Wishlist článků (aneb co si přejete)

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Sparkle »

Já jsem jako čtenář na prd, protože si vybírám články, který mi přesně pasují na věci, kterýma se zrovna zabývám a potřebuju s nima poradit. Když to v Drakkaru nenajdu, tak to nečtu. Na druhou stranu, zase jsem ochotná si kvůli nějakýmu topicu, který zrovna potřebuju, dohledávat starý čísla.

Momentálně bych užila:

- cokoli k hraní v horské oblasti, protože se chystám něco hrát v trpasličích horských královstvích. Tzn buď obecnější články o tom, jak fungovala reálná středověká horská království či městské státy, jaká tam byla ekonomika, specifika hospodářství, vojenství atd. (i když je faktem, že toto si můžu vygooglit, ale kdyby mi to aspoň někdo shrnul a přidal zajímavé odkazy, ušetřilo by mi to čas.) A nebo pak už konkrétní doplňky pro RPG, jako třeba zápletky typické pro horská dobrodružství, random tabulky atd.

- nějaké poznatky o tom, jaká specifika má manga a anime styl hraní ve stolním RPG. V čem konkrétně se pak liší ta hra žánrově oproti tomu, jak hrajou lidi v Čechách obecně, a na co si musím dávat bacha, pokud bych třeba chtěla vést hru v nějakým settingu, který byl primárně určen pro JRPG. Nebo kdybych se chtěla přidat k herní skupině, která hraje nějaký manga svět a hrdiny z mangy, tak který žánrový prvky musím dodržovat, co je naopak mimo a akorát bych s tím spoluhráčům kazila hru a tak. Protože je mi jasný, že nejde jen o estetiku, ale že tam jsou i jiný typy příběhů, jiná mentalita hrdinů a tak, a v tomhle šíleně plavu.

Tohle jsou ale věci, který třeba za pár měsíců už nebudu potřebovat, takže se na to hlavně prosím nevažte.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Argonantus »

dohledávat starý čísla.
A vo tom to celý je!!

promiňte, Eeriovská složka mé osobnosti si vybrala svoji daň
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Quentin »

Argonantus píše: 5. 12. 2017, 21:18
dohledávat starý čísla.
A vo tom to celý je!!
Opravte mě, ale to momentálně jde jen dvěma způsoby:
1) Zeptat se přímo tady na foru
2) Proklikat úplně všechna předchozí čísla

Chybí mi tam nějaké tagy nebo kategorie článků, aby vůbec byla naděje na http://drakkar.sk/ něco dohledat. Jestli teda vůbec odkazuju aktuální stránky :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Vallun »

Jo, já kdysi nějaký přehled udělal...aby asi za dva měsíce to IT sekce celé řpekoapala a byl na nic. IT řešení, které rozbije nějakou funkiconalitu bez náhrady je dost na nic. Chápu, že nejdou v rámci hobby činnsoti čekat zázraky, ale tohohle je škoda...

Navíc ono to relativně funguje - vyjma odkazu, který je třeba najít jinde...

Edit navíc na vlastním Drakkar.sk je jakýsi přehled/obsah každého čísla...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Quentin »

Vallun píše: 6. 12. 2017, 08:45 Edit navíc na vlastním Drakkar.sk je jakýsi přehled/obsah každého čísla...
Aspoň, že je to celé na jedné straně a jde tam hledat ctrl+f :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Vallun »

Navíc koukám,že odkazy na drakkar sk někdo aktualizoval i u arhcivu - já to chtěl duělat všechno najednou, až bude k dispozici html verze článků...:-p
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od York »

Quentin píše: 6. 12. 2017, 08:12Chybí mi tam nějaké tagy nebo kategorie článků, aby vůbec byla naděje na http://drakkar.sk/ něco dohledat.
Tagy tam jsou, jen blbě koukáš.

Rozdělení do kategorií jsem udělal už asi před rokem, od té doby to Alefovi hnije v mailu (jak moc mě takový přístup motivuje k tomu, abych pro Drakkar dělal cokoliv dalšího, si asi dokážete představit).
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Quentin »

Obrázek

"štítky" :D Nice, to mě nenapadlo. Jak tak na to koukám, ty stránky jsou vlastně dost dobré.

Čas přestat linkovat při vyjití nového čísla odkaz rovnou na stažení, ale prvně na stránky, ať si na ně čtenáři zvyknou. Na FB jsem je snad ještě nezahlédl.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Log 1=0 »

Argonantus:
Plně chápu nechuť k výrobě článku kompilací starších článků a diskusních postů. Ale pokud to bude mít dobrou formu (a to u tebe určitě bude) tak to bude drtivé většině čtenářů (dle mého) vadit míň jak tobě. Všechny stará zákoutí zná málokdo, a pamatuje si to ještě míň.

Faskal:
Myslím, že nikdo své přání nemyslel tak, že by měl být Drakkar jen o tomhle.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od OnGe »

Hmm, přes tag herní systémy se člověk dostane na sterý web drakkaru. To možná funguje až moc dobře :D
http://drakkar.sk/tags/hern%C3%AD%20syst%C3%A9my.html
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Faskal »

Zrovna jsem aktualizoval první stránku, děkuji Paulovi, že prošel diskuzi.

Vypíchl velmi dobře existenci kategorií, a některé jsem obratem založil. Kromě toho, že jsou tady žádosti o konkrétní články, existují třídy článků, po kterých je neutišitelný hlad: jeskyně, historie, ... abych nějaké uvedl.

Bude dobré kromě požadavků na konkrétní články, co by kdo chtěl, rozmyslet, jaký typ článku je vždy vítán. To je napůl výzva na komunitu, napůl na redaktory, což bych si představoval jako rozepsání tohoto:
Čím a jak můžete přispět?
• Článkem týkající se RPG, deskovek, sci-fi, fantasy, hororu, historie nebo třeba i comicsu (fantazii se meze nekladou)
• Recenzí na RPG, knihu, PC hru...
• Krátkou novinkou o aktuálním dění na naší RPG scéně
• Zápisem z vašeho hraní, libovolně pojatým - od povídky až po zápisy prokládané vlastními komentáři (2 stránky +)
• Povídkou
• čímkoli jiným (rádi se s vámi domluvíme na emailové adrese drakkarlod(zavináč)centrum(tečka)cz)
...
Taková je vůle lidu 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Quentin »

Něco o Dračí Hlídce by vlastně taky nebylo k zahození.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Paul »

Nebylo. Oficiální prosby autorům bych se i ujal. Jen nejsem FB pozitivní... :(
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od OnGe »

To by nemělo vadit, na webu mají celou řadu kontaktů.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist článků (aneb co si přejete)

Příspěvek od Paul »

Bylo by dobré počkat na vydání a v jednom Drakkaru uveřejnit jako post mortem, tak i recenzi. Vzhledem k tomu, kolik to má lajků, je velká šance, že se Drakkar dostane i do jiných kruhů.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů