Pustina obrazem

N.O.S. je zkratka pro Nový, Originální Setting. Kolektivní snaha udělat společně svět, který by nebyl jako ty tucty stejných světů, které se válí po webu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

... Probudil jsem se. Nevím, jak dlouho jsem ležel, ale bolelo mě celé tělo. Pak jsem si vzpoměl na stěnu a na můj běh (no, dobrá, spíš klopítání) k ní. Rozhlédl jsem se, ale... nic. Není nikde. Co to ksakru... Rozhlédl jsem se pořádněji a najednou mi přišlo, že už nejsem vevnitř hluboké Pustiny, jsem někde na okraji. Kolem mně nikdo z mé družiny a já nevím, kde by mohli být. Přisnilo se mi to? Nee, to ne. Bylo to příliš reálné a bylo to cítit na celém těle. Těch pár věcí, co jsem měl u sebe, je rozházeno kolem a moje oblečení je rozcuchané. Budu se muset vrátit zpět a zjistit, jestli to dokázal jěště někdo.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Ecthelion: :clap: :clap: :clap: Skvělé, jedním slovem skvělé, to je přesně ta Pustina, kerou potřebujeme...

Invictus: S tím střdem Pustiny jsem svým způsobem počítal... měl sem to nazvané hlubinná Pustina, a bylo by to místo odkud se ještě nikdy nikdo nevrátil a šíří se o něm různé legendy, třeba jako že se tam splnmí jakékoliv přání, že je to cesta na vyšší úroveň bytí, že je to vlastně bytost, která stvořila svět a spoustu podobných, nicméně nikdo by to neměl potvrdit a v celým settingu by to nemělo být nikde jasně řečeno... prostě každý setting a to i NOS by měl mít své nerozřešené a nedosažitelné tajemství (nejklasičtější příklad Paní bolesti z Planescapu...)

Joe: Tvoje dokončení Invictova příběhu je na můj vkus příliš antiklimtický...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Joe: Taky bych to nechal otevřené - ať si hráči udělají vlastní závěr... ale pěkná čeština $D.

Invictus: Pěkné, líbí se mi to :wink:. Zkus dát Zimovraha do Tvorstva - ten název má zvuk.

Ohledně podzemí - kdyby Pustina končila na povrchu, lidi by se na něj dávno vykašlali a přesunuli dolů. Pustina zasahuje i pod zem, jak hluboko nikdo netuší, ale je nevyvratitelným faktem, že čím hlouběji se kope, tím sílí intenzita anomálií a zvyšuje se nestabilita země okolo. Podlě některých teorií pravá Pustina vznikla v samém srdci planety a to, co je na povrchu je jen jejím odrazem, který tam unikl... ale jak je to ve skutečnosti nikdo neví...
V podzemí se více než na povrchu objevují gravitační anomálie, takže ztratit se je více než jednoduché. Člověk si myslí, že stoupá, ale přitom se pohybuje stále v kruzích nebo dokonce jde stále níž - k centru těch podivností... není ani neobvyklé, když ve větších prostorách funguje několik gravitací najednou (výsledek se pak trochu podobá Addamsově rodině).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Ecthelion: Navíc se samozřejmě podzemí neustále mění a přesouvá... zvlášť v hlubší pustině...

A taky otázka jak vysoko dosahuje pustina... Já bych byl pro to, aby dosahovala hodně vysoko, což by v hluboké pustině znemožňovalo let, pomocí letadla... nicméně některé vyspělé státy mají magtechové letky, keré ale musí přes jakoukoli hlubokou Pustinu převážet po zemi a i v mělké nejsou zrovna bezpečné...

Vzdušné proudění nad Pustinou se prakticky neustále chaoticky mění, což dost znemožňoje předpovídat počasí... (takže třeba z hodiny na hodinu můžou začít pršet, třeba kameny, nebo kyselina, nebo dokonce i voda a to bez nějakého předcházejícího varování...)

Co se v Pustině ležících moří týče, nedělal bych je jako jedovatý (většinou), mohlo by tam toho žít i víc než na povrchu, ale mělo by to být dost zmutovaný... samozřejmě mořské proudy jsou nevyspytatelné, občas přijede nějaká cunami (nebo tsunami, teď nevím jakej je přepis), takže jakákoliv plavba je krajně nebezpečná... existují dokonce pod vodou žijící mutanti, kteří napadají případné lodě, což činí moře a oceány ještě nepřekonatelnějšími...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Ten otevřenej konec jsem tam nechal úmyslně, taky myslím že by nebylo vhodný explicitně definovat co tam vlastně je, náznaky, legendy, prosím.

Souhlasím s konceptem Pustiny vyvěrající z jádra planety, to zní dosti brutálně a přitom to pasuje na náš svět, tak jak jsme ho zatím definovali.

Příčinu toho všeho bych ještě neřešil, zatím uděláme obecné kontury a prostředí a pak se nad tím případně zamyslíme, a upravíme i ten zbytek abyt o dávalo smysl. A když nebudem chtít, tak to ani nemusíme vymýšlet, a prostě necháme kolovat několik legend o to jak to vlastně bylo. Můžou na tom být založená i nějaká náboženství.

Moře. co se stane, když v moři je několik středů Pustiny, prostě jen pod vodou? život to asi úplně nezabije, obdobně jako na povrchu. Prostě mutace, nehostinnost a anomálie. Nebezpečnějš ještě o to, že lůidé neumí moc dobře dýchat pod vodou, ani plavat a naopak pod vodou se skrývají různé veselice. Prostě pokud je Pustina na břehu nebezpečná, Pustina na vodě je vražedná past.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No tak létat by se mělo nechat jen ve vlastním vlivu pustiny... bylo by přece nomoudré vyletět výše s tím, že motory přestanou fungovat a letadlo začne padat střemhlav dolů bez možnosti to vybrat? :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Allathay
Příspěvky: 295
Registrován: 29. 1. 2006, 13:15
Bydliště: Stupava / BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allathay »

DOpredu sa sa ospravedlnujem, ze sem pisem bez toho akby som precital celu predchadzajucu diskusiu, no uz asi pri 4 prispevku mi napadlo:
co keby mala pustina premenlive klima? Striedanie pocasia, niekedy zima, potom zasa horuco... proste chaoticka zmena - nikdy nevies co pride.

Mozno to je blbost, ale ak by sa to viac rozviedlo kto vie?
co vy nato? ak je to konina klludne ju zahodte za hlavu - ide iba o napad
Text uvedeny vyssie ma sluzit ako hlboke intelektualne posolstvo, ktore chcem odovzdat vsetkym pozornym citatelom. Dufam, ze som ho vyuzil spravne...
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Allathay: proč ne... ale v rámci jednoduchosti by tam mělo být většinou tak nějak "středně"... samozřejmě s občasným blizzardem, či kyselinovým deštěm (nebo kombinací obého :-)= )...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Nual byl třetí z jejich družiny, který padl sražen palbou. Derral ho neměl příliš v lásce, ale respektoval ho jako schopného stopaře. Nual neměl oči, ale nahrazoval tento smysl výjimečně vyvinutým čichem a šestým smyslem, který mu dovoloval přežívat v Pustině. Měl dlouhé ruce, kterými si při běhu pomáhal jako opice a byl to on, kdo je vedl na této výpravě Pustinou. Teď ležel na zemi bez života a jeho krev barvila písek i ten černý plášť na kterém si tolik zakládal.
Bylo jich šest, když vyrazili. Derral zůstal poslední.
Vyhlédnul zpoza balvanu a vystřílel zbytek bubínku směrem k útočníkům. Spíše aby je zpomalil než aby někoho zasáhl. Rychle se schoval před bubnovou palbou, která štípala skálu za kterou se skrýval.
Posadil se zády k balvanu, kryt před palbou a rychle vysypal prázdné nábojnice ze svého osmiranného revolveru Targ. Z nábojového pásu zkušeně dobil patronu po patroně, zaklapnul bubínek a zatočil s ním, aby se ujistil, že bude fungovat. Náboje vybíral sám a protože na rozdíl od jiných Poutníků kupoval vždy jen kvalitní zboží, mohl se spolehnout, že má v revolveru k dispozici přesně osm ran. Bude potřebovat každou jednu z nich, aby se z tohoto pekla dostal. Z torny vytáhl ocelovou rukavici a nasadil si ji na levou ruku.
Odštěpek skály ho zranil na obličeji. Rychle vyhlédnul a na jeho výstřel odpověděl jeden z útočníků smrtelným výkřikem. Ostatní se kryli. ...sedm... K čertu, bylo jich alespoň třicet, ne-li víc podle toho, jak se tam houfovali.
Rychle odložil revolver a v chvatu z torny vytáhl dvojici cívek, které nasadil na jejich místo v rukavici. Následoval startér, dvojice eletronek a motivátor. Kriticky si prohlénul obě elektronky a zamračil se. Nebyly v dobrém stavu – při cestě je dost namáhal a jedna z nich měla dokonce naštípnutý konektor. Další výstřely ho donutily, aby se přesunul dál za skálu. Co se dá dělat, elektronky musí postačit. Rychle je usadil na jejich místo a startérem dodal prvotní energii nutnou k zážehu rukavice. Odměnou mu bylo tiché bzučení, které přístroj vydával. Vzal do pravice revolver. Má ještě čas dobít? Letmý pohled ho přesvědčil o tom, že je na čase vyrazit. Nepřátelé v šedých pláštích a obličejích skrytých za šátky postupovali přískoky mezi skalami k jeho pozici. Na puškách se jim leskly nasazené bodáky. Derral se nadechl a vyrazil.

Nečekali, že by se pokusil o útok a zaváhali. Derral nikoli. Vypálil v běhu několik ran vojákům v ústrety ...šest, pět... … čtyři... a zahnul vlevo mezi skály. Běžel mezi dvěma kamennými deskami a za sebou slyšel palbu. Dovolil si úsměv, protože byli pomalí. Pálili tam kde ho naposledy zahlédli, zatímco on už byl jinde. Vlevo mezi kameny se objevila silueta vojáka v šedém. Derralovi se zaleskly oči a plně soustředěn trhnul levou rukou v jeho směru. Na rukavici zazářily skleněné prvky zatímco vojákova utržená hlava odletěla za skálu.
Derral běžel dál. Skákal mezi skalami, vyhýbal se ostrému kamení, nestabilním podložím a nepřátelům. Náhodou vrazil mezi skupinu pěti vojáků, kteří byli stejně překvapeni jako on, když mezi ně vběhl. Jednoho zastřelil ...tři..., ale jeho druhá rána šla mimo ...dva... Rukavicí odhodil jednoho z nich stranou a proklouznul mezi nimi. Slyšel za sebou jejich udivené výkřiky, ale nevšímal si jich. Noha mu sklouzla po prachu a ztratil několik momentů tím, že získával rovnováhu. Kolem ucha mu zasvištěly kulky a uslyšel výstřely. Padl k zemi, překulil se a vypálil ...jeden, CVAK... jeho první výstřel šel mimo, ale druhá kule zasáhla útočníka mezi oči a srazila ho k zemi. Napřáhl rukavici k druhému z vojáků a soustředil energii. ...cink...
Slyšel zcela zřetelně, jak kontakt na elektronce praskl ...SakraaaaaaAAA...
Letěl vzduchem snad dobrých třicet mětrů a dopadl tvrdě na jednu ze sklal. Vykřikl bolestí, když mu ostrý kámen trhal maso. Na několik vteřin ztratil vědomí a když se bolestí probral, necítil levou ruku a když se podíval, uviděl ji v nepřirozené poloze. Nejspíš byla na několika místech zpřelámaná. Kosti z ní trčely ven. Neviděl na levé oko a krev mu stékala po tváři. Při prvním pokusu vstát málem omdlel bolestí. Podařilo se mu to napotřetí. Rukavice byla k nepotřebě a znovu použít by se odvážil jen šílenec, nehledě na to, že levou ruku nemohl používat. Revolver ztratil asi někde v průběhu letu. Nebyl si jistý kdy přesně.
Vyrazil a kličoval. Běželi za ním a slyšel výstřely. Jedna z kulí mu proletěla kabátem, ale po chvíli výkřiky ustaly. Zastavil až po dlouhé chvíli běhu. Zhroutil se na písek a přerývaně dýchal. Vědel, že ho přestali pronásledovat. Věděl proč. Přiblížili se okraji Hluboké Pustiny.
Pravou rukou utrhl pruh látky z kabátu a zaškrtil krvácení na druhé ruce. Pak ji rychle ovázal a za strašných bolestí stabilizoval otevřenou zlomeninu tak, aby se zranění dále nerozšiřovalo než znovu povolil oběh krve. Věděl dobře že skoro jistě o ruku přijde a jestli se mu brzy nedostane lékařské péče, dostane sněť a zemře. Ruku si pověsil na pásku přes rameno a zvednul svou tornu. Utáhl si šátek, který mu chránil obličej před měnícím prachem a dalším pruhem láty ovázal zraněné oko, aby ho ochránil před poletujícím pískem.
Vstal. Za ním byla jistá smrt a proto vyrazil vstříc svému osudu. Hlubokou Pustinu už prošel dvakrát, ale to byl v dobré kondici a nebyl beze zbraně. Věděl, že už teď je prakticky mrtvý. Mohl si stejně tak dobře lehnout do písku a zemřít. Bylo by to rychlejší. Ale přesto, snad ze vzdoru, kladl nohu před nohu a pokračoval dál. Zvedl se vítr a najednou, jak bylo v Pustině zvykem, vypukla prašná bouře. Derral Poutník vkročil do ní a zmizel mezi prachem....
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

abych se k tomu ňaj vrátil, hrálo by se asi nejčastěji v mělké, popřípadě středně hluboké Pustině, takže by bylo potřeba co nejvéce rozvinout zákonitosti těchto míst...

Rozhodně si nemyslím, že by to měla všude být poušť., nebo savana, spíš opravdu co místo to jiná situace a nic není nijak zvlášť stabilní, docela by se mi líbila míst překypující různě zmutovaným životem na způsob neprostupného pralesa...

Hlubokou Pustinu bych nijak zásadně neřešil, jenom bych se spokojil s konstatováním, že je to smrtící místo, kde nic dlouho nepřežije a vše se z hodiny na hodinu mění...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „N.O.S.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů