Shadowrun

Tvůrčí sekce zabývající se designem, rozborem RPG her, ale i jejich samotnou tvorbou. Zamyšleními nad pravidly a jejich vlivem na hru, způsobem psaní knih, tvorbou ilustrací, atd. V neposlední řadě naše rozpracované projekty.
Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 27. 1. 2005, 16:01

Sosacek: dofuám, že tu tenhle dodaz nevyvolá zase davovou historii zástpců protiřečících si encyklopedií $D

Zkus se mrknout do threadu Zbraně v tohle fóru - tam najdeš inspirace víc než dost :P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 27. 1. 2005, 16:02

Ajajaj. tohle nema byt ta vec na mlaceni lidi, ale ta vec na obloze :)
SOME OF THOSE THAT WORK FORCES WANT THE PASTE THAT'S FOR HORSES

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 27. 1. 2005, 16:09

$lol$

Ranice (přeneseně k večernici), svítánice, rozbřesknice, východnice, perla rozbřesku... :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

LZJ
Kontaktovat uživatele:

Morning star

Příspěvek od LZJ » 27. 1. 2005, 16:20

Vlasák píše:$lol$

Ranice (přeneseně k večernici), svítánice, rozbřesknice, východnice, perla rozbřesku... :wink:
A nebo můžeš použít to otřepané Jitřní hvězda, Jitřenka $;)

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 27. 1. 2005, 16:36

Jitrenka jsem tomu rikal, nicmene zkousel jsem jestli nekoho nenapada neco hezciho :) zda se ze ne.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 27. 1. 2005, 16:45

Vzhledem k tomu že se Jitřence říká Jitřenka již několik set let, ne li tisíciletí, stane se z tebe asi nový Palacký, jen tomu neříkej Hvězdacosvítínanebidlouhuporánu

:lol:

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 27. 1. 2005, 16:51

tak nic, no :)

Sethi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi » 26. 4. 2005, 13:56

trošku zpožděná reakce na téma...

k magician, mage - kdybych si ruku uřízla, nevím, z jakého zdroje tu informaci mám, ale mám pocit, že my rozlišijeme:

magician - čaroděj, který může býd buď mage - mág, nebo šaman. kouzelník potom má být adept, který se specializuje na používání kouzel, narozdíl od vyvolávače, který pouze povolává nadpřirozené entity. mág i šaman, jakožto plnohodnotní čarodějové, mají možnost obého.

myslím, že to má takhle nějak být ve dvojkových pravidlech, ale nevím, protože jsem je nečetla :D

jen vím, že jsem na tyhle čarodějnico kouzelnické magické věci narazila během psaní povídek, protože mi někdo vyčetl, že používám špatné výrazy, když jsem někoho oslovila "kouzelníku" a on si to pak bral dost špatně.

na začátku jsem řekla "my" rozlišujeme, ale to není pravda, mělo to být "někdo", protože já to takhle nedělím. pro mě má každý to slovo určitej citovej náboj a stejně si je používám, jak mi ústa narostla. :P

Sirien
Enfant terrible
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 8. 5. 2005, 18:44

Sethillian: Alemese, holčička občas něco zaslechla... enže kouzlící áda není kouzelník, ale čaroděj... Ale tak daleko si zase nebyla...

Takže...

spirit - duch (překládal bych ve smyslu jakákoliv bytost přicházející z metarovin)
nature spirit - prirodni duch
spirit of land - duch zeme
spirit of waters - duch vod
spirit of man - duch cloveka? - bez otazníku.
insect spirit - hmyzi duch - já bych řek, že insect spirit bude spíš toxický duch
blood spirit - krvavy duch? duch krve? treven tomu hezky rikal ,demon krve`, coz s tim jaka je to potvora docela sedi (musite nekoho obetovat, abyste ho vyvolali), ale nesedi to k dalsim duchum. nemám tušení Nemam tušení

K původním... Magician je magik, kouzelník. Btw, ten magnician byl celkem dobrej...
Full magician: je plnohodnotný kouzelník, ať už mág či šaman
shaman - šaman Chytrej...
mage - mág Bez pomoci...
aspected magnician - zaměřený magik, mám dojem že v 3e je možný bejt magik zaměřenej na léčivou magii, manipulaci a tak, ale krk ti na to nedam
conjurer - vyvolávač vyvolávací adept
elementalist - elementalista myslim, že 3e připouští i kouzelníky sesílající jen kouzla s el. efektem, ale opět Ti na to krk nesdam...
shamanist - já bych řek že šamanský, pokud to má bejt podst. jm. tak šamanskej áda?
sorcerer - čaroděj zaříkávač, spíš... Pravidlově těžko říct...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 5. 2005, 18:58

Tuk-Enek píše:insect spirit - hmyzi duch - já bych řek, že insect spirit bude spíš toxický duch
Ne. Toxic je toxicky. Insect je hmyzi. Pokud si nejsi jisty, podivej se predtim do slovniku.
Tuk-Enek píše:conjurer - vyvolávač vyvolávací adept
kde v tom nazvu vidis adept?
Tuk-Enek píše:elementalist - elementalista myslim, že 3e připouští i kouzelníky sesílající jen kouzla s el. efektem, ale opět Ti na to krk nesdam...
Ne.
Tuk-Enek píše:shamanist - já bych řek že šamanský, pokud to má bejt podst. jm. tak šamanskej áda?
znovu. kde v tom nazvu vidis adept?

Trevenorboven

Příspěvek od Trevenorboven » 8. 5. 2005, 19:22

Jak se vlastně anglicky řekne jitrnice ?

Sethi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi » 23. 5. 2005, 13:14

sausage. angláni jsou nudní :roll:

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 23. 5. 2005, 13:14

Sethi píše:sausage. angláni jsou nudní :roll:
Ale ne, to je genialita a tristní stránka angličtiny, že jedno slovo má tisíc významů a bohužel ani anglán někdy neví, kterej je právě ten pravej. Je to prostě jinej styl myšlení, než naše vše definováno naprosto přesně pádem, osobou a kdoví čím... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Sethi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi » 23. 5. 2005, 15:56

jo, ale podívej se na to z mý stránky. klobásky mám docela ráda. párek jen se sebezapřením, protože vím, co je uvnitř (nedělám si iluze, že by to s klobáskou bylo lepší, ale skousnu to, anžto ta je chutnější). a jitrnici, ač je to produk zdaleka nejzdravější a nejpřírodnější (ze správného zdroje), nejím. řeknu: chci sósydž. a nikdy nevím, co ve skutečnosti dostanu. :>:o/

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 23. 5. 2005, 16:50

Sethi píše:jo, ale podívej se na to z mý stránky. klobásky mám docela ráda. párek jen se sebezapřením, protože vím, co je uvnitř (nedělám si iluze, že by to s klobáskou bylo lepší, ale skousnu to, anžto ta je chutnější). a jitrnici, ač je to produk zdaleka nejzdravější a nejpřírodnější (ze správného zdroje), nejím. řeknu: chci sósydž. a nikdy nevím, co ve skutečnosti dostanu. :>:o/
No právě, život v angličtině je mnohem víc vzrušující... ne jako nudně předvídatelná česká realita. :kiss:
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Zamčeno

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“