DnD 4e Povídáni si

Diskuze pro organizování her dřívější RomiKovy družiny, nyní Plzeňského klubu.

Moderátoři: kin, Jarilo, zrzavec

Zamčeno
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od zrzavec »

Právě jsem si vyzkoušel Character builder. Je velmi dobrý. Nicméně, při tvorbě postavy jsem našel vše - popis powers a všeho rovnou při tvorbě. Tvořil jsem válečníka. Jak je mým zvykem. A teď, proč zakládám tohle téma.

Co to je Martial Arts, kde se to dá sehnat a jaké jsou další rozvojové knihy pro ostatní povolání?

S čím vším jako družina budete chtít hrát?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od Naoki »

Já bych rád hrál se všema příručkama které zatím vyšly (což je zatím pouze ten martial arts -.-). Martial arts je doplňující příručka pro válečníky, zloděje, hraničáře a warlordy, v těch pravidlech je mmj. ten hraničář se zvířecím společníkem pro Mišku :)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od kin »

Ještě je tu Forgotten realm players guide, kde je swordmage + dark lock + hromada prestižek a featů.
Dál jsou ty časopisy dragon (tam je artificier a doplňky ke stávajícím povoláním (jako třeba kouzelník iluzionista)
A pak jsou tu nový rasy (právě ten FR PG má drowy a genasi např)
Možná jsou ještě jiný knižky ale teď jsem chvíli nic nehledal a nevim kde je co...
Jinak další zajímavý doplňky jsou Alchemy (to je v adventures vault)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od kin »

RomiK píše:Co to je Martial Arts, kde se to dá sehnat a jaké jsou další rozvojové knihy pro ostatní povolání?
sehnat se to dá koupí ;)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od Naoki »

Každopádně až začnem hrát, zamlouvám si rogunu :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od kin »

Zamluvit si můžeš co chceš a stejně ti to je na hovno, tohle neni aukce kde je od každýho jeden kus :wink:
A ještě není jistý že začnem hrát ;)
p.S.: naoki, buď v šest na pětatřicátejch na posilku...a ještě něco, už si kuva sežeň ten mobil :D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od Peekay »

(technicka poznamka - ta kniha sa vola Martial Powers)

Character generatorov na 4e je na nete habadej aj zadarmo - my pouzivame tento. Enjoy!
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od zrzavec »

Naoki: To je další věc, kterou chci probrat. než se v tom zorientuji, beru jen věci ze základní příručky a nic jiného. Zvlášť, pokud budou kafácí hrát s námi. Abych jim toho nehodil na hlavu moc (a sobě).

Ve chvíli kdy nepojedou a !budu! znát vše, co budete chtít použít, nevidím v tom žádný problém :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od Naoki »

Teď je otázka co myslíš pod tím slovem "znát".
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od zrzavec »

Dostupné materiála. Barbara jsem ještě neviděl, nepovolím ho. Martial powers mám, Forgoten player guide mám - Genasi, Drow a Swordmage je povolen.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od zrzavec »

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/insider - na tomto odkazu si můžete stáhnout DnD character builder. Je to oficiální demo (tzn postavy do třetí úrovně maximálně).

Kdo si bude chtít tvořit postavu s použitím tohoto, může si nakliknout cokoliv z materiálů: PHB,FR, Martial powers, Scale of War (jen z hlediska pozadí postavy).

tent ogenerátor je dobrý v tom, že si v něm můžete rovnou i nakoupit výbavu. Máte tam kompletní popis dovedností (a samozřejmě rovnou k výběru jen ty, co si vaše postava může vybrat). Z hlediska pozadí prosím čtetě, než aplikujete bonus - zemi pro Genazi opravdu nepovolím pro rasu třeba Minotaura (ovšem toho nepovolím ani jako hráčskou rasu).

Tento program vám pomůže vytvořit dobrou postavu. Ale rovnou říkám, chcete-li se vyhnout velmi nepříjemnému překvapení, konzultujte semnou. Ne vše se totiž hodí. A kdo nebude číst a jen si nakliká nějaké bonusy, může být v pěkně hluboké a temné díře...

Edit:
Pozor, instaluje se to trošku déle. V jednu chvíli to vypadá jako zaseknuté. Ale není, PC pořád pracuje tak to nevypínejte.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od kin »

Náhodou Minotaur je libová rasa! :D
Dokonce je dost rozepsaná v jednom z čísel Dungeonu, ale to je zatim dostupný jen z dnd insideru...ale už jsme skoro přišel na to jak si to zakoupit ;)
Kdo by chtěl, k těm bonusum ohledně Scales of War jsou i malý "fluffový" dodatky (zase v jednom z dungeon) klidně pošlu a mam doma i popis FR, tedy pozadí k bonusům podle kraje.
-jinak povolil bych pouze jedne bonus, buď scales of war nebo FR players guide, ne oba dohromady (i když teoreticky by to mělo jít...jedno je charakter-pozadí posatvy a druhý rodné místo, ale prostě by toho už bylo dost IMHO)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od zrzavec »

Z hlediska generátoru smíš mít pouze jeden jediný z těchto bonusů. Já jsem je našel rozepsané jen v generátoru. Takže tam jsou pro mě směrodatné. V knize jsem je nenašel v žádné.

Ehm, zpočátku nepovolím nic až tak neklasického. A abych se přiznal rasu Warforge asi nepovolím nikdy. To je prostě hnus.

jde o to, že já se v tom chci alespoň zpočátku orientovat. Kdo my v tom bude dělat bordel, neudělá si postavu a nezamastí si:-( A to nechce ani on, ani já :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od kin »

V pohodě, pošlu ti ty popisy, jsou docela fajn... ;)
V čem se ti nelíbí warforged? statově nebo "fluffově"?
Statově ho upravuej Dungeon, Fluffově taky-ale to jsme si ho hlavně dost upravili do našeho světa a už si to bez nich nedokážu představit (a nedokážu si bez něj představit vezíra, modří ví $D )
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 4e Povídáni si

Příspěvek od zrzavec »

Nelíbí se mi ta myšlenka jako taková. Neznám ho fluffově ani statově. Asi jsem přeci jen také konzervativní. Jako nepřítel ano, ale jako rasa pro hráče...

První kampaň v DnD bych rád vedl klasickou. časem budeme přidávat a možná dojde i na minotaura a možná i na Warforga. Ale zatím ne. Zatím mám problém s Drowem a Genazim. Nicméně, ty překousnu.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů