[flame] Co by si Thrun nezahrál?

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Faskal »

:idea:

Když necháte dva trolly krmit se navzájem, vznikne perpetuum mobile.
Kde je nejbližší patentový úřad?

Právě jsem objevil internet.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od OnGe »

Trochu zvláštní forma samožerství
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Sosacek »

Faskal píše: 21. 1. 2019, 08:23
:idea:

Když necháte dva trolly krmit se navzájem, vznikne perpetuum mobile.
Kde je nejbližší patentový úřad?

Právě jsem objevil internet.
Ne vazne, typek:
- ma nulovy social skilly,
- nadava na havla a rika, ze merkelova je ekvivalent trumpa,
- pouziva nackovskou terminologii a retiriku ("pospinit se nekym"),
- hazi tu nackovskym rpgckem,
- vlastne cela vec zacala jeho detinskym hysterakem, takze ma vyzralost dvanactileteho.

Ja myslim, ze je jasnej - je tak typickej a tradicni, ze kdyby se to takhle pomalu neodvijelo, tak mam pocit, ze to je fejk.

Nekde takovehle typky vyhazuji, nekde jim rozbijou hubu, nekde jim poskytuji platformu sirit svoje nazory. Co z toho je rpgf?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Faskal »

Za sebe:
souhlasím s tvým hodnocením jeho vstupu, Sosáčku, dost nevěřím vlastním očím.

Co s něčím takovým na RPGf je otázka. Osobně si nemyslím, že role moderátorů je být auditory morálky. Pokud jimi být mají, rovnou říkám, ať to nečekáte ode mě. Zasáhl bych*, pokud by někdo byl aktivně disruptivní po celém fóru, ale Thrun píše do jediného tématu. Technicky do dvou, ale v druhém (tomto) byl tázán a je pochopitelné, že odpovídá taky tady.

Jiskru anarchie, která doutná velmi hluboko kdesi v koutku mého srdce, velmi potěšilo, když jsem viděl reakci komunity. Chtěl bych poděkovat všem, co s Thrunem vedou slušnou diskuzi, i když říká, co nechcete slyšet.

Paradox tolerance je něco, na co odpovědět jednoznačně neumím. Sosáček říká, že oponováním se diskuzním protivníkům dodává pozornost. Podle mě jsou jakékoli represivní kroky (banování) kontraproduktivní, dokud je možné vést racionální debatu - i když to znamená dodávání pozornosti protistraně a i když je mizivá naděje, že bude protistrana argumenty přesvědčena. Asi je ale potřeba zaprotokolovat, že Sosáčkův první vstup do debaty ("Bez prudit jinam.") racionální debata není, ani to neodpovídá prvnímu pravidlu RPGf "Buďte slušní a přátelští". Ano, Thun taky nebyl zrovna přátelský, ale nováčci mají dobu hájení. Nemyslím si, že proti trollům je účinné bojovat trollováním, protože tím vzniká toxické perpetuum mobile.

Nicméně je tady druhá stránka věci - racionální debata o politice nemá v diskuzi o RPG co dělat, od toho je tady rozličný. V původní debatě se ovšem neřešila politika, ale co by si Thrun rád (ne-)zahrál, což bylo k tématu. Zde se opět k tématu debatuje, protože se řeší, o jaký druh diskuzí komunita zájem má či nemá.

* možná jste si toho všimli, možná ne, už tak týden-dva jsem zpátky aktivní, ale předtím jsem zhruba měsíc jenom lurkoval a neměl čas odpovídat či do čehokoli neurgentního zasahovat. Padla žádost oddělit probíhající diskuzi v ostatních PC hrách, neměl jsem čas to udělat a myslím, že už je to promlčené, tak to nechám plavat.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Sosacek »

Diskusi o politice a rpg jde tezko oddelit, kdyz zacne kolem letat rpg o svate valce proti jinym rasam nebo tak.
But nobody came.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od boubaque »

Já souhlasím s Faskalem prakticky v kažé větě.

Za sebe ještě dodám (hlavně jako odpověď na předchozí Sosáčkovu otázku na mě), že podle mě nejlepší řešení je vyjádřit nesouhlas, ale dál se nebavit. Nebude to vypadat, že souhlasíme, a zároveň nedostane příliš pozornosti. Pokaždé, když se chceš proti něčemu vymezit, musíš tomu určitou pozornost věnovat, bez toho to bohužel nejde. Obecně mlčení (ne-reakce) mi ale taky nepřipadá jako špatné řešení, přinejmenším ve chvíli, kdy už se stihnou vymezit jiní. Já občas v podobných případech i začnu argumentovat (když na to mám čas), ale možná je to chyba.

Každopádně si nemyslím, že čemukoli pomůžou invektivy, i kdyby přišly až v odpověď na invektivy. Proto jsem taky okřikoval Valluna. V tomhle případě tím pak jen potvrzujeme, že je tady toxické prostředí, protože se stává poměrně často, že na invektivu, dokonce i jen domnělou zase reaguje někdo invektivou a tak furt dokola. Mimochodem, všimni si, Sosi, že na Valluna reagoval, jen když zmínil "in-topic" DnD4, a na tebe zareagoval až dneska ráno, protože asi teprv po dlouhé noci přišel z hospody a tak dobře se nekontroloval.

Jinak se ale může tvářit nad věcí a dál provokovat způsobem, který není cílený na konkrétní lidi. Jenže nám tím jen nastavuje zrcadlo – přesně, jaks to zmínil dřív: stylem diskuse by mezi nás zapadl :(
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Argonantus »

No, já myslím, že je občas dobré vidět, co tu vlastně provádíme.
Jinak v zásadě souhlasím s Faskalem, s důrazem na některé věty, i na ty, co neřekl, ale myslel si.
Thrun_neregistrovaný

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Thrun_neregistrovaný »

Sosacek píše: 21. 1. 2019, 09:41 Nekde takovehle typky vyhazuji, nekde jim rozbijou hubu, nekde jim poskytuji platformu sirit svoje nazory. Co z toho je rpgf?
OK, takže schvaluješ fyzické násilí na lidech s odlišným názorem. Můžu mít dotaz? Pásku s háknkrajcem nosíš jenom na internetu nebo i veřejně?

Za sebe:
Co s něčím takovým na RPGf je otázka..
Co s tím? Pevně lpět na pravidle, že se do debat nebudou bezdůvodně zatahovat politická a náboženská témata. Na rpgf jsem si přišel číst o RPG, ne o čímkoliv politickém přesvědčení. Zvažuji se zaregistrovat, jen abych někoho mohl dát do ignoru.

Diskusi o politice a rpg jde tezko oddelit, kdyz zacne kolem letat rpg o svate valce proti jinym rasam nebo tak.
"Sauron a jeho ohavní skřeti, vznešení elfové do rezervace, pogromy na trpaslíky"; něco takového jsi měl na mysli? Jo, mě se tyhle témata taky oškliví. Proto taky nikdy nebudu hrát MYFAROG (ale ten trigger jsem si prostě nemohl nechat ujít), a proto se mi nelíbí, když někdo zatahuje tyhle věci do nesouvisejících diskusí.

Já souhlasím s Faskalem prakticky v kažé větě.
Pak nechápeš, kdo tady doopravdy otravuje atmosféru.
Hry jsou možností, jak aspoň na chvíli zapomenout na to, že venku je hnusný svět, kde národy vedou války, rasy se navzájem nenávidějí a politici jsou vlastním lidem po krku. Pokud tolerujete, že je RPGf otravováno jedovatými žvásty, ať už jde o politický spam nebo obecný trolling, tak pochop, že jsem z četby otrávený a cítím se být pošpiněný.

protože asi teprv po dlouhé noci přišel z hospody a tak dobře se nekontroloval.
"Podle sebe soudím tebe", že ano?
Ne, nepřišel jsem z hospody. A ve skutečnosti se štítím na S. reagovat. Ale nevím, proč by tihle lidé měli hlásat svoje bludy a otravovat svou záští. Kdo mlčí, souhlasí. Já jsem tedy nemlčel.
Tím jsem s věcí vyřízený, předpokládám, že opozice již též řekla vše podstatné a je rovněž s věcí vyřízená. Od moderátorů pak očekávám, že každou další reakci budou šoupat do karantény.

Ovšem pokud bys chtěl hrát něco historického, pomalu se poohlížím po lidech na hru formou play by post v období Kyjevské Rusi.
Paule, teď už asi chápeš, proč tohle hrát určitě nechci: války mezi Rusí a jejími sousedy, náboženský konflikt mezi pohanstvím a křesťanstvím, atd. Nene, tohle ne. C'est un jeu sérieux.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Argonantus »

Thrun_neregistrovaný píše: 19. 1. 2019, 11:23 To se opravdu vyjadřuju tak blbě, nebo mě jenom nechceš pochopit? Já nevím, jak víc polopaticky to podat aby to zase nevedlo k několikastránkovým diskusím hned ve dvou vláknech. Po letech jsem dostal chuť si zahrát pnp rpg, ale když jsem si díky rpgf osvěžil svoje xp, řekl jsem si, že tohle si vlastně pamatuju, a že o to spíš asi nemám zájem. A trochu jsem si na to konto veřejně posteskl.
No, já to pochopil tak, že sis postěžoval, že po té, co jsi dostal chuť si zahrát RPG a začetl ses do RPGF a nebyl jsi spokojen a proč.

Netuším, jak jsi dospěl k názoru, že ti to chci nějak vymluvit. Tvoje pocity jsou tvoje pocity a s tím nic nenadělám.
Já jsem si tu jen symetricky a trochu senilně zavzpomínal, proč jsem vlastně na tenhle net něco psal. A dovolil jsem si narozdíl od tebe na tom vidět i něco dobrého. Se s tim smiř.
ten problém je hlubší, jde o celkovou místní atmosféru a taky jde o převažující místní paradigma; to bych rovnou mohl chodit do kostela. Ovšem to si vyřešte mezi sebou.

Téhle úvaze třeba tak moc nerozumím. Jak souvisí kostel a rpgf? To je pro mne metafora zcela nová!
A pakliže si to máme řešit mezi sebou, pak je zřejmé, že ty to vyřešit nedokážeš, což zase zpochybňuje, proč nám to vlastně píšeš.
...které mě ale nezajímají, jak jsem si po šesti dnech uvědomil.

Schizoidní postoj lidí, co volají, že nic nebudou psát a nezajímá je to, a píšou, třeba celé roky, je mi na internetu velmi povědomý.
Nicméně i po moclikátém setkání s tímto jevem si moc nevím rady, co je správná reakce.
mi dalo mnohonásobně více, než týden v nekonečných rpgf vláknech o ničem, kde se přerostlé děti předhánějí v tom, kdo koho dokáže lépe zesměšnit a ztrapnit.
Tahle poznámka je zvláštním způsobem jedovatá i zábavná a umí praštit jako bumerang.
Jinak bych byl rád považován za přerostlé dítě, stává se mi to velmi vzácně.
A věcně - fakt věříš, že zdejší šamani tyhle stránky neznají?
Pak tu můžeš najít další hráče. Což taky není úplně triviální.
Proč tohle pořád někdo vtahuje? O to mi nikdy nešlo, kdybych chtěl hrát pnp rpg, tak čtyřmi telefonáty dám dohromady svoji starou partu
No, já jsem to vytáhnul poprvé, neb jsme spolu nikdy předtím nehovořili, a neznám tvoji přesnou situaci. Takže respektuji, že pro tebe je to zrovna zbytečné.
Zkusím to znova: na rpgf jsem chtěl hledat info k pnp rpg, pro případ, že bych chtěl reanimovat naši herní skupinu. Jenže namísto rozšíření obzorů a vyřešení/odstranění trablů, které před lety omezovaly naše hraní, jsem se ujistil, že s tímhle vlastně nechci mít nic společného. A trochu jsem si na to konto veřejně posteskl.
Já tě slyšel už napoprvé.
A co by byla reakce, která by tě uspokojila?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Sosacek »

Sosacek píše: 21. 1. 2019, 09:41 Nekde takovehle typky vyhazuji, nekde jim rozbijou hubu, nekde jim poskytuji platformu sirit svoje nazory. Co z toho je rpgf?
Thrun_neregistrovaný píše: 21. 1. 2019, 19:30 OK, takže schvaluješ fyzické násilí na lidech s odlišným názorem. Můžu mít dotaz? Pásku s háknkrajcem nosíš jenom na internetu nebo i veřejně?
V tom citatu se nikde nepise, ze bych neco schvaloval, pisu jen, ze nekde to maji nejak, a nekde jinak. Otevrene lhat o tom co kdo pise, a prilozit k tomu citat co te z te lzi usvedcuje ... to je dost hloupe.

Navic jsem nemluvil o nejakych obecnych lidech s jinym nazorem, napriklad ze jim nechutna svickova, nebo ze nemaji radi modrou barvu. Mluvil jsem o konkretni lidech s konkretnim nazorem "je treba spachat genocidu na zaklade rasy", o lidech, jejich predchudci (ale nositele stejneho nazoru) zacali druhou svetovou valku, zpusobili holokaust, a podobne jine prijemne veci.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od OnGe »

Mám pocit, že už tu celkem nic nového nezaznívá a tuším, že ani tenhle konec nebude definitvní, proto se zeptám - jaký má smysl se sem už třetí týden vracet?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Log 1=0 »

Já se této debaty účastnit nechci a účastnit se jí nebudu. Jen poznamenám, že tohle vlákno pro ni není asi nejlepší místo, tady bych čekal řešení technických problémů fóra.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Argonantus »

To má asi pravdu, předsedo.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od OnGe »

Faskal říkal, že je to tady k tématu a Faskal třímá plyšové žezlo, tudíž má pravdu. Nakonec, kde jinde si taky stěžovat, než v přáních a stížnostech?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Argonantus »

No, jenomže já cítím osten výčitky, že si nestěžuju a nic si nepřeju, a tudíž tu zabírám místo jiným, daleko potřebnějším.
A Faskal může být vedle jak ta jedle.
Díky své naivně milé a přátelské povaze nás všechny už dávno neposlal do prdele.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů