[Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Markus »

Léta koně 1332, období ohně

Tak jasná pětka, jo?
:arrow? "Na spojenectví bohatě vyděláte."

Náčelník Gardrostan nabídku odmítl. "Jaký to nesmyslný návrh," vysmál se nám. "V porovnání s námi máte jen titěrná stáda! Chceme bohatého obchodního partnera, ne chudého bratrance!"
Tak zatím letos opravdu válíme. :-? Z nějakého neznámého důvodu nás ale v první polovině ohně nikdo nepřepadl. Můžeme jen doufat, že i druhá polovina bude tak úspěšná.

Obrázek

Jelikož se ukázalo, že diplomacii ani obchod nezvládáme, daroval jsem tučnou obětinu Issariovi a ten nás za to odměnil obchodním požehnáním. Zatím nevím, co dělá, ale určitě to bude něco super.

A bohužel, naše prokletí se nám nevyhnulo:

Obrázek
Obrázek

Naše hlídky si všimli, že Tanahartové se nám pokouší odehnat dobytek. Rychle svolali několik mužů a našich 8 válečníků a 33 pěšáků čelí jejich 8 jezdcům a 36 pěšákům. Síly velmi vyrovnané, a tak zavelím brát zajatce a co nejdřív se vrhnout na zteč!

Obrázek

Bohužel, Terasarin se vrátil do svého běžného režimu "neumím velet" a projel to. Svou roli určitě sehrálo i to, že nás Tanahartové zdevastovali magií. Pokus si správně vzpomínám, my žádnou magii nemáme proto, že jsme ji vyplácali na bývalého náčelníka. O-) 2 mrtví nejsou tak hrozní, ale 20 krav a 4 koně už jsou horší.

A bohužel tím období ohně ještě nekončí:

Obrázek

Útočí na nás kočovní jezdci. Je jich celkem 153, všichni v sedle. Proklouzli našim hlídkám a my jsme dokázali vzburcovat jen 6 válečníků a 72 mužů.

Skupina našich bojovníků se krčí za štítovou hradbou a sleduje, jak se z lesů vynořují zdánlivě nekonečné zástupy pestrobarevně pomalovaných koní a jezdců. Nikdo se je neobtěžuje počítat, všichni vidí, že je jich minimálně dvakrát více než nás. Jediné, co je odděluje od našich chalup, v nichž se krčí a naříkají ženy s dětmi v náručích, je nesmělý příkop a řada zapíchaných zaostřených kůlů. A samozřejmě štítová hradba, která ale ani zdaleka nemůže pokrýt obvod celé osady.

Nepohodlné ticho rozerve burácivý řev. Terasarin se prodral štítovou hradbou před naše řady, je celý nahý a na jeho svalech tančí složité klikiháky válečných tetování. Jedinou rukou pozdvihne mohutnou obouruční sekeru a zavelí:"


Náš cíl je:
:arrow? Odehnat je
:arrow? Zabít jich co nejvíc
:arrow? Brát zajatce
:arrow? Přežít

Taktika je jednoduchá:
:arrow? Na zteč!
:arrow? Vlákáme je do pasti!
:arrow? Držte se od nich dál a střílejte!
:arrow? Utečte!

Mezitím se před klanovou síní naši bohovorci připravují:
:arrow? Obětovat Orlanthovi (posiluje střelbu)
:arrow? Obětovat Humaktovi (posiluje řež)
:arrow? Obětovat oběma
:arrow? Kašlat na obětování a přidat se k boji
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Hchkrdtn »

:arrow? Odehnat je

:arrow? Vlákáme je do pasti!

:arrow? Obětovat oběma
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Vallun »

Odehnat je
Střílet
Obětovat na střelbu, máme-li co...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Invictus »

Hchkrdtn píše::arrow? Odehnat je

:arrow? Vlákáme je do pasti!

:arrow? Obětovat oběma
Asi tak no.

I když 150 jezdců, hm. To asi spíš přežít.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Hike »

Přežít.

Střílet.

Obětovat Orlanthovi.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Pieta »

Odehnat je.
Střílet.
Obětovat Orlanthovi.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Invictus »

Teď mě napadá, když nás vyhladí, budem moct začít znovu. :-)=
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Pieta »

Invictus píše:Teď mě napadá, když nás vyhladí, budem moct začít znovu. :-)=
Checht.

Ale nemám pocit, že bysme už byli tak poučení, že by to stálo za restart. Sice už třeba víme, že když ti spojenec ukradne stáda a někoho ti přitom zabie, že to je v podstatě přátelská návštěva a odpovídat na ni nájezdem je silné faux paux, a že bohatý klan se zřejmě stává bohatým tím, že odmítá obchodovat s chudšími klany; ale vezmi si, kolik podobných moudrostí nejspíš ještě nevíme. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Markus »

Léta koně 1332, období země

Obrázek

Kočovníci se nás pokusili obkroužit, ovšem my jsme je těžce pochroumali dobře mířenými oštěpy. Nastala lítá rěž. Kočovníci si magií vydláždili cestu k vítězství. Zahnali z nás pole a ukradli nám 16 koní. Našemu doprovodu se usilovnou péčí podařilo zachránit život 1 bojovníka a ošetřit 1 zraněného.

13 mrtvých, 28 zraněných, 16 ukradených koní :cry:

Naštěstí je to poslední útok letošního ohně a při zpětném ohlédnutí jsme neměli zas tak hrozné ztráty na životech, přihlédneme-li k tomu, že nám bohové za Hendovu nevěrnost slíbili zkázu a zatracení.
Obrázek
Zkusil jsem se trochu poptat kupců a válečníků z jiných klanů, jestli neví, co to bylo za kočovníky. Však víte, ty co nás nedávno napadli, s těmi zápalnými šípy. Dozvěděl jsem se, že západní země jsou těchto zlých cizinců plné. Jezdci nikdy neslézají ze svých ořů, a tak jim ostatní klany začaly říkat "koňolidé". Uctívají Orlanthova nepřítele, zlého císaře Yelma, takže si můžeme být jisti, že jsme o nich neslyšeli naposledy.
Myslím, že jsem na začátku Terasarina trochu podcenil, když jsem jej prohlásil za málomluvného, natvrdlého býka. Co umřel Hend, převzal spoustu jeho povinností a je překvapivě užitečný. Já nevím jak vy, ale já ho beru jako našeho náčelníka. Rozumíte... to kopyto Tarkalor není k ničemu dobré, a jediný důvod, proč nám nešéfuje Terasarin, je, že uznává "špatného" boha.

Cha! Jako kdyby bůh bitek, pitek, bersekrů a rozbíjení cizího nábytku mohl být špatný!

Obrázek

Tohle je současný stav našeho klanu. Máme málo dobytka, málo zboží, málo koní. Jediné, čeho máme dost, jsou překvapivě lidé - i s 60 zraněnými i nemocnými zvládáme obdělávat všechna pole. I když to je vlastně hlavně díky tomu, že jsem podobné ztráty předvídal a radši jsem nenechával orat nová pole.

Obrázek

To Issariovo požehnání údajně "zvyšuje výnos našich obchodních výprav". Tím se myslí situace, kdy pošleme nějakého šlechtice s kravami/koni/zbožím/jídlem, aby koupil krávy/koně/zboží/jídlo. Což je sice krásné, ale my žádné obchodní výpravy nepodnikáme, protože nemáme s čím obchodovat!

Obrázek

Mimochodem, pořád mi vrtalo hlavou, jak nám mohli Tanahartové krást dobytek, když jsou od nás tak daleko. Tak jsem strávil několik minut nad mapou a víte, co jsem zjistil? Pamatujete si, jak jsme na začátku řekli, že chceme fakt obrovská území pro naše rozsáhlá státa (checht)? No, ukázalo se, že vlastníme docela solidní kus detašovaného teritoria - jde o ten prázdný obdélník, na který ukazuje kurzor. Ano, to je naše území. Ano, abychom se na ně dostali, musíme chodit přímo přes tulu Jablkoňů. Veselé, že? Co s těmi Jablkoni budeme dělat?

---------

Je doba sklizně a máme tak akorát mužů na obstarání polí. Nechtěl jsem nikoho posílat pryč, a navíc už jsme diplomacii a obchod zkoušeli a pohořeli. Chtěl jsem poslat pár chlapů nakrást krávy, ale bál jsem se, že odmítnou s tím, že musejí sklízet úrodu (to se vážně stává... chlapi odmítnout jít, nic se nestane, ale vy přijdete o akci). Tak jsem to risknul a řekl jsem Jarotorovi, ať se staví u jedněch sousedů, kteří nám dluží protislužbičku, a slušně je poprosí o pár krav. Volba padla náhodou na Lysangy, aniž bych věděl, že jejich náčelnice je známá pro svou štědrost. V situacích, kdy někdo žádá o splátku protislužby, se považuje za zvyk (rozuměj slušnost) žádat o 20 krav.
:arrow? Požádáme o 30 krav.
Enastarra, náčelnice klanu Lysangů, se svolila dát nám krávy navíc. Spousta jejích karlů reagovala na toto rozhodnutí tuze popuzeně.
Obrázek
Podívejte, co vedu!
Obrázek
Kdes to ukrad?
Obrázek
Neukradl, to jsem dostal!
Obrázek
Chcete mi říct, že zatímco my se tady celou dobu snažíme drancovat nepřátele, získat krávy válečnou cestou... zatímco jsme kvůli bojům přišli asi o 100 krav... zatímco jsme pohřbili desítky mrtvých kvůli loupeživým výpravám... tak celou tu dobu stačilo jenom zajít k sousedům a slušně je poprosit?
Obrázek
Já vám to říkala.
Obrázek

Hej, tohle žebrání má něco do sebe! Musíme to zkoušet častěji! Samozřejmě se napřed musíme zbavit těch nejhlasitějších odpůrců čehokoliv mírového, kteří už se začínají bouřit. Proto jsme pod zámiknou "důležité průzkumné výpravy" povolali krvežíznivého Verlaina, svěřili jsme pod jeho velení Hikejiho, Hechkardtena a několik dalších vyznavačů válečné stezky, a poslali jsme je do hor, ať tam... ať tam... ať se tam podívají.

Obrázek

Orlgard, silný mladý válečník z klanu Stříbrného smrku (vizte "Blue Spruce" na mapě) žádá o ruku náčelníkovy dcery Aransandy. Spolu s ním přišel i jejich klanový mudrc Insterid, který mu pomáhá prezentovat žádost.

1. Požehnáme sňatku
2. "Nejdřív musí prokázat, že je jí hoden."
3. Ať se rozhodne sama Aransanda
4. Sňatek odmítneme
5. "Arasanda je dívka vysokého postavení a je hodna dalších 20 krav v darech."
Obrázek
Z tohodle by se dalo rozdmýchat spojenectví. Má-li první jiskru zažehnout má dcera, staniž se.
Obrázek
Za ruku vysoce postavené dívky je zvykem nabízet stědré dary.
Obrázek
Na sňatky není vhodná doba. Můžeme si dovolit jen velmi nuzné věno.
Obrázek
Není to sice moc vychovaný, ale dokázal bych toho fousatýho tlučhubu přimět, aby za Aransandu vysolil spoustu darů navíc.
Obrázek
Stříbrné smrky se neurazí, když mladík neuspěje v poctivé soutěži.
Obrázek
Sňatek náčelníkovy dcery má rozsáhlé politické důsledky. Jestli ji necháme, ať se rozhodne sama, budou nás všichni mít za podivíny.
Obrázek
Podívejte na toho nebohého chlapce! Úplně se třese nervozitou!
S těmi svatbami se poslední dobou nějak roztrhl pytel, ne? Jsme ve třetím roce a už jsme měli kolik - 4 důležité svatby? Tohle vážně není v KoDP normální. Ale už jsem to prohlédl - náš klan je ve skutečnosti velmi chytrý. Až nás naši nepřátelé zdánlivě vyhladí z povrchu zemského, teprv pak zjistí, že ve skutečnosti máme potomky úplně všude! R-stratégové!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Peekay »

2. "Nejdřív musí prokázat, že je jí hoden."
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Markus »

Mimochodem, Tarkalorovi je 30 let a už vdává dceru. Docela pašák, co?
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Hike »

5. "Arasanda je dívka vysokého postavení a je hodna dalších 20 krav v darech."

Jinak si vyprošuji nechat se zahrnovat mezi bojechtivce ... já jsem pro obchodně/diplmatická řešení.

EDIT: Jestli narážíš na kachny ... tak ... kachny nezaslouží slitování. :o)
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Markus »

Hike píše:5. "Arasanda je dívka vysokého postavení a je hodna dalších 20 krav v darech."

Jinak si vyprošuji nechat se zahrnovat mezi bojechtivce ... já jsem pro obchodně/diplmatická řešení.

EDIT: Jestli narážíš na kachny ... tak ... kachny nezaslouží slitování. :o)
Sakra. Omyl. Ale teď je moc pozdě si to rozmyslet, jsi na cestě do zasněžených hor. Tyhle omyly se hold stávají. Ber to ale z té lepší stránky: aspoň si užiješ trochu dobrodružství! :>;o)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zahrajme si...] King of Dragon Pass, sága barbarského kmene

Příspěvek od Vallun »

Já si nemohu pomoci, ale musím hlasovat 3...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů