Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Lemmy »

Oki, díky za info.
Myslím, že je to tak (to by tam na kartách nebylo "zahraných v posledním kole", navíc jsou zde karty, které platí taky do konce kola*, jako Nechutenství, Migréna), ještě radši dnes ověřím na session u spoluhráče, který tohle už hrál.

Pravidla taky nemám u sebe, ale mám pocit, že kolo tam uvedeno nikde není. Je tam vedená hra jako taková (několik rozehrávek) a tah. Z toho může pak vyplývat, že kolo* může znamenat několik tahů (lépe řečeno jednu rozehrávku).
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od morech11 »

v sobotu idem hrať Twilight Imperium (tretia edícia)... po prečítaní pravidiel mám pocit, že tomu celkom dobre rozumiem a malo by to ísť hladko... ale predsa - kto ste to už hrali, máte nejaké tipy, na čo si dať pozor? (normálne by som sa pri hre nepýtal, ale keď viem, že to budem hrať 12 hodín, nechcem v polovici zistiť, že som niečo posral na začiatku :))
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Hike »

morech11: Neposer si to u ostatních hned na začátku. :o)

Zažil jsem hru, kdy z počátečních 7? hráčů po několika kolech tj.po pár hodinách byli 2 totálně vyhlazeni - jeden z nich při nejbližší příležitosti pojížděl svého souseda, který to odnesl vyhlazením a pak se ostatní spojili a toho tyrana taky na oplátku vykydlili. Ale co ... epika byla. :o)
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od morech11 »

ja skôr čo sa týka pravidiel
páč ich z nich viem asi najlepšie (čo je smutné, keď som to ešte nehral, ale pochopiteľné, keď viem, že oni to väčšinou ani nečítali :))

(hráčov 3-6 ;))
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon »

Hre v skutočnosti veľmi pomáha keď sa nájde jeden hráč, ktorý jednou malou ľoďkou jazdí po sústave a šikanuje ostaných... Otázkou je, či chceš byť ten na koho padne boží hnev :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ilgir »

Když už se fórum rozběhlo, tak si tady udělám taky reklamu. Sice už asi není moc těch, ke kterým se má agresivní kampaň nedostala, ale i tak. :D
Obrázek

Na podzim tohoto roku chystám limitované vydání hry Home Designers. V ní se vžijete do role designerů, kteří navrhují bydlení pro náročné klienty.

Hru financuju pomocí crowdfundingu na startovac.cz. Aktuálně zbývá 8 dní do uzavření a bilance vypadá velmi příznivě. Pokud se chcete ještě zapojit a vybrat si svou odměnu, pak neváhejte!

Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Naoki »

Všechny ty odměny jsou ale pouze v rámci ČR, co?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ilgir »

Principiálně jo. Ale jestli chceš, pošli PM, třeba to půjde nějak rozumně vyřešit.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon »

kupil som si hru firefly, je to od mensej firmy gale force 9, takze som na to bol velmi zvedavy. vo finale velmi prijemne prekvapila!
Obrázek

hra ma nadherny graficky design a cela je doslova prespikovana hlaskami zo serialu, je vtipna a oddychova, ale vo finisi vie byt aj velmi napinava.

jedna sa o dobrodruznu hru. kazdy hrac sa stava kapitanom jednej zo 4 lodi typu firefly (jedna z nich je aj serenity). Pred hracov je postaveny jeden z roznych secenarov (na vyber su tazsie lahsie a dokonca aj pre jedneho, vsetky maju uvedenu aj odhadovanu dobu hrania, ale mam pochybnosti o odhadoch) tieto scenare vacsinou popisuju hlavny quest ktoreho dokoncenim hra konci. Hraci ale v ziadnom pripade na takyto quest nemaju kapacity a tak musia zacat riesit bocne ulohy od znamych postav zo serialu a zacat zhanat vybavenie pre svoju lod a v neposlednej rade posadku (tu opat stretneme aj starych znamych zo serenity).

jednotlive ulohy su legalne i menej legalne, samozrejme ze na tie spinavsie budete potrebovat aj viac posadky a spolu s nou peniaze ktorymi im zaplatite, pretoze sa s nimi delite o zisk.

az postupne ziskate kapacity a dokoncite hlavnu ulohu a hra sa konci.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Ecthelion »

Jojo, Firefly jsme hráli u PKovců - hrozně příjemná hra. Má rozumnou délku hraní, jasný cíl a je přímo nacpaná atmosférou seriálu (vyhrál jsem jako Mal Reynolds, přičemž na palubě sem měl Inaru a Kaylee $D).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ilgir »

Ahojte,

pro svoji deskovku Urbánie, která půjde do již brzy do výroby, sháním někoho na revizi pravidel. Jde mi o to, aby si dotyčný pravidla důkladně přečetl a dal mi zpětnou vazbu na to, které pasáže jsou málo srozumitelné, nejasné, dvojznačné atd. Měl by to být někdo, kdo už někdy nějakou deskovku hrál, ale Urbánii ještě ne. Pozor - nejedná se primárně o korekturu gramatiky, i když upozorněním na pravopisné chyby také vezmu zavděk. Cílem je doladit pravidla do takové podoby, aby bylo možné se podle nich hru naučit.

Pravidla mají 9 normostran.
Deadline je 11. 8.

Jako odměnu můžu nabídnout jeden výtisk hry, pokud bude revize přínosná.

Jestli se najde dobrovolník, tak prosím pište do PM. Za pomoc budu vděčný!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ilgir »

Dík za vlnu zájmu :D Dvěma nejrychlejším zájemcům jsem odepsal. Ostatním děkuji za účast.
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od aradraug »

Dovolím si upozornit zdejší ctěné osazenstvo na poměrně odvážný počit v českých luzích a hájích - nakladatelství Fox in the Box vydalo česky hru Neanderthal: Lovci mamutů. Je to poměrně zábavná záležitost pro 1-3 hráče - hráči se snaží přežít a vyvíjet svůj rod v době ledové. Pokud máte jen trochu fantazie (což tady asi nebude problém), tak je to úžasně atmosférická záležitost - budete vynalézat oštěp, namlouvat dcery z jiných kmenů, domestikovat zvířata a když dojde na nejhorší, tak i lovit mamuty...
http://foxinthebox.cz/nase-hry.html
Hups...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od eerieBaatezu »

Otevřu školní email a tam rozhovor s absolventem MUNI, Vladimírem Chvátilem. :)

https://www.online.muni.cz/absolventi/8 ... newsletter
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Gloomhaven

Příspěvek od Jerson »

Nenašel jsem téma o Gloomahavenu, tak napíšu pár postřehů sem.
Ve středu jsem hrál svou první misi, na kterou mě pozval kamarád, a je to zajímavá taktická deskovka, která mi přijde jako DnD nevímjaké edice, každopádně soustředěné na boj tak, že by to mohlo uspokojit řadu bojově orientovaných hráčů, a mechanik Omegy - tahání karet místo hodů kostkami, odkládání použitých schopností, odtikávající hodiny určené počtem provedených akcí ...

Sice mě naštvalo vytáhnutí dvou Minutí na jeden posílený a jeden nejsilnější hromadný útok, ale celkově se mi hra zamlouvala a jsem zvědav, jak se bude vyvíjet kampaň.

Ještě mi přijde zajímavé, že tomu někteří říkají RPG, i když roleplayingu je tam asi jako v běžném boji v DnD - prakticky žádný. I když to vlastně odpovídá na otázku, proč tomu někteří říkají RPG :-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů