[2e] Tvorba rasy ze StarTreku

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Sammael »

Ano s tym brandy, nekontrolovatelnym hnevom som mal na mysli viac postavy ako samotnu rasu, takze som asi isiel off topic. Chcel som len ukazat to ze postavy danej rasy vedia samotnu rasu dokreslit. A obe tieto aspekty su strasnym opakom vulkanskych zakladnych crtov. Maju averziu voci alkoholu ale predsa sa nasiel jeden vulkansky alkoholik popijajuci vulkanske brandy {jeho vlastny napoj}. Zvlastnosti je ich hmat, ich mind melt a jednoducho veci ktore nikto iny nema iba oni, aspekty daj povahove crty, vlastnictvo, stryh podla hrnca{ :D } atd co sice pre nich je charakteristicke ale neznamena to ze to nemozu mat aj postavy inej rasy{romulani maju rovnaky uces a aj logiku}.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Aljen »

Nuz mne pride ze aby mala postava 10 rasovych aspektov a speci abilit ...
a k tomu este ako hrac chcem dodat vlastne prvky, konkretne pre danu postavu (ako je napriklad - vulkanec alkoholik).

tak to tu budem mat na konci postavu s 15timi prvkami a to uz fakt budem v nej ja strateny, nieto este GM co ich ma pred sebou xpocet hracov.

brrr

Najlepsie je sa vykaslat na FATE a skusit to v Crepoch
;)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Pieta »

Bifi píše:Inak aspekt "Vulkánec" je asi najelegantnejšie riešenie, ale ak má v hre hrať rasa význačnú úlohu (čo asi má), mal by mať hodnotu viac ako jeden štvorček, lebo sa zaškrtne v prvej scéne a odvtedy sa po celý zvyšok sedenia využíva len negatívne. :(
Já teď luštím Spirit of the Century, proto jsem navrhoval jednoaspektové řešení, protože tam už nejsou aspekty hodnocené, za použití se platí fatepoint.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Sammael »

Kazdopadne suhlasim s Bifim, staci uviest aspekt s nazvom rasy. Popis rasy uvedie co to zahrna. Bude v tom prehliadnost a hlavne to ako pisal aljen usetry GM pred nepriehladnostou

EDIT: No medzitym to pisal pieta takze len suhlasim
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Aljen »

Pieta píše:Já teď luštím Spirit of the Century, proto jsem navrhoval jednoaspektové řešení, protože tam už nejsou aspekty hodnocené, za použití se platí fatepoint.
Toto sa mi tiez vidi velmi schodne.

Aj ked Crepy su schodnejsie
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Joe »

Spirit of the century a jeho odvodeniny (Diaspora, Starblazer Adventures) sú aj napríklad kvôli Pietovmu dôvodu (ale aj iným zlepšeniam) pre mňa tiež vhodnejšou alternatívou.

Ponúkať ich ale Soongovi je mierne problematické, hlavne kvôli jazykovej nedostupnosti (angličtina). Malou pomôckou môžu byť moje články v Drakkare (shameless self-promotion 8) )
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Sammael »

Soong: Ak by si bol nahodou zmateny z toho co piseme o paleni fate points za aspekt, pozri si stories of the empire, ktora sa tu na fore da stiahnut, skus sa aj pozriet na rasy su tam riesene jednym aspektom nazvu rasy. Neskor v prirucke je jej popis. Celkovo si to skus s touto verziou Fate, lebo z tej povodnej sa len tazko da vyjst bez toho aby si si zahral s niekym fakt zbehlym.

EDIT: Stories je v Cestine a ponuka rozumne riesenie pre fate zo zakladom v Sotc srd.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Aljen »

najlepsie riesenie su Crepy snov, tiez su v cestine a vyjdu uz o par mesiacov.


...

ok dost bolo reklamy aj tak ma neplatia za viac ako 3 promotions denne
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Soong
Příspěvky: 55
Registrován: 26. 1. 2009, 10:55
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Soong »

2Sammael: Diky za rady. Trochu si to proberu a skusim upravit to co jsem uz jsem dal do nejak nove verze.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Sammael »

Ja napriklad nezdielam tento nazor, mne osobne viac sedi stories ale mas pravdu uz ideme o topic. No kazdopadne sa rozhliadni po tychto dvoch projektoch. Navyse ak vies po anglicky pozri si sotc srd{hod si to do guglu}

EDIT: Jednoducho napis si strucny popis rasy, vyzdvyhni jeho charakteristicke crty, ako sa chova daj tam nacrt ako rasu hrat a do deniku nech si hrac drbne iba aspekt vulkanec. V popise rasy napis cim sa vyznacuje ako sa vie zachovat a hrac nech si ho tak vezme do vlastnych ruk. Zvlastnosti daj na zaciatok , hmat, mind melt{na dotyk}.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Ecthelion »

Aljen píše:Aj ked Crepy su schodnejsie
Jedeš odsud, potvoro? :>;o) Tady jsi ve Fate sekci! $::lol:

Jak již zmínil Sammael - za sebe bych doporučil podívat se na variantu, jakou jsme použili v Stories of the Empire - je podle mě snadno využitelná i pro tento případ.

Jen velmi stručně (podrobněji a v českém jazyce je to v knize) - aspekty se neproškrtávají, ale za jeho využití se platí bod osudu - a pokud není hlavní postava člověk, pak jeden z aspektů representuje její rasu (vulkánské nervové chvaty, klingonské soubojové dovednosti a podobně lze využít právě přes tento aspekt, za který hráč zaplatí bod osudu. Lidé proti těmto rasám nemají svůj vlastní rasový aspekt (a podobné speciální schopnosti tak vyvolávat nemohou), ale zato mohou tento poslední aspekt využít k popisu dalšího aspektu své postavy a být tak univerzálnější (vyvážení výhod jiných ras).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Pieta »

Jednoaspektové znázornění rasy je potom velmi zábavné u míšenců, jedinců vychovávaných u cizí rasy, atd. Třeba mít aspekty "klingon" a "člověk"... (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Sammael »

Soong: prosim ta ak to urobis, i mean tu star trek konverziu bude problem ak by si to tu hodil?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Peekay »

Aljen píše: Toto sa mi tiez vidi velmi schodne.
Pre este schodnejsiu implementaciu toho isteho principu vid Houses of the Blooded.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba rasy ze StarTreku

Příspěvek od Sammael »

OT:

Peekay: House ma aky system, ma vlastny?
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 4 hosti