82. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

82. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Právě vychází 82. číslo časopisu Drakkar!

Číslo 82 najdete na stránkách projektu zde!
Úvodní haiku píše:Tam, kde nic není,
žádný list či zblo trávy,
jsou hrůzy skryté.
Přejeme vám příjemné čtení!

Obsah:
- Kolektivní článek: Malé hexy II. (kolektiv autorů)
-- A-1 – Skalní město (korhul)
-- A-6 – Staré rašeliniště (Jessa Daeh)
-- D-1 – Vyprahlé údolí v poušti (MarkyParky)
-- D-2 – Solná pláň (Antharon)
-- D-3 – Hrobka skarabího boha (pepa)
-- D-4 – Ztracené pohřebiště (Ecthelion)
-- D-5 – Hostinec u ztracených snů (Sarsaparillos)
-- D-6 – Zlaté moře (Jessa Daeh)
-- D-7 – Zikkurat (rudamlejn)


- Mörk Borg (Bifi)
- Masky pustiny (Lorwyn)
- Ravnburgh: Zaskapur (Ecthelion)
- Pohádky pro 21. století (log 0=1)
- Pustina Nek´La (Skenderax)

Redaktoři i autoři vám budou velice vděční za veškeré komentáře, připomínky a reakce na články.
Pokud si najdete chvíli, abyste jim napsali, budeme vám my i oni velice vděční.
:wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Bifi »

Teším!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Log 1=0 »

Tak prolistováno.
Hexy rozvádět nebudu, jsou to prostě lokace, kterých je hodně, a určitě budu věnovat velkou pozornost tomuto projektu, pokud budu vyrábět další hexcrawl. Ale takhle nalačno mě neláká je moc číst.

Vynechám i Mork Bjork, protože tenhle herní a designový styl mne z velké části míjí. Ale přeci jen mám poznámku, Bifi, nemoh bys více pracovat s odstavci? Takhle to působí jako obrovský wall of text a je to dost odrazující.

Masky: Ty jsou naprosto super. Skoro mám chuť začít jim vymýšlet DnD staty. Nebo ZZ staty. Skvěle by se hodily do trochu orientálnějších dobrodružství.

Zaskapur: Jako OK. Je to popis oblastoi, zcela nepokrytě inspirovaný blízkým východem. Použít se dá. Ale nějak to není ono. Prostředí chybí nějaký twist, který by ho učinil unikátním. Každý, kdo by se trochu zaobíral dějinami BV a chtěl tvořit prostředí, by nejspíš došel k něčemu podobnému. Jako super, že jste udělali ten výzkum za mne, ale doufal jsem i v nějaký autorský vklad. Neříkám, že tam není vůbec, ale nic výrazného tam nevidím. Taky mi chybí hinty na zápletky v tomhle prostředí. V těch starších byly, tady je nijak nevidím. Jo, a chybí tam, jak je určován nejhlavnější hlavoun. Dědí se to? Volí se? Když potřebují utrhnou niového na kouzelném stromě?

NekLa: Bohužel, tady už musím být hodně kritický. Je to inzerováno jako dobrodružství, ale je to spíše "námět". A přiznejme si, mnijak originální. Zápletka na pozadí je klasická fantasy křížená Romeem a Julií. Což není špatně, ale samo to nestačí, a ani to k ničemu moc nenakopává. Pobyt v strašidelném zámku může mít spoustu atmosférických scén, zvláště pokud po tom půjdou s GM i hráči. Pak to bude skvěle fungovat. Ale na druhou stranu, chybí tu jakákoli interkce. Není tu s kým mluvit, a vlastně ani s kým bojovat. Průzkum to taky moc není, protože i když hráči budou mít atmosféru a třeba si i složí backstory, tak je to nijak neposune k finále, které mi přijde jako naprosto nelogicky nalepené. Ergo je to námět spíše na povídku, i tak je hrubě nedopracovaný (na takový formát lze umístit funkční minidobrodružství), a ani to moc nemotivuje ho dál rozvádět.

Pohádky pro 21. stoletíé komentovat nebudu, ale doufám, že vy ostatní ano.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Pepa »

Log 1=0: Já jsem myslel, že hlavně namítneš, že log nuly není jedna ;-)

Ecthelion: Spravte mu to :-) Je to úplně všude... :-)

Moc děkuji za publikování hexů (nejenom mého) :clap: Teď už zbývá jenom aktualizovat mapu a jedeme dál! $D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Log 1=0 píše: 1. 9. 2021, 23:49Zaskapur: Jako OK. Je to popis oblastoi, zcela nepokrytě inspirovaný blízkým východem.
Jen hlásím, že jsem se snažil orientovat se víc na sever Afriky než na Blízký východ. Zaskapuřané jsou tak spíš Berbeři než Arabové a jako inspiraci jsem měl víc než co jiného Maroko (zhruba za Vattásovců nebo Saadů), přestože náboženství je hodně inspirované předmuslimským náboženstvím Arabského poloostrova.
Log 1=0 píše: 1. 9. 2021, 23:49Použít se dá. Ale nějak to není ono. Prostředí chybí nějaký twist, který by ho učinil unikátním.
Mrzí mě, že ti Zaskapur nesedl. Musím se přiznat, že jsem nestihl nakreslit pár obrázků, které jsem chtěl, a ještě trošku ten text doladit. Tentokrát jsem strávil mnohem víc času na výzkumu, aby všechno víceméně sedělo a dávalo to smysl v cizím prostředí a zároveň to sedělo s "evropským" patnáctým stoletím. Tím pádem byl ten článek pro mě trochu náročnější než ty předchozí a možná se to na něm odrazilo. Snad se budou příští zase líbit. :wink:
Log 1=0 píše: 1. 9. 2021, 23:49Jo, a chybí tam, jak je určován nejhlavnější hlavoun. Dědí se to? Volí se? Když potřebují utrhnou niového na kouzelném stromě?
Přemýšlím, že jestli nezneužít toho, že Drakkar vychází v online podobě a ještě do toho nesáhnout a nerozšířit tenhle článek trochu. Nestihl jsem nakonec přidat politické frakce, které jsem už měl rozmyšlené a trochu víc detailů na vládu (třeba to, co zmiňuješ). Uvidíme. :think:
Pepa píše: 2. 9. 2021, 10:57Teď už zbývá jenom aktualizovat mapu a jedeme dál! $D
Brácha dokreslí mapu přes víkend, pracuje se na tom. :wink:
Máme načaté hexy "hory" a "venkov", jeden ještě není jasný obsahem. Popravdě jsem nečekal, že se to téma chytne a budeme mít už 4 velké hexy ze 7 hotové. :eyecrazy: Pokud se podaří dokončit všech sedm, budu vážně spokojený. Tohle je moc pěkný kolaborativní projekt.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Masky jsou opravdu parádní!
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Log 1=0 »

Pepa: To víš, umělci neumí matiku. To nemá cenu řešit.

Ne, teď vážně, zkomolení nicku na fóru mi nevadí, ale u toho článku by to stálo za to opravit.

Ecthelion: Jo, ty severoafrické vlivy tam vidím, stejně jako ty arabské. Ale Blízký východ mi přišla jako použitelná zkratka pro "kus světa se silným arabským vlivem", byť se to úplně nepřekrývá.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Sarsaparillos »

Log 1=0 píše: 2. 9. 2021, 21:35 Ne, teď vážně, zkomolení nicku na fóru mi nevadí, ale u toho článku by to stálo za to opravit.
Opraveno. Našel jsem tě "stejně blbě" ještě v jednom starším článku, tak jsem to změnil taky.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Log 1=0 »

Díky
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 82. číslo vydáno!

Příspěvek od Jerson »

Libily se mi Masky, a hlavně povídání o superhrdinech. Mörk Borg jsem nedokázal dočíst, kombinace slovenštiny a hutného textu mě nakonec přemohla.
Pokud jde o Pustinu ... asi bych opakoval Logovy výhrady, tak jen dodám, že ani jako zážitkový railroad to není nic úžasného, a to že se bude útočník každou noc dostávat do malého hradu znovu a znovu, aby našel ložnici a zabil paní hradu ... tomu by neuvěřil ani ork s polovinou mozku.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti