Co nás sere... (z Rozličného)

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

tak... Dalcor odešel. Opět i kvůli Sosáčkovi, čímž se stal již šestým na listině... tady teď bude sakra horko...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Pořád mi není jasné,jaká je pointa toho, že se tu spousta lidí vytrvale a neustále hádá...
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Raven píše:Pořád mi není jasné,jaká je pointa toho, že se tu spousta lidí vytrvale a neustále hádá...
R
Pointa je, že většina živých organismů má dvě možnosti. Buď se přizpůsobí okolnímu světu, nebo svět přizpůsobí sobě.

Pro někoho je jednodušší měnit okolí než měnit sebe, protože zasahovat do vlastního myšlení je dost těžké. Stejně tak snažit se opravdu pochopit, co ten druhý myslí, číst co píše, udržovat v hlavě jeho myšlenky a ne své ... nic jednoduchého (taky mi to moc nejde)

Proto hádky - prostě se snažíš změnit ostatní k obrazu svému. Naprosto přirozená věc. Zvířata si tohle řeší ritualizovanými nebo ostrými souboji, lidé se přesvědčují, dohadují a hádají. Naprosto přirozená věc, i když se nám to nemusí líbit.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Protože kvůli Sosáčkovi odtud odešlo šest lidí a Markus s tím stále nic nedělá. Protože pro některé lidi, mezi něž Ty nepatříš, má tohle Fórum smysl hlavně kvůli RPG, a ne kvůli pokecu. A tihle lidé se dělí mezi dvě skupiny s odlišnou vizí toho, jak by toto Fórum mělo vypadat, a je načase, aby se konečně rozhodlo, která z nich to bude určovat, protože tenhle mezistav nesedí nikomu.

Je to smutné. Ale je to tak.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Takze u Alnaga neslo o spor kdo ma ridit forum, u andtoma neslo o to, ze mu Markus oddelil tema, a u Dalcora neslo o to, ze se po diskusi o normalnich hracich a kurvach rozhodl ze ho to tady proste nebavi, tak proc se unavovat?

Hele ty tomu fakt veris? Ze je to moje vina? Ze je to JEN moje vina?

EDIT: staci mi ano/ne, ale tohle je fakt drsny. nebudu ti to vyvracet, protoze pokud si to myslis, tak k tomu zrejme mas nejaky duvod, a neci duvody nemusi vne jeho hlavy davat smysl, ale zajima mne to.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

Občas mi to tady připomíná hádání se dětí na pískovišti.
Potom si uvědomím, že tomu tak není a to je ještě horší. $cry$ :>:o/
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sos: nefandi si, ne JEN Tvoje vina. Ale ANO, JE to Tvoje vina. U většiny lidí si byl hlavní věc, která je tu srala, nebo poslední kapka. ŠEST. ŠEST lidí mi otevřeně řeklo, že odešli mimo jiné protože tě měli plný zuby. Další mi otevřeně řekli, že jsi byl jeden z hlavních důvodů, proč se tu stáhli do pozadí, a proč sem přestali přispívat

Proboha - kdyť ty si svině i na toho Jirona, kterej tě tu snad ještě jako poslední z lidí co tě znají o něco víc nějak bere! Výčet tvých podrazů, resp. těch, o kterých vím, by mi zabral malou věčnost!

a co se týče konkrétních lidí - andtom mi jasně řekl, že oddělené téma a následná reakce na jeho námitku byla jen poslední kapka, že nasranej byl z tebe. Alnag se tu nehádal o to, kdo bude vést Fórum. To by bylo zbytečný, doména je Markusova, hádali se o něčem jinym... každopádně ano, i Alnag odešel z velké části protože si ho unavil. Arfi, Sethi a Umi prskaj sprostý nadávky ještě teďka, když někde zaslechnou Tvůj nick. Dalcor odešel, a jasně mi řekl, že jsi jeden z hlavních důvodů, ne-li ten nejhlavnější.
Myslím, že se jich kdokoliv může zeptat, jasně říkám o koho jde a co k tobě řekl, takže se to dá snadno ověřit

Prostě se přestaň snažit, protože spousta lidí pochopila co děláš a tvoje výmluvy je už unavily
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Rikal jsem, ze ano/ne klidne staci. Nebudu se s Tebou hadat, ale preji prijemnou zabavu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Sirien píše:Sos: Proboha - kdyť ty si svině i na toho Jirona, kterej tě tu snad ještě jako poslední z lidí co tě znají o něco víc nějak bere!
Prosímtě z čeho vycházíš? Vysvětli mi prosím co jsi tím myslel. Docela rád bych to věděl. Nechceš-li veřejně pak do PM.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Som znechutený. Ak by som povedal, že "z fóra", tak by si za to každý dosadil to, čo ho serie, všetci by sme si prikývli a nič by sa nevyriešilo.

Takže poviem, čo ma serie:
- Serie ma, že niektorí ľudia, s ktorými si mám čo povedať, postujú málo.
- Serie ma, že sú tú niektorí jedinci tak vzťahovační, že rozprávať sa s nimi je nebezpečnejšie ako nahý pichať paličkou do úľa sršňov.
- Serie ma, že niektorí ľudia v honbe za potvrdením svojho ega používajú špinavé triky.
- Serie ma, že sa tu dokola riešia tie isté (teoretické) veci, aj keď chápem, že platí pravidlo "say it yourself" - avšak čo je moc, je moc.
- Serie ma, že tu veľa ľudí nevie dobre po anglicky.
- Serie ma, že ľudia skoro vôbec nepíšu zápisy z hier, čo vidím ako jednu z mála schodných budúcností fóra a zároveň zmiernenie konfliktu medzi teoretikmi a neteoretikmi.
- Serie ma rozličný pokec, pokiaľ sa nevzťahuje k RPG.
- Serie ma, že mi tu na tom záleží.
- Serie ma, že sa nechávam zaťahovať do diskusií a sporov, do ktorých je mi prd.
- Serie ma, že namiesto diskutovania o tom, čo majú radi, sa niektorí ľudia sťažujú, že nikto nediskutuje o tom, čo majú radi.
- Serie ma, že tu trávim toľko času.
- Serie ma, že nemám viac času na to, aby som pre RPG komunitu niečo produkoval.
- Serie ma miera takmer nulovej tolerancie a neustála tendencia dosadzovať si za posty iných ľudí svoje nočné mory a potom na tieto nočné mory páliť zo všetkých kanónov.
- Serie ma, že sa tu periodicky objavujú tie isté konflikty a ľudia ich nadrbú do akejkoľvek diskusie bez ohľadu na jej pôvodné zameranie.

Navrhujem uzamknúť celé fórum na dobu aspoň dvoch týždňov, každému dať studenú sprchu, nech si uvedomí, že fórum nie je všetko. Medzitým to tu zásadným spôsobom osekať (aj tematicky aj užívateľsky), založme si blogy a nech sa diskutuje vždy k niečomu konkrétnemu a každý na svojom piesočku, kde má zároveň admin práva.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Bifi, nikdy jsem nijakzásadně nestál proti tobě ani s tebou ale tohle je geniální.
Děkuji a přidávám se ke tvému návrhu.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja nevim. Prijde mi skoda pokecu :( A taky dost velkej vopruz muset se na kazdy strance registrovat, na kazdym blogu a tak. Co to udelat tak, ze se necha pokec, a k tem blogum budou mit uzivatele svoje diskuse tady? Kazdej by si mohl adminovat svoje diskuse ke svemu blogu (a diskuse z nich odvozene), ale nic jineho. A sefovat by tomu mohli Vlasak a Pjotr, coz jsou jednak schopni admini, a jedna rozhodne profesionalni a nestranni lide.

Ale pokec neruste. Kde jinde si clovek muze pokecat s Jersonem, se soudcem argonantem, s par typkama o Bleachi, o AI, a tak.

EDIT: ale 14 dni dovolena je dobra 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jiron: PM

Bifi: Zajímavé, souhlasím s Tebou vcelku ve všem. K něčemu bych se možná vyjádřil více...
- Serie ma, že tu veľa ľudí nevie dobre po anglicky.
Vela lidi anglicky umí. Jenže se prostě nechtěj namáhat... ale to mě možná sere o to víc
- Serie ma, že ľudia skoro vôbec nepíšu zápisy z hier, čo vidím ako jednu z mála schodných budúcností fóra a zároveň zmiernenie konfliktu medzi teoretikmi a neteoretikmi.
Já to zkoušel... ale když jsem viděl, kolik lidí to čte tak mě to dost rychle přešlo. Přecijen, když tim psanim strávim čtyři hodiny, tak by si to mohli přečíst víc než dva lidi
- Serie ma rozličný pokec, pokiaľ sa nevzťahuje k RPG.
absolutní souhlas
- Serie ma, že mi tu na tom záleží.
S každým člověkem co odtud odešel mě tu na tom záleží čim dál tim míň...
- Serie ma, že namiesto diskutovania o tom, čo majú radi, sa niektorí ľudia sťažujú, že nikto nediskutuje o tom, čo majú radi.
Já pár takových diskusí založit zkusil. Jenže... buď do nich nikdo nepřispíval, nebo se zalily OTčkem. Když sem to zkusil jinak (D/Š systém), tak tam tři lidi napsali, proč se o tom vlastně bavit, že to nemá smysl (tak proč tam SAKRA psali?) a pak to M přehodil do Teorie. To mě naštvalo, protože sem už jasně viděl, jak se to zvrhne přesně v to, co sem nechtěl, tj. v hromadu odkazů k jinejm teoriím a sááááhodlouhejm příspěvkům...
...prostě založit tu diskusi, která by se mi líbila, tu už skoro nejde. A každej tejden to de hůř a hůř.
- Serie ma, že nemám viac času na to, aby som pre RPG komunitu niečo produkoval.
Zajímavé, já jsem už pár týdnů v opačném rozpoložení. Hlavně protože se nic z toho, co jsem dělal, s nijak moc velkým ohlasem nesetkalo...



a na závěr bych jednu věc přidal:

Sere mě, že odtud odcházejí lidé, s nimiž jsem si rád psal a jejichž názoru jsem přikládal váhu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jako nedávno příchozí tu z povzdálí sleduji houstnoucí atmosféru a diskuze plné flamu. A musím říci, že mě to celkem slušně odrazuje na toto fórum jakkoliv přišpívat. RPG fórum se sice na první pohled tváří jako úžasně otevřená komunita, ale když si jako nováček prohlédnu zdejší diskuze, raději hned odejdu. A to podlě mě je škoda. :(
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

Souhlas.
Každá druhá diskuze je plná osobních útoků a vysmívání se.
Já se dostal do sporu již po pár dnech svého působení zde na Fóru.
Jediná chybná věta stačila na to, aby se rozjel topic o 21 stranách!
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti