Haló, normální hráči, jste tu?

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Bifi - kdyby probíhala argumentace, tak ten termín nepoužiju. Tupost, Fašismus a Blbečství kterým jsem byl nepřímo osočen ukazuje na to že si to někdo vzal ks rdci až moc. Což mě mrzí, ale platí na to pravidlo husy nebo přílišná vztahovačnost.

Jdu domů.

Já sjem se an začátku omluvil, že jsem to myslel jako nadsázku, ale někteří s tím mají pořád problém.
A ten problém není ve mě, ale v těch kteří problém mají. protože pokdu jsou orpavud tak na věcí - buď na toto téma budu házet bobka myslet si cosi o zadní části těla kde záda ztrácejí svůj slušný název a o inteligence člověk kterej to napsal, nebo budu argumentovat.

TI co začali argumentovat dosáhli nějaké úmluvy. ostatní - zuareagovali jako ta peověstná husa, ozvali se že jsem vlastně špatný já a na jejcih straně chyba není.

Ale mě řada věcí leze na nervy.

Jdu domů nebo mi ujede autobus
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dalcor píše:GRR - Seru na to chtěl jsem zaflejmovat, protože mě prostředí tady začalo navýsost štvát, ale nakonec jsem to stáhnul.
Čo tiež znamená, že som v predchádzajúcom príspevku reagoval na niečo, čo tu už nie je.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Nevím jestli se smát či plakat. Hmmmm. LOL
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Bifi píše:
Dalcor píše:GRR - Seru na to chtěl jsem zaflejmovat, protože mě prostředí tady začalo navýsost štvát, ale nakonec jsem to stáhnul.
Čo tiež znamená, že som v predchádzajúcom príspevku reagoval na niečo, čo tu už nie je.
Ne ne - ta husa tu už padla před tím.

Peekay - já ti nic nevnucuju :) naopak od řady jiných, že.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

To bych nečekal, že nesmysl dokáže vyvolat takovou bouřlivou debatu.
Zdržím se dalších argumentů, tak mě tady prosím nikdo slovně nenapadejte.
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dalcor píše:Tupost, Fašismus a Blbečství kterým jsem byl nepřímo osočen ukazuje na to že si to někdo vzal ks rdci až moc. Což mě mrzí, ale platí na to pravidlo husy nebo přílišná vztahovačnost.
Mám pocit, že vzťahovačne si napísal Ty hentú vetu vyššie, pretože ja som napísal:

"Absolútne tupý spôsob, ako vyvolať flamewar vytváraním umelých antagonizujúcich kategórií."
"Celá táto diskusia má fašizoidný potenciál. A serie ma rovnako Dalcorov pôvodný post, ako aj Markusove "riešenia"."


Uvedom si, že som nespochybnil Tvoj zámer, ktorý si založením tejto diskusie sledoval, ani Tvoj pocit, aký máš z tohto fóra, ani nenapadol Teba ako osobu (OK, thin line, uznávam). Cítim sa dotknutý (ako moderátor, aj ako užívateľ) spôsobom, akým si túto diskusiu začal a spôsobom, akým ju ďalej jej účastníci viedli. Tvoje ospravedlnenie síce prijať môžem, to ale nič na diskusii nemení.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Bifi - já netvrdím že jsem bez chyb. Já původně napsal (myslím) že bych to mohl pojmout za urážku.
Já nechci slovíčkařit, ale občas se mi to také povede.

S touto debatou končím, vede ta kam jsem nechtěl.

Na začátek jsem přidal následující příspěvek.


A.K.A. kam se poděla diskuze

Kam se pdoěla diskuze ve které se nebudou vyskytovat odborné termíny, ve kterých nám vzdělanějščí hráč nebudou vnucovat že zrovna tyhle systémy něco dělají lépe či jinak ač an stejné téma. Kam se podělla diskuze kam nikdo nespamuje o tom co viděl někde jinde? Kde jsou průměrní hráči, obyčejných her, kteří se dokážou vyjadřovat k termínu bez termínů jako gamistický, pejorativní, premisa... KDe jsou hráči které nezajímá jen vlastní hra a systém, ale jsou schopni popovídat si bez nějakých hlubokých znalostích o obecných věcí RPG. Mě se zdá že tu mizí. Kde jsou lidi kteří nechtějí chytat za slovíčko jiné a nehledají chyby v herních návicích ostatních. Obyčejná diskuze se nám nějak vytrácí.

Ten pocit na mě doléhá již delší dobu. Jako člověk který toho pro RPG Fórum udělal docela dost a je s ním už nějakej pátek shledávám způsob tohot fóra poněkud zvláštní.

Mám nárok na vyjádřeníé svého názoru. udělal sjem to poněkud nevhodně, to přiznávám. Chtěl bych se omluvit lidem kterých jsem se dotkl. Překvapivě jsem viděl že se to lidí dotkne a prot mě většina reakcí nepřekvapila. Ano v té konfliktnosti byl úmysl. Ne však úmysl dotyčné urazit. Úmysl byl vzbudit konflikt a nechutenství. Většina věcí se totiž vyřeší konflikty a toto téma se konfliktem vyřešilo. Tedy dokud ty intelektuálové a pseudointelektuálové kteří se rádi ohánějí cizími slovy budou chtít mluvit tak jak jim zobák narostl. Tedy jako obyčejný člověk jako jsem já. Dokud své torie budou chtít podávat i pro blbce jako jsem já. Ano tento konec může znít alibisticky. Těžko někomu dokážu že jsem to téma zakládal za tímto účelem.

Myslete si třeba něco o prdeli či blbosti. Nebo o fašismu a tuposti, či o inkvizici. Mě je to jedno. já jsem upozornil na problém. A problém se řeší. Z tohoto důvodu vidím svoji misi jako úspěšnou a co si o mě myslí jiní je mi srdečně jedno.

Já s tímhle fórem vyrůstal v RPG. Věnoval jsem prací pro fórum spoustu času. Jsem s ním a ještě s Czech DnD od samotného mého počátku RPG /1996? nebo kolik, pokud se nepletu/. A budu rád, pokud s RPG fórem budu žít dál a třeba i umřít (třeba rukou Bifiho, zasloužil bych si to ;-). Ale k tomu je čas od času nastavit zrcadlo. Současná situace se mi nelíbí a já ji nechci řešit odchodem jako Alnag. Zrcadlo nenastavuji poprvé. nebojím se říct kde je problém. Teď jsem nezvolil dobrou cestu. TO se přiznávám.

Nemusíte mě mít rádi. Můžete si myslet že jsem idiot. Ale roky pracuji na tom aby tady byla pořádná komunita která nebude specializovaná jen na teorii, DnD, nebo Indie. Jenže současný vysoce odborný trend (třeba v Conlaiově příspěvku dvě stránky zpět, kterému ani já ani brácha nerozumíme, protože prostě nejsme tak vzdělaní) odrazuje potencionální všeobecnou "průmernou" neteoretickou komunitu. Alespoñ podle mě, stjeně jako Anti - DrD nálady kdysi.

EDIT: Upozorňuji že vyjdřuji svůj soukromý názor a znechucení nad RPG F. Nestavím ho nijak všeobecně je to můj pocit. Poslední dobou mě totiž toto znechucení intelektualitou fóra vede k tomu že mám méně a méně chuti sem chodit, přispívat a navštěvovat to zde. Vždyt mám jen průmyslovku a tady se používá tolik cizých slov že bych si měl pořídit slovník. Na druhous tranu. Brzy se mě zbavíte...tak pokračujte.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Ve světle rozličných událostí v tomto vlákně jsem se rozhodl, že nebudu potrefená husa a všechny narážky v tomto tématu, které bych mohl chápat tak, že můj přístup k hraní nebo debatování je špatný, budu ignorovat. Kdo má nějaké problémy s mým hraním nebo působením na fóru - kde mám poštu, víte.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Dalcor:

ne každý umí mluvit k duši, a ne každý umí poslouchat, co je cítěno, nikoli myšleno.
Následkem čehož nepředpokládám, že dojdeš velkého štěstí s touto inovací.

Základem jakékoli úspěšné debaty je nebrat to osobně. Když se mnou někdo nesouhlasí, neznamená to, že mne chce zastřelit.

Obávám se, že to za daného stavu okolností už je málem nemožné.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Dalcor: Eh, sorry. Nehledě na to, co si myslím, jsem neměl tak vypěnit. Ale ty husy a hrátky se slovy způsobují, že vidím rudě.
Že ten původní příspěvek nebyl mířen na mě, je sice hezké, ale podle kritérií, která jsi v něm stanovil, bych spadal mezi ty Druhé. Podobně jako by urážka ctitelů Dragonlance nenaštvala jen tebe, ale i ostatní příznivce tohoto světa (aby bylo jasno, proti DL nic nemám, v předchozím příspěvku se jednalo o příklad :wink: ).
No nic. Tak já se teda jdu bodnout.

PS v tom dodatkovém příspěvku máš tak trochu pravdu. Také mě občas štve, že se někdo teorií blýská i tam, kde to není třeba (třeba z Markusova popisu Pána Prstenů jsem měl husí kůži), ale co nadělám. To je můj osobní problém a musím se přes něj přenést.
Skutečný problém podle mě je v tom, že ta "normální diskuse" se vyčerpala. Teorie válí, protože je "nová" a její témata ještě nejsou tak úplně probraná, i když i v RPG Teoreticky je už vidět určitá stagnace. RPGF už tu je nějakou dobu a hodně se tu toho probralo, stává se, že přijde někdo nový s nějakým tématem a je záhy "starými harcovníky" upozorněn na to, že "tohle se tu už řešilo". To je přirozené.
Budoucnost RPGF, je v Rozličném pokecu (jak říká Argonantus, je to celý svět namačkaný v prťavé sekci), Zápisech a řešení probíhajících her... možná v projektech a článcích. Jinak moc nevím... možná jsem zbytečně pesimistický.

Jo, taky flejmy to tu umí řádně oživit. $D

Jiron: Co je sykofantie nevim, ale prej to je sprostý.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jiron:

úplně OT - nemám páru, co to je sykofantie, a hledaje googlem, zjistil jsem že se to nějak týká způsobu vlády v Athénách v nějakém období a potažmo se to pojí s přirozeným právem, o kterém jsem si naivně myslel, že vím dost.

Takže z toho plyne, že o starém Řecku nevím nic, a že na teorii práva jsem ještě mladej.
A že netřeba si dělat hlavu z toho, když někdo něco neví.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

sycophant

1537 (in L. form sycophanta), "informer, talebearer, slanderer," from L. sycophanta, from Gk. sykophantes, originally "one who shows the fig," from sykon "fig" + phanein "to show." "Showing the fig" was a vulgar gesture made by sticking the thumb between two fingers, a display which vaguely resembles a fig, itself symbolic of a cunt (sykon also meant "vulva"). The story goes that prominent politicians in ancient Greece held aloof from such inflammatory gestures, but privately urged their followers to taunt their opponents. The sense of "mean, servile flatterer" is first recorded in Eng. 1575.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Conlai - v poho? Já doufám že ano. pravda je že mě když něco štve tak se to nebojím říct protože hledám nápravu. Kdekoliv. I přítelkyni. I šéfovi.

Mimochodem celá řada prvků mě mezi Druhé také řadí,


K čemu to téma?

já mám strach že právě přemíra "odbornosti" a "intelektualizace" fóra jaksi eliminuje obyčejné přispěvovatele. A tak s ebojí přizpívat.

Považuji se za normálního průměrného středoškoláka, ale u polovičky příspěvků se cítím méněcený. A mám pocit že to tak může působit na řadu jiných lidí.

Je to stejně negativní aura jako elitářství.

Proč tato téma která jsi jmenoval nebují? Poněvadž zde nejsou lidé které by tyto téma zakláali a zajímali. Vždyť ta témata zmizela před řekněmě dvěma lety. Mezitím řpeci mělo dojít k lidské a generační obměně. Vzhledem k tomuže počet teoretiků narůstá, zmenšuje se počet stálých ne-teroetiků kteří s fóry jiř dlouho žijí. Jenže nové řady se tak nějak nedoplňují. Nebo jsou tu lidi které jsem nazval písečkáři. TO znamená že obecná témata nemá kdo zakládat (třeba i znovu) protože tu nikdo takový není a ndorůstá.

S bratrem mě napadlo třeba založit téma Přístup k nahotě u vlkodlaků. Zajímá mě zda se k tomu začnou lidi vyjadřovat.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Oh můj bože :doh:

Tak doufám, že jsme se vyřvali, a můžeme zase mluvit chladně. Budu mluvit o minulosti RPG Fóra, jako že tu jsem od jeho prvního dne a celkem si to pamatuju.

RPG Fórum momentálně žije jako nikdy předtím (resp. nejvíc žilo loni o prázninách, protože všichni měli volno). Je tu víc aktivních přispěvatelů než kdykoliv předtím. Diskuze jsou pestřejší než kdykoliv předtím. To je fakt.

Před dvěma lety, tj. než jsem se dostal k moci, ylo RPG Fórum zcela mrtvé - žil jen a pouze rozličný pokec a potom sekce Fantasy, kde byly, pokud si pamatuju, tak čtyři dlouhověká témata (Paladin, drowové, pak ještě něco). Kdo si pamatuje starou strukturu fóra (Oznámení / Systémy / Světy / Komunita), musí mi dát za pravdu - o systémech se nemluvilo, ve světech žilo jen fantasy, v komunitě to táhnul pokec.

V této mrtvé době tu ještě žádná teorie neexistovala, žádní "oškliví teoretici tu nebyli" (já jsem tenkrát spokojeně hrál a překládal ADnD). A přesto tu snad kromě paladina nebyly prakticky žádné "normální" diskuze.

Já nevím, kde pořád berete ty "zlaté časy normálních diskuzí". To období totiž bylo neskutečně krátké, asi tak dva roky po zavedení fóra, kdy jsme si povídali o věcech jako "Dračák stojí za hovno", "Je lepší ADnD nebo DnD třetí edice?" "Proč má paladin padesát stránek" "Jsou drowové drovové nebo drójové?" Atakdále. Tahle témata se logicky velmi rychle vyčerpala... a najednou bylo ticho po pěšině.

Potom asi jeden rok na fóru žily jenom překlady a rozličný pokec! Žádní teoretici, přesto žádné "normální" diskuze! Skutečnost je taková, že za poslední dva roky fórum neskutečně ožilo, rozšířilo se, přitáhlo nové lidi, přitáhlo vznikající projekty, přitáho nové myšlenky. Předtím? Mrtvo a stagnace.

Jestli mi tu někdo hodláte povídat o zlatých časech, kdy jsme se ještě dokázali "normálně" bavit, tak si to můžeme jít vyříkat někam do koutku, protože já tvrdím, že nic takového tu nikdy nebylo. Ne poté, co uplynulo naše počáteční nadšení z neznámého (internetové fórum! o RPG!) a my jsme se vykecali. Vaše stýskání si po zlatých časech tak není nic jiného než sladká nostalgie a růžové vzpomínky... ve skutečnosti je minulost RPG Fóra velmi temná, po jeho prvních dvou letech nastalo dlouhé období stagnace, mlčení, uzavřenosti vůči okolnímu světu a nesnášenlivosti.

Co dneska? Dneska sem chodí noví lidé, je tu živá komunita hráčů DrD (dříve nemyslitelné!), denně se diskutuje o hrách (nejen o rozličném pokecu jak dřív). Jsem velmi spokojený. Nesnažte se mi tvrdit, že to tu kdysi bylo lepší. Nebylo.

-----

A co se téhle diskuze týče:

Je fajn, že jsme si řekli, že některým vadí přílišné nadužívání cizích slov a odborných termínů. To je důležité - umět o svých pocitech mluvit a sdělovat je ostatním. Takže děkuji Dalcorovi, Jironovi a soupencům za to, že se odvážili tohle téma vytáhnout a otevřeně o něm mluvit (i když bych byl radši, kdyby to bylo trochu klidnější... no, ale stalo se).

Co s tím? Nic. Všichni jsme si to přečetli, všichni jsme to vzali na vědomí. Já osobně se pokusím mluvit víc přívětivěji... pokud to bude možné. Některé myšlenky totiž na cizích slovech stojí a bez nich se vyjadřují blbě. Ostatní nechť se zařídí dle sebe.

Dále apeluju na to, abysme se naučili vzájemné toleranci. Jste na svobodném fóru, kde si lidi můžou mluvit, co chtějí a jak chtějí. Nehodlám zavádět žádná striktní pravidla a omezení (a díky Bifimu, že mě profackoval, když jsem nad tím uvažoval). Základem je uvědomit si, že na svobodném fóru by bylo fajn nikomu nic nenařizovat... a pokud někdo mluví tak, jak se vám nelíbí, nic s tím nenaděláte. On na to má právo.

Je úplně super, že o těhle věcech dokážeme společně mluvit a že se snažíme společně hledat nějaké kompromisy. Ano, mnohdy se to zvrhává do hádek, ale pořád to ještě někam směřuje. Věřte mi, tohle je jedno z mála internetových fór, kde si můžete začít stěžovat a on se vás někdo bude snažit vyslechnout a pochopit.

Závěr? Ehm... každý nechť se zamyslí a udělá si závěr sám pro sebe. Slyšeli jste, co ostatním vadí, zkuste se nad tím zamyslet. Zkuste si sami sobě říct, jestli s tím budete něco dělat nebo ne. A buďte vklidu. Většina z nás se tu zná osobně, na různých akcích spolu vždycky dobře vycházíme a dobře se bavíme... takže nechápu, proč tu takhle skotačíme.

Jestli tady ještě někdo začnete osočovat své kamarády z nějakých špinavostí, tak mě fakt rozzlobíte. A až se příště potkáme, budu se na vás mračit :>;o)

Rozežeňte mraky a přivítejte sluníčko!

Mír všem.

$D

____

EDIT: V reakci na tuto hádku vzniklo několik "normálních" diskuzí. Aspoň nějaké pozitivum. Tak teď dokažte, že si stojíte za svými slovy a že vás ty "normální" diskuze fakt zajímají. Nadávat umí každý. Ale umíte se i činit?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Stran té nahoty u vlkodlaků... to jste s panem bratrem podcenili, Dalcore; na vlkodlaky existuje už několik let samostatný web striga.info kde se dozvíte o vlkodlacích ještě víc, než jen o jejich nahotě.

Síla netu je ohromující - není na světě kravina, kde by to někdo někde nerozebral na prvočinitele... ta sykofantie je vzorný příklad.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti