žaloba

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Ebon Hand píše:No to je famózní očistná myšlenka! Mohl bych to ještě zakončit dovětkem:
"Tak bylo vykonáno a svět byl lepší." $D
But all was not lost, for Markus still heard the song of the dice.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Začínám zvažovat odchod díky tomu, že tady každý dostává od někoho vinu za něco co vlastně ani neudělal a když tak ne záměrně.

Sirien obviňuje (všechno je mnou psáno s lehkou nadsázkou ale já to tak vidím) Markuse z toho, že je špatnej admin a dělá to špatně a nerozhodl se všechny preventivně vyhladit. Obviňuje Sosáčka z toho, že je zrůda (jak řekl jmenovaný, ať si to každý rozhodne sám) a vůbec obviňuje většinu fóra z něčeho ukrutně hrozného. A není jediný kdo pořád na někoho ukazuje obviňujícím prstem. Začínám se bát kdy taky něco schytám.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Příspěvek od Alef0 »

Ake zabavne citanie :-)

Ono: neurazte sa, ale niekedy mam pocit, ze problem spociva v tom, ze na tomto fore sa zisla vskutku jedinecna kombinacia genialnych ludi, z ktorych maju niektori ludia, vulgarne povedane, nadmerne ego. Vsetko funguje uzasne az do chvile, ked sa ega viacerych ludi zrazia a vtedy lietaju stolicky, stoly, kocky, pravidla (navrhujem uprednostnovach pravidla v pevnej vazbe, davaju vacsi damage) a nikto nie je v stave uznat si chybu, pripadne sa pre vseobecne blaho povzniest aj nad chyby ostatnych, pripadne si uznat vlastnu chybu. Toto sa stalo uz viackrat a stalo sa to znovu.

Just my 2c.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Víte poslední dobou mi vyvstává hláška z filmu Samotáři v hlavě čím dál víc:
"Zachoval jsem se vědomě jako svině abych vás očistil".
Zkuste se nad tím zamyslet
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jasně, na tom, že debatu o politice přijímání hráčů v konkrétním LARPu, který neorganizuju, cituješ jako doklad toho, že teoretici se tu vytahujou na nováčky, určitě nemůže být naprosto nic mimo kontext.

Stejně jako to, že ten původní výrok končí smajlíkem, je jenom značka toho, že jsem záludný elitář, který nejenže se vytahuje, ale navíc to hnusně maskuje za to, že nemluví vážně.
Ad 1 - nikdy jsem neřekl, že by se teoretici = elitáři, o kterých mluvím. Qualdezar je teoretik, ale jeho názory mi přijdou vpohodě, i když ne vždy souhlasím. Nepřijde mi jako elitář... ano, je zde jistá společná množina lidí, kteří jsou i teoretici, i zmínění elitáři, kteří tu NEJEN mě sakra vadí a kteří tu lezou lidem na nervy. Ano, myslím, že mezi ně patříš.

Všimni si, že u Aurory jsem se vůbec nezmínil o teorii/eticích, tak přestaň demagogizovat a dělat ublíženýho teoretika.
Ten thread není doklad toho, že by ses Ty, teoretik, vytahoval na nováčka, ale toho, že ses Ty, elitář, vytahoval na nováčka.

A smajlík... smajlíky mohou být interpetovány různě, stejně, jako mohou být různě použity. Tady mi přišel spíš jako výsměch... haha, MY jsme elita, Ty ne, není na tom nic špatného, je to psina, ne?
Zajímavé je, že Aurora si to tehdy vyložila obdobně, takže ten výklad nebude jenom mým momentálním rozpoložením.
Ano, TEÏ si samozřejmě můžeš říkat, žes to myslel jinak, že to nebylo pochopené... ale napsal si to takhle. Bylo to pochopené tak, jak to bylo pochopené. Chyby jsou tak velké, jako jejich následky. Tahle chyba odlákala nováčka, který se v další době o tomto Fóru nevyjadřoval nijak zvlášť kladně.
Myslel jsem i sebe. Na rpg.net jsem se nikdy s nikym nehadal, ani na forech whitewolfu. Tady to proste celkove vypada jinak.
Nedivím se. Zaprvé tam ty lidi neznáš, nikdy jsi je neviděl, a navíc cizojazyčné prostředí je vždycky víc cizí, člověk se tam necítí až tak moc "doma", že... zadruhé by se tam s tebou nepatlali a rovnou by Tě zabanovali, to jenom M je tak měkkej, že to nedokáže, i když by to dávno bylo ve prospěch celé komunity. Podrazy, které jsi kdenakoho kdy provedl by se daly vyčítat ve stránkovém příspěvku... takže myslím, že zůstanu u své původní myšlenky: Drž už konečně hubu.
Sirien obviňuje (všechno je mnou psáno s lehkou nadsázkou ale já to tak vidím) Markuse z toho, že je špatnej admin a dělá to špatně a nerozhodl se všechny preventivně vyhladit. Obviňuje Sosáčka z toho, že je zrůda (jak řekl jmenovaný, ať si to každý rozhodne sám) a vůbec obviňuje většinu fóra z něčeho ukrutně hrozného. A není jediný kdo pořád na někoho ukazuje obviňujícím prstem. Začínám se bát kdy taky něco schytám.
To není tak úplně pravda, Jirone. S Markusem máme jen rozdílné názory na to, kam by se Fórum mělo vydat. Vyčítám mu nerozhodnost. Ale z ničeho jej neobviňuji.
Teoretiky teké neobviňuji, jen bych byl radši kdyby teorie trochu ustoupila, pravda.

Jediný, koho obviňuji, zcela jasně a otevřeně, a dlouho, je Sos. Nejsem sám, v názoru na něj se shoduji až s podezřele velkým počtem lidí.

a, ano, Pieta. Ale to se týká jen jedné konkrétní věci, kterou lze vyřešit, to je spíš spor než obvinění.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Sirien píše:Jediný, koho obviňuji, zcela jasně a otevřeně, a dlouho, je Sos. Nejsem sám, v názoru na něj se shoduji až s podezřele velkým počtem lidí.
Víš je to zvláštní. Začínám si o sobě myslet, že jsem zrůda protože se přátelím výhradně se zrůdami a s nimi mám i společné názory. Zatímco se neshoduji s tebou a ve většině případů ani s Dalcorem, shoduji se až příliš často s názory a pohledy na věc s lidmi, kteří upadli v nemilost. Shoduješ se v názoru s velkým počtem lidí na Sosiho a Thracuse, že? Zvláštní. Jsou to jediní lidé tady z Fóra, které jsem potkal a udržuji s nimi stálé kontakty a hraju s nimi, zatím spokojeně.
Asi je ze mě zrůda. Všichni se modlete aby jiron nakonec nebyl stejný jako ti dva zaprodanci pekla. Nadsázka pro ty co by mě brali moc vážně. :roll: :-)=
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sirien píše:Nedivím se. Zaprvé tam ty lidi neznáš, nikdy jsi je neviděl, a navíc cizojazyčné prostředí je vždycky víc cizí, člověk se tam necítí až tak moc "doma", že... zadruhé by se tam s tebou nepatlali a rovnou by Tě zabanovali, to jenom M je tak měkkej, že to nedokáže, i když by to dávno bylo ve prospěch celé komunity. Podrazy, které jsi kdenakoho kdy provedl by se daly vyčítat ve stránkovém příspěvku... takže myslím, že zůstanu u své původní myšlenky: Drž už konečně hubu.
Ne, to je proto, ze cela kultura projevu celeho fora je jina, viz to co rikal Alef0, ale muzes si o rpg.net nechat poreferovat i od Piety, o WW foru od Jirona a dalsich.

Jednou jsem na wwforu resil magy s jednim chlapkem, a mel uplne zcela odlisne nazory, a stejne jsme se dohodli ze na tom co rika ten druhy neco bude, misto abychom na sebe zacali vytahovat ze on je railroader, a ja janevim kdo. Neukazu ti tu diskusi, protoze wwforum stare diskuse maze, ale bylo to uplne v klidu.

Ale RPGforum proste nema pratelskou atmosferu, a podle toho vypadaji mistni diskuse.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jiron: O Thracusovi jsem neřekl ani slovo. Popravdě, i když vím, že z jeho strany to tak není, JÁ jsem se s ním rozešel v dobrém, beze sporů, s vyrovnanými účty. Co si myslí/říká on o mě mi už je jedno, z mojí strany mezi mnou a Thracusem žádný problém není.

Nejsi zrůda, spíš si naivní. Možná by ses měl poptat jiných lidí, co o Tobě Sos říká, já se namáhat nebudu, odemě bys to asi stejně nepovažoval za moc relevantní...

Sos: Ano. Všiml jsem si. Také si všimni, že se nijak netajím tím, že nemalou (zdaleka ne všechnu, nefandi si), dokonce velmi značnou část z této atmosféry přisuzuji na svědomí Tobě.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Všimni si, že u Aurory jsem se vůbec nezmínil o teorii/eticích, tak přestaň demagogizovat a dělat ublíženýho teoretika.
Poměrně odvážné tvrzení o tématu, které jsi do debaty zatáhl v odstavci začínajícím
Sirien píše:O elitaření některých teoretiků
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:(...) muzes si o rpg.net nechat poreferovat i od Piety (...)
Když už to tu padlo, na rpg.net by se tahle debata vážně odehrát nemohla. Možná proto, že tam panuje jiná atmosféra, a možná taky proto, že by to byl Sirien, kdo by vyletěl banánovým expresem - protože nejvýraznějš prosazovaný tabu, který rpg.net má, je "žádný osobní útoky".

Čili žádný "X je měkkej", "Y je elitář", "Z je potrefená kachna". Varovaní, dočasnej ban, trvalej ban.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Pieta: hah. Zklamu Tě, je vidět, že tu si teprve od loňského září. Sosáček by tu už totiž skutečně nebyl, a to dávno přede mnou. V archivu možná stále ještě jsou ty mnou předtím zmíněné aféry s Dánskem, kde Sosna otevřeně a bez důvodu nadával několika lidem. Mě s ním prostě už jen po dvou letech došly nervy a mám ho dost, a mám ho tak dost že už mi je jedno, co si budou lidi myslet, když to řeknu otevřeně, protože sakra potom, co kvůli němu šest lidí odešlo a další přestali přispívat to už někdo říct musí
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pieta: na rpg.net maji taky administratorku jmenem Nina, co ma rank "Whee!", a je to celkem pohodova. To tady taky nehrozi $D :-)=
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Pieta: hah. Zklamu Tě, je vidět, že tu si teprve od loňského září. Sosáček by tu už totiž skutečně nebyl, a to dávno přede mnou. V archivu možná stále ještě jsou ty mnou předtím zmíněné aféry s Dánskem, kde Sosna otevřeně a bez důvodu nadával několika lidem. Mě s ním prostě už jen po dvou letech došly nervy a mám ho dost, a mám ho tak dost že už mi je jedno, co si budou lidi myslet, když to řeknu otevřeně, protože sakra potom, co kvůli němu šest lidí odešlo a další přestali přispívat to už někdo říct musí
Nezklameš. Klíčová slova: V téhle debatě.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ah tak, promiň, to jsem přehlédl. Problém je ale v tom, co tu předtím řekl Bifi, pokud sis toho všiml - tenhle spor není o téhle debatě. Jsou to staré... velmi staré spory, které tu už velmi, velmi dlouho doutnají pod povrchem.

Z mého pohledu - kdyby Sosna dostal ban už kdysi dávno, spousta lidí, které jsem tu měl rád, by tu stále ještě bylo. Tahle diskuse by se vůbec neuskutečnila.

Ne, svět by (asi) nebyl lepší. A tohle Fórum by stále mělo své problémy. Ale ano... myslím, že by mělo o jeden velký vysosávající problém míň a o pár dobrých lidí víc, a to není zrovna málo, i když to možná není moc. Věci by byly jinak. Možná o nic extra lepší... ale jiné.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sirien: víš co, na můj vkus je tady dost velkého ventilování osobních antipatií a věcí, které se fóra netýkají. Týkají se vztahů jeho uživatelů (třeba v tom výčtu lidí, co Sosáček vyštval, který uvádíš, jistě najdeš dvojice i trojice lidí, kteří na sebe mají jistou vazbu a nebylo to tak, že by Sosáček jmenovitě vyštval všechny). Ano, z toho lze odvodit, že pak tyto problémy mohou fórum narušit celkově, i když se prvotně na půdě fóra neudály.
Jak z toho ven? To je těžké... Sosáček byl varován, ztratil moderátorskou důvěru, ok... nemyslím, že by dělal až nějaké velké zásadní problémy. A nejednou je bubák zase venku. Ano, Bifi tu mluvil o tom, že to tu doutná pod povrchem - ale má to znamenat, že tu na sebe na povel nakydáme hnuj?

Pro mě za mě se s ním třeba nebav, nebo já nevím - vyrobím ti mod, že neuvidíš jeho zprávy, co já vím $D Ale tohle je místy fakt už dost přes limit...

A vůbec - myslím, že tu řešíme fórum a uživatele fóra... To, co kdo dělá v soukromém životě, to už nám může být v podstatě jedno.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti