Teoretická masturbace

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak to je otázka, čemu říkáš teorie. Protože si myslím, že "vědět, jak a proč to funguje a jaký efekt má tamto hejblátko" (což je právě obsahem RPG teorie) si u elektrotechniky velmi silně potřeboval 8)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invictus píše:Tak jsem se prostě chtěl zeptat, jestli z toho bádání na konci procesu, taky něco vyjde ven. Vypadá to že ano, jsem zatím spokojen.
Pokud s nima vsema nehrajes, tak to tezko zjistis, ne?

Jerson: neni to spis tim, ze nepracujes v oboru ktery jsi studoval? Myslim, hrobari taky nebude moc platne, ze vystudoval prava.
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Studium teorie mi v mém oboru pomohlo v mnohém.
Například pochopit, že teorie, kterou mne učí, je mimořádně blbá, a dostudovat si to někde jinde.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Pokud s nima vsema nehrajes, tak to tezko zjistis, ne?
To, že někdo pomocí studia teorie zlepší svou hru je fajn, ale není to jediný způsob. Navíc pokud se tu neustále páni teoretici ohání teorií vhodnou pro game designéry, což sami tvrdí, pak bych očekával že sami se budou věnovat něčemu jako game design. A nějak si nedokážu představit, jak by mi čistě designérská teorie jako GNS pomohla zlepšit hru.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Invictus píše:Navíc pokud se tu neustále páni teoretici ohání teorií vhodnou pro game designéry, což sami tvrdí, pak bych očekával že sami se budou věnovat něčemu jako game design.
Neviem ako si na tom s pravidelnym GMenim, ale ja osobne mam dojem, ze vzdy ked si pripravujem materialy a zvazujem, ako chcem aby nasledujuca hra vyzerala, "venujem sa niecomu ako game design".

Mohlo by sa argumentovat, ze napriklad take PtA vyzaduju zasadne viac interpretacie (omg! rychlo! cesnak a svatenu vodu!) ako DnD 3.5... osobne si to vsak nemyslim, kedze takto vnimam aj pripravu do komercnych hier ako Shadowrun a M:tA.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

ty designuješ hru, nebo "dobrodružství". Mám pocit že výsledná pravidla přípravou na dobrodružství neovlivníš.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Dalcor:

Já tedy ano. V rámci přípravy dobrodružství občas šoupnu s pravidly, pakliže je toho třeba.

A to zjistím důslednou teoretickou analýzou, kdy se dotážu hlasu Půdy a Krve, jaká je Premisa, v čem spočívá Konflikt, a zda mám posílit D, K nebo F.
Pokud mi teorie nesežere kočku.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Argo - nojo, ty ale hraješ dračák :>:o/ :wink: :wink:

W - o - W
tohle všechno fakt děláš?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Jerson: neni to spis tim, ze nepracujes v oboru ktery jsi studoval? Myslim, hrobari taky nebude moc platne, ze vystudoval prava.
Pracuju v tom oboru, neboj.
Markus píše:Tak to je otázka, čemu říkáš teorie. Protože si myslím, že "vědět, jak a proč to funguje a jaký efekt má tamto hejblátko" (což je právě obsahem RPG teorie) si u elektrotechniky velmi silně potřeboval
Měli jsme přímo předmět "Teorie elektromagnetického pole", ve kterém jsme se zabývali tím proč emektrina na magnetismusm dělá to a ne ono - ale je to opravdu zbytečnost pro všechny, kteří tuto teorii nebudou používat. Pro praxi je naprosto k ničemu, nelze jí použít na žádnou konkrétní aplikaci.

Osobně se stavím za praxi, praxi, praxi, a když už mi praxe začíná přetékat, tak si utřídit poznatky nějakou tou teorií.

A Markusovo "používám teorii někoho jiného a když nesedí pozorování a teorie, hledám chyby napřed v pozorování" je pro mě naprosto nepochopitelný. Tedy - já ho chápu, ve dvaceti jsem si taky myslel, že lze najít dokonalou teorii (a vytvořit dokonalý RPG systém 8) ), nicméně vysoká škola mě z tohoto vyléčila dokonale. Nejen ona, ale "praktická ukázky zbytečnosti velkého množství teorie bez praxe" byla velmi důležitá.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Z posledního Jersonova odstavce vyvozuji - Zákaldní vojenskou službu na Markuse!!!!

Teorie nasazení pěchoty na obsazení bojiště zasaženého ZHN tě opravdu poučí co je to TEORIE!!!!

$D
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dalcor píše:Teorie nasazení pěchoty na obsazení bojiště zasaženého ZHN tě opravdu poučí co je to TEORIE!!!!

$D
Nebyl jsem na vojně, takže bohužel nevím jak to myslíš, ale co jsem tak slyšel z jiných zdrojů a četl, třeba "teorie střelby" je moc fajn. A naprosto k ničemu na bojišti.

Edit překlepů
Naposledy upravil(a) Jerson dne 3. 5. 2007, 14:52, celkem upraveno 1 x.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Dalcor:
Markus je možná zelená lebka, ale něco tak příšerného bych mu fakt nepřál.
Léčit lze i méně drastickými metodami.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invictus píše:A nějak si nedokážu představit, jak by mi čistě designérská teorie jako GNS pomohla zlepšit hru.
viz ta sekce, treba i rozhodnuti na jakych pravidlech z dnd3 budes lpet a na jakych ne je svy zpusobem design, ac vysledek toho designu primo pouzivas, a nepises a neprodavas :)

pokud jsi to zkousel, a nepomohlo to, neda se asi nic delat, na druhou stranu, pokud to pomohlo aspon jednomu cloveku, asi stalo za to se s tim psat.

...

Jersone, co jsi studoval, a co delas? protoze z lidi co znam, myslim s technickym vzdelanim, pouzivaji to co se naucili ve skole. Vlasak a Bazi urcite, moji kolegove v praci, a aji ten chlapik co nas mel na ten jeden seminar navrhoval ty motory co jsou v tech sedivejch tramvajich od skodovky, a kolega ze sdelovacky vesele designuje anteny, a to je teprve druhak.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Jersone, co jsi studoval, a co delas? protoze z lidi co znam, myslim s technickym vzdelanim, pouzivaji to co se naucili ve skole. Vlasak a Bazi urcite, moji kolegove v praci, a aji ten chlapik co nas mel na ten jeden seminar navrhoval ty motory co jsou v tech sedivejch tramvajich od skodovky, a kolega ze sdelovacky vesele designuje anteny, a to je teprve druhak.
Elektrotechniku a informatiku, obor komerční elektrotechnika, ale protože ti ani jedno moc neřekne, budu stručný - studoval jsem z elektriky a technologie prakticky všechno, plus ještě nějaké to právo a ekonomii, plus logistika a management. Teoreticky by neměla být oblast z jakéhokoliv oboru točícího se okolo elektrotechniky, o které bych nevěděl alespoň něco.

Prakticky jsem se všechno musel naučit v praxi, a stejně tak je to s mnoha mými spolužáky, a to i z jiných škol.

Nicméně měl jsem namysli hlavně předměty jménem Teorie elektrotechniky a Teorie elektromagnetického pole, které se ukázaly k ničemu i pro studium jiných věcí z elektrotechniky, o praxi vůbec nemluvě. Prostě něco jako příměr k teorii RPG - jasně zpracované a definované principy, ale na otázku "Proč to sakra nefunguje?" ti neodpoví, ani ti k odpovědi nepomůžou.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Teorie RPG - jasně zpracované a definované principy, ale na otázku "Proč to sakra nefunguje?" ti neodpoví, ani ti k odpovědi nepomůžou.
Kecy.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů