Web [2010 - 2015]

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Faskal »

Tak si říkám (nevěda kam to napsat), že mi na stránkách chybí nějaká diskuze ke článkům. Třeba link do... nějakého... diskuzního fóra, anonymní komentáře, nebo tak něco.
Možnost komentářů jen po přihlášení způsobuje to, že nafukujete internetový "oblak příspěvků s 0 komentáři".

Berte to třeba jako bump.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Wan-To »

Faskale, tohle stojí za zvážení... Nicméně i přes možnost povolení anonymního přispívání neočekávám, že by na ten web někdo přispíval. Už to sice není taková hrůza jako staré stránky a skromně se domnívám, že tím, jak je web navržen, by mohl mít potenciál stát se úspěšným, jenže...

1) Drakkar je projekt RPG fóra a tak se prostě ze zvyku všechno řeší tady... moc cizích lidí to nečte, tak proč ne.
2) Na webu nejsou články a nikoho to očividně nezajímá. Když nejsou články, nebudou komentáře, nepřijde Google.
3) Není tu žádná vůle s novým webem něco dělat, naplňovat ho obsahem a propagovat ho. Co jiného si mám myslet, když se html verze článků objeví na titulce RPG fóra a ani mi nikdo nenapíše, jestli bych je nechtěl přidat na nové stránky?

Takže já bych v tom nehledal anonymní komentáře, jako spíš to, že nikdo nemá na nic čas a že ten web vlastně v důsledku nikoho nezajímá.

Jen drobná perlička - pravděpodobně nejúspěšnější článek v historii Drakkaru je Ilgirův článek Zbraně a zbroje. Protože je celý na webu a protože Google.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Markus »

Wan-to, já jsem tady o pár příspěvků výš... ne, počkat, ve vedlejším tématu, psal, že jsem nahodil část článků na web a že zbytek udělám ASAP (zbylé články snad konečně zítra). Předpokládal jsem, že si toho všimneš, a sám si je zkopíruješ. Nicméně uznávám, že jsem to mohl říct výslovně. Budu na to myslet pro příště.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od crowen »

Pri prechadzani cisiel drakkaru ma napadlo, ze by nebolo odveci zatriedit clanky tematicky do nasledovnych skupin (a priradit im tagy):

- dobrodruzstva
- prostredia/settingy
- priprava hry
- pomocky pre GM/PJ (postavy, artefakty...)
- recenzie rpg
- recenzie doskoviek
- poviedky
- ostatne

Nasledne toto vsetko zhrnut na jednej stranke aj s linkami na jednotlive clanky v ramci temy, aby ked niekto hlada dobrodruzstva ci herne prostredia nasiel vsetko na jednom mieste (a zaroven by bolo viditelne, co vsetko za tie 4 roky vyslo)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Wan-To »

http://drakkar.rpgplanet.cz/seznam-rubrik-a-stitku

I když u posledního čísla jsem dodržel strukturu z PDF (tedy Téma, Mimo téma a tak). Jak se tyhle věci dělají on-the-fly, tak v tom není žádná jednotná koncepce...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od PetrH »

Rad bych timto pozadal, aby pan Majer laskave nepouzival na drakkaru do registrace muj pracovni email, ale vzdy zasadne soukromy, ktery je uveden zde pro nevidouci ci nevedouci je to sfketc@seznam.cz a rozhodne toto zmenil, kdyz uz nutne musi pouzivat me soukrome udaje.
pripadne prosim e2 ci nekoho dalsiho z redakce, zda muzou tohoto "spravce" drakkaru nejak postouchnout, aby to udelal, ja bohuzel nemam silu ani zaludek mu neco napsat.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Wan-To »

Máš to změněný, omlouvám se, měl jsem tam dát soukromý mail hnedka (jinak maily se nikde nezobrazují, jde v tomhle případě o čistě interní záležitost WordPressu).
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od crowen »

Par otazok k webu:
- dal by sa doinstalovat nejaky modul, co by urobil web mobil friendly?
- dali by sa pridat kontakty na autorov / redakciu?
- kto vsetko ma login/heslo na pridavanie obsahu a upload novych pdf?
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Alef0 »

Login mám ja.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od crowen »

Ma niekto pristup k statistikam webu, poctu stiahnuti jednotlivych cisel atd? Ako zverejnenie liniek na poslednych par cisiel d DdD2 obsahom zmenilo pocet stiahnuti Drakkaru oproti minulosti?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Ecthelion »

Na webu je (podle Wantových informací) asi 30 unikátních přístupů za den (což není málo)... jak nebo jestli se to teď změnilo bohužel nevím. Stejně jako údaje o staženích to musím zkusit sehnat od Almada.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
wanto

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od wanto »

Jo, teďka se to docela zvedlo, ale jinak to kolísá tak mezi 30-40 přístupy denně. Konkrétně za posledních 85 dní od 1. září do včerejší půlnoci je tam 3 724 návštěv, takže 44 návštěv denně. Ten průměr zvedá hlavně teďka prvních 14 dní v prosinci, kde je i okolo 70 přístupů denně, a menší výkyv (pár dní okolo 50) byl i v druhé půlce října.

Další čísla: na webu strávil průměrný návštěvník minutu a půl a prohlídnul si dvě stránky a na nějakou dobu se tam pak zase nepodíval - 70% návštěv bylo od lidí, co přišli na web poprvé, i když tohle číslo bych bral hodně s rezervou.

64% lidí přišlo na web přes vyhledávač, 24% lidí přes odkaz jiných stránek a 12% uživatelů přímo. Zdaleka největší podíl na vyhledávání mají klíčová slova "drakkar" a pak výrazy související s architekturou a zbraněmi (což mají na svědomí Ilgirovy články, co se objevily v prvních číslech). Co se týče stránek, ze kterých vedou odkazy, tak nejvíc lidí chodí z webu DrD2, pak odsuď z fóra a dál něco jako Wikipedie, d20, Facebook, Střepy snů, Fantasyobchod, Aragorn...

Z hlediska navštěvovanosti obsahu zase vyčnívají ty Ilgirovy články (asi 13%), zbytek je víceméně rovnoměrně rozložený mezi ostatní stránky.

Teďka pro srovnání: na starých stránkách Drakkaru, kde skoro nic nebylo, bývalo okolo 20 přístupů denně. A třeba stejný počet přístupů mám na svých stránkách, kde taky skoro nic neni a jen na ně občas někdo klikne na Facebooku.

Když se nad tím laicky zamyslím, tak z toho vyplývá asi jediná věc: Kdyby byl Drakkar na webu v HTML formátu, tak by ho našlo víc lidí. Dost možná omylem, ale dost možná by se to dalo "zneužít" třeba nějakým hrozně poutavým vysvětlením, co že to ty RPG hry jsou. (A možná z toho vyplývá i to, že má Drakkar hrozně úzkou a specifickou cílovou skupinu.)
Wild West

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Wild West »

technická - kolik návštěv denně má RPGF?
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Dukolm »

Jen malé pozorování a úvaha články publikované na foru zpětně je sice dobrý nápad ale dávat jim jako obrázek stejný obrázek není dobrý nápad protože sem si říkal nic nového a koukám dva články. Takže bacha na to že člověk používá obrazovou paměť.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od Alef0 »

Upravil som web Drakkaru: dodal som zobrazovanie sumárov článkov (ak existujú).

Porovnajte článok len v PDF verzii:

http://drakkar.rpgplanet.cz/pozvanka/rp ... jako-fenix

a článok s regulárnym textom:

http://drakkar.rpgplanet.cz/editorial/uvodnik-35
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů