žaloba

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Ty máš před maturitou? Tak to mnohé vysvětluje $D.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Žádná omluvá, já jsem byl touhle dobou před rokem v největší pohodě (no trochu kecám, největší pohoda byl svaťák... i když tam už jsem byl trochu nervosní).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ani ne... na maturitu se paradoxně těšim, jen po málo věcechj toužim talok jako abych už z toho ústavu konečně vypadnul. A učit se na maturu je fraška, na nějaký zkoušení a čtvrtletky sem se musel učit víc, než na 25 otázek z jednoho předmětu :roll:
Ne, tohle nemá s maturitou nic co dělat, sorry...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Tak jsem to zkusil, no...
Máte pravdu, maturita je pohoda, bylo tak i pro mě. Ale našli se u nás ve třídě tací, kteří to brali i jinak. Tak jsem si myslel...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Proč je to tu celé dvakrát? A proč se to tu zase jmenuje ohniště? $D Moderátorské války v pozadí či co? :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Moderátorské války se odehrávají v MOD ;)

Ale od doby, co je nová MOD sekce potom, co M před půl rokem rozebral a přestavil celý fórum, tam k ničemu zvlášť zajímavýmu nedošlo, většinou jen hromada technických věcí jako "Zabanujte tuhle IP, poslala už dvacet SPAMů" nebo "Pjotre, jak byl ten zdroják pro xyz na rpg.sk?" a tak... o nic nepřcházíš ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Právě mi Argonantus laskavě připomenul, že vám mám položit včerejší otázku, zda si nepřipadáte jako pitomci. Takže...

Nepřipadáte si jako pitomci? $D

Jo a ptám se podruhé, proč je tohle téma tady a současně v sekci nad touhle???
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ha!

Kedze som sa najprv zufalo snazil odovzdat diplomovku, a nasledne som s vyplazenym jazykom nahanal vlak, aby som si mohol zahrat hru, ktora nema THAC0 a hod na utok (a je napriek tomu komercna :D), tak o forum-eventoch poslednych dni som sa dozvedel z druhej ruky vcera v krcme... no a musim povedat, ze "reports of forest fires haven't been greatly exaggerated at all".
Vlasák píše: Mám spíš pocit, že kdyby se tu místo brojení proti teorii rozjel i "neteoretický" pokec, dokázalo by to koexistovat. Problém je, že i špatná reklama je reklama - tj. i kritici teorie tu svou kritikou teorii podporují a pak se diví, že je toho všude plno.
Vlasák píše: ...jedni se tu druhejm neustále pletou pod nohy.
Podla mna je problem v tom, ze "normalni hraci" sa nebavia o nicom inom ako o tom, ako sa nemozu bavit o tom, o com by chceli, kvoli posobeniu "evil teoretikov".

((Dobra vetna konstrukcia, ze? Zavarila by aj priemerne dobry parser))

Proste take to:

H: "Nemozeme sa bavit o com by sme chceli!"
T: "A o com by ste sa chceli bavit?"
H: "To je uplne jedno, pretoze sa o tom kvoli VAM nemozeme bavit!"
T: "Kludne sa bavte, tu mate priestor."
*chvilka trapneho ticha*
H: "To je nespravodlive! Vyclenili nam obmedzeny priestor! My sa chceme bavit HOCIKDE o tom, o com by sme sa chceli bavit! A to nemozeme! To je utlak!!!"

Newsflash: Nemusite sa ucastnit kazdej diskusie, netyka sa vas kazdy thread. Kazdy thread nie je o vas a o tom, co by ste chceli vy.

Stale akosi nevidim, preco by pochopenie tohoto malo byt takym problemom.

edit: Kazdy, kto za dramatickych okolnosti bombasticky ohlasi svoj odchod resp. "vystvanie" v mojich ociach absolutne straca akukolvek kredibilitu.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

V tom se sakra pleteš, Peekey. Několik diskusí, co jsem tak poslední měsíce sledoval, tu bylo zabitých teorií...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:V tom se sakra pleteš, Peekey. Několik diskusí, co jsem tak poslední měsíce sledoval, tu bylo zabitých teorií...
A není "diskuze zabitá teorií" ekvivalent pro "teoretici si povídají a neteoretici ne"?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

A není "diskuze zabitá teorií" ekvivalent pro "teoretici si povídají a neteoretici ne"?
Ano, ve většině případů to tak být může. Problém nastává v okamžiku, kdy se v diskusi ZAČALI bavit NETEORETICI, pak přišli teoretici a diskusi si převzali, protože netoretiky jejich "blábolení" nezajímá, a teď se tam baví jen teoretici.
To totiž v překladu znamená, že teoreticitu diskusi neteoretikům udusili...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Sirien píše:
A není "diskuze zabitá teorií" ekvivalent pro "teoretici si povídají a neteoretici ne"?
Ano, ve většině případů to tak být může. Problém nastává v okamžiku, kdy se v diskusi ZAČALI bavit NETEORETICI, pak přišli teoretici a diskusi si převzali, protože netoretiky jejich "blábolení" nezajímá, a teď se tam baví jen teoretici.
To totiž v překladu znamená, že teoreticitu diskusi neteoretikům udusili...
Screenshot or it didn't happen!


(v tomto pripade "link or it didn't happen").

Popravde, jediny pripad, ktory by aspon trochu splnal to, co si popisal, bolo ked si ty umyselne zacal vyryvat a niekto ti odpovedal. Co nie je az take prekvapive, teda ak nechapeme termin "toto nech je prosim neteoreticka diskusia" ako "toto nech je diskusia, kde moze kazdy kecat kraviny o veciach, do ktorym sa podla vlastnych slov sam nerozumie bez nebezpecia toho, ze by ho niekto uviedol na pravu mieru".

Ale ja fakt nevidim jadro problemu... ja neprispievam do diskusie o tom, ktory feat je pre monka na stvrtom leveli najlepsi. Preco ty citis potrebu aktivne utocit na ludi, ktori debatuju o temach, ktore nezaujimaju teba?

(p.s. a keby hned aj "teoretici zabili diskusiu neteoretikom"... bol si moderator, tak si mal teoreticku cast proste vysplitovat. Nebol problem skor v tom, ze neteoretici uz nemali o com, tak sa toho chytili ludia z ineho uhla?)

edit: a este jedna vec
Sirien píše:Několik diskusí, co jsem tak poslední měsíce sledoval...
Nespominam si na ziadnu relevantnu diskusiu "za posledne mesiace", ktoru by si iba sledoval (i.e. nepostoval v nej). Opat, prosim daj linky. Ked argumentujes, bud konkretny.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Peekay: Čti pozorně, nepsal jsem "...několik diskusí, co jsem sledoval...", ale "...několik diskusí, co jsem tak sledoval..." v čemž je drobný sémantický rozdíl. Přiznám se totiž bez mučení, že asi tak posledního čtvrt roku, kdy jsem tak nějak zaznamenal nárůst teorie v neteoretických sekcích (nebo možná úbytek diskusí v těchto sekcích, které z mého pohledu nějak podezřele vyhasly) jsem tady na Fóru moc diskusí nesledoval.

Nicméně dle reakcí od jiných uživatelů Fóra (Dalcor, Ebon, Jiron...) jsem tak nějak vysledoval, že se to děje.

Ne, nejsou to konkrétní diskuse, které chceš, a ani Ti je nebudu dohledávat, protože by mě to stálo čas, a potom, co se zde předevčírem odehrálo, se už necítím být vázán ztrácením svého vlastního času v zájmu tohoto Fóra. Z toho důvodu jsem se také konečně, po dvou měsících váhání, rozhodl, že tohle už nějakou dobu není Fórum, na kterém jsem moderovat původně chtěl a začínal (jak koukám na datum Tvé registrace, tak vlastně Fórum, které Ty ani nepamatuješ), a že vlastně už na jeho dalším rozvoji v této podobě nemám zájem, což byl mimo jiné důvod proč jsem se rozhodl s moderováním skončit.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Sirien: Važ svá slova, možná hovoříš se svým nástupcem. :lol:
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ale jistě, Pieta Peekey, i Alnag na to vsází ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů