PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Gediman »

Vallun:
Jo, něco takového by IMHO mělo šanci na úspěch i dnes - v době mikrotransakcí. Stačila by třeba potvrzovací SMS :)

Co se týče 3D, myslím, že takto to říct stačí. Spíš mě štve, že jsem nenašel zmínku o tom, která TBS byla ve 3D jako první.
Neví to někdo? Nebo alespoň ta nejstarší 3D TBS, kterou si pamatujete?

Co se týká toho Ghándího, tak tam to bylo tak, že AI mělo nastavenou agresivitu, která byla ovlivněna i dalšími herními faktory. Třeba Demokracie agresivitu snižovala. A Ghándí měl agresivitu o 1 nižší než obyvkle. Když si k tomu vzal Demokracii (k čemuž docházelo v pozdějších fázích hry) tak došlo na agresivitu -1, což způsobilo že se to počítadlo protočilo na maximální hodnotu (hádám 8 ) a Ghándí začal bejt hrozná kurva, tou dobou nejspíš i s přístupem k jadernému arzenálu.
Vím, ale tohle je právě to, co Sid Meier minulý rok vyvrátil :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Jó, to jsou ty časy, kdy jste nesměli přetrénovat maníka v Xcomu, protože vytáhnout vlastnost uloženou v jednom byte na hodnotu 257 ....
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

MarkyParky píše: 24. 1. 2021, 17:59 Jó, to jsou ty časy, kdy jste nesměli přetrénovat maníka v Xcomu, protože vytáhnout vlastnost uloženou v jednom byte na hodnotu 257 ....
Což nešlo protože žádná vlastnost nelezla přes 125.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Nojo, tak si to pamatuju blbě a byl to signed byte, ne unsigned ...

... nicméně to přetečení tam šlo a bylo k vzteku.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

MarkyParky píše: 24. 1. 2021, 21:48 ... nicméně to přetečení tam šlo a bylo k vzteku.
To jo, ale když jsi to překousnul a znova si to vytáhnul na použitelný hodnoty, tak jsi mezitím získal fakt hustou přesnost ;-)

To byly časy...
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Nějakej overflow si taky matně pamatuju. Tuším, že mi u někoho takhle klesly time units na nulu...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Fritzs »

-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Jo, stejne jako tam není chyba s nekonečnými zásobami eleria po první útoku emzáků na Xcomáckou bázi nebo chybějící sektor výtahu a z toho plynoucí rozmatlaná grafika při útoku na bázi emzáckou.

Holt to asi bude tím, že fanouškovská wiki na internetu v roce 2021 nebude úplně dobrá k mapování bugů, které měla verze, co kolovala v roce 1993 v tehdejším česku po disketách. 🤔

Edit: Pardon, ta eleriová chyba tam zmapovaná je.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Co se týká těch prvních xcomů, tak bylo mnoho verzí. Některé byly opatchované, některé ne, některé byly rozvrtané někým dalším. Taky se dalo pošašit výrobu (nevím jestli objednávkou 0 kusů, nebo přiřazením 0 inženýrů, nebo jak přesně) že se dalo vyrábět věci zadarmo. Minimálně v těch opatchovaných a nerozvrtaných omezení na to, kolik se dá natrénovat skutečně bylo a přetečení nehrozilo. 255 supermany, jako vidíme na obrázku od Jersona, je možno získat přepisováním hodnot v souborech s uloženou hrou. Podobně bylo možné si z báze odstranit výtah a redukovat počet vstupů. Ale tu nejsou chyby, to jsou cheaty.
Gediman píše: 24. 1. 2021, 17:11 Vím, ale tohle je právě to, co Sid Meier minulý rok vyvrátil :)
Je to tak, včera jsem k tomu dočetl. Je to fáma, kterou někdo vypustil na TVTropes v roce 2012. Pak to někdo citoval na wikipedii, napsalo se o tom spousta článků, dostalo se to do učebnic a vůbec to docela ožilo vlastním životem. Akorát to není pravda.

Takže Gándhí měl nižší agresivitu po celou dobu hry (a možná proto měl tendenci vydržet do atomového věku). Ale holt si asi člověk víc pamatuje, když mu zrovna Gándhí vyhrožuje jadernými zbraněmi, nebo je dokonce použije.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

KCD - stojí za to, nebo je to prostě jenom velký český? Mám na to teď slevu na GOGu, se kterou bych si to i koupil, ale váhám.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Resurrection »

OnGe píše: 6. 2. 2021, 19:03 KCD - stojí za to, nebo je to prostě jenom velký český? Mám na to teď slevu na GOGu, se kterou bych si to i koupil, ale váhám.
Je to hodně dobrý. Předpokládám, že to bude se všema DLC. Pokud ne, Women's Lot je rozhodně nejlepší.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vallun »

Jak je to s reálnýma nárokama na HW?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Vitus »

Vallun píše: 6. 2. 2021, 20:52 Jak je to s reálnýma nárokama na HW?
Mně to bez problému běhá na laptopu MSI GE72VR Apache Pro (Intel 7 i7-7700HQ, Nvidia Geforce GTX 1060, 3GB GDDR5 video memory, 16GBDDR4-2400 MHz system memory, Windows 10) - před 7mi či kolika lety to bylo herní dělo, ale před asi 4mi jsem ho dostal se slevou...
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Není to hra, bez který se nedá žít, ale není to ani vyloženě špatný.

Trochu mi připomíná starší Elder Scrolls s tím, jak je tam veliká plocha, která se dá projíždět a zkoumat, a jak se věci trénují tím, že je děláš. A dost kouzla je právě v tom, co se dá dělat za různý vedlejší věci, projíždět se na koni, lovit v lese zvířata, vařit lektvary, pomáhat všelijakejm živlům v jejich nepravostech, hledat ukrytý poklady podle plánků, vykrádat po nocích domy, lovit lupiče, na který je vypsaná odměna, a tak.

Dost pěknej je tam bojovej systém (teda v okamžiku, kdy se trochu naučíš bojovat, na začátku je v tom Jindřich vyloženě mizernej, takže to není tak zajímavý). Není to žádná bezhlavá řež, naopak je třeba vykrývat jednotlivý údery a dávat protiútoky a útočit ze stran, kde se nepřítel nekryje, a tak. Taky si hlídat staminu, asi nejvíc férovejch soubojů jsem prohrál na to, že jsem si přišel moc sebevědomej a vyčerpal se útočením v okamžiku, kdy nepřítel měl ještě sílu, a pak jsem nedokázal vykrýt jeho protiútok, protože nebylo za co. Což je fajn, že to nepůsobí moc videoherně.

Taky je tam moc pěkná krajina, která působí hodně česky a je fajn se tam jen projíždět a relaxovat. V něčem se to snaží bejt hodně simulační, jako třeba že po boji je třeba zkontrolovat a opravit poničený věci, že v boji nejde měnit brnění a pokud jsi na dosah nepřítele, tak ani zbraně, že člověku dochází jídlo a jde na něj únava a když po boji krvácí, musí se ošetřit, a že čím víc brnění člověk má, tím víc je hlasitej a nápadnej, takže se neproplíží, a že když jsi krvavej a špinavej, lidi ti míň věří v rozhovorech, ale zase jim můžeš snáz vyhrožovat. To všechno vede k tomu, že to má často volnější tempo, že se nedá zběsile vrhat z boje do boje, a vlastně ani z boje do povídání.

Má to i svoje mouchy, občas nějakej bug - nepadá, ale párkrát jsem se zaseknul na terénu, nebo umřel pádem z koně, kterej hra nějak divně vyhodnotila. Díky tomu, že save není zadarmo, taky při problémech můžeš přijít o větší kus odehranýho. Občas v dialogu vybereš nějakou rozumně znějící možnost a druhá strana reaguje nepřiměřeně a odmítne se s tebou dál bavit, nebo udělá i něco horšího. Občas v dialogu hra naznačuje, že nějaká volba bude fungovat, a ona potom nefunguje. Prostě takovýhle mouchy a nedodělky to má, no. A mám dojem, že mezinárodní vztahy má zamrzlý tak na úrovni Krkonošskejch pohádek, zatím snad všichni Trautenberkové, totiž chci říct němci, které jsem potkal, byli jasný záporáci. A maďaři tu mají rovnou roli skřetích hord.

Zkrátka, dostal jsem to od Epic Games zadarmo a nelituju jediný koruny. d-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Ja bych vsem doporucil Cyberpunk.

Lidem co maji jako prioritu pribeh, atmosferu, charakterizaci a imerzi by se to melo moc libit.

Lidem co maji jako prioritu ukajet se nad hledanim nedokonalosti a bugu se to taky bude moc libit, i kdyz jinak.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů