článek z Pevniny

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Článek z Pevniny

Příspěvek od Markus »

Mám rozporuplné pocity ze článku Hledáme nové spolupracovníky. Nevím co s ním. Zatím jsem ho stáhl z hlavní strany, ale nechal jsem ho v databázi, ať si ho můžete přečíst.

Co mám za problém?
Inu... to není článek, to je náborový leták.

Na druhou stranu se cítím provinile a nemůžu to jen tak smazat. Nedávno jsem totiž se Zdendasem mluvil po ICQ a on se mne ptal, jestli nemůžem nějak spolupracovat - a já jsem mu řekl, že RPG.sk je otevřený portál, kde publikujeme jakékoliv články o RPG. Nabídl jsem mu, ať napíše článek, kde představí své projekty, napíše něco o nich a na závěr připojí zmínku, že hledá spolupracovníky. Představoval jsem si něco jako Goranův článek o Erinelu.

A ono z toho vzešlo tohle :-? Netroufám si tomu říct článek, je to spíš inzerát. Žádné představení, žádná výpovědní hodnota, nic o projektu - jenom náborový leták.

Co s tím? Nebýt toho, že jsem autora ponoukl k tomu, aby to napsal, tak bych to i smazal. Mám mu napsat mail, kde tohle všechno vysvětlím, a poprosím ho o článek jiného ražení? Nebo to mám nechat být tak, jak to je?

Ptám se vás veřejně, protože RPG.sk by měl být náš komunitní portál a rozhodovat bychom měli společně. V tuhle chvíli jde o tvář celého portálu, protože vznikne precedens. Otázka zní - budeme publikovat podobné články, nebo ne?
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No rozhodne bys mu mel napsat.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

bah. to je normální reklama. za to se normálně dost platí, tyjo.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

to je článek ne web kde se schánějí pracovní místa. to styl představení erinelu mi připadá hezčí a taky mě osobně nalákal.

rozhodně bych mu napsal ať to přepíše
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Ten článek (v takovéhle podobě, bez jakéhokoliv představení projektů) je imho prachobyčejná inzerce a nemá na RPG.sk co dělat. Na druhou stranu, když jsem viděl některé jeho požadavky, tak jsem se celkem bavil. :roll:
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ty vole... :eyecrazy:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Na druhú stranu by na RPG.sk mohla byť sekcia s pracovnými ponukami a "hľadám spolupracovníkov". :wink:
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Krom toho, že se tu někdo dělá velkým (viz pevnina.cz, to je vám obrovských projektů...akorát referenční použití jsou jen jiné jeho projekty ,)), tak IMHO to že shání lidi pro Pevninu (svet.pevnina.cz) je OK, ale že shání C# programátora na komerční RPG hru? :eyecrazy:

(Ale jinak jak řikal Wan-To, je to vtipné :-D. OTOH, novinářský průkaz za redaktorování pro Alduron? :-o)

(A když už jsme u toho, můžu si tam taky hodit koho všeho shánim pro Planetu? :-P)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Hu...hu...hu...KOT!!!

Takhle krásně jsem se už dlouho nezasmál...:-D :-D :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

hmm, husty clanok. keby bol v sekcii Inzercia, tak je to ok, ale taku sekciu nemame :-)

Okrem toho vazne nic nehovori o projektoch, co je skoda...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

OK. Jdu Zdendasovi napsat vysvětlení. Díky za vaše názory.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

:lol: peknej inzerat :lol:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jen chci říct, jak to vlastně všechno dopadlo... nijak. Článek jsem na RPG.sk nakonec nechal, především proto, že jsem si o něj sám řekl a přišlo mi nefér to brát zpět.

Do budoucna bych se ale podobným inzerátům rád vyvaroval. Nejlepší by bylo asi dát si nepsané pravidlo, že každý článek by měl mít nějakou informační hodnotu pro širokou komunitu. Například když představíte vlastní systém, popíšete jej, vysvětlíte, co je na něm zajímavé, a nakonec připojíte stručnou zmínku, že sháníte spolupracovníky, tak je to super. Všichni budou rádi za váš příspěvek.

Ale pokud napíšete jen inzerát bez jakéhokoliv představení projektu, beru to jako nulovou informační hodnotu a požádám vás o přepracování článku.

To zní fajn, ne?

Zároveň prosím ostatní správce RPG.sk, aby si tohle zapamatovali $D
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Lock'd and lod'd!!! 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti