Nevyžádaná kritika

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od sirien »

MARKUS: jo jo, se 7501 příspěvkem na Fóru, 134 komentáři a hodnoceními v místní databázi, asi 15 let starým účtem, historií sekčního a globálního moderátorství (a hodnocení Kuchyně a účastí na Open gaming projektu a na organizování Slezin a...), s průběžnou přítomností v RPG sekcích a velmi aktivním zapojením v herních sekcích AW, Fate a DnD, stejně jako v diskusích pomáhajících rozbíjet místní databázi nejsem vůbec a ani trochu součástí místní komunity. Je pravda, že jsem odtud na nemálo let odešel - ale to Ty sám taky, dokonce hned dvakrát. A teď jsme OBA zpátky a nemá smysl si nalhávat, že ne (dokonce jsme se vrátili v plus mínus stejnou chvíli). Že jsem náhodou i admin někde jinde se nezdá být moc výlučné.


NORDOSLAV: ano. Hodně štěstí s hledáním někoho kdo Ti může dát stejnou kvalitu kritiky (na stejně znalosti a vhled) jako já - okolo je takových lidí možná pět a z většiny se do toho moc nehrnou. (Ne, že by Tě to vzhledem k množství tvé tvorby a tedy reálné potřebě feedbacku trápilo, samozřejmě. Vidím určitou podobnost s Pepou v tomto směru, včetně té snahy schovat svůj apel za anonymní "komunitu")
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Nordoslav »

Vitus píše: 8. 3. 2021, 12:11 slím, že je zrovna nejšťastnější náhled na věc, respektive argument - v důsledku to znamená, že jsou tím pádem propojeny všechny komunity se všemi a tedy se v důsledku jedná o jednu komunitu obyvatel internetu, takže by pak nešlo oddělovat soukromé od profesního, jednotlivé obory (jako například koníčky od profesionálního zaměření) atp. :think:
Tohle je argument ad absurdum. Bavíme se tu o lidech, řešících jedno téma na jednom serveru a pak o daném stejném tématu píšících na dalších prostorech. Není nemístné to spojovat.
Markus píše: 8. 3. 2021, 11:57 A odvádí to pozornost od tématu diskuze, kterým nebyla „zdvořilost vyjadřování“, ale otázka, kdy a jestli je přípustné kritizovat díla, jejichž autor o to nestojí. + další témata, co se k tomu nabalila (např. jaká kritika je hodnotná, jakou má vlastně funkci atd...).
Já si myslím že forma kritiky je důležitou součástí celé debaty. Zatím se tu vyskytovaly dva extrémy (nikoho nesmíme ranit a já si můžu jít přes mrtvoly, padni kam padni), kdežto já vidím tu cestu někde uprostřed a stojí za to prozkoumat, kde kdo ten zlatý střed vidí

Jerson píše: 8. 3. 2021, 12:06 Nordoslave, můžu tě ubezpečit, že z vnějšího pohledu se i v běžném stavu RPG Forum a Kostka od sebe v přístupu k nováčkům nijak podstatně neliší...


Neříkám že s tebou nesouhlasím, jen se trochu míjíme v tom o čem vlastně mluvíme (za což dost pravděpodobně může moje nepřesné vyjadřování). Ve zkratce kritizuju přístup "můžu psát jako kikot" i názor že je v pohodě když někdo píše jako kikot, jen když to nedělá tady. Upřesňuju že tím nevolám po cenzuře.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Markus »

Siriene, speciálně pro tebe a na plnou hubu: Já budu rád, když tu budeš, jsem moc rád za tvůj podíl na databázi a často mě baví číst tvoje příspěvky, protože jsou zajímavé a mnohdy informativní, ale zrovna ve tvém případě musím fakt upozornit na to, že tu máme striktnější moderování než „u vás“, takže osobní invektivy bychom tu viděli fakt neradi. Zůstaň a buď vítán, ale nechovej se prosím jako kokot.

(To je preventivní žádost do budoucna.)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od MarkyParky »

Hlášku o vrhání stínu na celou komunitu nežeru.

Pokud někdo chce vystupovat z pozice morálky a soudit ostatní za to, co či jak píší, měl by si především zamést před vlastním prahem a uvědomit si, kolik slušných a nekonfliktních uživatelů háže do jednoho pytle s případnou černou ovcí a jak nespravedlivý k nim je.

A pokud to není schopen udělat, a místo toho, aby si to vyříkal s daným jednotlivcem, zkouší převést odpovědnost nebo dokonce házet špínu na celou komunitu, tak pardon, ale myslím si o tom svoje.

Sirien komunikuje za Siriena, Markus za Markuse (a pokud by vystupoval v roli moderátora, nepochybně to označí příslušnou barvičkou), Nordoslav za Nordoslava a MarkyParky za MarkyParkyho. Jsme tu otevřená komunita, deal with it.

Pokud máte problém s tím jak někdo komunikuje, tak si to s ním buďto vyříkejte napřímo nebo si ho dejte do ignore listu. Ale zkoušet tu nějaké principy kolektivní viny, to je prasárna, při jejímž použití automaticky pro mne ztrácíte kredit a vaše slova váhu.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Nordoslav »

Já sám uznávám, že můj morální kredit není stoprocentní, ale to neznamená že nemůžu usilovat o jeho navýšení a doufat, že o to samé se budou pokoušet i lidé v okolí.

A nevidím v tom princip kolektivní viny, možná kolektivní odpovědnosti? Pořád to nezní správně. Vnímám to analogicky k tomu, že když někdo roztíra výkaly po stěně, tak je dobré mu říct ať toho nechá. Plus teda ulice s fasádama od výkalů nepůsobí nejpřívětivěji.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Nordoslav »

Sirien píše: 8. 3. 2021, 12:22 NORDOSLAV: ano. Hodně štěstí s hledáním někoho kdo Ti může dát stejnou kvalitu kritiky (na stejně znalosti a vhled) jako já - okolo je takových lidí možná pět a z většiny se do toho moc nehrnou. (Ne, že by Tě to vzhledem k množství tvé tvorby a tedy reálné potřebě feedbacku trápilo, samozřejmě. Vidím určitou podobnost s Pepou v tomto směru, včetně té snahy schovat svůj apel za anonymní "komunitu")
Na rovinu ti říkám, že libovolné množství tvého domnělého náhledu tě neopravňuje chovat se jak se chováš a říkám ti to za sebe a nemám potřebu se u toho za nikoho schovávat.

A jo, možná s veřejnou tvorbou začínám, víš co, ale to ti nedává právo být snarky. A pokud se chceš vyjadřovat takto, tak opravdu nestojím o jakoukoliv tvoji asistenci se svým projektem - nehodlám nijak validovat tvoje nutkání sebekikotské prezentace.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Winnie »

OT návrh: nesedla by Sirienovi změna "titulu" z Pragmatika na Enfant terrible...? ;-)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od OnGe »

Mě teda tohle vymýšlení, jaké to vrhá světlo na komunitu a jak na nás pak asi bude koukat nějaký imaginární cizí člověk, když nám takhle někdo dělá ostudu, přijde dost na palici. Jako když přijde Pepa, aby sešikoval slušné lidi proti Sirienovo blogísku, protože tam používá na úvod obrázky polonahých holek. Nebo když se na d20 dožadují kajícné omluvy od autorů Končiny za to, jak poškodili RPG komunitu v očích veřejnosti. Všechno jsou to jenom kecy. Přijde někdo, vidí cosi co se mu nelíbí, je pohoršen a že mu do toho vlastně nic není. Ale co s tím, vždyť je to tak fuj. No, tak z toho uděláme problém - poškozuje to mojí dobrou pověst! Copak mojí, celé naší komunity! Národe povstaň!

Možná by někdo chtěl namítnout "ale vždyť jako komunita přeci musíme dbát na to, jak působíme navenek a ty černé ovce umravnit, ať nám nedělají ostudu". Nemusíme. Je to jako prohlášení o tom, že by si romové měli problém s kriminalitou v první řadě vyřešit mezi sebou a pak na ně třeba přestaneme koukat jako na zloděje. Klacek, kterým chceš někoho někam dostrkat a ještě se přitom cítit chytře a morálně na výši. Navíc je to blbost. Nejsme žádná organizace, nemáme hierarchii, nemáme nějaký konsensus nebo chartu ke které bychom se hlásili. Nemusíme vystupovat jako jeden muž a neměli bysme se o to snažit.

Já totiž neuznávám koncept kolektivní viny a neuznávám ani jeho aplikaci. Takže jestli na mě bude někdo čumět úkosem kvůli Sirienově výběru thumbnailů, či proto že Markus napsal větu "VAŠE LITERATURA NIKOHO NEZAJÍMÁ*" a to ještě ke všemu VERZÁLKAMI, protože to se nedělá a uvědom si, že s těma lidma stojíš na jedné straně a co to o tobě vypovídá... tak to není můj problém, nemůžou za to ani ty dva, ale ten kdo tu perspektivu staví takhle je prostě idiot (on je teda spíš spousta jiných věcí, ale zůstaňme struční) co má v lepším případě hlavu v prdeli a v horším je to pro něj zase jenom klacek, kterým tě chce někam dohnat a nějaký postoje ho nad tento rámec vůbec nezajímají. V každém případě si zasluhuje poslat do tmy.

* jiní o tom napsali i knihy a taky se z toho nestřílí: https://www.amazon.com/Nobody-Wants-Rea ... B01GZ1TJBI
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od MarkyParky »

Nordoslav píše: 8. 3. 2021, 12:35 A nevidím v tom princip kolektivní viny, možná kolektivní odpovědnosti? Pořád to nezní správně. Vnímám to analogicky k tomu, že když někdo roztíra výkaly po stěně, tak je dobré mu říct ať toho nechá. Plus teda ulice s fasádama od výkalů nepůsobí nejpřívětivěji.
Jenže to není správná analogie.
Správná analogie je, že v ulici najdeš rozmazané h@vno a místo toho, abys vynadal konkrétnímu pejskaři, který ho po sobě neuklidil, tak se dožaduješ po celé ulici (včetně těch, co psa vůbec nemají), ať si to s tím pejskařem vyřídí za tebe, protože jeho výkal hází špatné světlo na celou ulici.

Kolektivní vina/odpovědnost.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Jerson »

Nordoslav: První věc - když myslíš "kokot", klidně to napiš, stejně víme co jsi chtěl napsat. (Na fóru War Thunderu bych za "kikota" musel třeba dát ban. Tady myslím, že když nemluvíš o konkrétním jedinci, a když já tě prakticky cituju, jak to čtenáři snesou - alespoň zatím.)

Druhá věc je, že když označíš něčí psaní za nevhodné, tak to ve své podstatě je ta samá kritika, kterou chceš odstranit. Jen jsi vynechal nějaké rozumné argumenty a defakto napadáš přímo dotyčného pisatele. To nepíšu proto, že by mi to nějak extra vadilo (a Sirien to unese), ale spíše aby sis uvědomil, že se ti (podle mě) nedaří držet ani vlastních standardů, a dokonce ani místních standardů. Takže sice píšeš, že nevoláš po cenzuře, ale voláš po tom, aby lidé píšící jako kokoti tady nepsali, nebo neměli možnost psát, co cenzura je. Tedy chceš se vyhnout cenzuře, ale zároveň chceš proceduru, kterou od cenzury neumím rozlišit.

Což je mimochodem podobný problém, jako že tu zaznívají argumenty, že by se názory lidí neměly (nějakým způsobem) kritizovat, ale jsou podávané jako (odsuzující) kritika. K tomu můžeš přidat Vitusův příměr s odpojováním posledního vagónu a dostaneš se do neřešitelné situace, kterou ostatně tohle fórum už zažilo. Mám namysli názorový rozkol.
Nordoslav píše: 8. 3. 2021, 12:26 Zatím se tu vyskytovaly dva extrémy (nikoho nesmíme ranit a já si můžu jít přes mrtvoly, padni kam padni), kdežto já vidím tu cestu někde uprostřed a stojí za to prozkoumat, kde kdo ten zlatý střed vidí
Zlaté středy jsou v praxi utopický scénář. Reálně existují určitá minima a maxima, a názory lidí či další výtvory se pohybují mezi nimi. Ne neúčelné a zřejmě i nemožné dobrat se jednoho "středu".

Prostě pro tebe je na hranici Markusovo vyjadřování a jeho recenze. Pro mě i několik dalších lidí je na hranici - většinou na té slušné části hranice - Sirienovo vyjařování a jeho recenze. Občas s ním nesouhlasím, často mu to řeknu, někdy dojde k tomu, že ho fyzicky ukážu slečně, kterou svými výroky urazil, a ona řekne "nestojí mi za to říct mu svůj nesouhlas do očí", ale jak sám Sirien říká, když autor není schopen přijmout kritiku a něco si z ní vzít, je to akorát tak jeho chyba. Tedy tento kritický postoj funguje, a zároveň s jeho zastánci můžu v jednotlivých výrocích nesouhlasit. Pro mě je to funkční podoba fóra.

Což už třeba nefunguje je stav s Končinou nebo Dračí hlídkou. Oni nechtějí slyšet kritiku od nás, takže fungují ve svém vlastním prostoru, kde nejsme s našimi názory a přístupy vítáni. (Tedy já ne, i když mi pokaždé pěkně poděkovali.) Přitom se někteří lidé píšící tam vyjadřují i tady nebo na Kostce. Znamená to, že i takové komunity jsou propojené a chování na jedno z nich se promítá do chování jiných komunit?

Protože já osobně mám třeba problém s názory lidí, kteří v našem stylu zábavy doporučují lhaní a podvádění. Myslím si, že to škodí řadě jednotlivců z komunity. A můžu si vyzkoušet, jaké to je, když svůj názor nemůžu v dané komunitní bublině napsat, aniž bych byl osobně napadán - ne moje názory, ale přímo já jako člověk. A nevím co bych dělal, kdyby lidé zastávající takové názory psali na tohle fórum a já jim to nemohl napsat. Protože by mi připadalo, jako že jejich názory svým mlčením legitimizuju. Přitom to píšu s vědomím toho, že různým lidem tento podváděcí a iluzionistický přístup funguje, občas i desítky let, a jsou s ním spokojeni.

Dostal jsem se hodně daleko od kritiky výtvorů typu "Dobrodružství", nicméně princip je podobný a základ stejný - tedy jsem rád, když se k nějakému produktu nebo názoru můžou vyjádřit různí lidé. I když se mi jejich názory často nelíbí, tak je to jediný způsob, který funguje. Takže proto jsem rád, že v RPG databázi jsou i dobrodružství pro DH, a že od zastánců DH mají vysoká hodnocení, protože dokud nejsou falešná, tak to prostě názor části komunity vyjadřuje. A úplně stejně to vidím s názory tady na fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Markus »

Mimochodem, víte taky o šestém pravidlu RPG Fóra?
6. Neříkejte ostatním, o čem se nemají bavit

Zlozvykem internetových diskuzí je přijít do diskuze, které jste se dosud neúčastnili, a prohlásit něco ve smyslu: „Já nevím, co to tady plácáte za kraviny, ale mě to vůbec nezajímá.“ Pokud máte potřebu něco takového napsat, nepište to. Takové chování bude vyhodnoceno jako porušení Pravidla 1. (A zároveň porušení pravidla 6. Ha!)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od sirien »

Markus: ok, nebyl sem happy z toho že do věci pořád taháš Kostku, ale podsouvání pomlouvačnejch bullshitů je už fakt moc.

Kostka má jasná pravidla a urážení lidí je proti těmto pravidlům. Máme odlišný náhled na to, jak ta pravidla vymáhat, ale fakt je, že i když jsou diskuse na Kostce obecně ostřejší, tak tady na Fóru vídám mnohem víc osobních urážek - a to opakovaně a dlouhodobě a od těch samých lidí, zejména, ale bohužel nejen, v Rozličném pokecu. To, co tady Ty se svým viditelným a teatrálně červeně psaným moderováním některým lidem dlouhodobě toleruješ (a implicitně schvaluješ, protože 6 hodin banu neni žádná hrozba) by jim na Kostce dávno vyneslo permaban.

Ano, někteří zhrzení jedinci mají tendenci Kostku neustále různě pomlouvat (nijak překvapivě to jsou často ti kteří tady vesele kdekoho uráží, zatimco z Kostky pro zachování důstojnosti utekli se staženym ocasem aby mohli říct že "odešli sami" poté, co za obdobu svého místního chování dostali jednoznačný permaban varování - nebo ti, kteří tam za toto chování permaban reálně dostali), na což nemá smysl reagovat, ale Ty by sis to odpustit fakt mohl.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Markus »

Fair enough, musím uznat, že takový přehled o Kostce nemám a možná mám zkreslenou představu z minulosti nebo z různých zvěstí. Jsme těžce off-topic, mimochodem, ale můžu za to sám.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Nordoslav »

Jerson píše: 8. 3. 2021, 12:56 Nordoslav: První věc - když myslíš "kokot", klidně to napiš, stejně víme co jsi chtěl napsat. (Na fóru War Thunderu bych za "kikota" musel třeba dát ban. Tady myslím, že když nemluvíš o konkrétním jedinci, a když já tě prakticky cituju, jak to čtenáři snesou - alespoň zatím.)

Druhá věc je, že když označíš něčí psaní za nevhodné, tak to ve své podstatě je ta samá kritika, kterou chceš odstranit. Jen jsi vynechal nějaké rozumné argumenty a defakto napadáš přímo dotyčného pisatele. To nepíšu proto, že by mi to nějak extra vadilo (a Sirien to unese), ale spíše aby sis uvědomil, že se ti (podle mě) nedaří držet ani vlastních standardů, a dokonce ani místních standardů. Takže sice píšeš, že nevoláš po cenzuře, ale voláš po tom, aby lidé píšící jako kokoti tady nepsali, nebo neměli možnost psát, co cenzura je. Tedy chceš se vyhnout cenzuře, ale zároveň chceš proceduru, kterou od cenzury neumím rozlišit.
Trochu nešťastně zde oscilujeme mezi abstraktní a konkrétní devbatou a pak mé argukmenty vyznívají dost divně i pro mě, když se to vztáhne z abstraktního na obecné a podobně.

V obecné rovině si prostě myslím, že kritka by měla mít nějakou formu a v rámci obecné lidské slušnosti libovolná expertíza nedává bianco šek na hulvátství.

Co se týče konkrétního vymáhání - nikde nevolalím po zákazu nebo mazání. Spíš po upozorňování a edukaci a případně ignoraci vstupů které nesplnují nejaký aspon trochu lidský standard (já vím individuální jabadabadaba, mluvím v abstraktní rovině).

Opět ideálně by se v tomhel libovolná komunita měla seberegulovat - proto i to přirovnání s hovnama - snažím se tu neoperovat s nějakým externím vymáháním který tu bylo nadnesený ale s tím že prostě mě vadí že mi někde dělá bordel v mojí ulici tak se to pokusím vyřešit i když já přímo tím netrpím.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyžádaná kritika

Příspěvek od Jerson »

Tady bych se už zacyklil. To co je nebo není hulvátství totiž nechci posuzovat, protože mám asi jinak nastavená měřítka.
Zamčeno

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů