Total War

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Total War

Příspěvek od Invictus »

Celá série Shogun, Medieval, Rome a nyní Medieval 2 , se již zapsala do paměti a povědomí mnohých hráčů. Patřím také mezi ty kdo měli to štěstí a s těmto hrami se dostali do kontaktu velice blízkého. Osobně doufám, že Medieval 2 bude stejná pecka, jako předchozí díly a tak trochu doufám, že vyjde i ROME 2 8). Každopádně jaké jsou vaše dojmy a zážitky z těchto her. A viděli jste už screeny z Medievalu 2? Stojí za to. :)http://media.pc.gamespy.com/media/800/8 ... 35824.html
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Upřímě přiznávám, že se mi z cfelé série nejvíce líbil Medieval. Velmi se mi líbilo přidělování panství různým mocným mužům. Velmi se mi líbil rozvoj jejich Vice a Virtue.
Nicméně představa krásné grafické bitvy v Medievalu je opravdu mue!!!!

Nemůžu se dočkat až to budu mít v rukách a budu zase obsazovat germány!
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tak já se taky přiznám k téhle úchylce.

Medieval I mne okouzlil velmi, Rome už míň.
někde existuje prý nějaký patch, kde lze hrát za Čechy.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Děkuji milý bratře, že jsi to zde napsal, na Total War - Medieval 2 budeme potřebovat novej PC (resp přidat RAM, Procesor a grafickou kartu).

Zkusím se zeptat Wyrma, jestli by to šlo to moje upgardnou a zakolik.

BTW pak by na tom šel i GOTHIC III a NWN 2 !!!

Half zu half?

Ale Total Wary jsou cool, ačkoliv Řím miv adil neb já bych hrál jen za Lakadeimon, za římany mě to moc nebralo.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, i tyto hry znám. Hlavně medieval a Rome. Oboje si občas zapařím. Medieval mě baví víc, protože se mi zdá, že mi nabízí nějak víc možnsotí. řím mi přijde takový pořád stejný. Ale baví mě obě hry a velmi.

také znám ten pocit, kdy moje Polské království bylo přes celou germánskou říši:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A znáš ten pocit, kdy bylo Svatá říše Polská sjednocující celou Evropu i Celou asii a nebo kdy Rytíři řádu sv. Jana Jeruzalémského (Sicílie) zničily všechny bezvěrce? Medieval mě bavil.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, znám. Hrál jsem jej za většinu možných národů. za anglány, za francouze. Prostě, vždy za někoho jiného. Jen, je pravda, muslimské či arabské národy (nevím už bohuže, jaké tam přesně byly) mě tolik nebrali. Ale zato španělé a jejich velký inkvizitoři:-) Lahůdka. Rome je sice Cool, ale medieval...to je třešnička na dortu:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

JJ tahle serie je fakt good ^^ ale me nejvic asi chytnul Shogun : Total war $D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

tak ja jsem asi černá ovce protože mě se prostě nejvíce líbilo Rome :)
nejspíš to bude tím že mám radši antiku než středověk ale možná také tím že jsem se na medieval dostal po rome a jak jsem byl zvykly z herní mapy rome tak se mi medieval zhunsil (a potom co jsem pomoci katafraktu dobyl celej kontinent tak se mi rytiri zdali priserne slabi)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No jo, pokud jsi hrál v early za Byzanc, tak se ti skutečně mohli zdát všichni příšerně slabí, to je jedna z nejjednodušších kombinací ve hře -

ale pokud jsi to zkusil za Byzanc v tom prostředním věku (zapomněl jsem jméno - asi "high"), a přijeli ti nabančit Mongolové, pak už to taková sranda není... a když si ještě zapneš vyšší obtížnost, třeba expert...
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Medieval i Rome mají podle mne dosti specifické kouzlo. Ačkoliv jde o jednu sérii, tak jsou ty hry dosti odlišné, což je podle mne taky geniální. :)
Medieval sice není graficky nijak super, ale ta mapa alá Staré mapy světa je prostě luxusní. Mapa v Rome je taková trochu bez chuti, ale zas ta hra má jiné plusy, jako třeba hezčí a lépe ovladatelné bitvy.
V Rome mi chybí ta náboženská stránka věci, která se mi Medievalu tolik líbila (přiznejme si, kdo z nás si nezkusil udělat konvertující komando, obracející nevěřící rychlostí blesku (3xarcibiskup+10 kněžích), arabský svět už nebyl islámským :-)= ). V Rome to odbyli akorát jinýmy chrámy bohů, nuda.
Rome byl zase lepší podle mne ve správě provincií, resp. hlavně morálky lidu. Podle jakých pravidel se mi bouřil lid v Medievalu jsem doteď nepochopil.

Každopádně to stálo za to.
Iron Within
Iron Without
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pravidla bouření se lidu jsem, myslím, pochopil, ale stálo mne to hodně nepříjemných chvil.
Jedna z největších nášlapných min celé hry se jmenuje "ztráta spojení s panovníkem". Velikánská říše je vzhůru nohama během jediného roku.

Jestli to tak funguje i v Rome, to jsem neodhalil.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

A to znamená co, to s tím panovníkem? Já jsem zaregistroval, že když umřel schopný král a nastoupil za něj málo schopný následník, tak to šlo do kelu.
Já osobně jsem zaregistroval, a bratr mi to potvrdil, že jakmile je říše příliš velká, tak se ta holota začne bouřit, což nás poněkud štvalo. Pokud jsme totiž hráli na conquest celé mapy, tak to byl očistec.
Iron Within
Iron Without
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Znamená to, že král musí být spojen se VŠEMI provinciemi, tedy řadou sousedních provincií (bez cizího útoku!), nebo alespoň lodiček (bez nepřátelských!)

Takže ke katastrofě pravidelně dochází tak, že třeba je král napaden někde na hranicích - nebo někam neuváženě zaútočí - a i když vyhraje, příští kolo věrnost JEDE dolů všude, kam "nedosáhne".

Když král umře, tak ten samý problém - nový král je někde JINDE, třeba na kraji říše (obzvláštní sranda u Němců, kde lze těžko odhadnout, kdo bude zvolen...)

Jiné svinstvo je zahájení nepřátelství s námořní velmocí - okamžitě jdou do pytle všechna námořní spojení (takže blbej Ital s dvěma provinciema ale dvaceti loděmi udělá pěknej chaos...)

Předcházet se dá tak, že se ve vyšších stádiích hry král umístí na nějaký strategický post, odkud mu nehrozí napadení a sousedí s kdekým (Byzanc, Flandry...) a natahají se tam i potenciální princi (prostě si králova rodina už moc mezabojuje...),
pak je třeba jistit věrnost v podezřelých koutech, aby byla 150 a více (Arábie, Portugalsko, Litva...) třeba, že se tam natahá několik set nepoužitelných peasantům co zbyli... a na ostrovy někdy radši nelézt, dokud není člověk pánem moře, protože to často za to nestojí.

Těch 150 je taky pojistka proti obnovení nějakého zničeného národa- to je taky pěkný svinstvo, zejména na vyšších obtížnostech se děje furt. Někdy je lepší je takticky nedorazit úplně....
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Argonantus: Děkuju, to s tím králem jsem fakt nevěděl, ani nevypozoroval. Možná si to znovu zahraju. Přesně tohle mě totiž odrazovalo od dalšího hraní.
Mám to naistalované, ale...

Rome tolik pekelný tedy není, frakce se neobnovují, a po smrti hlavy rodu akorát trochu klesne morálka, podle toho nakolik velké zvíře byl. Dokonce se dá říct, že je lepší průměrně schopný vladř, protože ten pád pak není tak drsný. :P

Je to sranda. :)
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů