Teoretická masturbace

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Dalcor píše:Řekl jsem sand něco takového? Takže jsi nepřímo přiznal že je ve Vás chyba... A kolik času to trvalo.
Jestli jsem někdy řekl, že jsme dokonalí, mýlil jsem se.
Jinak ovšem mluvím o situaci, kdy Jerson chce mluvit s konkrétními lidmi. Třeba tady na fórech nikdo s neteoretiky zas tak moc, aby kvůli nim všechno převáděl do běžné mluvy, mluvit nechce?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Bifi píše:Jerson: To som nemyslel.
Já jsem i předtím věděl, že jsi to tak nemyslel. Ale tak to zní, v tomto případě docela jasně.

Za svou osobu bych navrhnul, že když nikdo nebude říkat, že je teorie k ničemu, na oplátku přiznivci teorií ji nebudou vyzdvihovat (i když to by vyžadovalo, aby tomu obě strany opravdu věřily), ale pochybuju, že by to fungovalo.

Takže řeknu alespoň - "Teorie RPG je určitě fajn věc, nicméně jí dokážu pobrat jen v malých dávkách, tak si občas ukousnu velké sousto a pak prskám".
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A obráceně?

Sakra to je argument jak vystřižený s příručky Hitlerova Demagogie...
Třeba tady na fórech nikdo s neteoretiky zas tak moc, mluvit nechce
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Středně nebo méně zkušeným hráčům je prakticky k ničemu.
Středně nebo méně zkušeným hráčům je teorie k něčemu, pokud je přizpůsobena míře jejich pochopení. Taková teorie bude samozřejmě výrazně praktičtější a lidověji formulovaná, ale stále ještě to bude teorie - takové ty věci jako rady, jak dobře připravit dobrodružství, jaké jsou typy hráčů, jak se vypořádat s typickými problémy, i to je často teorie.
Jerson píše:Před rokem jsem si myslel, že "teoretické články o RPG" jsou to samé co "teorie RPG". Od té doby se tady dočítám opak.
To je problém těch, kteří si to myslí, nikoliv můj. Pro mě i takové články jsou teorie.
Jerson píše:Z toho co píše Bifi ve druhé části to vypadá, že lidé co se chtějí učit, co do RPG investují čas, co ho mají vysoko v žebříčku hodnot a co rádi přemýšlejí jak věci fungují se teorii musí věnovat, jinak jsou asi méněcenní nebo tak něco. (Opět protestuju, protože s v mých očích se to týká mě a prostě to nesouhlasí)
Ať Bifi tvrdí, co tvrdí, já říkám, že lidé, kteří nad RPG přemýšlejí v alespoň trochu obecnější rovině, se už tím teorii věnují. Opět to nebude žádná vznešená, průlomová ani úplná teorie, ale teorie to bude.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

přemýšlení = teorie? To je směšné.

Přemýšlím nad tím že jdu na záchod. Vlastně tedy formuji teorii o tom zda jít či nejít na záchod, a v jakém okamžiku je nezbytně nutné jít na záchod aby nedošlo k mazlavému pocitu v kalhotech. Řekl bych že to je ale praxe.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Pieta píše:Jinak ovšem mluvím o situaci, kdy Jerson chce mluvit s konkrétními lidmi. Třeba tady na fórech nikdo s neteoretiky zas tak moc, aby kvůli nim všechno převáděl do běžné mluvy, mluvit nechce?
Jestli se lidé o teorii chtějí bavit jen s těmi, co jí ovládají, stačí říct - nebude to poprvé, co tento argument slyším a vezmu ho na vědomí.

Stejně jako když mi někdo řekne "Nechci tě teorii učit, přečti si jí sám a až ji pochopíš, přijď a pobavíme se." Sice tenhle přístup nesnáším, ale to neznamená, že bych upíral někomu právo ho na mě použít.

Edit: Přečetl jsem si Pietu ... a už jsem zase ... v ošklivém místě, o kterém se lehce zmiňuje Dalcor. Teoretici se neshnodnou, co je to teorie a co už ne, nebo se shodnou, ale každý to podává jinak ... už fakt nevím.

Zato vím, že si tímto přidělávám zbytečné starosti.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Dalcor píše:přemýšlení = teorie? To je směšné.
Je. Oproti tomu "přemýšlení v obecné rovině = teorie", což je to, co jsem napsal já, je víceméně definice.
Jerson píše:Jestli se lidé o teorii chtějí bavit jen s těmi, co jí ovládají, stačí říct - nebude to poprvé, co tento argument slyším a vezmu ho na vědomí.

Stejně jako když mi někdo řekne "Nechci tě teorii učit, přečti si jí sám a až ji pochopíš, přijď a pobavíme se." Sice tenhle přístup nesnáším, ale to neznamená, že bych upíral někomu právo ho na mě použít.
Tak úplně to pravda není - přece jen tu vznikají slovníčky výrazů, někteří zuřivě vysvětlují teorie v obecnějších slovech... Jen odmítám Dalcorovo zobecnění na "já vám nerozumím, tudíž je chyba u vás".
Jerson píše:Teoretici se neshnodnou, co je to teorie a co už ne, nebo se shodnou, ale každý to podává jinak ... už fakt nevím.

Zato vím, že si tímto přidělávám zbytečné starosti.
O jé, teoretici se neshodnou, jaká novinka. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pieta píše:Tak úplně to pravda není - přece jen tu vznikají slovníčky výrazů, někteří zuřivě vysvětlují teorie v obecnějších slovech... Jen odmítám Dalcorovo zobecnění na "já vám nerozumím, tudíž je chyba u vás".
Cemu ale nerozumim je to, proc dotycni jedinci nejsou na nejake forum kde matfyzaci resi matematiku 4B, a nepisou jim, jaci jsou debilove, protoze jim nikdo nerozumi.

Myslim, pokud nekdo pise prispevky tak, aby jim Dalcor nerozumel, asi mu nezalezi na tom, jestli mu Dalcor rozumi, nebo ne. Co je na tom spatne? To je jen otazka ohleduplnosti toho kdo to pise, ne?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

a já se chtěl jen provokativně zeptat, jestli máme od pánů teoretiků, čekat také nějaké výsledky jejich zkoumání a snažení...

Ale když se tak hezky bavíte.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosacek píše:
Pieta píše:Tak úplně to pravda není - přece jen tu vznikají slovníčky výrazů, někteří zuřivě vysvětlují teorie v obecnějších slovech... Jen odmítám Dalcorovo zobecnění na "já vám nerozumím, tudíž je chyba u vás".
Cemu ale nerozumim je to, proc dotycni jedinci nejsou na nejake forum kde matfyzaci resi matematiku 4B, a nepisou jim, jaci jsou debilove, protoze jim nikdo nerozumi.

Myslim, pokud nekdo pise prispevky tak, aby jim Dalcor nerozumel, asi mu nezalezi na tom, jestli mu Dalcor rozumi, nebo ne. Co je na tom spatne? To je jen otazka ohleduplnosti toho kdo to pise, ne?
Je tohel RPG Theory Forum? Je teorie 4B rozebírána v rozličném pokecu. Ať si (viz Sigil, dkyž jsem u toho).

Sosáščku já vím že se snažíš zavděčit, ale překvapivě, mě je toc elkem jedno ve vztahu k mé valstní osobě co si kdo píše. Mě jde o to že tohle je ještě pořád RPG Forum ne RPG Theory Forum.

Seru na to.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Dalcor píše:Sosáščku já vím že se snažíš zavděčit
A prosimte komu?

Invictus: mame, ale nedame :-)=

EDIT: pokud je vystupem studie principu a fungovani rpg dalsi rpg, tak ti ho asi tezko muzu ukazat, pokud ho nebudes hrat taky, zejo.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Cemu ale nerozumim je to, proc dotycni jedinci nejsou na nejake forum kde matfyzaci resi matematiku 4B, a nepisou jim, jaci jsou debilove, protoze jim nikdo nerozumi.
Na to je jednoduchá odpověď - matematikou se nezabývám, RPG ano. Když se někdo vyjadřuje přímo nebo nepřímo o lidech, kteří se zabývají RPG, vyjadřuje se i o nás všech, tak nebo onak. Pro některé je těžké ignorovat zamýšlené nebo nezemýšlené náznaky, že tě má někdo za méně hodnotného jedince v oblasti, kterou máš rád.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Nemyslim ze umim cist myslenky, ale nemyslim ze tady nekdo chodi kolema prohlasuje ze Jerson je menecennej ;) Zvlast u tebe (ne ze bych chtel podporovat tvou aroganci, tyjo).

Ale tvuj pristup je ... nevim, zvlastni. Treba tvoje diskuse o DFK -- ja nevim, ja jsem si precetl DFK, rekl jsem si "aha, takhle. takze tomu rikaji takhle, aby mohli rict 'pouzivame D a K, ale F tam moc neni, protoze chceme aby hraci meli velky vliv na hru(*)', pac vysvetlit to bez DFK by zabralo pul hodiny."

ale ty tady uz TYDNY resis co to presne znamena. neni to zbytecne? DFK je jen priblizeni, nemusi byt presne, ma proste usetrit cas a tak. je to jen zjednodusena skatulka, ne nejaky ultimatni deleni, nebo tak.

zrovna v tvem pripade bych rekl, ze to beres moc vazne :)

(*): to je janevim treba FATE, neni to moc podstatny, nechytejte se toho, je to jen priklad.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosáčku, osobně jsem se domníval, že když teorie, tak by měla něco zjendodušovat. Mám ve zvyku brát věci tak vážně, jak je slyším nebo vidím napsané. Když mi někdo řekne "takhle to je", uvěřím mu (protože ve skutečnosti jsem docela jednoduchý a snadno manipulovatelný člověk), dokud nenarazím na něco, co tomu tvrzení odporuje.

A hlavně - nesnáším rozpory v myšlení. Možná by bylo správnější říct "neumím s nimi žít, nechat je být". Pro mě nemožné - proto se snažím odstrañovat rozpory mezi svým myšlením a okolím. Někdy měním své myšlení, zvláště když se němám o co opřít. Někdy je jednodušší a účelnější měnit okolní svět - pak se začnu dohadovat třeba i o kravinách, protože v tom vidím smysl, v tomto případě se totiž tu teorii pokouším pochopit.

Vím jak dokážu být nesnesitelný. Nicméně nebýt takový, budu ještě nesnesitelnější. Byl jsem nesnesitelnější.

(Kromě toho mi dělá dobře, když někoho konečně utluču argumenty, nebo - jako v tomto případě - dotyčného přiměju se nad věcí zamyslet ještě jednou 8) Prostě Jerson, co naděláš)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:Sosáčku, osobně jsem se domníval, že když teorie, tak by měla něco zjendodušovat.
No, vzdyt mne veci zjednodusuje, tobe ne?

Uz jenom blby slovni spojeni "author stance" mi usetri par az deset minut vysvetlovani co to znamena.
Prostě Jerson, co naděláš)
Pak se ale nediv ze se s tebou lide hadaji 8) To je Jersonem, ne teorii :>;o) :-)=
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů