[Podcast] Stvořitelna

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Jerson »

O YouTube uvažujeme také, asi to tam půjde, ať mají lidé možnost mít všechno pohromadě.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Korhul »

Nemám účet na Spotify a nějaký jiný kanál bych teda uvítal. :-)
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Markus »

Stvořitelna aneb „Muž, který hrál třicet let Dračí doupě, se konečně začal zajímat o RPG“ :)

Pro nás hardcore RPGčkáře je to asi příliš obecné, ale vlastně se mi to poslouchalo celkem příjemně. Navíc můžete mít výhodu v tom, že Countův pohled „začátečníka“ bude kopírovat pohled spousty jiných lidí, co neznají nic než Dračí doupě nebo vůbec nevědí, že existuje něco jako stolní RPG hry. Budou ho tak třeba napadat témata a otázky, které nám přijdou očividné, ale pro spoustu lidí nejsou. Takže koncept „začínající“ hráč prozkoumává svět RPG za doprovodu zkušeného průvodce“ může být zajímavý. Jsem zvědavý, kam vás to zavede, až bude Count svou znalost prohlubovat a začnete se pouštět do míň obecných témat.

Až budete i jinde než na Spotify, tak vás začnu odebírat. :)

Díky za důkladné představení databáze! John Carter z Marsu by podle současné klasifikace byl science fantasy. :wink:

Technicky: Jerson si musí (a) pořídit mikrofon, (b) nahrávat sám sebe u sebe na počítači. Podle mě to nahrával Count u sebe a Jersona bral odněkud ze Skypu, což ale šíleně zhorší kvalitu zvuku. U podcastu potřebujete každý nahrávat vlastní stopu a potom to dát dohromady třeba v Audacity.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od ShadoWWW »

Přes Skype nahrává některé rozhovory s hosty i ofiko podcast WotC. Základ je dobrý mikrofon (aspoň Blue Yeti, ideálka Shure SM7B) a dobré internetové připojení (aspoň 1Mbps bez videa nebo aspoň 10Mbps s videem), aby Skype přenul do kvalitního režimu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
ondralukas1010
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 6. 2017, 14:45

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od ondralukas1010 »

Jsem rád že během jednoho dne počet českých podcastů o RPG zdvojnásobil a určitě jsem zvědavý na další díly. Jak už ale bylo zmíněno, Jersonovy by se hodil lepší mikrofon. :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Jerson »

Shure SM7B stojí deset tisíc, na to teď opravdu nemám. Takže asi Blue Yeti.

Jinak jsem si volali přes Whatsapp, ale rád se nechám poučit, přes jaký komunikátor je to nejlepší.
ondralukas1010 píše: 21. 7. 2021, 20:44 Jsem rád že během jednoho dne počet českých podcastů o RPG zdvojnásobil
Kdo ještě začal vysílat? U nás je o RPG přeci Dinosaurium a Quentinův občasník, ne?
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od ShadoWWW »

Blue Yeti je dobrá počáteční volba. Shure je už pro ostřílené podcastery se zavedeným kanálem. K Shure potřebuješ ještě phantom adaptér, rode stojan a celkově už musíš vědět, co a proč děláš a kupuješ.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
ondralukas1010
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 6. 2017, 14:45

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od ondralukas1010 »

Jerson píše: 21. 7. 2021, 21:21 Kdo ještě začal vysílat? U nás je o RPG přeci Dinosaurium a Quentinův občasník, ne?
aha... tak v tom případě jsem Quentinův podcast přehlédl
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od ShadoWWW »

Já Quentinův podcast dnes už řadím k Dračí studni - podcast, který už nevychází.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od efram »

Když na mě ve Spotify vyskočil další podcast o RPG byl, jsem celkem zvědav kdo a o čem. Pominu technické nedokonalosti, kteří zde zmiňovali už jiní. Ty se dají odstranit. Chápu i to, že si autoři rozdělili jakési role zvídavého dr. Wotsona a vše chápajícího Sherlocka Holmese. Tento model samozřejmě funguje a je to dobrá metoda jak určité téma představit určitému okruhu zájemců. Přesto by Watson mohl být víc znalý a Holmes občas méně vševědoucí.

Když vynecháme prvních cca 10 minut, kdy jsme se dozvěděli 19-ti leté "válečné" zásluhy s tvorbou domácích pravidel, která zasadila smrtící úder cca třem skupinám, které už nedokázaly hrát nic horšího (rozuměj Drd), je tématem dílu setting/fluf/crunch. Zde nastává další zklamání (pro mě). Dost dobře si neumím představit, že z tohoto podcastu bude inspiraci nebo podněty čerpat jakýkoliv nováček. Při poslechu jsem měl spíš dojem recyklace tématu, která bude dál pokračovat (?). Proč by tohle téma mělo obohatit nováčka, případně i znalého (?). Celé to působí jen jako další vlákno k tématu na fóru. To dokazuje i vlákno podcastu na kostce. Rozjela se zde debata o tom, co je setting (recyklace a nekromancie tématu v jednom, po kolikáté už?) a kupodivu tam chybí jakékoliv zhodnocení kvality podcastu. Ve srovnání s insta cupováním např. Akademie PJů, je to poněkud zvláštní.

Pokud posloucháte například DOS (dinosaurium) tak zjistíte, že si nepotřebujete hrát na Watsona a Holmese, že oba protagonisté si mohou být rovni a doplňovat se. Nepotřebují se sáhodlouze představovat (Stvořitelna - cca 20% času celého podcastu). A po poslechnutí si začnete hledat podklady a bádat co si z toho vzít do své hry, nebo jak si se svou partou setting/dobrodružství zahrát. V tom vidím potenciál jak pro nováčky tak "profíky". Něco co je může inspirovat.

Ve Stvořitelně, prozatím, získali "akademici" jen další kanál k probrání už probraného.
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Vandalicus »

My s Markusem si nevolame, resp. nenahravame hovor. Volame si vedle, a nahravame si kazdej svoji stopu u sebe na pocitaci. Pro mix fakt chces mit dve samostatny stopy, setri to spoustu nervu, casu a bolesti :D
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Quentin »

Semi-OT
ondralukas1010 píše: 22. 7. 2021, 00:33
Jerson píše: 21. 7. 2021, 21:21 Kdo ještě začal vysílat? U nás je o RPG přeci Dinosaurium a Quentinův občasník, ne?
aha... tak v tom případě jsem Quentinův podcast přehlédl
Je to ale velmi amatérské. Nejzábavnější je možná Důvěra u stolu, když překousneš skákání do řeči. Nejpodnětnější jsou Následky soubojů. Grimoár je zajímavý, jen pokud tě zajímá Grimoár. S Postavami nevím, jestli pořád souhlasím, ale z nějakého důvodu má hafo shlédnutí. A Příprava asi nestojí za poslech, tam jsme jen nerozmyšleně plácali.

YT link
(někde pod videi je odkaz i na spotify a anchor)

A nahrávané je to u jednoho stolu jako obyčejná konverzace, se dvěma mikrofony.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Markus »

Navážu...
Vandalicus píše: 22. 7. 2021, 08:15 My s Markusem si nevolame, resp. nenahravame hovor. Volame si vedle, a nahravame si kazdej svoji stopu u sebe na pocitaci. Pro mix fakt chces mit dve samostatny stopy, setri to spoustu nervu, casu a bolesti :D
Především když máš dvě stopy, usnadňuje ti to střih – můžeš třeba jednoho zlumit a tím zneviditelnit skákání do řeči. Nebo je rozstřihnout a posunout, když si dva skočí do řeči a ty chceš, aby bylo rozumět oběma...
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Jerson »

Stvořitelna a první část prvního dílu je již na více platformách:

Spotify
Anchor
Google Podcasts

Ti, kteří dávají přednost Youtube, najdou vysílání na kanále Stvořitelna
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Podcast] Stvořitelna

Příspěvek od Quentin »

Lol, teď mě láká hrát Peter Pan + Mechs = Fairy-dust powered clockwork giants! $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů