle toho můžete ohodnotit...

A mrzní mě že je tu tolik zlosti a starých křivd...je to tu dost osobní a nějak sem nepatřím...
Navíc zjišťuji že D20 tu není vůbec oblíbené téma a tudíž tady asi nenajdu to co hledám :-?

a omlouvám se že je to další off-topic
We all must die, to learn how to live...
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Iuchiban: Máš pravdu ale jak sis jistě všiml nejsi první kdo na to poukázal. A stále se nic nezměnilo. Ne d20 tu moc nenajdeš. Zkus spíš www.d20.cz
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Iuchiban
Příspěvky: 34
Registrován: 5. 9. 2007, 11:33
Bydliště: Šumperk/Brno

Příspěvek od Iuchiban »

Jiron píše:Iuchiban: Máš pravdu ale jak sis jistě všiml nejsi první kdo na to poukázal. A stále se nic nezměnilo. Ne d20 tu moc nenajdeš. Zkus spíš www.d20.cz
Díky ;).
We all must die, to learn how to live...
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Iuchiban píše:
Jiron píše:Iuchiban: Máš pravdu ale jak sis jistě všiml nejsi první kdo na to poukázal. A stále se nic nezměnilo. Ne d20 tu moc nenajdeš. Zkus spíš www.d20.cz
Díky ;).
I will not let you down. :wink:
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Nemyslim si ze by tu bylo nepratelske prostredi vuci D20. Podle me D20 neni spatny system a vetsina lidi to podle me vidi stejne. A ani si nemyslim, ze by tu nekdo d20 nejak vyrazne kritizoval. Problem je spise v tom, ze tu neni moc aktivnich hracu (coz je mimo jine mozna trochu tim, ze tech par aktivnich se tu moc o ni nebavi a tak ti nove prichozi nenachazeji zadne zajimave diskuze, do kterych by se pripojili => zacarovany kruh).

Obecne si myslim ze tu vice lidi negativne vnima teorii a indies nez d20 (ale mozna se pletu). Ja aspon casteji vidam na ruznych mistech nenavist k indies a forge teorii nez k d20.
Tohle rikam hlavne proto, ze by me mrzelo, kdyby odtud oschazeli fanousci d20 kvuli tomu, ze se citi nevitani (podle me to neni pravda).

2 Jerson: S temi deskovkami s RPG prvky to mas tezke. Neexistuje definice RPG. Jedna strana si mysli, ze MlwM RPG je a dobre RPG. Druha strana si mysli, ze to RPG neni. Pominuli to, jakym zpusobem to nekteri prezentuji, tak je tu ta vec, ze jedna strana (ktera ty hry mnohdy ani nehrala), si narokuje pravo na sve pojeti teto definice a tedy si narokuje pravo rikat co je a co neni RPG. A pak je tu dalsi vec, ze mnohe ty argumenty jsou postavene na tom, ze ta hra obashuje "negativni" prvky apod... a tedy rikaji, takhle by se RPG hrat nemelo (protoze to potom uz neni RPG). Coz ta druha strana muze vnimat, krome toho ze jsou dosti drsne odriznuti, jako vy to nehrajete tak, jak si myslime ze je to spravne, takze nehrajete to co my (+ nekteri: a jste blbci kdyz si to myslite, nebo extremisti a intrikani, ze to prohlasujete verejne a ostatnim tim lzete).
Krom toho, vetsina hracu indies hraje i "oficialne uznana" RPG nevidi v tom treba velky rozdil a prijde jim to tedy nefer (samozrejme ze je potom napadne, ze v tom jsou mozna vice predsudky, antipatie a odmitani neceho noveho, nez objektivita - preci jen, tu definici tu nemame, a to vse ani neni podlozene zlusenostmi).

Skratka a dobre, kdyz nekdo rika ze je to deskovka s RPG prvky, tak si myslim, ze nema pravdu a zpusob prezentace tohoto faktu neni zrovna vybirava. Uprimne, zrovna tenhle clanek Alnaga mi trochu pripomina retoriku Pundita.

Podle me to zcela vysihl Jon Kim, kteri rikal, ze to neni teoretic vs. klasici ale ti co neuznavaji druhou stranu a otevrene je kritizuji a pospinuji vs. ti co to nedelaji a tyto nazory nesdileji.
Kdyz nekdo vystoupi proti Indies, ze to neni korektni RPG, tak mi to bude vadit. Ale stejne tak mi budevadit, kdyz nekdo udela neco podobneho vuci jinym hram. Uz nekolikrat jsem se postavil do pozice, kdy jsem obhajoval tradicni pristup vuci nejakemu elitarskemu nebo extremnimu nazoru.

Edit: A take je dulezite si uvedomit, zda se snazime o objektivni kritiku hry, nebo subjektivni kritiku lidi (a jejich zpusobu hrani) a prezentujeme to jako objektivni kritiku.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Q píše: Krom toho diskuze prinesla docela zajimave pohledy na to, jak sim. hraci vnimaji svou hru a co je na ni vlastne bavi.
Jo. Asi tak zajímavý jako závěry meteorologů, kteří nikdy nevyšli ven z jeskyně.
M píše:Nechť řekne "Já" ten, kdo slzí nad malichernými spory a přeje si, aby se lidé konečně začali snažit o porozumění, nikoliv zničení toho druhého.

...

Já.
Pokrytče.
Podívej se na začátek a obsah týhle diskuse, narozdíl od Quentina který si do tohodle paradoxu jen hlodnul Ti to já sežrat nehodlám.
hm. Jak tak koukám na pokračování diskuse tak Dalcor taky ne...
Za druhé, první příspěvek měl být smířlivý, nikoliv útočný. Uvedl jsem kontext a citace v zásadě jen proto, abych pod ně napsal: "Lidi neblbněte, vždyť se nemusíme hádat". To, že můj úvodní příspěvek vyzněl příliš agresivně a tudíž zcela naopak, než jsem chtěl, si doteďka vyčítám a už jsem se za to několikrát omlouvat.
???
Buď lžeš... nebo jsi hloupější než jsem myslel, nebo jsi měl nějaký obzvláště akutní záchvat blbosti.
Dalcor píše:Já také tvrdím že forgewashing tu probíhal s nástupem GNS, teď už je to dávno pryč. Také díky tomu ž eproti tomu lidé bouřili.
Jo, ale za jaký ztáty :-?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Podivej siriene, nevam jak moc se orientujes v lidech na The Forge. Ale nekteri tam jsou simulacionisti, dokonce nekteri z nich patri mezi ty "dulezite". A dokonce se ucastnili te diskuze. Dokonce v mnoha vecech oponovali Ronovi a dokonce se tam i bavili o preferencich. Takze fak nevim kde beres ty meteorology v jeskyni.

Zbytek tveho prispevku jde v duchu my vs. oni, na jakekoliv usmireni ocividne nechces pristoupit, takze asi nema cenu, abych se snazil ja :( , nebo kodokoliv jiny.
Pokud si nekdo mysli, ze je tu Forgewashing, ze tu behaji teoreticke svine a ze skodime RPG scene, tak to reknete na rovinu a ja vam udelam tu laskavost a nebudu sem chodit. Clovek se snazi to nejak usmirit a ty to potom takouhle svou reakci vse uzemnis.

Edit: A vis co me nejvice stve na tehle diskuzich. Ja se snazim byt tolerantni. Nekdo prijde, zacne hazet obvineni a utoky, me se to potomdotkne a zacnu se branit. A potom se jeste citim provinile, ze to jak se branim vyvola hadku a muze se dotknout toho druheho.
Naposledy upravil(a) Bajo dne 12. 9. 2007, 21:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Vás to ještě baví?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Invictus: Nebavi. Ja se snazim veci uklidnit a smirovat (mam takovou povahu, protoze mi vadi konflikty). A kdyz uz to vypada ze vlaje bila vlajka a ze se pripravuje mirova smlouva, Sirien vybehne a s vykrikem: Ale vy pokrytci, vy jste to zacali! Zacne strlet po nejblisi teoreticke svini.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Jo, ale za jaký ztáty :-?
musim dat sirienovi za pravdu ... dnesek sem stravil poprve na d20 a musim rict, ze sem si opravdu dobre pocetl, neco jsem se dozvedel a jeste sem se nevyhnul nekolika zachvatum smichu... je smutny, ze ste mohli byt vsichni na jedne lodi a nestalo se
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja to fakt asi vzdavam :>:o/

Edit:
2 Qentin: Nemam nic proti tomu, ze se ti libi na D20.cz, prave naopak. Ale trochu me mrzi, ze ti to tu prijde spatne a nepratelske. Ale s tim asi nic neudelam.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti