Dějiny za světla hvězd

Převedení naše krásné zemičky do světa temnoty, světa World of Darkness.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

izi, předně obdivuji tvůj zápal psát tyto doprovodné texty. tento je jistě z těch podařenějších. přesto pár výtek:

již jsme to tu probírali: před rozmachem středověku bylo v čechách pohříchu málo lidí a tak řídce zalidněná země by nenakrmila mnoho rodných. takže se, co se týče počtu, držme raději při zemi.

nosferati zde klidně žít již mohli, sice pro to nevidím žádný zvláštní důvod (chci tím říct: proč oni a jiné klany ne?), ale nejsem proti. možná že utekli k barbarům skrýt své zohavení...

co se týče kroniky: nemám nic proti tomu, aby zde již v té době byl nějaký český upíří kronikář, budiž. je ale doufám jasné, že psal ještě latinsky?!? (tohle by byl tedy překlad jeho díla.)

katakomby by nemusely být vystaveny jen na popud nosferatů, ale vůbec upírů. potřebovali temné místo pro denní spánek, kde by se i v případě nečekané návštěvy neukázalo sluneční světlo.

tvé oddělení renesance by mělo nést spíše nadpis pozdní středověk a renesance. samotná renesance došla do čech krapet později než již za vlády karla (tedy výstavbě univerzity).
habsburky bych sem poslal až za vlády habsburků. dřív asi ani ne.

jinak souhlasí a nebál bych se tyto nápady použít.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

smrq píše:devove jen 10%? bych si myslel ze budou mit mnohem vetsi zastoupeni...
jak rikam nejsem proti, proste sem to nejak rozdelil a rozhodl se, ze treba devove bude mensina, ... asi tyhle vsechny procenta smazu.
smrq píše:a ve frakcich mi chybi neco na zpusob: celebrity/vyssi spolecnost
no tak to nevim jake by tato spolecnost mela mit cile, proc se organizuji dohromady, na vecirky muzou chodit i bez organizace. Pripadne sem muze patrit urcita sorta podnikatelu a slechty.
smrq píše:a jeste bych rad znal duvod, proc by sem mela patrit francouzska vetev. to ma nejakou spojitost s karlem IV.?
francouzka moda je prece takova ta nejlepsi ;-) tak co by tu nemohla byt nejaka francouzska vetev. Nebo ja se v mode nevyznam.
smrq píše:gangrelska vetev husite? proc?
Divoci bozi bojovnici = husite = gangrelove ;-)
smrq píše:u mechetu mi zase prijde 25% prilis moc.
hmmm, ... ;-)
smrq píše:nosferatu: nektere frakce mi prijdou divne, proc treba zeleni a obchodnici? i kdyz je pravda, ze zde me to tak moc nepali, u tohoto klanu si umim predstavit takrka cokoliv.
zeleni maji byt jakoze prirodomilci a nebo ekologove. Predpokladam, ze jich tam bude dost kanalniku, kteri se budou zajimat o ekologii mesta jako takoveho. Zdrava lidska spolecnost = zdrava potrava.
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Co se týká mocenské struktury upírů v Praze, nejzajímavější pro hru se mi zdá model "2,5 strany". Plus dvě externí strany stojící trochu napůl mimo hlavní politiku, mimo main-stream, možná se částečně opírající o mortaly, prostě ne exkluzivně upírské struktury zajímající jen o upíry.

Mám problém s tím, že si nejsem jistý, jaké všechny vlivné "strany" v současné Praze existují. Myslím politika, podnikatelé, zvrhlí zbohatlíci, ruská mafie, židovská mafie (nejsem rasista), atd.

Ti co by mohli být trochu stranou by mohli být Circle of the Crone nebo Draci.

Mechetů bych taky radši viděl míň a silnějších. Mají být nositeli moudrosti, no, nemusí být zrovna jako Jedi nebo Istari, ale zas ne 25%, to je na elitu moc. Také se neobejdou bez Ventrue.

Když jsme u rozdělování na frakce - uvědomte si, že upírů je velmi omezený počet, a že (ne)žijí velice dlouho. Takže se nikdy nedá dost dobře mluvit o frakcích a stranách tak, jak je známe my. U upírů je to vždy jen skupina upírů s dočasně podobnými zájmy, a to málokdy upřímnými. Pokud dojde k nějakému zásadnímu rozdělení (jako že ano), půjde nakonec spíš než o ideály o to, že v čele každé z nich bude jeden Boss a dva jiní silní, kteří jsou na jednu stranu pobočníky a na druhou stranu konkurenty (v rámci té oné frakce).

Proto zásadně doporučuji, než se vrhnem na další podrobnosti, ukovejme si tyto hlavní postavy (současně se stranami), a pak se dají vymýšlet pavučinky moci. Mělo by jich být 7 - 8. Ovšem někteří umřeli a byli nahrazeni, čas plyne.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

smrq napsal:
a ve frakcich mi chybi neco na zpusob: celebrity/vyssi spolecnost

hater napsal:
no tak to nevim jake by tato spolecnost mela mit cile, proc se organizuji dohromady, na vecirky muzou chodit i bez organizace. Pripadne sem muze patrit urcita sorta podnikatelu a slechty.
asi moje chyba. ja v devech porad vidim stare dobre toreadory ale jsou dnes trosku obsirnejsi... takze bez celebrit. :)

ta francouzska vetev je imo zajimava, ale nenarazis zde na ten samy problem, jako ja? :) mluvime o devech nabo toreadorech? :D

gangrelove jako husite - no proc ne? klidne. aspon nam to da podnety k nejakym zajimavym pribehum.

mechetu fakt trosku min. presne jak pravil noldo.


a dle jinde receneho, prihodim zde (opraveny) nastin vedeni mesta. jde o vypraveni jednoho rodneho, proto subjektivne zhodnocena situace - nemusi plne odpovidat situaci ve meste, jini rodni by mohli mit jiny nazor.
tento text by mohl krapet dopomoci i k dohodnuti nekolika nejdulezitejsich rodnych v praze (jak navrhoval noldo).
pustte se do toho a zcupujte to na kousicky. domlouvame, takze nesetrete nazory. :)

Čechy? Chlape, nevím jak je to jinde, ale zas tak jiný to nebude. Saka jsou praštěný všude, Čech, Němec, Anglán, šlechtic jak šlechtic. Prostě sranda.
Sídelním městem je samozřejmě Prágl, kde taky jinde, že?

Co, Plzeň? Jseš snad tamní rodák nebo co? Plzeň je díra – stejně jako ostatní Česká města, kdepak, kníže bydlí v Praze, je tu sídlo rady prvorozených, sou tu všichni, co něco znamenaj... Tady se rvou, zápasí o moc, hádají...

Samostatnost, suverenita? Je možný, že města jako Plzeň nebo Liberec či Jihlava se hrdě tváří jako suverenní panství, ale když dojde na lámání chleba, poslouchají Albrechtovi rozkazy, jako každéj jinéj!

Konventy? Co s nimi má béjt?

Koukám, že ty to tady fakt moc neznáš. Hmm. Tak já ti něco řeknu, nevím co jsi slyšel, ale to co naznačuješ, je nesmysl. U nás vládnoucí konvent není.

Jo!

Já vím! Taky jsem to slyšel. Ale není to pravda.
Tak koukej, v radě prvorozených zasedá šest rodných. Sudý počet není příliš šťastný, nikdo jakoby nemá navrch, skoro to vypadá, že bez kompromisu se nikdy na ničem neshodnou. Ale tak tomu není! Třeba členy Kultu Čarodějnice nebo Karthiánů skoro nikdo neposlouchá...

Jo, máš pravdu, oba tyto konventy mají v radě po jednom zástupci, to ale znamená, že i kdyby se spolu shodli na stejném postupu – a to se tedy snad ani nemůže stát – stále budou mít jen třetinu hlasů. Ne, hlavní slovo mají prvorození z Invictu a Lanceae Sanctum. Mají v radě po dvou členech, takže je to, doufám, jasné.

Jak, že tomu nerozumíš, jseš snad natvrdléj? No Invikťáci jsou dva, Posvěcení taky a zbývající konventy mají po jednom zástupci, co to asi znamená?! První housle hrají Inviktus a Lanceae, ostatní přizvali jen do počtu. Měli plnou hubu keců, že chtějí vládnout společně a že je zajímají názory i menších skupin, ale v praxi to vypadá úplně jinak.
Ordo Draconis se do rady vůbec nespali, ti hrají podivnou hru na vlastním pískovišti. A upřímně řečeno, krom rodných z Kultu Čarodějnice tam jejich zástupce nikdo nechtěl.

No to si piš, že nevázaní nemají žádné slovo. A není jich tu zrovna málo. Taky je to pořádně žere, ale když oni se troubové nikdy na ničem nedohodnou a ani nechtějí... Od toho nikam nepatří, že? Chtějí být nezávislí! A tak mají smůlu! Kdyby se je přeci jen rozhodli přibrat do rady, stejně by si mezi sebou nebyli schopní vybrat, koho tam poslat. Jsou to paka.
Takže kdo v Praze tedy vládne?

Né, to vůbec! Posvěcení se s členy Prvního stavu samozřejmě nedohodnou! Hádají se jak psi, neshodnou se téměř na ničem. Proto taky ty zbylé dva v radě uplácejí, občas jim taky vyhrožují a tak – normálka. Nakonec tam jsou zástupci Karthiánů a Kultu Čarodějnice vlastně důležití, průser je, že můžou dát hlas jen návrhům těch dvou silnějších konventů, sami svůj návrh protlačí jen stěží. Ale myslím, že jinak se díky úplatkům mají jak v bavlnce. Pro své lidi toho sice moc nezmůžou, ale vlastní kapsu obohatí řádně. Taky je v jejich konventech o tyto posty velký zájem, pořád se o ně hádají - normální bitka o koryta.

Ne! Lanceae není silnější než Invictus. Bylo tomu tak, ale již není. Hlavní slovo měli prý hlavně za vlády Habsburků. Ale i dřív, silný konvent to tu je od středověku.

Tak to pozor, já neřekl, že šéfují rodní z Invictu!

Jo, řekl jsem, že Posvěcení to nejsou, ale to neznamená, že to jsou rodní Prvního stavu. Jasně, že si to o sobě, stejně jako rodní z Lanceae, myslí, ale není to ani jeden z těchto konventů!

Kdo? No přeci kníže!

Jo, ten. Albrecht. Proto se tomu tak chechtám. Rada prvorozených, to jsou jen šašci. Rozhodujou tak akorát o prkotinách; saláti. Velký věci si Albrecht hlídá sám.

Je mi jedno, co ti kdo říkal, já tvrdím, že šéfem je kníže! A pokud ti někdo tvrdí něco jiného, tak ať otevře oči! No, přesvědčovat tě nebudu, ale je to tak, jak říkám.
A teď mě omluv, z toho vyprávění mě už bolí pant, jdu si támhle k baru na pitíčko...
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Ještě jedna poznámka k tomu, jak se dívat na frakce v upíří společnosti. Upíři jsou z podstaty samotářští a agresivní, a jejich pohled na etiku a sociální soudržnost je na pováženou. Nejen že se upírovi nedá věřit, upír ani není schopen někomu věřit. Zrada je jen otázkou času, příležitosti a toho, co daný upír získá a ztratí. V takových podmínkách nabývá slovo aliance, spojenectví a coterie a frakce poněkud jiný význam. Já vím, že to je v pravidlech, ale je potřeba si to plně uvědomovat při vytváření vztahů mezi upíry.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

smrq píše:izi, předně obdivuji tvůj zápal psát tyto doprovodné texty. tento je jistě z těch podařenějších. přesto pár výtek:

již jsme to tu probírali: před rozmachem středověku bylo v čechách pohříchu málo lidí a tak řídce zalidněná země by nenakrmila mnoho rodných. takže se, co se týče počtu, držme raději při zemi.
A právě o těch by měli kolovat nějak ty legendy.
smrq píše: nosferati zde klidně žít již mohli, sice pro to nevidím žádný zvláštní důvod (chci tím říct: proč oni a jiné klany ne?), ale nejsem proti. možná že utekli k barbarům skrýt své zohavení...
Tak nějak. Zdá se mi, že tak nějak předpokládáme, že se sem všechny klany (krom Gangrelů) přihnaly ze středozemí. Dokážu si živě představit, že se zrovna Nosferati nepobývali jenom na černém kontitnetu, ale třeba stejně jako Gangrelové mezi divokými kmeny na severu, kde jim podle nějaké severské legendy může být přisuzovaná krev ledových obrů... (to v pravidlech samozřejmě není, je to můj soukromí nápad) $D
smrq píše: co se týče kroniky: nemám nic proti tomu, aby zde již v té době byl nějaký český upíří kronikář, budiž. je ale doufám jasné, že psal ještě latinsky?!? (tohle by byl tedy překlad jeho díla.)
Ok. Přepíšu to do latiny. Jdu si sehnat nějakej slovník...


Jinak k těm Gangrelům. Osobně bych se přikláněl k tomu, abychom je neškatulkovali jako zelené. Mám dojem, že si spíš budou vybírat jedince, kteří se o sebe dokáží postarat za všech okolností. Pokud bych to měl přirovnat ke klanům v Maškarádě, tak se u dnešních Gangrelů jedná o propojení dřívejších klanů Brujah a Gangrel - tedy o velmi nezávislé a fyzicky založené jedince.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Co se týče společenskosti upírů. Určitě mezi nima bude panovat podezíravost, ale taky není pravda, že by byli úplně nespolečenští. Původně to byli lidé a lidé mají ve své povaze se sdružovat. No a když takový člověk žije víc než 200 let a vidí kolem sebe umírat ostatní lidi, zatouží po společnosti někoho, kdo je jako on. Proto vznikly konventy, proto existují klany. (Klan jako rodová linii, fyzický důkaz, že upír potřebuje někoho jako je on sám; konvent je důkazem, že se upíři stýkají ve větším měřítku).
Krom toho slabý se potřebuje ukrýt ve stínu někoho silnějšího a silný zase potřebuje slabšího, aby za něj dělal věci, kterými si nechce špinit ruce.
Navíc v rámci jedné rodiny (upírům se stejnými ideály, když už ne krví) se dá věřit víc, než těm ostatním. Jsme to my proti nim. V podstatě, co nás nutí věřit vlastní rodině víc, než cizým lidem. Když se to tak vezme, tak v podstatě nic, ale většina z nás by rodinu nezradila. Máme to v krvi. Stejně jako potomek upíra má v krvi zafixované to něco, co ho činí náchylnějšího k vlivu jeho pána (ať už k rebelii nebo poslušnosti, protože upírství nemusí každý chápat jako prokletí).

Tak a teď nevím, co sem tím chtěl vlastně říct. :-?
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Dávám dohromady první část dějin, jakoby se jednalo o finální verzi zpracovanou pro použití do "regionální knihy", tudíž mějte připomínky.


Doba před příchodem křesťanů

V dobách raného středověku, kdy se většina civilizačního boomu odehrává ve Středozemí, se na území Čech nenachází žádné větší osídlení, které by podporovalo noční život vyšších upířích klanů (tím jsou myšleni Dévové, Ventrue a Mecheti), tak jak ho známe dnes. Krajinu, která podle slov praotce Čecha oplývá medem a trdím, pokrývají hluboké lesy a v nich se prohání lidské kočovné kmeny. Jejich stopy následují a mnohdy mezi nimi i žijí příslušníci klanu Gangrel. Jako jedni z mála jsou schopni přežít mimo bezpečí trvalého útočiště. V některých případech působí jako kmenový kněží, bohy vyvolení jedinci, věštci a podobně. Za ochranu ve dne, chrání své kmeny v noci - za jistou cenu.
Teprve se vznikem prvních sídel a hradišť se dá hovořit o jejich usazeném neživotě. V některých případech působí jako děsivé noční můry, které v noci plíží vesnicí a kradou lidem krev, jindy jako nadlidé, kterých si je třeba vážit když už ne pro jejich charakter, tak pro sílu a zkušenosti.
Je to doba dávných božstev, duchů lesů, skal a řek a tak není divu, že pokud se dá mluvit o nějaké upíří společnost, která se schází na určité bázi a vykonává rituály, pak by se jednalo o Kruh čarodějnice.
Příchod Slovanů sice zamýchá světem smrtelníků, obmění se i jednotlivé tváře krev pijících přízraků, ale jedna věc zůstává stejná. Čechy té doby patří divokému klanu Gangrel.
Tato situace se mění až po příchodu křesťanství...


Známí upíři té doby: Vich, Šárka a Vitěslas Hrobař
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

pár chyb: ten civilizační boom se odehrával ve Středomoří a ne ve Středozemí. :D (aspoň imo)
Čechy oplývaly strdím ne trdím. a mám pocit, že to bylo mléko a strdí, bo strdí je vlastně med.

pak ti někam zmizela aspoň zmínka o nosferatu - pokud je tam chceš pořád ještě dávat.

a jestli to je finální text, nelíbí se mi jeho forma. měl by sis rozmyslet, zda chceš psát strohý, jakoby vědecký článek/přehled nebo živý text s výrazy jako děsivé noční můry, které v noci plíží vesnicí a kradou lidem krev. buď jedno nebo druhé, takhle mi ten text přijde divně sešroubovaný a narozdíl od tvých předešlých mě ho nebavilo číst.

jinak, co se týká faktických údajů, nemám výhrady.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Výborně. Koukám, že bych se měl přestat dívat na Pána Prstenů. No a to strdí... já mám v počítači snad šotka, kterej mi žere písmenka. A to hlavně v souborech typu doc. Nechtějte vědet, kolik písmenek mi zmizelo při opravách forsakenů. $D

Já to napíšu, jak budete chtít vy. I když... poslední dobou zjišťuji, že psát fakticky se mi moc nedaří a to zrovna píšu diplomku, která by měla být hlavně o faktech.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

posli diplomku elesharovi, k nemu chodi vsechno, kde je treba provest korekturu! $D $D $D

(no, pro jistotu dodam, ze tohle je vtip :) )
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

Klan jako rodová linii, fyzický důkaz, že upír potřebuje někoho jako je on sám
Klan je důsledek pokrevnosti. Toho, že že potomek má společnou krev se svým pánem. Užší vztahy v klanu než mimo něj jsou důsledkem spřízněnnosti, nikoli příčinou.
Krom toho slabý se potřebuje ukrýt ve stínu někoho silnějšího a silný zase potřebuje slabšího, aby za něj dělal věci, kterými si nechce špinit ruce.
Souhlas
Navíc v rámci jedné rodiny (upírům se stejnými ideály, když už ne krví) se dá věřit víc, než těm ostatním. Jsme to my proti nim. V podstatě, co nás nutí věřit vlastní rodině víc, než cizým lidem. Když se to tak vezme, tak v podstatě nic, ale většina z nás by rodinu nezradila. Máme to v krvi. Stejně jako potomek upíra má v krvi zafixované to něco, co ho činí náchylnějšího k vlivu jeho pána (ať už k rebelii nebo poslušnosti, protože upírství nemusí každý chápat jako prokletí).
Srovnávat pouto rodiny, vztah rodič-dítě a neútočení v kruhu rodiny s pokrevným poutem mezi Sirem a potomkem je zcela zcestné. Musíš chápat zásadní rozdíl v podstatě toho, co je upír a co je člověk. V přírodě má vše svůj smysl, nic zde není náhdou, každé chování má svou příčinu, ikdyž zdánlivě náhodnou.
Člověk je živý organismus, snaží se přežít, a mít potomky. A potomky mít jako způsob přežití druhu. Rodina, výchova, klan, rod, v důsledku i existence her, kultury a společenského řádu je jen potřebný prvek pro efektivní fungování rodu. Člověk potřebuje používat rozum, tedy se učit, aby přežil, a potřebuje kulturu a společensný řád, aby mohl efektivně fungovat "v tlupě". Jinak nepřežije. U vlků, kteří také loví v tlupě, je to obdobné.
Upír je zcela jiný typ bytosti. Má jiné potřeby, a proto i jiné zakódované potřeby. Jednak je nesmrtelný, tedy zpodstaty nemá (to co je v něm upírské) nemá potřebu mít potomky. Je to predátor, on potřebuje krev, a dominovat nad ostatními upíry. To je jediné, co je jeho přirozený pud. Vše ostatní je "zvyk" již mrtvého těla, které jedná vlastně automaticky, protože společenskost je stejný návik jako chození nebo mluvení.

Covenanty slouží jistě i společenskému účelu, aby se upír v samotě nezbláznil, aby se bavil, komunikoval, dráždil smysly i mysl, aby měl proti komu bojovat, ale nikdy nebudou založené na přátelství, důvěře, "Rovnosti, Svornoti, Bratrsví". Každý vztah mezi upíry je odzačátku odsouzen k rozpadu, zradě. Třeba nevědomě.

Přečti si pozorně, co je psáno v základní příručce. Nemyslím to ve zlém.
Uživatelský avatar
noldo
Příspěvky: 100
Registrován: 2. 10. 2006, 19:57
Bydliště: Praha 5 - Smíchov

Příspěvek od noldo »

kritika

- Keltové nemigrovali. A měli celkem zajímavě veliká sídla, nicméně, pro upíry to nebylo. Ve WoD třeba proto, že tam byli druidi a asi i vlkodlaci.

- Příchod křesťanství jako takový upíry nevytrhne. Je pravda, že tím vznikne kontakt s upíry v civ. centrech, ale upíři, kteří by se v celých Čechách i Moravě mohli ve "městech" udržet, by se dali spočítat na prstech jedné ruky velmi nešikovného dřevorubce. Nějaké město na Moravě mělo snad okolo 5000 lidí, jedno asi 3000, ale to po pádu Velké Moravy muselo jít dolů. Praha měla ještě po roce 1000 pod 5000 lidí, zajímavá místa byly Budeč (kněží), Levý Hradec (Přemyslovci), a Libice (Slavníkovci). No už těch jmen musí být každý Ventrue na větvi. Nicméně na Libici jsou hroby chráněny před upíry.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Huh. Tady bych se hádal.
Upír je sice teoreticky nesmrtelný, ale čím je jeho krev silnější, tím silnější potřebuje krev (ve smyslu zvíře - člověk - upír) a z toho důvodu vzniká potřeba, aby bylo víc upírů (teď sem to napsal hodně neohrabaně).
Právě proto, že se v upírovi odráží jeho původní osobnost (jakkoli se mění), tak základ zůstává lidský. Jde vlastně o souboj lidského jádra s invazivním virem bestie.
Bestie je dravec, je to instinktivní it, které ve slabých chvílích přebírá vládu nad vědomou částí upíří duše, která je více méně lidská. Právě tato bestie je zodpovědná za instinkt predátora, kvůli kterému se musí dva upíři při prvním setkáná takříkajíc poměřit.
Je to ta lidská část upírovi duše, která, jakkoli je mrtvá, touží po společnosti. Ve společnosti vznikají pouta, z pout vzniká nenávist, ale i přátelství. Upíři jsou schopni si navzájem věřit, i když možná ne do takové míry, jako lidé. Prostě budují vztahy.
Vzniká vztah mezi pánem a jeho potomkem, vzniká vztah mezi jednotlivými "potomky" jednoho pána. A vznikaj vztahy k dalším upírům ve městě.
Jistě, starý upír nebude mít mnoho přátel, protože se u něj časem po všech těch zklamání projeví paranoia. Mladší přátelé naopak kumpány mít budou a do určité míry si budou muset věřit, jinak se stanou bezbranými loutkami starších.
Vztahy mezi upíry možná jsou odlišné, ale zase tak odlišné nejsou. A to že by v upíří společnosti chybělo přátelství, je trošku přitažené za vlasy.



To s těma keltama fakt nevím. I když mám takový dojem, že sem kdysi ve škole slyšel o germánských Vandalech a ty určitě podnikali nájezdy. V podstatě je jedno, z koho uděláš kočovníky a s kým potáhnou gangrelové. V té době bude stejně většina z nich schopna vyžít ze zvířecí krve.
Stejně tak nezáleží na tom, jak velké jsou ty keltské vesnice. Pokud budou mít alespoň sto obyvatel, tak se z nich upír bez problémů uživí. Možná bude fungovat jako noční strašák, kterej krade mladým lidem po nocích sílu. Nebo se bude jednat o zvláštního člena kmene, možná hrdinu. Těch vlkodlaků taky nebude zrovna hodně a ve většině případů by stejně lovili po kopcích a lesích a do vesnice zabloudili jen, když to na ně přijde. Stejně tak někteří druidé, o kterých byla řeč, mohli být stejně dobře sami upíry.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

musim rict, ze ve vasi pri nalezam stripky, s kterymi se ztotoznuji, u obou. ja bych to videl na jakousi smesici vasich prispevku. imo ale souhlasim s izim, ze i u upiru existuje neco jako pratelstvi. u starsich upiru jiste mizi - za ta staleti se, jak napsal noldo, drive ci pozdeji opravdu vetsina podrazi, ale hlavne mladi si jej jiste obcas udrzi. nejlepe to lze pozorovat na skupine hracu - vetsinou drzi pospolu.
imo to ale hlavne nema smysl moc resit - kazdy to preci jen vidi trosku odlisne a to je, myslim, dobre. tak jako u ruznych narodu jsou jine zvyky, tak tomu bude i u upiru. proc by si nemohli v nekterych mestech rodni duverovat vice, nez v jinych?

rozhodne souhlasim s izim, ze kolem roku 1000 neni rozhodujici, jak lidnate jsou mesta. tehdy by asi mnoho upiru vystupovalo jako polobohove ci demoni a mnozi se mozna ani neskryvali s tim, ze nekomu piji krev. a v takovem pripade by muselo byt kazde trosku vetsi lidske sidliste schopno rodneho uzivit. tim ale nechci rict, ze zde zilo hodne rodnych. take bych se spise drzel pri zemi.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Zamčeno

Zpět na „Svět temnoty - Čechy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti