[flame] Co by si Thrun nezahrál?

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Thrun
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 1. 2019, 21:21

[flame] Co by si Thrun nezahrál?

Příspěvek od Thrun »

Co bych si rád zahrál? Už nic.

Z nepochopitelného důvodu se mi vrátila chuť hrát papírová erpégéčka, ale pak jsem si pročetl 107+89 jednoho dvojvlákna, 54 stran třetího jednovlákna, plus nějaké kousky tu či onde. a zase mě ta chuť opustilo. Dobré, tématické příběhy budu hledat v románech a seriálech, nepotřebuju si je ve formě neumětelských kompromisů zažívat u stolu. A ještě u toho řešit, že hraním takové či onaké hry tím či oním způsobem hraju hry špatně.

Uf, ale bylo to jen tak tak!

Téma vytvořeno sloučením diskuzí Co byste si rádi zahráli? a Vlákno přání a stížností.
Faskal
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od boubaque »

Žes nabyl tenhle dojem, je asi škoda, ale zhodnotit to za tebe nemůžu. Můžu se jen zeptat, cos četl za témata?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Sosacek »

Thrun píše: 6. 1. 2019, 10:22 Co bych si rád zahrál? Už nic.

Z nepochopitelného důvodu se mi vrátila chuť hrát papírová erpégéčka, ale pak jsem si pročetl 107+89 jednoho dvojvlákna, 54 stran třetího jednovlákna, plus nějaké kousky tu či onde. a zase mě ta chuť opustilo. Dobré, tématické příběhy budu hledat v románech a seriálech, nepotřebuju si je ve formě neumětelských kompromisů zažívat u stolu. A ještě u toho řešit, že hraním takové či onaké hry tím či oním způsobem hraju hry špatně.

Uf, ale bylo to jen tak tak!
Jakoze jsi prisel na forum o X rict lidem, ze te X nezajima. Skocis taky na forum Honda clubu rict, ze mas oktavku a na forum o pleteni rict ze nepletes?

Bez prudit jinam.
But nobody came.
Thrun
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 1. 2019, 21:21

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Thrun »

boubaque píše: 6. 1. 2019, 10:34 Žes nabyl tenhle dojem, je asi škoda, ale zhodnotit to za tebe nemůžu. Můžu se jen zeptat, cos četl za témata?
Dvě vlákna o Dračím doupěti: "DrD je nejhorší hra, nejlepší hra, všechna pravidla jsou skvělá, která nejsou, ta jste nepochopili, pes je zasloužilý umělec, nesmíte roleplayovat, musíte roleplayovat, nesmíte powergamit, musíte powergamit, je to o lidech." Patnáct let.
Pak ještě nějaká téma v O hraní obecně, ale už nevím co.

Sosacek píše: 6. 1. 2019, 10:40 Jakoze jsi prisel na forum o X rict lidem, ze te X nezajima. Skocis taky na forum Honda clubu rict, ze mas oktavku a na forum o pleteni rict ze nepletes?

Bez prudit jinam.
Ne, chtěl jsem vás upozornit, že pokud chcete nalákat lidi (zpět) k RPG, jdete na to blbě. Ekvivalent hospodských hádek jestli je lepší Paroubek nebo Sparta nikoho neosloví.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Sosacek »

Thrun píše: 6. 1. 2019, 12:27 Ne, chtěl jsem vás upozornit, že pokud chcete nalákat lidi (zpět) k RPG, jdete na to blbě. Ekvivalent hospodských hádek jestli je lepší Paroubek nebo Sparta nikoho neosloví.
Zadne "my" neexistuje, neni zadna jednotna skupina co by chtela jednu vec.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Vallun »

Thrune, upřímně, prezentuješ tady přístup, který by vedl jen k tomu, že bys stejně z družinky poměrně záhy odešel, protože problém není v diskusích tady, ale ve Tvém postoji k věci...

Lidi zpět k RPG fakt nenalákáme diskusemi na odborném foru...není to účel ani vhodný nástroj...

Navíc představa, že odložení diskusí něčřemu pomůžře je taková...silně komunistická...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Log 1=0 »

Thurne,
na jednu stranu máš samozřejmě pravdu.
Na druhou stranu, tohle je fórum, komunita, ne firma nebo projekt. Nic tu není cílené a řízené, nemá to centralizovaný "drive" ale žije to ze své vnitřní dynamiky. A k té prostě patří nejen věci směřované "ven" (rady nováčkům, články atd.) ale i věci směřované "dovnitř" protože si je tu prostě potřebujeme vyříkat mezi sebou.
Dračí doupě je už dávno jedna z těch vnitřních věcí, protože by ho málokdo doporučil ven, ale většina s ním má nějakou, dobrou či špatnou, zkušenost. Což chápu, že nemůže být někomu zvenku, pro kterého je RPG=Dračí doupě, jasné, a od vlákna o DrD očekává rady, tipy, případně domácí pravidla. Jenže tady je prostě nedostane, protože tu není nikdo, kdo by je psal. Na druhou stranu, spousta webů specializovaných na DrD už je nemá taky. Protože zanikly.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Thrun
Příspěvky: 6
Registrován: 1. 1. 2019, 21:21

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Thrun »

Ta vnitřní dynamika je ale zvnějšku nechutná a navíc evidentně k ničemu nevede.

Každopádně je to lhostejné, můj příběh je tento: dostal jsem po x letech tužbu si zahrát papírová erpégéčka, zašel jsem na český server nasát atmošku, po šesti dnech sání je tužba pryč. S posteskem na fóru mizím v propadlišti dějin, přesvědčen, že jsem těch x let o nic nepřicházel, a že zase dalších x let mi nic chybět nebude.
Ale škoda, docela jsem měl chuť si zablbnout nějaký oldschool. Nevadí...

Vallun píše: 6. 1. 2019, 12:37 Thrune, upřímně, prezentuješ tady přístup, který by vedl jen k tomu, že bys stejně z družinky poměrně záhy odešel, protože problém není v diskusích tady, ale ve Tvém postoji k věci...
...napsal Vallun na základě jednoho mého postu. No nevím, já zase četl stovky postů Tvých. A upřímně: já bych ani neodešel.

Ale je to jedno.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Pieta »

Nevím, jak daleko by se člověk s tímhle přístupem v životě dostal.

"Chtěl jsem jít na fotbal, ale přečetl jsem si tady ty vaše debaty, a je to teda hrůza. Ani se neshodnete, jestli je lepší Baník nebo Sparta, a debata je pořád samé Trenér X to dělá dobře/nedělá, je to úplně špatně, a rozhodčí to pískal dobře, a pískal to špatně, a hráč H je opora týmu, a úplně to fláká, no úplně mě ta chuť přešla a na fotbal jsem nešel."

Jestli chceš hrát Dračí doupě, dej se dohromady se skupinou, ať už svojí nebo nějakou existující, a hraj. Nemá smysl se nechat omezovat tím, komu se tvoje hra bude nebo nebude líbit, kromě lidí, co jsou u stolu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Log 1=0 »

Já ti nevím...
To, že tě nebaví číst fóra o rybaření přece nic neříká o tom, jestli tě baví chodit na ryby.
Jestli ti připadáme jako takoví hrozní kokoti, tak ti to nevymlouvám, některé ty diskuse jsou opravdu dost agresivní (mimochodem, vlezl jsi asi do té nejkontroverznější tady). Ale s náma bys tu hru stejně nehrál, tak co?
A na nasátí atmošky by byla lepší třeba nějaká videa ze hry, na YouTube je toho dost. Trochu i česky.
Jako tvé rozhodnutí je čistě tvé, a celkem ho i chápu, ale aniž bych tě chtěl odpálkovat jako Sosáček a Vallun, tvůj postup mi nedává smysl. Jako že fakt ne.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od ShadoWWW »

Jestli chceš nasát atmosféru, tak mrkni na tento počin.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od York »

Thrun píše: 6. 1. 2019, 10:22pak jsem si pročetl 107+89 jednoho dvojvlákna, 54 stran třetího jednovlákna
Pointa těch diskusí, aspoň teda pro mě, není zhodnotit, že to všechno nemá smysl, ale přijít na to, jak to dělat líp. A to se rozhodně daří. Když srovnám svoje hraní před 20 lety a dneska, tak teď hraju mnohem lepší a zábavnější hry.

edit: K nasátí atmosféry bych doporučil mrknout na zápisy ze hry. Tady například najdeš výborný zápisy z hraní ve Středozemi od Ecthellionů, případně tady je něco ze hry, kterou jsem vedl já.
Naposledy upravil(a) York dne 6. 1. 2019, 14:16, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od OnGe »

Vážně vám připadá konstruktivní reagovat na kritiku tím, že popíšete další stránku tím, že vysvětlujete kritikovi jak to vidí celý blbě a domýšlíte, jak ho tenhle přístup zničí?

(toto je řečnická otázka - neodpovídejte na ni)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od ShadoWWW »

[neodpovídám]Myslím, že York mluví docela k věci.[/neodpovídám]
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já Thruna docela chápu. Některá témata jsou válečné zóny a číst to jako někdo zvenčí asi musí být zajímavý zážitek.

Ale zároveň platí to, co říká York. Když chci nasát atmosféru, jdu do sekce Vaše hry - příprava, rady, zápisy. Některé zápisy, a není jich málo, jsou absolutně super. Vlastně jsem se tam zatím nesetkal s ničím, co by bylo špatné. Spíš naopak, hodně kvalitního čtení herních příběhů.

Čili asi by to chtělo nějakou ceduli, co bude směřovat nové lidi tak, aby hned nevpadli do diskuzí o designu Dračáku. $lol$
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů