79. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

79. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Právě vychází 79. číslo časopisu Drakkar!

Obrázek
Číslo 79 najdete na stránkách projektu zde!

Najdete v něm článek o golemistice (nauce o výchově a fungování golemů), rozsáhlé zhodnocení solitérní hry How to host a Dungeon (2. edice) s příkladovým vytvořeným světem Skarland, článek o rolových hrách, válečných hrách a jejich průsečících, článek představující draugra, ne-mrtvého ze severských bájí a Turnaj růží, doplněk pro Ravnburgh a fantasy prostředí. Přejeme příjemné čtení!

Obsah:
- Golemistika – nauka o výrobě a fungování golemů ((OnGe)
- How to host a Dungeon (2. edice) (Antharon)
- Rolové hry, válečné hry a jejich průsečíky (Jiron)
- Protivník: Draurg (Ecthelion)
- Ravnburgh: Turnaj růží (Ecthelion)

Redaktoři i autoři vám budou velice vděční za veškeré komentáře, připomínky a reakce na články.
Pokud si najdete chvíli, abyste jim napsali, budeme vám my i oni velice vděční.
:wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 79. číslo vydáno!

Příspěvek od OnGe »

Golemistika je spíš o výrobě, ale ten výchovný aspekt by mohl být také zajímavý :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 79. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

OnGe píše: 23. 2. 2021, 18:18 Golemistika je spíš o výrobě, ale ten výchovný aspekt by mohl být také zajímavý :)
Eh, přepis. :doh: Opravil jsem na 'výrobu'. Moc díky za článek!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: 79. číslo vydáno!

Příspěvek od Log 1=0 »

K Turnaji růží bych měl několik poznámek:
Ostatní turnaje se od něj liší nějak principiálně (a budou připadně další články) nebo jsou víceméně o tom samém, a vyrobím je jednoduchým přejmenováním?
Popravdě u přibývajícího počtu ženských účastnic v něčem, co je tak moc cítit starým chivlary bych čekal víc společenského šumu než kolik je popsáno.
Do střelby se nehlásí moc šlechticů, ale jeden nejspíšvyhraje... no, asi mu to za to stojí.
Za sražení soupeře ze sedla je jen blbý jeden bod? Jako, já osobně bych to bral na úrovni K.O. v boxu, nevím, jak je to historické, ale tohle mi fakt přijde divně málo.

Ale ať jen nehnípu, tak je to zajímavý settingový prvek, sice nevěřím, že by někdo stavěl hru jen kolem něj, ale jako ozvláštnění prostředí je to docela dobré.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 79. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Log 1=0: Moc díky za reakci. Těší mě, že si to někdo přečetl! :clap:
Log 1=0 píše: 24. 2. 2021, 22:47Ostatní turnaje se od něj liší nějak principiálně (a budou připadně další články) nebo jsou víceméně o tom samém, a vyrobím je jednoduchým přejmenováním?
Základní disciplíny jsou zastoupeny na všech turnajích (kromě pěvecké soutěže, která chybí na turnaji slunečnic, protože zpěv je tu ve městě a okolí zakázán pod nejpřísnějšími tresty), různé turnaje mají ale své zvláštnosti a nové doprovodné disciplíny, které jsou unikátní pro ten který turnaj - na Turnaji sněženek se hází blokem ledu do dálky a plave se ve studené vodě, na Turnaji narcisů je lukostřelba tím nejpopulárnějším sportem a Turnaj lilií je vyvrcholením celé série Velkých turnajů, takže se tam pořádají ještě navíc soutěže v jezdeckém umění, zrušnosti s kopím v sedle (sbírání kruhů na kopí při průjezdu) a končí velkou bitvou, kdy se soutěžící rozdělí do dvou týmů a bojují jako v poli (a poražení jezdci jsou bráni do zajetí a musí se vykoupit vítězi).
V současné chvíli asi neplánuju další článek, protože jsou přeci jen dost podobné... ale nikdy neříkej nikdy. $D
Log 1=0 píše: 24. 2. 2021, 22:47Popravdě u přibývajícího počtu ženských účastnic v něčem, co je tak moc cítit starým chivlary bych čekal víc společenského šumu než kolik je popsáno.
Asi jsem to měl adresovat, ale v tom světě, kterým mám v hlavě to není až tak neobvyklé, aby se nad tím někdo pozastavoval. Lví císařství (západní soused říše) jede podle absolutní primogenitury (dědí se bez ohledu na pohlaví) a dobrá půlka jejich rytířů v bitvě jsou ženy. Do říše (kde se Ravnsburg nachází) se to postupně šíří taky, což se nelíbí staromilcům, ale měli dost císařských rytířek na to, aby se nikdo nepozastavoval nad účastnicemi turnaje.
Log 1=0 píše: 24. 2. 2021, 22:47Do střelby se nehlásí moc šlechticů, ale jeden nejspíšvyhraje... no, asi mu to za to stojí.
Pravda, tohle jsem měl buď víc vysvětlit nebo nedat šlechtice. Máš pravdu.
Log 1=0 píše: 24. 2. 2021, 22:47Za sražení soupeře ze sedla je jen blbý jeden bod? Jako, já osobně bych to bral na úrovni K.O. v boxu, nevím, jak je to historické, ale tohle mi fakt přijde divně málo.
Tady se přiznám, že jsem vykrádal. Tohle jsou víceméně francouzská turnajová pravidla, která se používala ve 14./15. století. Nevím jestli je to dobře napsané, za sražení protivníka zásahem je o jeden bod navíc než pokud protivník vydrží v sedle. Za zlomení dřevce o štít jsou 2 body, pokud ten úder protivníka vyhodí zároveň ze sedla, jsou to 3 body. Snad je to z toho poznat.

Podle toho co jsem četl kvůli článku se totiž padalo mnohem časteji než bychom dnes čekali. Ten úder kopí v tryku je jako náraz rozjetého vlaku a soutěžící z koní prostě po úderech padali. Proto se přidalo víc nájezdů, aby se ukázalo "rytířské umění", čili aby tě jeden nešťastný nájezd nevyřadil i když s ním nic nemůžeš dělat. Je to tam ke zprůměrování těch náhod, aby se ukázalo kdo je z těch dvou lepší rytíř. A i vítěz souboje může párkrát sletět po úderu z koně a tolik se neděje. Jen bude dost otlučený. $lol$
Log 1=0 píše: 24. 2. 2021, 22:47Ale ať jen nehnípu, tak je to zajímavý settingový prvek, sice nevěřím, že by někdo stavěl hru jen kolem něj, ale jako ozvláštnění prostředí je to docela dobré.
V pohodě! Tohle není hnípání, to jsou regulérní připomínky.
Taky si za sebe nemyslím, že by někdo stavěl jen turnajovou hru (ála A Knight's Tale), ale turnaje mi vždycky přišly strašně super a atraktivní prvek a mít ho ve svých hrách mi přijde jako hrozně příjemné ozvláštnění. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22591
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 79. číslo vydáno!

Příspěvek od Jerson »

Z tohoto čísla jsem přečetl všechno.
Nejvíc mě asi zaujaly Průsečíky RPG a Wargamingu, které jsem sám před lety probíral, pak hraní Dungeonu v jednom člověku, pak Golemové v závěsu s Draurgem a Turnajem růží. Pořadí je dané spíše tím, jak moc je daná věc použitelná pro mě i mimo fantasy, než tím že by články na posledním místě byly nezajímavé - i když zajímavost hraní turnaje v RPG je pro mě nulová v jakémkoliv prostředí.

Naproti tomu Golemové částečně souhlasí s mým pojetím fantasy magických bytostí, takže pár nápadů bych i tak mohl využít, až budu hrát fantasy, i když nevím, jak moc se zrovna golemové dostanou do hry v rukou hráčských postav.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: 79. číslo vydáno!

Příspěvek od Jiron »

Jenom přihodím malou reklamu. Články o zajímavých, obvyklých i neobvyklých válečných hrách najdete zde: http://wargamingasp.blogspot.com/?m=1
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů