Budoucnost builderu (need money niggas)

Diskuze pro organizování her dřívější RomiKovy družiny, nyní Plzeňského klubu.

Moderátoři: kin, Jarilo, zrzavec

Zamčeno

Příspěvek na builder?

Souhlas bez problémů.
6
100%
Nelíbí se mi to, ale chápu a souhlasím
0
Žádná hlasování
Nelíbí se mi to a builder nebudu aktualizovat
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Tabytha
Romikovec
Příspěvky: 130
Registrován: 27. 1. 2007, 18:22
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od Tabytha »

Na začátku se stejně s prachama budeme skládat, tak by se pak podle toho vracelo - rozpočte se to teď na začátku na měsíc a podle toho se vrátí...
Heaven is not a time and it is not a place. Heaven is being perfect!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

problem solved :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od Viking »

Kolik pak bude lidí na builder?
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

Pokud budou všichni tak šest. Takže uděláme rozpis kdy v jeden měsíc vždy někdo vynechá...což je jdnou za půl roku na každého :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

OHledně buildera bude jedna velká změna...

16. listopadu vyjde nová verze buildera, která bude přístupná jen s webovým připojením a pouze z webu. Čímž odpadnou problémy s updatováním a podobně,. A možná už zase nebudou muset bejt notebooky během sezení...nebo na postavy v pdf.

Případně je možnost v tom, že si doma uděláme s klukama wifinu a budeme moct bejt na builderu pořád. Ovšem, pokud by to bylo takhle, hraní se přesunou ke mě...protože s offline builderem se mi hrát nechce...(což znamená, že do toho nepůjdu) :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

A ještě tohle - na to možná přejdeme - už žádné nošení tilesů, figurek a nebo nustnost kostek: http://www.d20pro.com/
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od Kafe »

16. listopadu vyjde nová verze buildera, která bude přístupná jen s webovým připojením a pouze z webu. Čímž odpadnou problémy s updatováním a podobně,. A možná už zase nebudou muset bejt notebooky během sezení...nebo na postavy v pdf
Když nebudou updaty, bude to tedy jako free program každému k dispozici...to už na tom nebudou vydělávat? :think:
Brz noťasů se také obejdeme, je fakt, že krapet usnadňují práci s postavou, ale zaberou více místa. Dřív jsme je nepotřebovali a šlo to, takže mě to nevadí ani v nejmenším. :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

Když nebudou updaty, bude to tedy jako free program každému k dispozici...to už na tom nebudou vydělávat?
Ee, postavy se ulozi do databaze na webu, bez predplacenyh insiderta nebude pristup k builderu ani databazy. :( Celkove se mi to zatim brutalne nelibi. Ale asi jsem nasel neco lepsiho - buildera klidne tipneme a zavedeme tabletop (program, ktery jsem postoval vyse - jak jsem mluvil o digitalnich mapach a tak) :D
Brz noťasů se také obejdeme,
a možná ne...až uvidíte tabletopa...

Je to program, zakladni cena je 30 dolaru + 2 sloty na kompy zadara a pak kazdej dalsi komp k pripojeni za 10 dolacu...dela mapy, pohybude postavama a tak (http://www.d20pro.com/ - to video ukazuje co vsechno umi). asi zkusim 30 denni verzi zadara a mozna rovnou tipneme buildera).
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od Kafe »

Koukal jsem na ten odkaz. Vypadá to fakt parádně, ale přijde mi, žesod počítačový hry to má opravdu kouse a to my na tom trochu vadí. To vymizí takové to kouzlo hraní, co PC hra mít v životě nebude. :(
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

Koukal jsem na ten odkaz. Vypadá to fakt parádně, ale přijde mi, žesod počítačový hry to má opravdu kouse a to my na tom trochu vadí. To vymizí takové to kouzlo hraní, co PC hra mít v životě nebude.
Máš a nemáš pravdu...takhle to vypadá jako PC hra, ale ve skutečnosti to dáš na obrazovku kompa místo na zem (tilesy, mapky). I když bych tohle bral jako nevýhodu, tak dalších výhod je v tom zakombinováno opravdu hodně.

Jednak online hraní odkudkoliv. Jednak napojení na jeden pc při soubojích, jednak předávání graficky upravených materiálů, tvorba map, počítání iniciativ a tak...

Nejdřív si ten program pořádně vyzkouším a projdu. Ale docela mě zaujal, Jdou do něj ukládat i pdf a tak...ono nosit na hraní batoh a tasku nebo jen notas je dost rozdil...:)

A co se RP tycem, nedelaji ho knizky, ani system nebo progam, ale hraci...Pokud hraci chteji, vzdy je...pokud nechteji tak neni :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

Our Philosophy
d20pro is designed to be an expedient tool to help you speed up gameplay and manage online game sessions, but it is NOT a replacement for the GM or player judgement. It does not enforce rules like movement, attacks per round, attacks of opportunity, reach, or spell use. There are several reasons behind this decision:
This is not a video game. d20pro is a campaign tool, and not designed to be a game engine. Play D&D Online or World of Warcraft if you want a video game.
The rules are very complex. The D&D rules have many variations and exceptions. Indeed, it is an exceptions-based game (particularly in 4E), and new expansions are released every few months that give more options to players. Enforcing rules will simply limit our users to the Core Rulebooks only.
D&D is about house rules. If you have a house rule that allows an extra action in times of need, then you can simply let a player keep going.
This is a tool used by thinking humans who are friends. You make judgment calls, redo actions, and so on. If you skipped a player by mistake, you can let him take 2 turns at once, or maybe you want a creature to be instantly slain by a special weapon - no problem. D20pro won't get in the way.
To that end, please remember to use d20pro's features ONLY when they would speed up play or make things easier. For example, you may find that using spell effects for direct damage spells is slower than simply burning through the spell, then applying the damage directly to the unit via the D key. On the other hand, making a special ability for Rage is easy and saves a lot of headaches, since raging has so many different numerical effects on combat, and it has a duration to track.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od Kafe »

Tak zítra poreferuj, co si zjisstil. :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

poreferuju, to se neboj. Protoze pokud builder prohraje, bude potreba udelat update a nechat ho daleko za námi...itemů, powerů i povolání je v něm víc než dost, beztak :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od zrzavec »

Ohledně builderu. Zkusím online verzi nebo to mám úplně típnout? S programem si nějaký čas dokážeme vystačit a pak přejdeme na knihy a dragony, které mám k dispozici.

Vaše názory kámové?

Ono to online mi nepřijde zase až tak špatné. Pokud bude přístup k databázi, bude to pohodlnější a podle screenů i přehlednější než současný builder. Akorát ta nutnost netu...ale i to se dá vyřešit několika způsoby:

a/ na herní víkendy na chatách (to spíš s kakáčem a fredym) se koupí flashka s tarifem dohromady

b/kafáci v novém bytě budou mít wifinu :

c/ uděláme wifinu u nás s klukama. Složíme se na modem se sginálem a trošku reorganizujeme herní místo.

Ale to je hudba budoucnosti. Teď je otázka, jestli budeme chtít online databázi nebo přejít pomalu, ale jistě na knihy a magazine zdroje?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost builderu (need money niggas)

Příspěvek od Kafe »

Doma máme normálně kabel a přes anténku chytáme v bytě wifi a stejně to bude i v novém bytě na kokotíně. Domluvil bych se známím, aby ten přístup nebyl až vtak komplikovaný a mohli byste se také připojit.
Jinak je ještě varianta, že si každý doma svoji postavu vytiskne, přepíše do sešitu atd a nemusí být žádný kompy a místa ještě více. :-) Hlavně dělat přestupy, když je tolik materiálů...to na strašně dlouho.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů