Magic the Gathering

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Markus »

Já mám magic rád, ale starší edice se mi nikdy moc nelíbily (začínal jsem u Odyssey). Souvisí to s tím, že nemám rád takové ty megakomba a vypiplané balíky. Jasně, tvorba balíku je skvělá zábava a taktická výzva a máloco je tak super jako postupně sbírat karty a hrát si se skladbou balíčku. Ale z mých zkušeností to v reálu většinou vypadalo tak, že si spoluhráči na internetu našli osvědčená komba nebo decklisty a pak si nakoupili potřebné karty. Což jsem já dělat nechtěl, protože mi to přišlo proti duchu hry, a zároveň jsem s nimi nemohl hrát, protože moje "povyměňované" balíky se nechytaly... heh...

Oblíbil jsem si různé limited formáty a párkrát jsem byl na turnaji v draftu nebo sealed, což bylo super. Starší edice mi tolik nesedly, protože mi přišlo, že nejsou na limited příliš dobré, že jsou nevyvážené. Ale od té Odyssey (možná Invasion) dál byly edice pro limited hraní naprostý luxus. Přestal jsem ale hrát celkem záhy (Mirrodin) a dočista jsem se ztratil někde u Time Shiftu (geniální nápad) a Ravnicy.

Jinak mám svou vlastní krabici s asi tisícem náhodných karet, ze které se dobře dělají drafty a jiné srandy. A kdykoliv bych rád zašel zahrát (nejen mou krabici, ale i s regulérním balíkem), takže Brno, ozvěte se.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jarilo »

Safra, jak to tu tak čtu, mám chuť se k Magicům zase vrátit =).

Začínal jsem s Odyssey blokem, dnes již s úsměvem vzpomínám jak sem tehdy rouru považoval za nic moc kartičku a divil se, že po vydání Tormentu, to po mě někdo chce. Holt klučík no =). Zezačátku jsem na nějakou koncepci balíku kašlal, odehrál jeden mini DCI turnal v Plzni (formát 1,5 - 3. místo ze 4 =) ), v době, kdy ještě Ogří doupě stálo a byla to mekka hráčů karet, miniatur a RPGček. Pak jsem se pokoušel postavit si mono blue control (counter spelly, rewindy, dismissy, mana leaky, atd.) s kterým jsem poměrně dlouho hrál se spolužáky ve škole. Posledení pokus o návrat na aktivní (rozuměj i turnajové hraní) scénu, byli Slivři, ale to nějak časem vyšumelo. Od dalšího hraní mě odrazoval fakt, že pokud chce člověk hrát aktivně dvojkový trunaje, musí poměrně často obměňovat balíky tím, jak se rychle točí edice a bloky. Na extendedu zase kralovaly silné a drahé balíky a člověk by musel vynaložit spoustu času (to by tak nevadilo) a hlavně peněz na sehnání všeho potřebného.

K hraní bych se opravdu rád vrátil a rád si třebas dvakrát do měsíce zašel zahrát na nějaký turnaj, ale musel bych si udělat pořádek v nových pravidlech (už jsem si stáhl a začal číst), aktuálních edicích atd. a pak co nejvýhodněji psotavit nějaký zábavný a relativně účinný balík....

Kdyby mě chtěl někdo z Prahy (Jonka a spol. =)) vzít na milost a trošku o tom pokecat, budu jedině rád. Udělám si tak přeci jen lepší obrázek, než čtením Cmusu atp.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:Jinak mám svou vlastní krabici s asi tisícem náhodných karet, ze které se dobře dělají drafty a jiné srandy. A kdykoliv bych rád zašel zahrát (nejen mou krabici, ale i s regulérním balíkem), takže Brno, ozvěte se.
Jednou za čas zahrát assasina z tvé (nebo jiné) krabice, tomu bych se nebránil. Ale svoje Magiky nemám, jen mrňavou ukázkovou sadu a to ještě ani nevím, kde se válí :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Sammael »

Inak ked sme pri magicku. Tak ja som hraval vseho vsudy aktivne magici cez 8 rokov. A teraz na stare kolena som zasadol na Vtes a hlavne WoW trading card game. Citim v tom ten magicovsky smrad, plus milujem to ze sa stavaju decky na classy a o raidoch ani nebudem vraviet. Odporucam pozriet previdla. Urcite byvalym magickarom. Hra je rovnako rychla a dynamicka plus si dovolim tvrdit, ze je v nej neskutocne mnozstvo variacii a financna narocnost je o dost nizsia nez u magicku. Je to nadherna hra a na to, ze mam 28 rokov a plno inych povynnosti ma az prekvapivo drzi.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jarilo »

Sammael: Mě WoW odrazuje už jen proto, že to je WoW =). Magicy jsou přeci jen pořád originál, kterej Richard Garfield vymyslel, když ještě studoval. Ano, během těch let se z toho taky stala dost komerční zábava, točí se v tom velký prachy atd, ale pořád je to....prostě Magic =). Ale zdůrazňuji, že to je pouze můj názor, na WoW kartách se mi nelíbí víc věcí - kresba a celkový feeling karet, fakt, že to je prodkut, který těží z popularity počítačové hry (existuje i deskovka, RPGčko atd.). Magicy jsou prostě Magicy, není to kartičkový klon nějaké pc hry atp.

Ale uznávám, že ty karty mají spoustu příznivců, jsou populární a ke všemu mají i třebas zajímavé mechaniky a pravidla.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Sammael »

http://www.essentialmagic.com/Decks/View.asp?ID=742360

Kto sa mi postavy proti tejto zverine na slezine?
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od jonka »

Počkej na slezinu, zkonvertujeme tě na Assassinaa dáš navždy ruce pryč od svého úchylného kombaření :-)=

což mi připomíná, že bych si měl někdy zajít do rytíře koupit za levno šhitky limited karty z nových edic ať mi to trochu pookřeje
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Zbavit se kreatur je sice směšně snadné, ale tohle je imo přeci jen trochu moc. Way to mess shit up, wizards :>:o/ , raději bych mythic rare karty se vzácnými schopnostmi, než jednoduše přesílený těma běžnejma.
Obrázek
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Sammael »

nj toto uz je prilis uchylne ale vies ako u magicu je vsetko mozne.
Napr: Masticore svojho casu
Je pravda, ze doteraz nebola prisera ktora by tak popierala mana krivku ako tento angel alebo skor UBER aggro lietajuca vec
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Heh, wizardi se vytasili v nové edici se zajímavým konceptem.
Obrázek

Zbytek na (použijte copy+paste, BBCode asi nežere hranatý závorky v lincích):

gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?sort=color+|cmc+&action=advanced&text=%20[level]%20[up]
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Lemmy »

Já bych na něm zase nic tak zajímavého neviděl $P

Tuším že ve Wastelandech u hrdinů levelování bylo (nevím, jestli jen u nich či i normální kreatury dostávaly žetony za zabité nestvůry)...

Prostě takový kicker, který lze vyvolat kdykoliv a dá se navýšit.
U Magiku je asi dost těžké vymýšlet nějaké nové schopnosti při všech těch stávajících a minulých, takže je to v podstatě kuchařka "to samé třikrát jinak"...

Nebo kicker a multikicker.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Yay, možná se mi začíná rýsovat novej balík.
ObrázekObrázekObrázek

A na zabití oponenta asi
ObrázekObrázek

Ale nevím jestli by takovej balík mohl reálně fungovat.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Lemmy »

Skew:
Ta kombinace okolo Training Ground je docela zajímavá.
Na tuhle kartu se dá připojit dalších spousta zajímavých komb za modré i červené (řekl bych, že více aktivačních abilit má spíš modrá, např. by nemuselo být špatné zapojení nějaké kreatury s aktivační schopností counterkouzla - hlavně taky pro ochranu Training Ground... obecně by chtělo Training Ground zajistit, pokud na něm má jet celý balík - enchantment je docela jednoduché zrušit...)
Pak by mohlo být fajn posílit balík nějakým Imprintem (třeba kreaturou s Imprintem).

Ad zabití protivníka:
Pandemonium - No, je to dobrá karta, ale spíš do aggro nebo vyloženě beatdown balíku. A navíc, při soupeři s velkým počtem kreatur (např. červeno-bílá, bílo-zelená atd nebo přímo třeba Madness, který je rychlý i silný) tohle spíš nahrává k výhře jemu.

Aeon Chronicler - dobrá volba, dost se hrál, je to ověřená karta.
Já bych na zabití a vyloženě i ochranu volil spíš nějakého těžkého leteckého těžkooděnce (hlídá vzduch, navíc dost balíků se vzduchem... třeba některé ty agra... mívávají občas problémy).
Vím, že můj nejúčinnější naproxovaný balík (nebyla to vysoká částka, tuším, že určitě pod 1000Kč) byl zeleno-modrý turbo counterspell) - pokud si dobře pamatuji, měl jsem tam jen 4x jednu leteckou potvoru (6/6, flying, necílitelná) + masu conterkouzel, masu vyndávání landů a lízání karet pro rychlost v magických protikouzlech nějaké ty naturalízy, vracečky do ruky a tak. Myslím, že jsem zkoušel i proti bratrově nabušeném Madnessu a bylo tak půl na půl co se týká vítězství (ale je fakt, že tam byli levné countery i za 1 manu)...
Koncepce byla jednoduchá: vyndavat manu, lízat, vyndavat manu, lízat... při tom zcounterovat nepříteli všechno, co mu přijde (případně vrátit do ruky/zničit naturalízami nekreaturové věci)... vyndat leteckého Bosse a pak už se to většinou jen vezlo.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Bajo »

Lemmy píše:hlavně taky pro ochranu Training Ground... obecně by chtělo Training Ground zajistit, pokud na něm má jet celý balík - enchantment je docela jednoduché zrušit...)
Imho to zrovna u tohohle komba neni tak klicove, kdyz clovek umi hrat zkusene a zakerne :-)= . Klicem bude hodit nejdrive maga a az potom v dalsim kole (nebo proste v tom, kdy ma clovek manamorphose uz na ruce) Training grounds. Protoze potom ti ho klidne kdokoliv muze zkusit znicit a ty jako reakci zvladnes cele kombo udelat kolikrat je potreba (tedy si nalizat dalsi TG a nebo nejake counterovani apod...) a pripadne ho i rovnou zabit (s nekonecnem man a vsema kartama na ruce by to nemel byt moc problem) Timhle je to kombo fakt silne a tim jak je levne a jak brzo jde spustit souhlasim s tim, ze magove zacnou zahy houfne trenovat manamophose v kruhu a ze podobne kombo baliky urcite vzniknou a nasledne se neco zakaze :)
Imho je to presne ten typ prasarny, co bych si na turnaj vzal, pokud bych MtG jeste hral :-)=
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Lemmy:
právěže to pandemonium je vyloženě na zabití oponenta, to by se hrálo až současně po spuštění toho komba, kdy bych pak měl celej balík na ruce a příchodem Aeon chroniclera by to soupeř dostal tak za čtyřicet nebo kolik. Pokud by to soupeř přežil, tak nejspíš si ho vrátit na ruku a pokračovat v krasojízdě. Proto se mi to líbilo víc než třeba banefire, páč pokud by soupeř hrál hodně life-gain kouzel nebo mlel knihovnu, asi bych ho neupálil.
Hustej by k tomu byl ještě třeba upheaval, ačkoliv asi už zbytečnej (max by soupeř dostal o trochu větší pecku a skoro 100% by nemohl counterovat pandemonium a aeona, ale to už se dá docílit levněji).


Bajo: akorát té many není nekonečno, páč za každý manamorphose si člověk musí dolíznout kartu. Leda přidat černou a nějakej dark ritual, nebo jeho half-assed červenou obdobu.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů