Punditova válka proti teoretickým sviním

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Punditova válka proti teoretickým sviním

Příspěvek od Markus »

Jistá skupina hráčů vede svatou válku za očistu RPG
(viz tento odkaz)

Ta diskuze je celkem zajímavá. Očividně reaguje na nějaké jiné zdroje, ty jsem bohužel nenašel. Každopádně jsem s překvapením zjistil, že existuje skupina lidí, kteří vedou jakousi "svatou válku" proti všemu, co považují za špinavé vlivy v RPG. Mimo jiné se lze dočíst:
- Existují svině, které podrývají RPG scénu. Dříve to bývaly svině z White Wolfu, naštěstí WW už svou válku prohrál, byl poražen d20. Dnes se objevují (naštěstí v menší míře) takzvané teoretické svině.
- Tyto svině bojují za nadvládu nad celým internetem a jeho diskuzními fóry. Snaží se získat nadvládu nad nimi, dostat své lidi na vysoké posty. Není to snadné, ale místy se jim daří (na RPG Fóru očividně ano, jedna teoretická svině sedí v jeho čele)
- Skrytou motivací všech těchto sviní je ovlivňovat RPG design. Snaží se prosadit design Forge her i do mainstreamových her.
- Teoretické svině se tváří, jako že nic, že žádnou válku nevedou. Nemají koule na to, aby to přiznaly.
- Cílem toho všeho počínání je podle všeho z čisté nenávisti "zničit" DnD a d20, případně jiné "naše hry".
- Svině to dělají také proto, že v tom mají ekonomické zájmy. Vydávají své vlastní hry, a proto se snaží co nejvíc podrývat trh, aby prodali co nejvíc výtisků.
- Vznikají z toho hry, které nemají právo nazývat se RPG. (AHA! Tak tady vznikla ta myšlenka!)
- Ideální řešení by bylo, kdyby si svině vytvořily úplně vlastní komunitu a přestaly se srát do RPG.

Zatím jsem to nečetl celé, ale každopádně to vysvětluje hodně věcí.

Kdybych řekl, že mě překvapilo, že v té diskuzi najdu i starého známého Alnaga, kecal bych. Tu diskuzi jsem našel díky Alnagovi. Zde je pár citací, můžete je považovat za součást mé sviňské války proti svému úhlavnímu nepříteli. Citace jsem si dovolil přeložit do češtiny.
Alnag píše:Překlad: Světová válka (pozn. - válka proti White Wolfu) už skončila. Teď tu máme válku s terorem. Musíme štvát svině z Forge, ať už se objeví kdekoliv a kdykoliv $D
Alnag píše:To není válka. Je to léčba. The Forge ja jako virus. $D

V zásadě nevím, co mám na to říct, spíš jen tak upozorňuji, protože mi to přijde zajímavé. Kdybych měl přijít s nějakou reakcí, tak bych parafrázoval Johna Kima (dlouhá reakce), který se té diskuze také účastní.

Lidi, probůh. To, že někdo vyrábí alternativní hry, nebo se pokouší o inovaci, to není žádná válka. To, že máme k dispozici různorodé hry a že různorodost her roste, to taky není válka. To je jedině dobře, protože hráči si mohou vybírat z většího množství her a každý si lépe vybere to, co ho baví. K čemu ta nenávist?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

EDIT: Krásnou citaci má John Kin
John Kin píše:You've got your sides mixed up. From my point of view, the two sides are:

1) People who talk about "brain damage" and "swine" to refer to people who play other kinds of games.

2) People who can accept that other people have fun playing different kinds of games.

I'm on side #2. You and Ron Edwards are on side #1.

However, I'll try to answer your question. It's true that people on side #1 will regularly attack regular role-players who don't like their favorite games. They'll make personal insults about them, calling them names and so forth. I can't say that I know for sure since I'm not one of them, but I theorize that it stems from insecurity about their gaming. They feel more important by insulting other gamers and pretending that their gaming is at least objectively better than the other side's.

This is all regardless of whether the people play (A) D20-based games; (B) recent Forge-associated games; (C) other sorts of games; or (D) all of the above.
Překládat to nebudu. Stručně: jsou dva druhy hráčů. Jedni mluví o "poškození mozku" (Ron Edwards) a o sviních (svatí válečníci) - a přitom útočí na hráče jiných her, než jaké mají rádi, ve slepé víře v to, že ty jejich hry jsou lepší.

Pak je druhá skupina, která prostě hraje to, co ji baví, a zároveň respektuje to, že jiní lidé se mohou bavit jinými způsoby.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Já bych úplně zrušil veškerou teorii, lidi z toho magořej a nic se tim nevyředí. Maximálně z toho vzejdou nějaká nedorozumprdění.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

To je vostrý :>:o/

Někdo má zjevně příliš mnogo času...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

presunuté nižšie
Naposledy upravil(a) Joe dne 7. 9. 2007, 16:47, celkem upraveno 3 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Punditova válka proti teoretickým sviním

Příspěvek od Dalcor »

Markus píše:Kdybych řekl, že mě překvapilo, že v té diskuzi najdu i starého známého Alnaga, kecal bych. Tu diskuzi jsem našel díky Alnagovi. Zde je pár citací, můžete je považovat za součást mé sviňské války proti svému úhlavnímu nepříteli. Citace jsem si dovolil přeložit do češtiny.
K čemu tohle svinstvo? Tohle je největší sračka kterou jsi tu vyplodil. Mě to příjde jako nechutné vytahování špíny, jenom aby jsi zase ukázal jak je Alnag špatnej. HUMUS, NECHUTNEJ HUMUS.

EDIT:
Dále - chceš tady zase rozproudit flejm a svatou válku - jak dole píše kočka Šklíba? Nebo chceš speciální fórum na pomluvy lidí, kteří jsou vůči Forge a Tobě v odporu? Mám se bát že příště někde napíšu že The Forge je raklama, že mě tu odcituješ a ukázeš jak hroznej nepřítel jsem? A nebo chceš dokázat že ty lidi nemaj pravdu a že jsou směšný? Jenže tímhle příspěvkem jsi udělal směšného jen sám ze sebe. Navíc dokazuješ to co je "manifestem" antiteoristů. Forgisti na důležitých místech drží cenzuru. Nepřijde mi to fair play... Měl jsi vynechat Alnaga a bylo by to OK, takhle to je jak od STB.

Každopádně: Na každém šprochu pravdy trochu. Svatá válka je možná na místě. S některejma myšlenkama HODNÌ souhlasím!
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 7. 9. 2007, 10:09, celkem upraveno 2 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Mas na mysli toho Alnaga, co na d20 prohlasil ze pokud hrajes vic druhu her najednou, delas to jen proto ze si neco dokazujes? S touhle myslenkou treba souhlasis, Dalcore?

Nezapomen ze chces hrat jak Cadwallon, tak Dreaming Cities Dalcore. Urcite si neco dokazujes $D

Nebo s jakejma jinejma myslenkama souhlasis?

EDIT: a kdo tady podle tebe siri pomluvy, Dalcore? Cetl jsi "proc stale nove herni systemy" na d20?

EDIT2: *povzdech* to zas bude diskuse.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filtr »

Remember, respect is everything!

)

A co chcete dělat? Převíst válku sem, nebo ji zastavit protiútokem, nebo vyjednávat, nebo nic?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosacek píše:Mas na mysli toho Alnaga, co na d20 prohlasil ze pokud hrajes vic druhu her najednou, delas to jen proto ze si neco dokazujes? S touhle myslenkou treba souhlasis, Dalcore?

Nebo s jakejma jinejma myslenkama souhlasis?

EDIT: a kdo tady podle tebe siri pomluvy, Dalcore? Cetl jsi "proc stale nove herni systemy" na d20?
Připomeň si přísloví o voze a o koze Sosáčku.
- Tyto svině bojují za nadvládu nad celým internetem a jeho diskuzními fóry. Snaží se získat nadvládu nad nimi, dostat své lidi na vysoké posty. Není to snadné, ale místy se jim daří
- Svině to dělají také proto, že v tom mají ekonomické zájmy. Vydávají své vlastní hry, a proto se snaží co nejvíc podrývat trh, aby prodali co nejvíc výtisků.
Akorát bych vyloučil ty svině. Nemůžu si pomoci, ale prostě a zvlášť s druhou částí naprosto souhlasím. Jistě dá se říct že to funguje i naopak. Ale to téma je o "teoretických sviních" ne?

Myšlenky z více systémů najednou nejsou součástí toho proti čemu tady Markus brojí. Mimcohodem, víš o tom že Alnag hraje více herních systémů? Dále by mě zajímalo proč sem taháš věci z d20?

Ts Ts ;-)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Dalcor píše:Akorát bych vyloučil ty svině. Nemůžu si pomoci, ale prostě a zvlášť s druhou částí naprosto souhlasím. Jistě dá se říct že to funguje i naopak. Ale to téma je o "teoretických sviních" ne?
Fajn. Na tom neni nic spatneho, ne? Svobodny trh a tak. Kdyz pominu ty pomluvy, a to ze si z toho nekteri lide delaji nabozenstvi.
Myšlenky z více systémů najednou nejsou součástí toho proti čemu tady Markus brojí.
Pockej coze?

(tohle jsem si rekl trikrat, a pak jsem se rozhodl to sem napsat. jsem tohle fakt nepochopil. proci cemu markus broji? co s tim maji spolecneho nejake systemy? coze? nerozumim reci tveho kmene.)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

1. Ach ano a jak šikovně to shováváme za vzletná slova. jasně já to beru že to je reklama. Tuším že se tomu ale říká nekalá reklama. Povšimni si jak v každé reklamě jsou ostatní prášky a běžné prášky. The Forge,a lespoň to co sjem četl používá pojmenování ;) Ale what ever. Prostě rekalma schovaná za propagandou. Ano je to reklama, ale to je právě to co se mi třeba nelíbí. Reklama, nebo inzerce by měla říkat že je to reklama, nebo inzerce. A jak říkáš - někteří si z toho udělají náboženství. Markusi máš doma bustu Rona? :lol: :lol: :lol:


2) Markus brojí proti válce proti sviním. Ty sem nesmyslně taháš jiné téma z D20 která není terčem Markusovi rétoriky - to jsem měl na mysli.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Punditova válka proti teoretickým sviním

Příspěvek od LZJ »

Dalcor píše:K čemu tohle svinstvo? Tohle je největší sračka kterou jsi tu vyplodil. Mě to příjde jako nechutné vytahování špíny, jenom aby jsi zase ukázal jak je Alnag špatnej. HUMUS, NECHUTNEJ HUMUS.
Klid, Markus jenom ukázal, jaký je Alnagův smysl pro humor, protože to odcitoval korektně i se smajlíky. )
Mě třeba tahle svatá válka nevzrušuje dokud nedojde na nože a pistole, protože nevím, na kterou stranu bych se měl postavit - hraju klasické hry, ale v alternativních hledám inspiraci.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Punditova válka proti teoretickým sviním

Příspěvek od Dalcor »

LZJ píše:
Dalcor píše:K čemu tohle svinstvo? Tohle je největší sračka kterou jsi tu vyplodil. Mě to příjde jako nechutné vytahování špíny, jenom aby jsi zase ukázal jak je Alnag špatnej. HUMUS, NECHUTNEJ HUMUS.
Klid, Markus jenom ukázal, jaký je Alnagův smysl pro humor, protože to odcitoval korektně i se smajlíky. )
Apoň něco ;-) Říkám že dělá směšného jenom sám ze sebe. A já taky :)

Jsme snad the Forge? Jsem snad RPG site? Co tady má takovejhle příspěvek co dělat jinej než další forgewashing? Co to má co společného s RPG Teorií? Není to náhodou osbní problém některých nejmenovancý Swine ve vedení fóra? Tak ať si ho jde řešit an RPG site a netahá ho sem! Kdysi jsem tu aplikoval "syndrom potrefené husy", že by zase? Jak je to s těma koulema?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

LZJ: to je pomerne normalni postup.

Dalcor: pockej coze?

rikas ze Markus dela nekomu reklamu, nebo ze si nekdo dela nekalou reklamu, nebo co?

nechapu o cem to ksakru mluvis.

...

(s tou potrefenou husou se nepripominej. nadavat skupine lidi, a kdyz se nekdo z nich ozve tak rict ze si za to muze sam, protoze jsi nejmenoval nikoho konkretniho ... je na presdrzku, nebo aspon stouchnuti do oka)

...

cela idea toho jak se nekdo snazi ovladnout internet je uplne strelena. lidi kteri maji ekonomicke zajmy v indie rpgs bude nanejvys kolik stovka? ty dalsi stovky (tisice? vic? min? nemam tuseni) lidi si je kupuji, propaguji je, mluvi o nich a hraji je proste proto, ze se jim libi. to je uplne normalni proces.

EDIT: doplneni, preformulovano.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky za reakce, vážení.

Dalcore, proč jsem to sem zkopíroval? Protože mi to přišlo zajímavé. Protože mi přišlo, že by to mohlo zajímat i jiné lidi. Protože jsem se k tomu chtěl vyjádřit na svém domovském fóru mezi svými známými. Posuď sám, jestli jsou mé pohnutky sračkovité, jak říkáš.

Ale vážně nechci rozpoutat žádnou válku, dokonce pořád tak nějak doufám, že se jí stále ještě neúčastním. Chtěl bych rozpoutat diskuzi. Nechtěl jsem diskutovat na RPG Site, jednak je to anglicky a jednak jsou tam lidi strašně sprostí a nevychovaní. A taky si rád povídám s vámi na RPG Fóru.

Například - zajímavé je, že lidé se stávají "teoretickými sviněmi" proto, že vydávají RPG a snaží se je prodat. Já jsem myslel, že to dělají všichni vydavatelé RPG, včetně korporace Wizards of the Coast. Co je na reklamě a marketingu špatného? Proč je u někoho v pohodě, že propaguje svou hru, zatímco jiný je kvůli tomu označován za svini?

Myslím, že podnětů k diskuzi to dává celkem dost.

---

EDIT: A taky jsem si chtěl nějak nahlas povzdychnout nad tím, kolik nenávisti je mezi hráči RPG. Napadá mě fráze "Hraj a nech hrát". Proč není možné respektovat, že jiní lidé mají rádi jiné hry, a přestat se kvůli tomu na ně zlobit?
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů