Dračí studna: RPG rádio/podcast (díl první a úvodní pokec)

Dračí studna je podcast, neboli webové rádio, připravované Almadem, tvůrcem RPG Planet.

Jeden půlhodinový podcast nebo tři desetiminutové?

Anketa končí za 9. 2. 2007, 21:50

Jeden půhodinový
7
50%
Vícero kratších (častěji)
7
50%
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Joe píše:...lúpanie...
Almad píše: Nahrávacím software na skype, zkusim do příště sehnat lepší a nebo zkusit tu trojpočítačovou onanii s vsound.
Aaaha, takže si to robil nadiaľku... hej? Či nie? Lebo kvalita je celkom dobrá... Ak chceš prípadne poradiť so softwarom na nahrávanie, stačí povedať :wink:
Joe píše:Ïalšia vec - daj radšej stereo do dual mono, aby sa to dalo počúvať aj na jedno ucho :wink:
Almad píše:Asi budu uveřejňovat dvě verze...mě zas jiní lidé feedbackovali, že se jim to líbí ,)
No, ako myslíš :) Je to v podstate len taká minor feature...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dopočúval som a zhrniem sem komentár:

1. Téma: dobrá. Niečo som sa dozvedel, čo som zatiaľ nevedel (či som čech alebo nie, to nie je podstatné :wink: )

2. Kvalita: priemerná. Lúpanie, spôsobené softwarom, tam samozrejme nesedí, odporúčam použiť na nahrávanie napríiklad program Audacity (je opensource, náklady 0,- KČS). Nie je to jednoduchý program (rozumej priamo špecializovaný len na nahrávanie), ale dá sa v ňom robiť editácia a podobne, takže je tam všetko pod jednou strechou.

3. Prevedenie: dobré. Hudba je vhodná (škoda len, že je to MIDI, skôr by sa hodila reálna hudba... ale viem, že je to len "hnidopišstvo", keďže som náročný poslucháč $D ), navrhol by som napríklad obmieňať hudbu podľa ročných období..... Záleží od frekvencie vydávania podcastov.

4. Slovný prejav: ujde :-)= Neviem, či si si texty dopredu pripravil alebo si hovoril z hlavy (súdim druhú možnosť), ale aspoň úvod by bolo možno dobré minimálne si napísať a buď prečitať alebo prerozprávať (aby to nebolo strohé)

Vcelku hodnotím na prvotinu 7/10 !!!!

Thumbs up!!!!

J.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Joe píše:Dopočúval som a zhrniem sem komentár:
Předně díky za feedback ,)
Joe píše:1. Téma: dobrá. Niečo som sa dozvedel, čo som zatiaľ nevedel (či som čech alebo nie, to nie je podstatné :wink: )
Spíš jsem uvažoval, že si budu muset rozmyslet, jak to směrovat. Tj. asi víc dělat představování jednotlivých projektů (viz. Srdce Erinelu :)) plus pak víc rozebírat to o čem mluvim - což bude únavné pro lidi odsud, na druhou stranu lidi z doupěte se občas nechytají. Zkusím dát nějaký kompromis.
Joe píše:2. Kvalita: priemerná. Lúpanie, spôsobené softwarom, tam samozrejme nesedí, odporúčam použiť na nahrávanie napríiklad program Audacity (je opensource, náklady 0,- KČS). Nie je to jednoduchý program (rozumej priamo špecializovaný len na nahrávanie), ale dá sa v ňom robiť editácia a podobne, takže je tam všetko pod jednou strechou.
Upravoval jsem to v něm, nicméně to loupání se mi odstranit nepodařilo :-/ Nicméně jak říkám, zkusím s tím do příště něco udělat - rozuměj zkusim ten vsound plus možná pořídim lepší mikrofon ,)
Joe píše:3. Prevedenie: dobré. Hudba je vhodná (škoda len, že je to MIDI, skôr by sa hodila reálna hudba... ale viem, že je to len "hnidopišstvo", keďže som náročný poslucháč $D ), navrhol by som napríklad obmieňať hudbu podľa ročných období..... Záleží od frekvencie vydávania podcastov.
Je tu problém, nerad kradu, tj. se držím licencí. "Reálná" hudby nebývá pod Creative Commons a poplatky OSA platit nehodlám...takže, kdo by měl tipy na normální hudbu pro CC, ať napíše.
Joe píše:4. Slovný prejav: ujde :-)= Neviem, či si si texty dopredu pripravil alebo si hovoril z hlavy (súdim druhú možnosť), ale aspoň úvod by bolo možno dobré minimálne si napísať a buď prečitať alebo prerozprávať (aby to nebolo strohé)
Vím, měl jsem nějak načrtnutou mindmapu, ale pak jsem si při poslechu uvědomil, že jsem přípravu trochu podcenil...takže s tím se pokusím zlepšit :)
Joe píše:Vcelku hodnotím na prvotinu 7/10 !!!!

Thumbs up!!!!

J.
Díky ^_^
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

na odstranenie lupancov existuju specialne pluginy.

asi najlepsi je tento : http://www.waves.com/content.asp?id=141
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

No ale najlepšie je ich nevytvárať $D

Almad:
Audacity som namiesto odstraňovania lúpania myslel na nahrávanie... tam by problém s lúpancami byť nemal. To si náhodou neskúšal?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Corvus píše:na odstranenie lupancov existuju specialne pluginy.

asi najlepsi je tento : http://www.waves.com/content.asp?id=141
Dík, otestuju ,)
Joe píše:Almad:
Audacity som namiesto odstraňovania lúpania myslel na nahrávanie... tam by problém s lúpancami byť nemal. To si náhodou neskúšal?
Na normální nahrávání (tam kde nejsou lupance ,)) jsem ho používal, problém je v tom nahrávání Skype rozhovoru, kde to halt musím protáhnout přes PrettyMay, tedy pokud na to Audacity nemá plugin.

I když prý je na obzoru Skype co to bude umět nativně.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Aaaaaha, takže to bolo na diaľku... A ja som si naivne myslel, že to je tvrdá novinárčina s interview na mieste $D $D $D $D $D $D $D $D $D

Tak dúfajme, že sa Skype bude vylepšovať a dodajú nám solídnu software package :wink:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Almade, kvůli tobě mě Dalcor se Sirienem zabijou!!!
O-)
RPG Fórum organizuje open gamingy...
hehe... $D
Faktem je, že my je neorganizujem. Organizuje je občanské sdružení Open gaming, ve kterém sice jsou lidi z tohodle fóra, ale taky mají vlastní stránky na www.opengaming.cz.

(tak a teď už mě snad nezabijou :roll: )

Nicméně podcast je žůžo! Líbí, líbí, díky moc.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Markus píše:Almade, kvůli tobě mě Dalcor se Sirienem zabijou!!!
O-)
RPG Fórum organizuje open gamingy...
hehe... $D
Faktem je, že my je neorganizujem. Organizuje je občanské sdružení Open gaming, ve kterém sice jsou lidi z tohodle fóra, ale taky mají vlastní stránky na www.opengaming.cz.

(tak a teď už mě snad nezabijou :roll: )
Vydám errata :) Na opengaming.cz jsem registrován poměrně dlouho, nicméně jsem zachytil víc debat o OG tady než tam a usoudil jsem že je to odsud...tak nic :)
Markus píše:Nicméně podcast je žůžo! Líbí, líbí, díky moc.
Díky ^_^
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

jen houšť!

feedback
akorat bych mel pripominky k tomu co uz si sam zminoval a to k pripravenosti, urcite by se vyplatila. (ale zvladals to v pohode ,) )
hezka situace nastala u zacatku kdy Bouchi zminil ty dalsi fanziny tak si mel peknou reakci "tyjo, tak to sem mimo.." nebo tak nejak $P misto podobnych typu reakci typu "nevim", "jsem zaskoceny" bych doporucoval univerzalni "to je zajimave.." :wink: :D

jinak v case 1:20 priblizne tam jde slyset nalivana voda... to bych tam taky nedaval 8)

jeste by me zajimalo, jestli treba neuvazujes o tom, ze bys oddelil novinky na scene od tech tematickych rozhovoru, shrnujici komentar vidim jako uzitecny, libi se mi a urcite bych si rad poslechl i nejake (tve) sirsi reakce/nazory na ty novinky. K tematickym rozhovorum bys na zacatku misto toho mohl predem udelat takove male info o tom clovekovi/tematu a podobne..
/feedback

*thumbs up*
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pokud se autor neurazí, měl bych dvě technické připomínky:

Rozhovor, kdy jsem v jednom uchu slyšel jednoho pána a ve druhém ucho druhého pána, mi nebyl příjemný na poslech. Přišlo mi to až přehnané - jeden je na 100 % vlevo, druhý na 100 % vpravo. Dojem byl asi takový, že nejsem posluchač, ale jakýsi transmitér, který sedí uprostřed a cizí rozhovor mu prochází skrz hlavu... děsivé.
Takže si dovoluji navrhnout to příště trochu víc vycentrovat. Například jeden by mohl být 75 % vlevo a 25 % vpravo, druhý přesně naopak, čili 25 % vlevo a 75 % vpravo.

A za druhé: shodou okolností jsme se o podcastech bavili předevčírem s Conlaiem. Je strašně nepraktické mít půlhodinový soubor - když si to pouštíš na MP3 přehrávači, třeba cestou po ulici, může se ti stát, že musíš skončit v polovině... ale když se pak vrátíš, nemůžeš navázat tam, kde jsi skončil.

Takže čistě pro lepší používání by bylo rozsekat ten podcast na více kratších stop, dejme tomu (1) úvod, (2) novinky, (3) rozhovor, vznik dechu draka, (5) rozhovor, dech draka v pevnosti, atd...
A na začátek podcastu připojit namluvený obsah.

Díky a hodně štěstí do budoucna!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Markus píše:A za druhé: shodou okolností jsme se o podcastech bavili předevčírem s Conlaiem. Je strašně nepraktické mít půlhodinový soubor - když si to pouštíš na MP3 přehrávači, třeba cestou po ulici, může se ti stát, že musíš skončit v polovině... ale když se pak vrátíš, nemůžeš navázat tam, kde jsi skončil.

Takže čistě pro lepší používání by bylo rozsekat ten podcast na více kratších stop, dejme tomu (1) úvod, (2) novinky, (3) rozhovor, vznik dechu draka, (5) rozhovor, dech draka v pevnosti, atd...
A na začátek podcastu připojit namluvený obsah.
A najednou musis kliknout sedmkrat, kdyz si chces stahnout celej zaznam. A nebo to nejak rozbalovat. Navic dost novejsich mp3 prehravacu umi prestat tam kde skoncili, a nevim jestli ma smysl tolik obtezovat vsechny uzivatele kvuli takove drobnosti.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Markus má bod - bude jednoduchšie (aj z hľadiska sťahovania) výsledný súbor rozdeliť na viacej menších. Keby si náhodou potom niekomu niečo odporúčal, stačí ho usmerniť na danú časť podcastu.

EDIT: Alebo dať (ak máš Almad dosť miesta) na výber obe možnosti... $D
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

S vycentrováním máš pravdu, nějak to poladim.

To rozdělení je zlý nápad. Nevím jak zúčastnění autoři, ale já jsem dost aktivní uživatel svého mp3 přehravače a neznám snad žádný, co by neuměl přestat tam kde skončil. Distribuce mnoha malých souborů je opruz pro všechny zúčastněné - převážně kvůli distribuci metadat a feedů...

Neřeknu kdybych překročil tu půlhodinu, ale opravdu si myslím, že dělat z toho tříminutové fragmenty nemá cenu.

(Krom toho jsem to nikde neviděl a řekl bych, že pro to mají důvod ,))
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Tak jsem si vyslechl, já bych to asi nezvládl o moc lépe, ale pro příště bych míň skákal do řeči, možná by neškodilo krapet přípravy... Taky ta hudba by tam měla být spíš jen pro doplnění... Můj názor je - raději vic jednotlivých podcastů (např novinky, integrace dechu do pevnkosti, diskuze o drd...) než jeden takhle dlouhý.
Ale super, fandím tomu, už jsem si podcast booknul do amaroku a těším se na další špeky.
Zamčeno

Zpět na „Dračí studna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti