Magic the Gathering

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jarilo »

Loni v říjnu jsem se po dlouhé pauze vrátil, a to k EDH. Teď během karantény jsem docela hrál Arénu, prima oddech, ale ta metagame dvojky mi vůbec nesedí. Přemýšlel jsem o tom, že bych zkusil postavit něco na Modern, ale zjistil jsem, že z hlediska nostalgie po kartách a edicích, které jsme kdysi hráli, bych už skoro musel jít do Legacy.

Commander je super, člověk pozná spoustu karet, strategií, komb, hrozně se s tím dá vyblbnout, je to dost společnské díky tomu, jak to není kompetetivní...zkrátka pro mě asi ideál. Trošku je teda síla, jak ta silná poptávka po tomto formátu i tak vyhnala ceny některých karet do závratných výšin.

A když tak po očku sleduji, co dělají Wizardi, kroutím hlavou. Z Double Masters jsem se nejprve radoval, ale indikace cen za boostery mě dost zchladila.

Bajo, co hraješ na Modernu a Pioneeru?

Poslední set - Ikoria - fakt not my cup of tea. Co bude příště, alternativní arty s Pokemonama nebo tak?
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Bajo »

Na Modernu hraju Urzu, montalne bant s Yorionem, Urem, Ephemere atd. Pred companionama jsem to hral spis Temur (nejvice me bavila ta puvodni Thopter Foundry / Sword of Meek combo verze).. Pak mam jeste Storm a Hardened Scales. Modern byl posledni rok dost smutnej, zabanovali mi KCI, Oka (tam to chapu :-P), Mox Opal :-(

Na Pioneeru mam Dimir Invertor a Sultai Delirium (ted asi neni moc in).

Obecne jsem spise na kombo balicky nebo nejake zajimave synergicke value decky.
O EDH jsem taky premyslel, ale uz bych nemel cas na treti format, asi :-/ Mozna ho casem vymenim za neco z toho, co hraju ted. Legacka ma problem, ze fyzicky se hraje asi jen v Praze.

Edit: S Wizardama je to asi na dlouhou diskuzi, jak bussinesove ty kroky chapu, otzka je, jak se osvedci z dlouhodobeho hlediska. Ale design team se teda utrhl z retezu od War of Spark minimalne, zatimco testing team tam asi spi, nebo co (i kdyz je jasne, ze ethernal formaty asi moc netestuji, i tak mi prijde, ze ta ruka jim ujizdi nejak moc).
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jarilo »

Já komba moc nemusím, hlavně taková, co kradou karty, nebo zkrátka hráč něco dělá s kartama 20 minut a pak Ti jen řekne, že vyhrál. To mám pak vždycky chuť si postavit Land destrukci a znepříjemnit hru všem =D.

https://www.youtube.com/watch?v=5nwtHai3fMc

Být Tebou EDH fakt zkusím, je to super zábava, hodně interakce, i Wizardi si toho všimli a letošek je takový dost Commander rock z heldiska produktů.

Já ty businessové kroky nechápu proto, že Wizardi dlouhodobě tvrdí, že neřeší a nezajíámá je sekundární trh a ceny kusovek a pak najednou mají Double Masters stát 300 dolarů za booster box, kde bude navíc jen 24 balíčků. Proč? Proč jsou najednou boostery dražší? Protože tam vyjdou bomby jako Doubling Season či Mana Crypta, které na trhu stojí 50 - 150 dolarů? Vždyť ten trh přece neřeší? A proč ještě před rokem či dvěma šlo řadu takto drahých karet otevřít v boostrech za 3 - 4 dolary? Stojí to najednou víc peněz vytisknout?

Dobře to shrnul profesor:

https://www.youtube.com/watch?v=FNPNXl8tH30
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Fandar

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Fandar »

Zdravím,
Sháním nějakou partu Praha/Kolín na commander formát. Balíčky mám, ale ne je s kým hrát. :D
Případně, jestli někomu nechybí čtvrtý hráč. :)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

[svět] Forgotten Realms

Příspěvek od Pepa »

Letos v létě Magic: The Gathering a Dungeons & Dragons spojí síly!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [svět] Forgotten Realms

Příspěvek od Pepa »

Když Dungeons & Dragons v Magicu, tak tedy Dungeons! :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: [svět] Forgotten Realms

Příspěvek od Jiron »

To je fakt hustý!!!!
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [svět] Forgotten Realms

Příspěvek od Pepa »

Jak se budou dungeony používat? Jak se budou prolézat? Technicky to nejsou Magicové karty. Stojí jenom jako "schématický obrázek" mimo hru. Do dungeonu se dostanete (a progres v něm děláte) pomocí mechaniky venture. A protože nejsme žádní zbabělci, jde se pouze směrem vpřed! :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

"Tak co? Už jsi "udělal" dungeon?"
"Jasně..." :wink:
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: [svět] Forgotten Realms

Příspěvek od Jiron »

Těch narážek je tam spousta. Dost se na tu sadu těším.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [svět] Forgotten Realms

Příspěvek od Pepa »

Když dovolíte, tak já budu přinášet novinky do tohoto vlákna. Ale postupně. Abych vás úplně nezahltil :-)

Dnes si tedy představíme nové "showcase frames" (rámečky), které v této sadě můžeme potkat. Ty první jsou Classic rulebook frames a jsou jako vystřižené z nějakého starého bestiáře DnD :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A těm druhým se říká Classic module frames :eyecrazy:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak se také dočkáme oboustranných kartiček, které nejsou Magicové, ale my RPGčkaři pro ně jistě nějaké uplatnění najdeme :wink:
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Markus »

Já si vždycky říkám, kdy se Magic dostane do fáze přeplácanosti, a ty dungeony už tím začínají trochu zavánět.

A ty non-basic landy, co vypadají jako moduly, jsou taky vtipné.

Hele, tohle všechno budou/jsou tournament-legal karty, nebo je to jenom takový ten sranda set, jako byly blahé paměti Unhinged a to druhé Un...?
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 15:59, celkem upraveno 1 x.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Pepa »

Markus píše:Já si vždycky říkám, kdy se Magic dostane do fáze přeplácanosti, a ty dungeony už tím začínají trochu zavánět.
To si ještě počkej na ty další věci O-)

Ano, toto budou normální, turnajově legální karty, které cílí i na ten nejrozšířenější a nejhranější formát - Standard.

A co se týče "funny" Un- setů, tak ty už jsou v současné době čtyři: Unglued, Unhinged, Unstable a Unsanctioned :wink:
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jiron »

Markusova obava z přeplácanosti není lichá. Ale tahle sada tomu zas tak moc nepřidává. Magic se prostě stále vyvýjí a každou sadu je třeba udělat jinou. Jak říkal Pepa, Standard je nejhranější formát (nerad bych se pouštěl do statistik ale když vezmeme v potaz známé pravidlo, že 95% magicu se hraje "doma" - nevím kolik "domáckých" hráčů hraje Standard, já teda ne), nebo spíše nejvýnosnější formát. A v tomhle formátu si nemusíš pamatovat všechny mechaniky ale jen ty co jsou aktuální.

V momentě kdy stavíš Commander, Legacy nebo už i Modern tak teprve tehdy v tom začíná být maglajz. Proto rád stavím blokové balíky a tenhle si určitě udělám taky. Jen mě mrzí, že tam není ani Wulfgar, Artemis Entreri nebo Jarlaxle Baenre. Ale něco si musí nechat do druhé půlky setu. :-)
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Pepa »

Protože Dungeons & Dragons je hra o vyprávění příběhů (nebo snad ne? :-)=), je "flavor" v sadě Adventures in the Forgotten Realms zdůrazněn.

Jednak tu můžeme potkat "basic landy" s "flavor textem"...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

… a dále tu jsou karty s „příběhovým slovem“. To je psané kurzívou a nemá žádný pravidlový efekt na hru. Nachází se na mnoha modálních kouzlech, které evokují nejrůznější „volby“, kterým hráči (/postavy) při hře Dungeons & Dragons čelí.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dále ovšem budou „příběhová slova“ přítomna i na dalších bytostech a nestvůrách.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dobře. "Příběhová slova" jsou nejenom na bytostech a nestvůrách :wink: :-)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů