Haló, normální hráči, jste tu?

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Jiron
Rytíř

Příspěvek od Jiron » 19. 4. 2007, 23:26

Sosi: Pak jsem asi unikátní případ...
Act quickly and trust in the dice. If you win it looks decisive.
If you lose, it looks decisive, but unlucky.

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 19. 4. 2007, 23:40

WTF? :eyecrazy:

Absolútne tupý spôsob, ako vyvolať flamewar vytváraním umelých antagonizujúcich kategórií.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 20. 4. 2007, 08:06

Jiron píše:Sosi: Pak jsem asi unikátní případ...
Hele, nevsiml jsem si, ze bys prohlasoval, ze nebudes hrat BE, protoze je to "markusismo-bifinusmus", nebo tak neco, a ze vsichni co hrajou BE nehraji pro zabavu, ale aby mohli zkoumat teorii.

(pokud jsem teda pochopil tvoji odpoved spravne)
Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect.
- Frank Wilhoit: The Travesty of Liberalism

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 20. 4. 2007, 08:33

Sosacek píše:Zvlastni nicmene je, ze spousta lidi by asi byla rekla, ze s klapkami na ocich je to dost obracene. Ze klapky na ocich maji mozna lidi, kteri chodi kolem a rikaji muj system je nafurt nejlepsi, a ja se prece nebudu ucit nic jinyho.
To s tebou souhlasím, Vždyť jsem to taky tak napsal.
Neprijde ti naopak Tvuj prispevek jako ukazka xenofobie a elitarstvi? Myslim, co v tobe brani tomu abys rekl "at to tak delaji, kdyz je to bavi"?
Ale je to průměr hráčské obce, nebo určitá zvláštní skupina? Pozor neříkám jestli lepší nebo horší. Mě jde o to že tady chybí široká hráčská obec: Je tu zase jen omezená skupina lidí hrající si každá na svém písečku. Zajímavé je že jsem neřekl že Druzí to dělají špatně. Tohle dělení co je špatné sjte si ve svých hlavičkách sesumírovali sami.
...
Premyslim, proc pokladam otazku na kterou znam odpoved, a nad kterou se ty stejne nezamyslis, a shledavam ze nevim :) Treba nekdo prijde s nejakym napadem.
Ty jsi mi nějaký moudrý na stará kolena. Nejedl jsi náhodou vtipnou akši. mě to připadá že jsi ani tak nečelt nebo nepochopil o co jde, hlavně když plácácš nesmysly které t jdou více než dobře :wink:

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 20. 4. 2007, 08:43

Dalcor píše:Zajímavé je že jsem neřekl že Druzí to dělají špatně.
Viz Bifiho prispevek.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 20. 4. 2007, 08:47, celkem upraveno 1 x.
Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect.

Vannax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax » 20. 4. 2007, 08:46

Dalcor píše:Mě jde o to že tady chybí široká hráčská obec: Je tu zase jen omezená skupina lidí hrající si každá na svém písečku.
Ale to je přeci ta široká hráčská obec. Nebo ne?
Nějak asi nevím, Dalcore, co vlastně tímhle topikem sleduješ.

Gowery

Re: Haló, normální hráči, jste tu?

Příspěvek od Gowery » 20. 4. 2007, 08:47

Dalcor píše:Vy kteří chcete hrát ne pro kritiku, ale pro zábavu.
A pro co jiného by se mělo hrát? No, někteří lidé možná hrají proto, aby si na RPG vybíjeli vlastní komplexy, ale já upřímně doufám, že těch je minimum.
Kde jste vy hráči jejichž vrcholem je Dračí doupě či DnD.
Na Dungeons and Dragons nevidím nic špatného, hraju ho, protože mi vyhovuje zdaleka nejvíc. Neznám sice stovky RPG, ale z těch, co jsem potkal, mi žádný systém tak nepřirostl k srdci. A mimoto mě nebaví číst stovky nudných a často sebe-oslavujících systémů, to si radši přečtu další fantasy.
Nesledujete zda hra používá ideální řešení konfliktní situace.
Ideální řešení neexistuje, každý hráč má na mechaniku vlastní náhled a proto, co se jednomu líbit může, druhý apriori zavrhne.
Kdo si hážete ksotkou zda si zadek vytřete bílým nebo červeným papírem a nehledáte k tomu premisu, či skutečný důvod s pozad vaší postavy.
To je klasický mýtus, stejně falešný jako že všichni dračákisti jsou munchkinové. Právě naopak, já jsem (podle mého názoru) zbytečné házení kostkou zažil pouze u Jersona (Jersone, klid, prosím).

Celkově bych se raději zařadil k normálním hráčům, protože jsou tak nějak... "normální". A raději hrají RPG, než aby se bezúčelně vrtali v pravidlech.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 20. 4. 2007, 08:47

Víš co se mi líbí - potrefená husa se ozve. Já sjem trošku zvláštním způsobem naspal že heldám na těchto fórech více se angažující širokou hráčskou obec. ovšem určitá sorta uživatelů těchto fór se ozvala jak je možné že jim říkám že něco dělají špatně, nazývají mě tupým a co si to vůbec dovoluji (tak lze ty příspěvky pochopit). Takže kdo je tu ten tupej. Ten kdo si na sebe vztahuje horní příspěvek jako že je uráží, nebo ten který reaguje na to: KDE JE ŠIROKÁ HRÁČSKÁ OBEC.

Já osobně jsme nad věcí ;)

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Re: Haló, normální hráči, jste tu?

Příspěvek od Dalcor » 20. 4. 2007, 08:52

Gowery píše:Celkově bych se raději zařadil k normálním hráčům, protože jsou tak nějak... "normální". A raději hrají RPG, než aby se bezúčelně vrtali v pravidlech.
Ty jsi přesně ten člověk kterého hledám. ;)

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 20. 4. 2007, 08:57

Hele, cetl jsi ten Bifiho prispevek celej? Myslim, za to prvni pridavny jmeno?

Vannax: rekl bych, ze mel proste chut se s nekym hadat.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 20. 4. 2007, 09:03

Hádat. Taky trochu. Ono poslední dobou tady není k čemu přizpívat tak sjem si vytvořil téma a čekal jsem kdo si zahraje na potrefenou husu a ty osoby mě nepřekvapili.

Četl. Sosi, četl.

Vananx - široká hráčská obec - spíše sjem měl říci kde je průměrný český hráč. Já tedy část uživatelů za niormální české hráče nepovažuji. A než se zase začnete rozčilvoat. ne-normální rovná se odchýlené od průměru. ne špatné. Ne dobré - jiné. Průměrný český hráč je Gowery, ty, já...

Juliet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juliet » 20. 4. 2007, 09:30

Dva body k metodice:

I. Ono je těžké být tím "prvotním hráčem", co hraje jen Drd, nezajímá se o systémy a mechaniky a přitom navštěvovat tato fóra. Tím, že se člověk o něco zajímá, se změní, protože jednoduše pozná další varianty. Myslím, že to je celkem jasné a volání po normálních hráčích je ve skutečnosti kritikou současného osazenstva fóra. To je naprosto v pořádku; jen způsob, jakým je to činěno (jakási "lest") zavání malinko výsměchem. Nevím čím to je, ale jak občas nakouknu do nějakých fór, vy jste tak svébytně konfliktní; asi vám na věci opravdu záleží (anebo je tu málo jemných děvčat, před kterými se chlapci klidní $D ).

II. Dalcor volá po hráči, který se nezajímá o mechaniky a jde mu jenom o zábavu. Tak z čeho prvotně vzniká hledání nejlepší mechaniky? Že by opravdu z touhy po tom, aby ta špatná nekazila zábavu? Mám pocit, že tady jde o chybu vyjádření, že záměrem bylo umocnění popisu jakéhosi nováčkovství a nezatíženosti věděním, ne výsledná antiteze, kterou lze snadno vyvrátit. A co se týče přítomnosti neznalců na tomto fóru, opět viz I.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 20. 4. 2007, 09:33

Prumernej ceskej hrac nejspis hraje drd. Mozna plusko, ale spis drd.

Jenze taky kdo vi. Treba ne, treba hrajou vsichni upiry, nebo hrajou vsichni plusko, nebo ... neni jak to zjistit.

Spis bych nerekl, ze existuje nekdo, kdo hraje tak jak rikas v druhe casti. Dokonce bych tipoval, ze treba Fibrizo zkouma mechaniky vic nez Makurs nebo Bifi, a pritom je mnoheb bliz klasice nez oni dva, hehe.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 20. 4. 2007, 09:37

Sosacek píše:Fibrizo zkouma mechaniky vic nez Makurs nebo Bifi, a pritom je mnoheb b0liz klasice nez oni dva, hehe.
TO bylo trefné ;)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 20. 4. 2007, 09:38

Nějak asi nevím, Dalcore, co vlastně tímhle topikem sleduješ.
Řekl bych, že chce tyhle lidi přimět aby odpověděli a třeba zase začali psát. Přiznám se, že současné vyznění RPG témat mě tu už nějakou chvíli také unavuje.

Markus: Řekl bych, že to jsi Ty, Sosi, Bifi a asi i Jezevec, to jen tak kdybych měl střílet od boku...

Jinak se mi opravdu líbí, jak se potrefené husy skutečně ozvaly... $D . Přesná trefa, Dalcore...

Ještě se k tomuhle tématu vyjádřim, teď musim do školy. Ale dobře že je, už nějakou dobu sem chtěl udělat něco podobného, ale nechětlo se mi čeřit vody, když teď Dalcor začal...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“