Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

A co Battletech, hrajete ho někdo? Doma mi leží dvě edice, ale skoro bych řekl, že hráči vymřeli (nebo přešli na jiné, méně munchkinovské hry)
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

JA jsem chtel hrat battletech rpg, spojit to dohromady. Ale nesehnal jsem hrace.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

O tom jsem také slyšel a také jsem chtěl něco takového hrát, určitě to bylo zajímavější než jen stavět co nejlepší roboty. Ale fantasy, která je vlastně sci-fi a odehrává se v budoucnosti dneska asi nikoho nebere.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Sosacek píše:JA jsem chtel hrat battletech rpg, spojit to dohromady. Ale nesehnal jsem hrace.
Totalne dysfunkcne. Maximalne sa da hrat zoldnierska jednotka alebo banda piratov, ale este furt je to na dlhe lakte, s kopcom book-keepingu, a prakticky nepreveditelne bez pocitacov.

--------------------------------

Prednedavnom sa do nasej distribucnej siete dostala hra Naval Battles - namorne bitky druhej svetovej, riesene ako kartova hra. Celkom zaujimave, odporucam do pozornosti hlavne Jersonovi :)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

A máš ji? Lodě jsou z válečných strojů úplně poslední v mém zájmu, nevím o nich prakticky nic, ale možná by to nebylo špatné.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Mam, prinesiem na Slezinu :)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

PK: myslim rpg v nejakym normalnim systemu, a battletech jako mechaniku pro boje tech mechu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pegas
Příspěvky: 160
Registrován: 8. 4. 2007, 22:03

Příspěvek od Pegas »

Znáte někdo hru Order of stick (ano, je inspirována tím super komixem)?
http://www.apegames.com/oots/oots-dod/oots-dod.html
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Uživatelský avatar
Arek Maldazaar
Příspěvky: 35
Registrován: 21. 9. 2007, 19:04
Bydliště: plus mínus Brnus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arek Maldazaar »

Na Amazonu $42.50, jestli se v lete dostanu za louzi, tak je to moje :o)
I don’t need to “get a life”. I’m a gamer. I have lots of lives.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Pozvání na hraní deskovek - Brno, Centrum8d, Čtvrtek 20/3 od 18:00

V centru 8D bude jednou za čtrnáct dní možnost zahrát si moderní deskové hry. Jedná se o nezávaznou aktivitu, takže můžete přijít jen jednou nebo pokaždé. Zkoušíme, jestli bude dostatek zájemců a pokud ano, tak by mohl bývat klub i častěji. Za vstup budeme chtít symbolických 40 korun na elektřinu a pronájem. Na místě je možné si uvařit čaj a využít malé kuchyňky. Bude tu i možnost za pár roku zakoupit místní kafe nebo pytlík čaje pro ty, co se jím s ním nechce tahat.

Co se týká výběru z deskovek, tak má klub k dispozici přes stovku méně či více známých deskovek půjčených od Moorboyz a nové kusy půjčené (a pravidelně obměňované) od firmy Corfix. Takže máte možnost si zahrát vaše oblíbené hry nebo zkusit nějakou novou. Samozřejmě můžete přinést hry vlastní, pokud si chcete zahrát dle vašeho gusta (přeci jen tam nebude nikdy zdaleka vše :o).

Organizátorem této akce nejsem já, ale Centrum 8D a vedoucí kroužku je Hanka (ID CALLA). Bude se na vás těšit.

Bližší informace o místě i kroužku naleznete http://www.centrum8d.cz/projekt?id=14&P ... e83475efe6
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Poznáte/prípadne ste niekto hrali hru Tikal?

Vyzerá totiž zaujímavo, nie je príliš krátka a je hrateľná aj vo dvoch hráčoch.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Jo, je to ve skutecnosti docela narocna hra, pokud vis, jak u ni premyslet. Nicmene poctiva hardcore takticka hra s peknym motivem. Ty vyhry za dany rok 1999 to nema nahodou.

Osobne jsem ji mel moc rad, ale pak jsem pochopil jak u ni myslet a napred jsem nemel protihrace a pak kdyz uz znalo vice lidi vzorec mysleni, tak byly partie zbytecne vycerpavajici. Nicmene i kdyz na to clovek prijde, tak je to stale vyborna hra.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Teraz hrávam "Tigris & Euphrates", teda Eufrat a Tigris.

Je to zaujímavá hra z toho pohľadu, že nie je ani tak ťažká na naučenie, ako skôr na pochopenie fígľov, ktorými dokážete obrať protihráča o jeho kráľovstvá. V každej hre nájdem niečo nové... (mám ich za sebou asi 9 alebo 10).

A tiež "Twilight Struggle", kartovo-stolová hra z prostredia studenej vojny pre 2 hráčov. Páni, to je zábava! Preložil som si karty do slovenčiny a dúfam, že to raz všetky vytlačím a zahrám aj doma (doteraz len niekoľko hier elektronicky).
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Vážení, mám prosbu.

Na Vánoce si chceme s kamarády nadělit nějakou pořádnou deskovku, ale protože se v tom zas tak moc neorientujeme, chtěl bych vás požádat o nějaké tipy.

Naše požadavky
- 6 a více hráčů
- nic profláklého
- sehnatelné v ČR (Nobleknight se asi do Vánoc nestíhá, co?)
- nic levného $P (přecejen, skládáme se na to všichni)
- může být i karetní (typu Bang, ne sběratelská)

Díky moc za doporučení
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Ilgir: Tak s tímto taky nemám velké zkušenosti.

Talisman byla perfektní hra na hraní s několika kamarády, obzvlášť pokud máš rád fantasy a RPG. Bohužel se už neprodává, na netu jsem našel jenom 4 edici v angličtině cca 1300 CZK (ale nevím, zda se jedná o stejný produkt).

Dorn je prý docela dobrý - http://www.dorn.cz/
A jako celkem nová hra není moc známý a profláklý.

A desková hra Hobit (pozor, neplést s Hobiti) také není špatná, ale nevím, jak by fungovala v takto velkém počtu. Nevím, zda se ještě někde prodává, našel jsem ji teď pouze v inzerci za cca 900 CZK. Taky není tolik známé.

No a Dostihy a sázky nebo Monopoly jsou takovou dobrou klasikou, která neurazí. Ale profláklé jsou až moc :wink:

Tady určitě něco najdeš: http://www.svet-her.cz/?utm_source=Skli ... aign=Sklik
... Shadows over Camelot např. vypadají docela zajímavě.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů