Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Zdravím všechny!
Rád bych vás pozval do světa, který jsem vytvořil. Obsahuje interaktivní mapu, která obsahuje zatím jedno království s mnoha lokalitami, a několika dobrodružstvími. Vše naleznete na ZDEZIJIDRACI.CZ
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od York »

Tykeve (Tykva? Tykve? ehm...) jsem sem odkázal já, protože kreslí fakt hezký mapy, ale ne vždycky se povedou. Obecně mi tu chybí aktivní kreslíři a grafici, kteří by si dokázali vzájemně poradit.

Dovolím si vytáhnout sem z té odkazované wiki odkazy na pár obrázků:

Obrázek

Obrázek



A mapy, kde si myslím, že by Tykev potřeboval poradit:

Obrázek

Obrázek


Ecthellioni, našli byste si chvilku na pár rad a postřehů?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od York »

Ještě přidám jeden postřeh k prezentaci: Vůbec nevím, jak se v té wiki k něčemu doklikat, na hlavní straně nejsou žádný odkazy. Nakonec jsem párkrát kliknul na "Náhodnou stranu" a něco na mě vypadlo, ale to není zrovna efektivní způsob. Chtělo by to rozcestník, co je na stránkách k nalezení.
Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Taky jsem přemýšlel, jak zvýraznit místo, kam lze kliknout. V mapě Eletoru je to celkem jasný, tam pak budou přístupný všechny ty body, ale v mapě světa je to nečitelný. Zkůsim pak barvou dokreslit hranici.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od jjelen »

Odkaz nefunguje a obrázky se mi nezobrazují :D
Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Nevím, kde je problém, ale pokud se podíváš na www.zdezijidraci.cz tak tam všechny obrázky nalezneš
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od jjelen »

Jo, možná to bylo počítačem, ted vidím :)
Přidávám se k Yorkovi s kritikou wiki
Mapa je pěkně nakreslená ale tak si říkám... musí tam být barevně vyznačená hranice? Nešlo by to jinak, případně udělat barevnou celou mapu? Takhle to na mě působí trochu rušivě (anebo je to úmysl jako v Sin city?)

A navrhuji přejmenovat cikánský tábor, nakolik jsem pochopil jde o fantasy kde se reálné národy/etnika nevyskytují...?
Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Tu hranici jsem přidal, aby bylo jasné, kam kliknout. Pokud by byla černá, tak by to tolik neupoutalo. Pokud by jsi měl nějaký lepší nápad na vyznačení, tak ho navrhni.

Přemýšlel jsem i o vybarvování obrázků, ale nemám s tím žádné zkušenosti, a už tak mi to všechno příliš trvá.

Wiki mi umožňuje vytvořit interaktivní mapu včetně popisků. Nevím, jak to provést jinak.

Nevidím problém v tom, aby se ve fantasy světě vyskytovala různá etnika. Myslím, že jsou ve většině světů. Přemýšlel jsem nad tím, jestli by to někoho náhodou neurazilo, ale rozhodl jsem se, že na tom není nic špatného.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od York »

Tykev píše: 13. 1. 2020, 20:21Wiki mi umožňuje vytvořit interaktivní mapu včetně popisků. Nevím, jak to provést jinak.
Tím se nemusíš trápit, s tím ti kdyžtak může někdo pomoct. To, čím jsi zaujal, a řekl bych, že nejen mě, je výtvarnej talent. Máš určitě ještě co zlepšovat, ale to se spraví nejlíp tím, že se mrkneš na to, jak to dělají jiní kreslíři a hlavně budeš dál kreslit. Tvoje nejlepší obrázky bych se nebál dát do nějaký příručky už teď.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Ecthelion »

York píše: 10. 1. 2020, 11:19 Ecthellioni, našli byste si chvilku na pár rad a postřehů?
Aha, tenhle post jsem přehlédl. Příště můžeš zkusit nějakou naši prázdnou citaci, vyhodilo by se nám to v upozorněních.

Máš pravdu, moc pěkné mapy. Líbí se mi ten opravdu jemný propracovaný styl.
A přemýšlím co poradit, protože je to fakt ok.

Ale když by ses chtěl s tím kreslením map posunout dál, tak:
Obecně – mapy jsou cvičení v kontrastu a hierarchizaci informací. Vždycky je u kreslení mapy důležité rozmyslet, jaké informace tam dáváš a které z nich jou podstatné a které jen doplňující a ilustrativní. A pak podle toho upravit zobrazení a styl. Tj. konkrétně – na těch dvou mapách jsem na první pohled vůbec nepochopil, že ty linie formujou hory. Já myslel že to jsou podivně prokreslené řeky. Určitě zkus ty hory vytáhout trohu plastičtěji. Můžeš zkusit plochy směřující k jihovýchodu trochu prošrafovat. Můžeš zkusit jihozápadní hrany kreslit tenčeji a jihovýchodní naopak tlustěji.
Myslím že by tomu prospěla trocha dynamiky v linkách. Myslím, že to kreslíš pentelkou/mikrotužkou (podle toho ze kterého koutu republiky jsi), tak doporučuju buď vyzkoušet nějakou měkční náplň, nebo nějakou normální měkčí tužku. Tu dynamiku tam dostaneš snáz.

Jestli se s těma mapa chceš posunoput dál, vřele dopotuřuju ty barvy zkusit okolorovat v počtači. Prostě to načti v gympu nebo photoshopu, nastav tu kresbu jako multiply a kresli barvama širokým štětcem pod tím. Myslím že k tvému stylu by seděly nějaké hodně světlé barvy. Takově experimenty to můžou vyloupnout, a pomoc právě s tím kontrastem.

Každopádně hodně štestí.

----
Obecně mi tu chybí aktivní kreslíři a grafici, kteří by si dokázali vzájemně poradit.
No obecně nás tu moc není. A ono je dost těžké dávat lidem konkrétní rady takhle z fleku, když ty lidi neznáš. Hodně se bojím, aby to razení spíš neublížilo.
Vůbec, víš jaký mají na podávání rad názor elfové? Něco na tom je. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od York »

Ecthelion píše: 14. 1. 2020, 14:17A ono je dost těžké dávat lidem konkrétní rady takhle z fleku, když ty lidi neznáš. Hodně se bojím, aby to razení spíš neublížilo.
Jasný, ale teď už se tě Tykev může sám ptát, když bude s něčím zápasit. A ty mu rozhodně dokážeš odpovědět líp než kdokoliv, kdo držel tužku v ruce naposled v základní škole :-)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od OnGe »

Mě se to teda líbí, ale jak na té mapě není zřejmé, na co se dá nebo nedá kliknout, tak jsem na té wiki dokonale ztracen. Klasický seznam odkazů by dost pomohl.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Děkuju moc za rady. York už mě na ty hory upozorňoval. Mám v plánu je vystínovat, a místy poupravit tvar. O barvách zkusím ještě popřemýšlet. Zřejmě to nebude hned, ale někdy bych se o ně mohl pokusit. Zatím se ale snažím dokončit celé kráovství, včetně všech dobrodružství pro kampaň a popisků lokací. Nově jsem teď oskenoval gobliní jeskyně. Až se mi to podaří v počítači skompletovat, tak to sem hodím. Jeskyně jsem ještě nikdy dřív detailně nevykresloval, tak tam bude asi největší prostor pro kritiku.
Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Tykev
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 1. 2020, 09:49

Re: Svět pro DnD: Hic Sunt Dracones

Příspěvek od Tykev »

Přidal jsem tři mapy vnitřních prostor. Nejdůležitější je z nich Rudný důl Celesta. Dobrodružství a popis místností zatím ještě dopisuji.

Základem dolu je stará trpasličí hrobka, která se skládala z hlavní cesty a kruhové šachy, kterou se pak spustil výtah hluboko do hrobky trpasličího krále, který zde byl pohřben za trest. Později zde vznikl důl. Z trpasličích základů byly vyvedeny tunely k ložiskům rudy, a do vnitřních jeskyní. Důl byl nakonec opuštěn, a osídlen gobliny.

Zatím ještě hledám nejlepší způsob, jak takové lokality kreslit. Rozhodl jsem na podlahy načrtnout mřížku, aby byl lepší odhad vzdáleností. Bohužel se mi ji nepodařilo udělat všude stejně velkou, ale to už dopiluju cvikem. Spíš nevím, zda mám mřížku ohýbat podle chodeb a místností tak, jak je to v dole, nebo ji držet orientovanou stále stejným směrem, jako jsem to udělal ve Skalním sídle a v Jeskynním sídle.

http://zdezijidraci.cz/index.php?title= ... Estv%C3%AD
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], smrq a 14 hostů