Punditova válka proti teoretickým sviním

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sirien píše:citace které jsem vybral mluví sami za sebe stejně, jako v kontextu, ve kterém byly
Alnagových z kontextu vytrhaných citací.
Zvyrazneno mnou.

Nemas dojem ze si protirecis?

EDIT: asi ne, bys to sem tezko psal. jen me to zaujalo.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

netuším o čem to teď mluvíš.

V první citaci mluvím o tom, že jsem citoval pasáže z Ronova prvního postu v linknutém threadu. Říkám tam, že ty citace, i když jsou vysazené z kontextu, říkají i samoztatně totéž, co říkaly v onom postu.

V druhé citaci mluvím o tom, že M vytrhl Alnagovy výroky z jejich kontextu a tím obrátil jejich vyznění...

...kde je protimluv?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Sirien píše:Super nápad Wan-To. Tuhle blbost už Markus jednou udělal a následky tu byly cítit ještě pár měsíců. Když někde nějakej spor začneš, tak ho musíš utnout buď hned, nebo ho nechat vyřikat, protože jinak budou všichni jen nasraný.
A popravdě, já jsem teď po dlouhý době dopálenej zase docela hodně. A mám dojem že třeba Dalcor taky...

Pokud Ti to vadí, nechoď jsem, všichni jsme tu dost ukáznění abysme se nehádali nikde jinde, co jsem si zatím všiml.
Nejde jen o tohle téma. Jde o celkovou náladu na fóru. Vadí mi, jak se tu lidi navzájem nesnáší a štve mě, že jeden neuvážený názor vyustí v hádku plnou osobních útoků. Proč? To si nemůžeš říct "Ok, tak Markus teďka přestřelil, ale já mu v klidu napíšu, co si myslím, a on se omluví."?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Myslím, že Wan-To kápol na všeobecný problém - keď emócie prevýšia rozmýšľanie. Keby sa o takejto téme všetci bavili naživo, tak im v takomto smerovaní zabráni akási možno... úcta? zdržanlivosť? aura? janeviemčo.... a budú viac rozmýšľať nad tým, čo hovoria, než aby hneď hovorili to, čo im prvé príde na myseľ.

Za A) Markus to mohol začať trošku ináč (v kontexte predchádzajúcich vecí, sporov, nálad a podobne)
Za B) Dalcor a Sirien mohli tiež reagovať trošku ináč
Za C) keby boli dodržané oba body A aj B, tak sa už bavíme o niečom inom - a to možno aj o podstate tohoto problému, o podstate minulých problémov a o tom, prečo majú ľudia tu také nálady, aké majú a prečo si tak vedia liezť na nervy.

Smile, people! The world is full of flowers! :wink:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Už se poprali, už se poprali?? $D


Obrázek
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Sirien: Jednak jsem napsal, ze se s touhle myslenkou neztotoznuji, takze mi nerikej, ze bych tohle nikdy nerekl. Takhle vnikaji ty spory. Ja napisu, ze to tema ma nejaky duvo a ze chapu proc je napsane tak jek je napsane, ale ze s tim co je na zacatku nesouhlasim. A ty mi na to reknes, ze zase fanaticky branim Ron a jsem nekriticky.

Druhak jsem upzornoval na dulezite veci. A sice na duvod, proc to bylo takhle napsano, co ho k tomu vedlo a jak to nakonec dopadlo. To ze hodis link na celou diskuzi neznamena, ze si ji vsichni prectou. Uprimne, myslim, ze si ji precetl jen zlomek, ale vetsina si urcite precetla ty tve citace. A tudis vidi jen to spatne. Takze jeste jednou, nesouhlasim s tim co citujest z toho tematu, tedy to co napsal Edwards na zacatku a myslem ze i Czege (a tohle jsem uz psal), ale souhlasim s tim, k cemu v danem tematu dosli a chapu proc Edwards zacal tak jak zacal.

Tedy pro uplnost. Edwards byl toho nazoru, ze hraci sim. her odmitaji prijmout zodpovednost za pribeh a cele jejich preference a zpusob hrani jsou postaveny na opaku gamismu a simulacionismu. Tzn. Ze G a N maji stejne kategorie, ve kterych se daji posuzovat (ale v tech kategoriich se samozrejme lisi) a S stoji nejak zahadne uplne mimo, coz je trochu divne. Tedy Edwards psal, ze mu to prijde, jako by S byl postaven na strachu z prijmuti odpovednosti za pribeh (a nektere jine herni elementy) a zaroven na vymezeni se od G a N. Edwards tuto svou domneku opiral o nazory jinych lidi a zaroven o sve vlastni zkusenosti. Je nutne si uvedomit, ze tekhle to Edwardsovi prislo a rozhodne nad tim premyslel a mel k tomu nejake duvody. Jeho duvod proc to tema zalozil bylo, pokud s timhle nekdo nesouhlasi, at vznese argumenty. Cimz se snazil pomoci argumentace a kritiky dojit k tomu, jeslti je to pravda nebo ne. Vetsina ostatnich Forge memberu s nim nesouhlasila. Obevili se ruzne mylenky a argumenty a nakonec se doslo k tomu, ze to co Edwards popisuje je negativni varianta hrani pro sim. Takovou negativni variantu ma i Gamismus (Munchkinismus) a Narativismus (na nazev si ted nepamatuji). Diskuze konci tim, ze by bylo dobre tyhle veci dale skoumat a pospat. Krom toho diskuze prinesla docela zajimave pohledy na to, jak sim. hraci vnimaji svou hru a co je na ni vlastne bavi.

Timhle bych to uzavrel.

Obratil bych list a zacal tim ze vyhlasime mir. Budeme se snazit ostatni tolerovat a pochopit. Budeme se snazit stmelovat a ne vydelovat. Nebudeme trpet predsudkama a nebudeme odsuzovat veci kterym nerozumime, nebo nam nejsou blizke.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Připadám si tu jak na akademické půdě.
Jedni lidé křičí na jiné lidi kvůli tomu, že používají nesprávné citace. $D

Takže co kdybychom si sjednotili citačí normy ? :>;o)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Bratři! Spojme se všichni proti zhoubné nákaze vegetariánských sviní. Nejenže popírají naše kořeny masožravých lovců, ale také se snaží indoktrinovat nás bláboly o udržitelnosti nebo dokonce prospěšnosti podobné diety. Snaží se nás vydírat ostentativním nejezením masa na veřejnosti. Snaží se ovládnout trh, tlačí do prodeje podivné suroviny (tofu, sója, miso, adzuki a podobné sračky), které v důsledku vtlačují vepřové, kuřecí i hovězí maso (POZOR!!! toto není tak nepravděpodobné, jak si myslíte! povšimněte si, jak málo se už prodává například jehněčí!!!).

Pitomé plakáty a snaha argumentovat demonisací naší stravy nás však nezlomí! Musíme bojovat! Už nás zbylo jenom pár, takovejch jako jsme my. A tech bastardů je tolik. Musíme bodnout lék do žíly tohodle světa. Musíme je likvidovat. Každej den, systematicky.

A příště si povíme něco o veganských kurvách!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nechť řekne "Já" ten, kdo slzí nad malichernými spory a přeje si, aby se lidé konečně začali snažit o porozumění, nikoliv zničení toho druhého.

...

Já.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »



...

i kdyz jsi to ty, kdo ma v tomhle topicu ten rozflamovaci i usmirovaci prispevek :lol:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Tak jsem přeluštil celé téma v jednom běhu.

Chtěl bych ve světle zde zmiňovaných skutečností oznámit, že když o nějaké hře prohlásím, že je špatná, je to proto, že si to myslím, ne proto, že mi z centra spiknutí přijde pokyn. Když o někom prohlásím, že se mýlí, je to tím, že vidím v jeho logice nějakou chybu nebo znám protipříklad, ne proto, že jeho názor nebyl dostatenčně indie. A nakonec bych chtěl oznámit, že indie hry mě baví hrát samy o sobě, ne proto, že mi za zády stojí jednotka Forgecorps připravená k popravě v případě, že bych se netvářil dost nadšeně.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Markus píše:Proč, Dalcore, když nemáš rád nějaké jednotlivé designéry z Ameriky, jsi naštvaný na mě? Proč se ta nenávist přenáší sem na RPG Fórum?
Moment? Kdo říká že jsem na tebe naštvaný? Kde jsi to zase vytáh? Jaká nenávist? Řekl jsem že vás nenávidím.

Ale odpověď si udělej sám - proč sem úmyslně dáváš konfliktní téma? Pokdu ti nebylo jasné že po tom první výlevu se tu zase nerozhoří flejm tak to je hodně krátkozraké uvažování. Proč jdeš po mě? Nasral jsi mě teda až teď.

Navíc nemám rád je hodně težká otázak. Já nemám rád to co říkají a jak se prezentují - alespoň tedy to co jsem měl možnsoti vidět a zjistit. A to se týká skupiny soustředěné kolem the Forge. Nemůžu sii pomco ale vaše výlevy po objevení Forge byly dost podobné. A mě to mnohdy uráželo. Tebe znám, znám Qualdezara. Znám Pietu. Nemůžu souhlasit s Vašimi názory, ale nemůžu říct že vás nemám rád, nebo dokonce nenávidím jak se mi snažíš podsunout.

Joe - ale já reagoval v klidu. Víceméně - pokud jsi všimneš jsem na dvou prvních stránkách, kde se dokonce snažím najít proč je na RPG F probléms The Forge. Osobně jsem se spokojils tím že se Markus omluvil. Protože to co předvedl v tom prvním příspěvku je amorální svinstvo, které bych od někoho tak všeobecně vzdělaného a intelgentního ajko je Markus nečekal. Ale k tomu bych se nerad vracel - to je vyřešené.

Pak se řešilo Forge vs zbytek světa - pokud si povšimnete tak do toho sjem kromě asi dvou příspěvků nezasahoval. přesto jak Joem tak markusem jsem ozančen za štváče? Proč to? Jenom proto že NESOUHLASÍM a stavím se do opozice? Nebo mám sedět a kývat - jo všechno je pěkné a úžasné. Mlčet a sedět v rohu, ohýbat hřbet a nadávat na všechno když tě nikdo enslyší jde tomuhle národu velmi dobře. Já to dělat nebudu a nemíním. Snažíms e vždy říkat co si myslím. I když to dje proti obecnému názoru...

Mě se nelíbí jakým způsobem zde forgewashing nastoupil. Po mnoha vzrušených debatacá se dosáhlo toho že si odpovědní lidé uvědomili že buzerace ostatních a nadřazené "takhle to hrajte" nemá vejšku. ´


To že někdo proti forgewashingu (nebo brainforge) vede válku je zajímavá zpráva.
(vtip prosím vás)
Jenže když se to řekne na fóru infiltrovaném Forge :) Tak je jasné že se ta válka musí vybojovat i tady

(vtip prosím vás)
Markus píše:Nechť řekne "Já" ten, kdo slzí nad malichernými spory a přeje si, aby se lidé konečně začali snažit o porozumění, nikoliv zničení toho druhého.
Bullshit na to jsme příliš lidmi.

Jelikož nedělám opak, tedy nesnažím se zničit jiného a dané spory nepovažuji za malicherné ale zásadní, nemůžu říct já.

Jde taky o to jak dlouho ti to vydrží.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

JÁ JÁ JÁ

Nechápu tyhle malicherné spory. Stejně si každý budeme hrát to svoje. Zkusil jsem si My life with master, přišlo mi to jako zatím nejlepší systém a hra, co jsem kdy hrál, ale stejně dále hraji a budu hrát Dračí doupě. I přes jeho nedostatky.

Proč se tedy hádat? Proč raději nedělat něco užitečnějšího?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tolik ke zdejší toleranci, diplomacii a prozumění...
Sosacek píše: Nezavisle hry maji tendenci byt mnohem mene "system a setting" a mnohem vice "hra" nez dejmetomu d20, window a podobny smej... systemy.
Nevytrhnuto z kontextu!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Dalcor píše:Tolik ke zdejší toleranci, diplomacii a prozumění...
Sosacek píše: Nezavisle hry maji tendenci byt mnohem mene "system a setting" a mnohem vice "hra" nez dejmetomu d20, window a podobny smej... systemy.
Nevytrhnuto z kontextu!
tohle me taky dostalo :roll:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 6 hostů