[Fate 4][scénář] Ponecháni mrtvým

Fate je moderní hra s málo pravidly, orientovaná na rozvíjení dramatu a příběhu.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[Fate 4][scénář] Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

PONECHÁNI MRTVÝM
je adaptace a scénář pro Fate čtvrté edice, přenášející hru do prostředí zombie hororu. Pravidla hráče provedou částečně improvizovaným příběhem o útěku z města zachváceného zombiemi, vhodným na jedno sezení. Důraz ale není kladen na příběh samotný, nýbrž na postupné objevování minulosti a pozadí postav.

Scénář je určený pro 2–5 hráčů, kteří se ujmou role nahodilé skupiny přeživších snažících se uprchnout z města a jednoho vypravěče. Je volně inspirována počítačovou hrou Left4Dead. Hodí se na jedno sezení o délce 4–8 hodin. Hraje se nad mapou skutečného města, ve kterém hráči na svém útěku překonávají zajímavá a neobvyklá místa.

Ke stažení zde.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 27. 7. 2021, 11:45, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Chcípl mi hosting serveru, tak je to zatím v příloze prvního příspěvku.

Až to nastartují, tak to přesunu na pevné umístění.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od Selhan »

Markus píše: 16. 3. 2021, 23:08
Promiň, moc jsem to nečetl, ale jestli je to to, co si myslím, že to je, tak bych to řadil mezi storygames.* :)

Já to hrál a storygame je to asi tak jako Masks of Lankhmar.

Ano, ta příprava je obecnější než by se ti asi líbilo, ale hraje se to popravdě jako normální dungeon, jen bez mapek.

Edited: původně to znělo hnusně, což jsem nechtěl.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Provedl jsem drobnou aktualizaci, opravy chyb, přidal karty postav a upnul do databáze.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od Markus »

Díky, Marky. Jen jsem zmaten: tohle je hra, nebo dobrodružství, nebo co přesně?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Přesně tuhle otázku jsem si kladl dneska ráno, když jsem to zařazoval.

Zkus mi pomoct to zařadit, pro mě je to někde mezi. Teď jsem to pocitově vložil jako dobrodružství, ale už jak ti odpovídám, zjišťuju, že je to asi blbě.

- Je to oneshotová věc.
- V zásadě je to postavené na Fate4Core, s tím, že je to ořezané na mechanický základ a má to alternativní mechaniku pro dovednosti a konflikty.
- Předpokládá to, že na začátku budou nové postavy jako nepopsaný list papíru, a v průběhu se dozvíme, co jsou zač.
- A je to uzavřené, moc si nedovedu představit zapojovat to do nějaké kampaně.

Důvod, proč jsem to dal jako dobrodružství je, že se zdráhám označit to za "hru", když to v zásadě je jen zjednodušení F4C a návod, jak z turistické mapy města udělat herní materiál/mapu na zombie-apokaliptický oneshot. Ale možná že právě tohle jsou spíš důvody, aby to byla hra, a ne dobrodružství?

EDIT: V principu řeším tuhle otázku.

Chcete si zahrát krátký oneshot o zombiecích? Zná alespoň jeden z vás základy Fate?

Tak si vemte tuhle "hru"+ nějakou mapu skutečného města a vznikne vám jednorázové "dobrodružství", které si můžete zahrát. Takže co to vlastně je? Hra? Nebo dobrodružství?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Hm,

čím víc na to koukám, tím víc mi zase přijde, že pro účely databáze je "Dobrodružství" v zásadě správně ... ale přizaškrtl jsem tedy ještě "Rozšiřující příručka", protože to je trochu rozšíření (zůžení? 🤔) F4C.

U sebe na stránkách jsem to ale zařadil mezi Dobrodružství.

Má-li to být jinak, přesvěčte mě.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od Markus »

Aby to byla "hra", tak by to mělo být samostatně hratelné. Když ne, tak je to správně podřazené pod Fate. Já si myslím, že "dobrodružství" sedí (je to v zásadě adaptace na jeden konkrétní typ příběhu), spíš mi šlo o podrobnosti – přesněji se to může vysvětlit v textu, který je teď dost mnohoznačný. Ale takhle mi to stačí, nějak to zkusím zpřesnit.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Samostatně hratelné by to bylo, kdybych ty vyzobané použité mechaniky z Fate vzal a vysvětlil znovu uvnitř textu.

Čímž by se to z pěti stran rozrostlo na přinejmenším padesát, aniž by to mělo nějakou přidanou hodnotu. A to mi přijde jako blbý nápad, i kdybych na to měl čas, jakože nemám.

Takže je to dobrodružství a mám to správně. Do anotace klidně zasáhni, ať je to víc jasné (na druhou stranu má to 5 stran a je to volně ke stažení, takže jestli to někomu jasné není, tak ať se klidně podívá dovnitř).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od Markus »

Ponecháni mrtvým je adaptace a scénář pro Fate čtvrté edice, přenášející hru do prostředí zombie hororu. Pravidla hráče provedou jedním uzavřeným příběhem, vhodným pro jednorázové hraní. Jde o částečně improvizovaný příběh o útěku z města zachváceného zombiemi.

Scénář je určený pro 2–5 hráčů, kteří se ujmou role nahodilé skupiny přeživších snažících se uprchnout z města a jednoho vypravěče. Je volně inspirována počítačovou hrou Left4Dead. Hodí se na jedno sezení o délce 4–8 hodin. Hraje se nad mapou skutečného města, ve kterém hráči na svém útěku překonávají zajímavá a neobvyklá místa.
Může být?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Klidně.

EDIT: Možná bych "uzavřeným příběhem" vyměnil za "uzavřeným sezením", protože o příběh v tom scénář nejde. Ten je simple - utíkáme před zombiemi. Zajímavé na něm je to objevování minulosti/pozadí postav.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Návrh výstižnější anotace:

Ponecháni mrtvým je adaptace a scénář pro Fate čtvrté edice, přenášející hru do prostředí zombie hororu. Pravidla hráče provedou částečně improvizovaným příběhem o útěku z města zachváceného zombiemi, vhodným na jedno sezení. Důraz ale není kladen na příběh samotný, nýbrž na postupné objevování minulosti a pozadí postav.

Scénář je určený pro 2–5 hráčů, kteří se ujmou role nahodilé skupiny přeživších snažících se uprchnout z města a jednoho vypravěče. Je volně inspirována počítačovou hrou Left4Dead. Hodí se na jedno sezení o délce 4–8 hodin. Hraje se nad mapou skutečného města, ve kterém hráči na svém útěku překonávají zajímavá a neobvyklá místa.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Ponecháni mrtvým

Příspěvek od Markus »

Tak si to tam vedituj :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Fate 4][scénář] Ponecháni mrtvým

Příspěvek od MarkyParky »

Dík za přesunutí.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: [Fate 4][scénář] Ponecháni mrtvým

Příspěvek od mrakomrak »

Ty jo pěkný! Zrovna do nálady Last of Us to sedne.
Za tento příspěvek děkují uživateli mrakomrak:
MarkyParky
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Odpovědět

Zpět na „Fate“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů